Ştiri cu tagul "festival:cannes 2013"
-
Abdellatif Kechiche, regizorul cu Palme d'Or: gura, elementul cel mai important al feţei
31.10.2013
Tunisianul Abdellatif Kechiche (Cuşcuş cu chefal, Adèle: Capitolele 1 ), premiat cu Palme d'Or anul acesta la Cannes se află în România şi susţine un masterclass la Cinema Elvira Popescu din Bucureşti, în cadrul evenimentului Les Films de Cannes à Bucarest. Kechiche spune o frumoasă poveste de dragoste în acest film, întâmplător dintre două femei. Scenele erotice au creat un buzz în presa de film, deşi sunt filmate cu căldură şi senzualitate, trupurile goale ale celor două actriţe principale părând desprinse dintr-un tablou renascentist.
Cinemagia a obţinut la Cannes un interviu cu Abdellatif Kechiche, cu câteva zile înainte de anunţarea premiilor. Kechiche a vorbit cu plăcere despre gusturi, senzaţii, culori, forme frumoase de filmat. E de părere că... citeşte
Taguri:
festival:cannes 2013, La Vie d'Adèle
-
EXCLUSIV. Michael Douglas: „primirea rolului Liberace a fost lumina de la capătul tunelului"
15.08.2013
Primul rol al lui Michael Douglas după tratarea cancerului la gât este cel al lui Liberace, cel mai bine plătit showman din lume în perioada 1950-1970, un pianist talentat şi un vizionar, care a adus costume flamboiante la concertele de pian, renunţând la clasicul frac negru pentru reprezentaţii.
Homosexualitatea artistului, costumele strălucitoare, mantiile din blănă ce cântăreau câteva kilograme, pietrele preţioase, extravaganţa până la kitsch, puteau face din personajul principal al filmului Behind the Candelabra, concurent la Cannes pentru Palme d'Or, o caricatură. Însă Michael Douglas l-a ferit de asta. Îl face o persoană caldă, de care ne apropiem. Îi dă câteva gesturi afectate şi tonuri vocale, e drept, de care se mai servesc actorii când vor să redea ... citeşte
Taguri:
festival:cannes 2013, Traffic, Will & Grace, Steven Soderbergh, Matt Damon, Behind the Candelabra, Michael Douglas
-
Cannes 2013: Irina Margareta Nistor comentează palmaresul
27.05.2013
Criticul de film Irina Margareta Nistor comentează de la Cannes, pentru cititorii Cinemagia, deciziile juriului condus de Steven Spielberg şi alcătuit din actorii Nicole Kidman, Christoph Waltz, Daniel Auteuil, Vidya Balan şi regizorii Cristian Mungiu, Ang Lee, Naomi Kawase, Lynne Ramsay. „Vocea filmelor" nu a fost de acord cu premiile de interpretare, şi ar fi dat Palme d’Or-ul fraţilor Coen.
Inside Llewyn Davis, capodopera fraților Coen, câştigătorul Grand Prix-ului la Cannes anul acesta, e de un nesfârșit umor negru și cu muzica în loc de bonus, fără a mai socoti patrupedele, cu coadă (ca să calchiez după titlul complet al lui Jerome K.Jerome). Mi-a mers la inimă, dar și la creier, și m-am bucurat că n-a fost ignorată ca Behind the Candelabra, a lui Soderbe... citeşte
Taguri:
Like Father Like Son, Bruce Dern, Bérénice Bejo, Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Michael Douglas, Heli, La Vie d'Adèle, Inside Llewyn Davis, Irina Margareta Nistor
-
La Vie d'Adèle a luat Palme d'Or! Interviu cu regizorul
26.05.2013
Abdellatif Kechiche a câştigat Palme d'Or pentru filmul La vie d'Adele la gala celei de-a 66-a editii a Festivalului Internaţional de Film de la Cannes.
La Vie d'Adèle, de Abdellatif Kechiche, a obţinut ieri la Cannes și premiul FIPRESCI.
Topul făcut de criticii de la El Pais, RTL, Le Parisien, Gala îl dădeau ieri ca principal favorit al valorosului trofeu.
Tunisianul Abdellatif Kechiche (Cuşcuş cu chefal, 2007) spune o frumoasă poveste de dragoste în acest film, întâmplător dintre două femei. Scenele erotice au creat un buzz în presa de film, deşi sunt filmate cu căldură şi senzualitate, trupurile goale ale celor două actriţe principale părând desprinse dintr-un tablou renascentist .
Cinemagia a obţinut ieri la Cannes un interviu cu Abdellatif Kechiche, cu sp... citeşte
Taguri:
Grisgris, Amat Escalante, Like Father Like Son, Nebraska, Bruce Dern, A Touch of Sin, Inside Llewyn Davis, Bérénice Bejo, Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux
-
La Vie d'Adèle, premiul FIPRESCI la Cannes
25.05.2013
La Vie d'Adèle/ Blue Is the Warmest Color, de Abdellatif Kechiche, povestea de iubire dintre o adolescentă de 15 ani şi o tânără studentă la Arte (Léa Seydoux) a obţinut Premiul FIPRESCI sâmbătă după-amiază, la Cannes. Juriul Federaţiei Internaţionale a Presei Cinematografice, FIPRESCI, a cuprins jurnalişti din Germania, Muntenegru, India, SUA, Egipt, Franţa, Coreea de Sud şi Danemarca.
Premiul Juriului Ecumenic s-a dus către The Past, al iranianului Asghar Farhadi, iar producţia japoneză Like Father, Like Son a primit o menţiune specială.
La două ore distanţă, au fost decernate şi premiile Un Certain Regard. Rithy Panh, cu a sa L'image manquante, un documentar-fabulă animat cu figurine din argilă, a impresionat juriul prezidat de Thomas Vinterberg. Regizorul... citeşte
Taguri:
La Vie d'Adèle, festival:cannes 2013
-
Kristin Scott Thomas: „femeile îşi folosesc prezenţa ca pe o declaraţie de război"
25.05.2013
În cel mai recent film al lui Nicolas Winding Refn, Only God Forgives, Kristin Scott Thomas are cu o înfăţişare pe care nu am mai văzut-o pe marele ecran: este o combinaţie între Donatella Versace şi Lady Macbeth (fotografii la finalul articolului). Personajul ei, cu plete blonde, vestimentaţie sexy şi pielea bronzată, este capul unei organizaţii criminale şi, totodată, mama antieroului jucat de Ryan Gosling.
Actriţă a acordat joi la Cannes un interviu publicaţiei Cinemagia, într-un press junket cu cinci jurnalişti din mai multe colţuri ale lumii. În cadrul interviului a făcut o declaraţie de principii cel puţin incomodă, cu privire la utilizarea de către femei a propriului corp pentru a-i atrage pe bărbaţi, în societatea contemporană.
Redăm, mai jos, int... citeşte
Taguri:
Ryan Gosling, Nicolas Winding Refn, Donatella Versace, Only God Forgives, Kristin Scott Thomas, festival:cannes 2013
-
Tudor Cristian Jurgiu, locul trei în palmaresul Cinéfondation
24.05.2013
În acvariu (In the Fishbowl), regizat de Tudor Jurgiu (UNATC, România), a obţinut locul trei, ex aequo cu un scurtmetraj provenind din Cehia, la cea de-a 16-a ediţie a secţiunii canneze Cinéfondation.
Premiului trei îi este alocată şi cu suma de 7500 de euro. Filmul spune povestea lui George (Ionuţ Vişan) şi a Cristinei, doi tineri care încearcă din răsputeri să se despartă, dar care - se pare - nu reuşesc până la capăt. Needle, realizat de Anahita Ghazvinizadeh, de la The School of the Art Institute of Chicago, SUA, a luat marele premiu al secţiunii, în valoare de 15 000 de euro. Regizoarea are, totodată, asigurată participarea în Festival cu primul lungmetraj. Belgia s-a situat pe locul doi, tot cu un film al unei regizoare, Sarah Hirtt.
Juriul secţiunii Cin... citeşte
Taguri:
Ionuţ Vişan, Tudor Jurgiu, În acvariu, festival:cannes 2013
-
Only God Forgives, psihedelic
24.05.2013
Sentenţios, căutat, preţios, Only God Forgives aduce la Cannes primul justiţiar de anul acesta: poliţistul misterios Chang (Vithaya Pansringam), un fel de One Eye din Valhalla Rising sau şoferul din Drive. Ryan Gosling joacă de data aceasta rolul unui escroc, pe nume Julian, care ajunge în Bangkok pentru trafic de droguri şi care are o confruntare cu Vithaya Pansrigram.
Regizorul Nicolas Winding Refn îşi joacă toate cărţile pe atmosferă şi scene şocante, povestea e schematică şi – pe alocuri – puţin credibilă. Tonul este meditativ, acţiunea sacadată de un montaj brutal, personajele vorbesc puţin, iar când o fac au o anumită gravitate (mai ales Kristin Scott Thomas). Spaţiul creat de Winding Refn este preponderant oniric. Filmul va fi adus în România de c... citeşte
Taguri:
Cliff Martinez, Bronson, Fear X, Pusher III, Pusher II, Pusher, Kristin Scott Thomas, Nicolas Winding Refn, Ryan Gosling, Drive
-
EXCLUSIV. Matt Damon: „filmele mele mai vechi îmi par schematice; în schimb, Behind the Candelabra a reuşit să se 'coacă' în suficient timp"
23.05.2013
Cu Matt Damon am ciocnit un pahar de vin la câteva ore după proiecţia de presă a filmului în care joacă alături de Michael Douglas, Behind the Candelabra, la câţiva kilometri de Cannes, cu ocazia interviurilor organizate de HBO INTL la Hotel du Cap (Antibes).
Când a intrat în bungaloul aflat la câţiva metri de ţărmul Mediteranei, bungalou din curtea hotelului, în care îl aşteptam şapte jurnalişti europeni pentru a-l intervieva, Matt Damon ne-a salutat foarte jovial şi a sărutat mâna unei ziariste veterane din Austria, pe care o cunoştea de la alte întâlniri cu presa. La un moment dat, pe parcursul interviului, a comandat vin pentru toţi.
Matt Damon joacă rolul chipeşului Scott Thorson, care - în vara anului 1977 - a intrat în cabina lui Liberace (pianist vi... citeşte
Taguri:
Gus Van Sant, Contagion, Glenn Close, Sharon Stone, The Bourne Ultimatum, Elysium, Michael Douglas, Steven Soderbergh, Behind the Candelabra, Matt Damon
-
Extrase din Man Of Tai Chi, debutul lui Keanu Reeves, prezentate la Cannes
22.05.2013
Keanu Reeves a prezentat luni la Cannes câteva extrase din debutul său regizoral, Man of Tai Chi, într-o conferinţă de presă anunţată cu doar o zi înainte de începerea Festivalului, organizată la Hotelul Majestic de pe Croazetă.
Un reprezentant al China Film Group a numit Man Of Tai Chi „cea mai importantă co-producţie“ a companiei din acest an. Reeves îşi face debutul regizoral cu filmul kung-fu, care este o co-producţie de la CFG, Wanda Media, Village Roadshow Pictures Asia şi Universal Pictures. La conferinţă, Reeves a afirmat că a fimat peste 105 zile în Beijing şi Hong Kong, unde echipa a fost la un moment dat blocată pe un platou din cauza unui taifun puternic. El a ales acest film pentru a-şi face debutul regizoral deoarece era „povestea pe care am ... citeşte
Taguri:
Henry's Crime, The Private Lives of Pippa Lee, Lemore Syvan, Man of Tai Chi, Keanu Reeves, festival:cannes 2013
-
Totul despre Liberace, personajul lui Michael Douglas din Behind the Candelabra
22.05.2013
Michael Douglas s-a lăsat preţ de câteva secunde doborât de emoţii la conferinţa de presă organizată marţi la Cannes, cu ocazia lansării filmului Behind the Candelabra, concurent pentru Palme d'Or, produs de HBO. În timp ce povestea despre cum a fost pus cap la cap proiectul, şi cum Soderbergh i-a oferit rolul lui Liberace, flamboaiantul showman de la mijlocul secolului trecut, s-a oprit câteva secunde din discurs, căutându-şi cuvintele, cu ochii în lacrimi, cerându-şi apoi scuze.
Întrebat ce a gândit când Soderbergh i-a vorbit prima dată de rolul lui Liberace, chiar pe platourile filmului Traffic (2000), Douglas a spus: „am crezut că vrea să mă sâcâie; adică l-am jucat pe ţarul drogurilor în Traffic, ce legătură avea Liberace? [...] Apoi am glumit desp... citeşte
Taguri:
Howard Cummings, Behind the Candelabra, Matt Damon, Steven Soderbergh, Michael Douglas, festival:cannes 2013
-
Inside Llewyn Davis, al fraţilor Coen, savuros
21.05.2013
Joel şi Ethan Coen au prezentat în weekend la Cannes cel mai recent film al lor, Inside Llewyn Davis, cotat până acum cu cel mai mare punctaj de către juriul de critici chestionaţi de Screen International.
Filmul îi are în distribuţie pe Oscar Isaac, căruia am simţit nevoia să-i acord zece stele pe cinemagia.ro, imediat după încheierea proiecţiei, pe Carey Mulligan, Justin Timberlake şi John Goodman. Filmul se bazează vag pe memoriile lui Dave Van Ronk publicate postum (2005), The Mayor of MacDougal Street (titlu ce se referă la porecla artistului) şi spune povestea unui cantautor prezent pe scena muzicii folk din New York în anii ‘60.
Stilul ritmat şi energia secvenţelor muzicale amintesc de A Prairie Home Companion, al lui Robert Altman, iar şablonul după care... citeşte
Taguri:
Barton Fink, Robert Altman, A Prairie Home Companion, Oscar Isaac, Inside Llewyn Davis, festival:cannes 2013
-
Jude Law, pe Marea Neagră
21.05.2013
Numeroase contracte de distribuţie au fost încheiate la Cannes pentru filmul Black Sea, al regizorul cu Oscar şi BAFTA Kevin Macdonald (Last King of Scotland, Touching the Void), conform unui comunicat din partea lui Alison Thompson, preşedinte asociat al Focus Features International.
Un thriller despre un jaf, Black Sea îl are în rolul principale pe Jude Law (Sherlock Holmes, Anna Karenina). Kevin Macdonald şi Charles Steel semnează producţia filmului, cu Jude Law în rolul unui căpitan de submarin care lucrează pentru o companie de ranfluări nave, până când postul său este eliminat.
Furios pe foştii angajatori şi dornic să se afirme, se apropie de un misterios sponsor care îl trimite, la bordul unui submarin care abia pluteşte şi, împreună cu o bandă de englezi... citeşte
Taguri:
Jude Law, Kevin Macdonald, festival:cannes 2013
-
Cristian Mungiu, decorat de ministrul francez al Culturii
21.05.2013
Cristian Mungiu a fost decorat, alături de cineastul indian Anuraq Kashyap şi directoarea de imagine Caroline Champetier, cu insigna Ordinului Artelor şi al Literelor, luni, la Cannes, de către ministrul francez al Culturii. Acesta a salutat pe cei doi regizori care au demonstrat "talent şi dăruire, fiind exponenţi ai unui nou val cinematografic".
Membru al juriului celui de-al 66-lea Festival de la Cannes, după ce a câştigat Palme d'Or în 2007 cu 4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile, Cristian Mungiu a fost decorat cu ordinul de ofiţer.
"Cinematograful dumneavoastră dezvăluie cu o amărăciune realistă absurditatea tragică a realităţilor sociale şi politice, totul cu ajutorul ironiei muşcătoare a perspectivei dumneavoastră.", a subliniat Aurelie Filippetti în prezen... citeşte
Taguri:
Des hommes et des dieux, După dealuri, 4 luni 3 săptămâni şi 2 zile, Caroline Champetier, cristian mungiu, festival:cannes 2013
-
Interviu cu Benicio del Toro, uriaşul blând
20.05.2013
Pe Benicio Del Toro l-am descoperit anul acesta la Cannes într-o ipostază de mare vulnerabilitate, ca protagonist al filmului Jimmy P. (Psychothérapie d’un indien des plaines), după ce în 2008 era temerarul Ernesto 'Che' Guevara.
Cu un ritm al vocii lent, şi o mină măcinată de demoni interiori, poate nu la fel de transfigurat ca în drama 21 de grame, dar la fel de convingător, Benicio del Toro este Jimmy Picard, un amerindian. Pacient al unui sanatoriu, imediat după cel de-Al Doilea Război Mondial, Benicio del Toro este protagonist în primul film american al francezului Arnaud Desplechin.
Producţia documentează un caz real, sursa fiind lucrarea cu titlul omonim publicată de psihanalistul şi antropologul cu origini româneşti Georges Devreux (jucat în film de Mathi
... citeşte
Taguri:
Arnaud Desplechin, Mathieu Amalric, Jimmy P., Benicio del Toro, festival:cannes 2013
-
Foto: Super-starurile de pe covorul roşu de la Cannes 2013
20.05.2013
Cel mai important festival de film al lumii este în plină desfăşurare, atrăgând ca un magnet staruri din toate colţurile lumii. Iată primele cinci zile de festival, în cele mai frumoase imagini.
Copyright fotografii: Mediafax Foto
... citeşte
Taguri:
Jeune et jolie, François Ozon, Paz Vega, Léa Seydoux, Cheryl Cole, Mathieu Amalric, Benicio del Toro, James Franco, Oscar Isaac, Justin Timberlake
-
Cannes: Focuri de armă pe platoul unde era intervievat Christoph Waltz
19.05.2013
Câteva focuri de armă au provocat o reacţie de panică pe platourile emisiunii "Grand Journal" de la Canal+, ce transmitea în direct de la Festivalul de Film de la Cannes, vineri, pe 17 mai, după ora 20.
În momentul în care prezentatorul Michel Denisot îi primea pe actorii Christoph Waltz şi Daniel Auteuil, spectatorii au auzit focuri de armă.
Cei de faţă s-au ridicat repede în picioare şi au fugit în toate direcţiile, platoul fiind plasat în aer liber pe una dintre plajele ce flanchează Croazeta.
Transmisia în direct a fost întreruptă brusc de publicitate, şi când emisia a fost reluată cu jumătate de oră mai târziu, Michel Denisot a precizat că, din comunicatul poliţiei, un bărbat ar fi tras două focuri în aer şi apoi ar fi scos o grenadă, spunându-i u... citeşte
Taguri:
Christoph Waltz, festival:cannes 2013
-
Cannes 2013: blockbusterele de vânzare
18.05.2013
Companiile de vânzări aduc în fiecare an la Festivalul de Film de la Cannes o varietate de filme, căutând cumpărători/distribuitori pentru ele. Proiecte de filme ce urmează să devină următoarele blockbustere sunt prezentate pe hârtie sau cu extrase video. Piaţa de film de la Cannes e locul în care sunt promovate şi filmele de autor, cele de artă, de la ficţiune până la documentare.
Martin Scorsese va fi prezent pe Croisette, la Cannes, pentru a prezenta Silence, adaptarea de mult pregătită după romanul lui Shusaku Endo. IM Global îl va prezenta cumpărătorilor, iar Andrew Garfield va juca alături de Ken Watanabe în rolul unui misionar creştin, în Japonia secolului XVII. Producţia filmului începe în iunie 2014.
Lionsgate prezintă la Cannes drama de epocă A... citeşte
Taguri:
Kate Hudson, Emmanuelle Devos, Vera Farmiga, Ethan Hawke, Tim Burton, Alan Rickman, Abel Ferrara, Christoph Waltz, Amy Adams, Noomi Rapace
-
Mungiu, parodiat în Franţa
18.05.2013
Ediţia de miercuri seară a emisiunii franceze de satiră "Les Guignols de l'Info" a avut o secţiune dedicată Festivalului de Film de la Cannes, în care Cristian Mungiu, membru al juriului ce va decerna Palme d'Or-ul anul acesta, a fost parodiat.
Marioneta care îl reprezintă pe Mungiu îi cere lui Steven Spielberg, preşedintele juriului de la Cannes 2013, o cameră de filmat, spunând că nu are bani să o cumpere, apoi că tatăl său este în închisoare, iar mama bolnavă şi că trebuie să aibă grijă de un bebeluş. Concluzia marionetei - prezentator e ca Mungiu "e - se pare - la începutul carierei".
Contactat de Mediafax în legătură cu acest incident, Mungiu a declarat: "Oricât de neinspirate pot fi asemenea comentarii la adresa noastră ca români, cred că e preferab... citeşte
Taguri:
cristian mungiu, festival:cannes 2013
-
The Bling Ring, de Sofia Coppola, plăcerea vinovată
17.05.2013
Joi seară, Thierry Frémaux, delegatul general al Festivalului de Film de la Cannes, a deschis în stilul său jovial secţiunea competiţională Un Certain Regard, invitând pe scenă - mai întâi - juriul (preşedintele Thomas Vinterberg, şarmantele actriţe Ludivine Sagnier şi Zhang Ziyi, plus producătorul Enrique Gonzalez Macho şi Ilda Santiago), după care pe Sofia Coppola şi distrbuţia filmului The Bling Ring.
Apropiat de mockumentary, The Bling Ring împrumută şi elemente specifice reality show-ului. Porneşte de la un caz real, fiind un portret indirect al cultului pentru celebrităţi, şi al unei generaţii voyeuriste, care îşi exhibă viaţa privată pe Facebook.
The Ring Bling a fost proiectat în afara competiţiei Un Certain Regard. Emma Watson şi Taissa Farmig
... citeşte
Taguri:
Angelina Jolie, Rachel Bilson, Orlando Bloom, Paris Hilton, Somewhere, Israel Broussard, Katie Chang, Claire Julien, American Horror Story, Taissa Farmiga
Articole 1 - 20 din 32
Categorii articole
Gossip
-
Şomer de lux? Doi ani de pauză pentru Adrien Brody
Actorul laureat cu Oscar pentru Brutalistul spune că nu a mai acceptat un rol nou din primăvara lui 2023 - Actor din filmele The Old Guard, sentinţă la închisoare pe motiv de... "furios şi iute"
- Quentin Tarantino urăşte Jocurile foamei. Iată motivul
- A fost anunţat cel mai sexy bărbat în viaţă!
- Ea e următoarea fată Bond?
Ştiri cinema
-
Avatar: Foc și Cenușă urcă pe locul 1 în România cu cel mai puternic debut al anului
Avatar: Fire and Ash, lansat la finalul acestui an, reușește în doar câteva zile să se claseze pe primul loc în box office-ul din România, cu încasări record de peste 5,6 milioane de RON. - Trailer Disclosure Day: şapte miliarde de oameni află un adevăr terifiant
- Disney doboară un nou record cu Zootropolis 2, care depășește 1 miliard de dolari în box office-ul global
- Fenomenul Băieți de oraș: Golden Boyz ajunge pe marile ecrane în 2026
- Animația Împăratul Împăraților - în premieră în București, pe 6 decembrie!
Producţie
-
Seria Exorcistul, relansată cu o celebră actriţă pe afiş
La cinci decenii de la filmul original de zece ori nominalizat la Oscar, ne aşteaptă o nouă întâlnire cu demonii - Adrian Văncică, rol serios în Nu e locul tău aici
- El este tânărul Rambo!
- Au fost alese partenerele membrilor formaţiei Beatles!
- Un rol principal pentru Johnny Depp!
Cronică
-
Culorile timpului: un omagiu emoționant adus nașterii impresionismului
Regizorul Cédric Klapisch realizează un film de epocă foarte cald și adesea nostalgic, în care îmbină moștenirea unei familii din prezent cu istoria extraordinară a strămoașei lor din La Belle Époque - Pălincă, slană și extratereștri – Vasile și naveta spațială
- Monștrii există? Sau sunt doar oameni? – Monstrul din camera mea
- Sezonul 5 din Emily in Paris (Rome) este pe Netflix
- Procesul care a schimbat cursul istoriei – Nuremberg
Dosarele X
-
"Mama" lui Tilly Norwood e convinsă că "nici nu ne-am da seama" dacă filmele ar fi create cu inteligenţa artificială
Eline Van der Velden face prevestiri neliniştitoare despre viitorul cinema-ului - Actriţa care a pus Hollywood-ul pe jar: Tilly Norwood
- Toamna vrajbei noastre: Hollywood-ul, divizat de Palestina
- Primul efect special din istorie: publicul îngrozit a crezut că asistă la o decapitare reală
- Diavolul se îmbracă de la Prada: şapte detalii inedite
Filme de urmărit la TV
Pro Cinema
20:30
|
Stardust(2007)Pulbere de stele
|
Cool TV
19:25
|
How to Train Your Dragon 2(2014)Cum să îți dresezi dragonul 2
|
PRO TV
22:45
|
Violent Night(2022)Crăciun de coșmar
|
CineCloud
Thanks for Sharing
Garcea și oltenii
Rachel Nichols
Double Take
Angus T. Jones
What Just Happened?
Dudaktan kalbe
Toată lumea din familia noastră
Deborah Shelton
Habitación en Roma
Richie Rich
The Bad Guys
HPI: Haut Potentiel Intellectuel
Ricky Gervais
Orgoglio
Pacific Rim
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
Gina May
Raoul Bova
Virna Lisi
Karen Gillan
Wild at Heart
Köshpendiler
Gold
Pasion
Adeline Blondieau
The Damned United
Samurai Girl
Cube Zero
Rose Byrne
Cinemagia
> Festival Cannes 2013
Filme pe genuri
- Acţiune
- Animaţie
- Aventuri
- Comedie
- Crimă
- Documentar
- Dragoste
- Dramă
- Familie
- Fantastic
- Film noir
- Horror
- Istoric
- Mister
- Muzică
- Muzical
- Război
- Romantic
- Scurt metraj
- SF
- Stand Up
- Thriller
- Western
- Taguri filme
- Taguri stiri
- Arhiva stiri
- Program TV
Premii filme
Filme noi
- Filme 2028
- Filme 2027
- Filme 2026
- Filme 2025
- Premiere cinema
- Filme la TV
- Filme pe DVD
- Filme pe Blu-ray
- Filme româneşti
- Filme indiene
Filme 2026
Index filme
Program cinema
Actori populari
Trailere filme
- Peaky Blinders: The Immortal Man
- Avengers: Doomsday
- Tom Segura: Teacher
- Dave Chappelle: The Unstoppable
- Girl Taken
- Widow's Bay
- Under Salt Marsh
Filme populare
Premiere cinema
În curând la cinema
- No Other Choice
- The Anaconda
- Finnik 2
- The Housemaid
- Dragoste la țară
- Song Sung Blue
- Greenland: Migration
- Primate
- Bernard: Mission Mars
- If I Had Legs I'd Kick You
- A Private Life
- Un weekend criminal
- 28 Years Later: The Bone Temple
- North: An Epic Journey of Friendship
- Sentimental Value
- The Chronology of Water
- Return to Silent Hill
- Rental Family
- Hamnet
- Amélie et la métaphysique des tubes
- Marty Supreme
- Mercy
- Melania
- Shelter
- Still Nia
- Islands
- Catane
- Send Help
- Charlie the Wonderdog
Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Află mai multe
Termeni şi condiţii | Contact | Politica de confidențialitate | A.N.P.C
Festival Cannes 2013


