Păreri Glass

(2019)

Glass

JuanRuben pe 22 August 2018 23:47
ATENTIE PUTINEL SPOILER
Sincer asteptam cu nerabdare sa vad unde va duce acest deznodamant.
Povestea filmului e atat de buna incat pe alocuri crezi ca ei nu au defapt superputeri insa adevarul iese la iveala la sfarsit si veti intelege defapt ce se intampla. SINGURUL SPOILER e acesta ... Marea parte din final are o incarcatura de imagini cu care nu o sa fi de acord si o sa iti para rau sau poate o sa te enervezi cum eu am patit, insa exista un lucru bestial pe care nimeni nu il anticipiaza la sfarsit , intre-adevar Mr. Glass avea o inteligenta aparte ... Filmul e bun , povestea e foarte buna si plina de mister pana la sfarsit ! DOAR spre sfarsit VETI intelege cum apare BESTIA , doar la sfasit veti intelege cine sunt ei ( cei trei )
Nota 7

alex495 pe 19 Ianuarie 2019 08:39
Normal ca i intortocheat cand nu vezi primele 2 filme...
Emanuel-0268 pe 19 Ianuarie 2019 14:07
Foarte bun filmul!
Un film extraordinar de bun!
Actorii joaca foarte bine iar povestea este unica.
Un film ideal pentru cei pasionati de psihologie.
L-am vazut ieri la cinema...am fost surprins de la inceput pana la sfarsitul filmului. Vreau sa il mai vizionez odata acasa :D

Emanuel-0268 pe 19 ianuarie 2019 14:10
As adauga Ps: Multi nu au inteles povestea, mesajul filmului, iar din acest motiv pentru ei nu va avea nici un sens. Nu e un film pentru oricine
FunnyX pe 21 Ianuarie 2019 01:59
Cred ca e cel mai greu comentariu....Nici nu stiu cu ce sa incep....Filmul este unul in principal psihologic, multe chestii sunt greu spre imposibil de anticipat; finalul a fost cel asteptat (de catre mine).
Nu e un film "ca celelalte", te solicita!

mihnea_aspru95 pe 21 ianuarie 2019 13:05
te cred că l-ai așteptat (finalul), fiind un final total al "seriei", ce-a vrut să fie ea. Americano-indianul știe mai bine decât noi ce-au fost aceste filme pentru el (fun-fact: și-mi place că de fiecare dată omul apare într-un cameo; în filmele lui. Cum a fost Stan Lee pentru Marvel, ca o comparație). A fost un final de efect, ultimele 25-30 de minute gustând-le cel mai mult (io), în pofida multor critici aduse că filmul se strică la final (nu cred deloc asta frate, dar e și o chestie de percepție, fiecare om interpretează diferit, nimic e la fel 100%, aspecte și aspecte, situații și situații, trăiri și trăiri). Așa cred și eu, zici bine (dp părerea mea), te solicită destul de bine, e un film psihologic bun buun. Nu e mind-fuck, dar puțin mind-blown a putut să fie (în 2 monente): mind-fuck fiind Inception, Shutter Island etc.
minea_elena pe 19 Ianuarie 2019 20:06
Filmul este foarte bun doar daca ai vazut si partea trecuta.altfel ti se pare incurcat si nu intelegi nimic
mihnea_aspru95 pe 20 ianuarie 2019 23:27
indeed.
user-5c439b5067de6 pe 19 Ianuarie 2019 23:51
Primele doua părținale trilogiei au fost f bune! Glass a fost la fel de bun pana în ultimele 20 - 25 de minute, când regizorul a decis sa strice toată magia acestei trilogii! Păcat ca a ales un astfel de final care îți lasă un gust amar referitor la restul povestii!
user-5c449112216fb pe 20 Ianuarie 2019 17:18
Vedeti filmul aici https://www1.two-movies.name/watch_movie/Glass_2019/?ref=97216
demmonika pe 20 Ianuarie 2019 15:27
Dintre cele 3 filme care au legatura doar Split am vazut,unde era personajul Fiara..Tocmai ce l-am vazut la cinema,e interesant,cele 3 personaje cu puteri supraomenesti se intalnesc in acest film...povestea filmului e asa...oare cele 3 personaje sunt persoane cu boli psihice si traiesc si se identifica cu personajele din benzi desenate sau chiar au puteri de super eroi?Oricum cei 3 actori joaca bine rolurile mai ales ca sunt actori cunoscuti!Merita vazut!
parker26 pe 20 ianuarie 2019 17:51
Care 3 filme ,ca asta ie partea a doua de la filmul split
JohnStr pe 21 ianuarie 2019 00:07
Al treilea film e cel din 2000 care se numeste indestructibilul si in care joaca Bruce Willis in rolul lui David Dunn.
user-5ae43a25b6594 pe 20 Ianuarie 2019 09:09
Good, good, good....nu la fel de bun ca primele 2, dar mesajul pe care îl transmite in final e unul puternic, bun venit in mintea unui regizor!!
nico_nicolle pe 19 Ianuarie 2019 22:36
Un film psihologic bun cu actori minunați. După mine asemănător unei piese de teatru văzută" Zbor deasupra unui cuib de cuci" varianta americană.
White.Lily pe 17 Ianuarie 2019 17:03
Wow, ce mai descriere a acestui film....de adreptul intortochiata! Te baga rau in ceata :))
user-5a2d7f71e3cc0 pe 20 Ianuarie 2019 02:40
Actori super intr o baliverna de scenariu de 2 lei
Pierdere de timp si bani

user-5c42584a061f2 pe 19 Ianuarie 2019 00:54
Ușor dezamăgitor, personajele joaca bine, povestea foarte intortochiata, nota 6.5 nu 8
cezar_dumitru pe 20 Ianuarie 2019 20:53
NU VA PIERDETI BANII SI TIMPUL
Un film care incepe promitator si devine o mizerie. am fost la cinema si am facut cea mai mare prostie...pacat de actori