Păreri Avengers: Infinity War

(2018)

Răzbunătorii: Războiul infinitului

Decibalus pe 09 Mai 2020 11:26
rahan se lupta cu meteor man, ambii zboara :)
cred ca se poate renunta la actori adevarati, sa faci astfel de filme nu ai nevoie de actori-oameni , se poate apela la calculatoare sau, daca e neaparat necesar , ceva marionete gen pinochio :)
filmul e bunicel dar nu transmite nimic, te uiti asa pt jocul video!

Mikaela17 pe 26 Decembrie 2019 09:16
Am urmărit toate filmele Marvel existente dar cu parere de rau spun ca asta e fail. Prea usor a obținut Thanos toate pietrele iar finalul e sec. Adica jumătate din Avengers mor si gata, aia e. In partea a 2a cine o sa mai joace? Thor, Iron Man si Capitan America, ei au mai ramas dintre toti.
Stefan_Adrian_Iliescu pe 10 Septembrie 2019 14:34
Filmul nu e prost și nici bun. Totul se concentrează în jurul antagonistului Thanos mai mult decât celelalte personaje. Mi-au plăcut mai mult primele 2 filme Avengers și Justice League.
user-5d415f9430cc8 pe 31 Iulie 2019 12:44
Sunt oare singura care nu a fost prinsă de curentul acesta de filme cu super eroi! Nu știu cum sunt alții, dar de o vreme încoace suntem bombardați de asfel de producții...si sincer m-am cam plictisit. De parcă producătorii n-ar mai avea idei, si hai sa luam benzile desenate la puricat!
Cat despre Avangers, personajele mi se par plate, acțiunea e ok, în schimb parcă ideea e aceeași ca mai în toate filmele de genul...

user-5cceb2a140364 pe 05 Mai 2019 12:59
Um fim de tot cacatul, prea pueril, plictisitor si totul previzibil. Imi pare rau ca am dat banii pe bilet. Este singura serie de la Avengers in care am ațipit! ????
user-5c7fd2eb27848 pe 04 Mai 2019 15:25
Un film care merita vazut, mi-a depasit toate asteptariile, nota 100 si partea a 2-a a fost chiar mai tare nota 1000.
Si ar fi fost mai bine daca R.D. Jr. actorul care îl joacă de Iron Man si Chris Evans Cap. Amerita si-ar fi reinoit contractele ca personajele sa apara in continuare.

user-5a1afdcbc1b83 pe 28 Martie 2019 10:47
Acest film este cel mai tare din trilogia Razbunatorii nota 100000000000 abia astept partea 2 si asta nu inseamna ca o sa se termina poate o alta echipa o sa le ia locul Razbunatorilor in comic exista: Now Avengers, All-New All-Differit Avengers,Dark Avengers, Young Avengers si poate o sa faca un film despre Avengers (1,000,000 BC) aici o sal vedem pe tatal lui Thor Odin Borson in ani tinereti, pe prima posesoare a Phoenix Force acum ca disney a achitar fox, primul Iron Fist, primul vrazitor suprem Agamoto, primul Black Panther (protector si rege al Wakandei), primul Ghost Rider si Starbrand. Dar sar pute sai vedem pe Avengers (1,000,000 BC) deabea in anul 2021+ pt. atuci marvel o sa aiba acest la X-men pt. Phoenix Force se-a facut prima aparitie in X-men deci marvel studio inca nu are dreptul de productie a filmelor daca vrea sa dea echipa originala a Avengers (1,000,000 BC) trebuie sa… citeşte
patrisia_antici pe 10 Ianuarie 2019 11:13
Cine credea ca in 160 de minute se pot intampla atatea?! Filmul mi-a starnit interesul inca de la primele scene si m-a tinut cu sufletul la gura pana la final. Abia astept partea a 2-a.
apaxtc pe 08 Octombrie 2018 14:14
baaa frate cati noobi sunt ! cati noobi nu inteleg un film un scenariu o ideie !!! hateri la greu .. .. filmul este de nota 8+ ...
LucianMarin pe 16 August 2018 20:34
Exceptional
Super va recomand sa urmariti Guardians of the galaxy 1&2 inainte.
user-5b6eacac7b6fc pe 11 August 2018 12:33
This movie was amazing! I really think that they should do a part 2 .I haven't seen a good movie soo far but this was all I needed! .
AdriAdrianna98 pe 02 Mai 2019 00:58
Nu am fost fana filmelor marvel pana sa ajung sa vad filmu asta, m-a impresionat si pe mine care n-aveam treaba cu universu asta, nici nu vreau sa ma gandesc ce impact are pentru cei care au vazut toate filmele. Oricum, e un film foarte bun, efecte smechere, povestea buna, suspans si e chiar emotionant sa-i vezi pe toti la un loc luptand pentru acelasi lucru.
balan_alexandru pe 10 Aprilie 2019 21:43
Dar superman dc nu apare si el e un erou marvel? Nici in cele lante filme nu apare dce
makomomo pe 20 August 2018 11:20
Thanos si atat...
Nu poti sa scoti pe ecrane un film cu super eroi si sa-i faci sa piarda lupta cu eroul negativ...Hai, faci un serial tv din 2 sau 3 parti dar nu pe ecrane.Sa astept 1an pt partea2a???Bataie de joc...Ma bucur ca l-am vazut abia acum si nu am dat banii pe o semenea mizerie.
Ca filmul e ok ca idee, ca efecte, ca interpretari...DA, E SUPER! Vazut si in 3D e magnific.Povestea e tare, mesajul e iar genial...Da, Pamantul trebuie salvat prin injumatatirea populatiei...ma rog, planetele din univers, abia la final se ajunge si la Terra, urmeaza...Mesajul filmului cred ca acesta este.Si este remarcabil.De fapt, cred ca asta se intampla in ziua de azi, se incearca in mod silent omorarea si distrugerea populatiei pt ca resursele sunt pe sfarsite.Boli care nu au antidot(cica), razboaie biologico-chimice sau efectiv...genocide.
Thanos, acest antagonist uman si sentimental aproape ca este… citeşte

claudiu-daniel-lugoj pe 13 August 2018 21:02
Un film bun cu multe efecte speciale foarte bune,povestea filmului si ea pe acolo destul de buna.Parerea mea este ca e un film de urmarit macar pentru efectele speciale.
Darius12345 pe 25 Aprilie 2018 16:05
???????????????Cat costa biletele ??????????????????/
roby_shidoby pe 26 aprilie 2018 22:26
25 ron 3D
r_zv pe 20 Aprilie 2018 01:11
Probabil cel mai asteptat film al anului 2018 - Avengers Infinity War! Se aude ca ne vor parasi cativa eroi proabil Iron Man sau Captain America care nu si-au mai prelungit intelgerea cu Marvel!
Intrebarea mea este pana la urma va fi si a doua parte in 2019?

vlad_oprican pe 21 aprilie 2018 08:06
Mor Captain America si Iron Man.Sigur o sa fie si o a doua parte in 2019.Au terminat filmarile la acest film.Daca tot au terminat filmarile de ce nu au lansat si un trailer oficial.Pe langa trailer,puteau cei de la Marvel sa lanseze filmul anul asta in afara de Infinity War.
superdepeche pe 24 Iulie 2018 17:12
nu sunt fan
nu sunt fan al filmelor marvel dar asta pe cat s-a vorbit despre el ,pe ata este de ...neasteptat de ...prost!
toata lumea se bate cu toata lumea , nu asa ceva !
Ar fi prea mult de povestit..un film cu eroii pe care îi stim plus un iepure,raton ce o fi ăla si un ...copac!
Doamne ferește!

cezarika57 pe 14 Iulie 2018 21:22
Obositoare si complicate filmele din seira Avengers
gunsquyen pe 15 Mai 2018 17:47
Avengers is Good
Saya mengharapkan sesuatu yang lebih baik. Saya suka Iron Man dan Spider Man dan juga Thor. sangan disyangkan hanya terlalu banyak super hero yang tidak saya suka..
untuk menonto film lengkap gratis kunjungi situs http://wikifilm.us

zlibut_avram pe 04 Mai 2018 15:57
Super filmul plin de acțiune,umor, cam dezamăgit la final cînd am văzut că se evaporau unii din avengeri dar cred că în partea a doua care va fi în 2019 în m-ai thanos va muri distrus de iron man,overall abia aștept continuarea
HappyGamerGP pe 02 Mai 2018 17:26
Te pune pe gânduri
Mi-a plăcut filmul, a fost plin de acțiune și a avut ceva mai mult umor, prezent în special în "duelurile" verbale ale anumitor personaje. Recomand pentru fanii genului.
SPOILER: Au murit sau nu? Aceasta este întrebarea...Răspunsul îl vom afla în partea a doua. Adică prin 2019.

VIBERS pe 2 mai 2018 19:27
SPOILER---------------------------------------------------------------------------SPOILER Au murit, este cat se poate de clar dar in acelasi timp este foarte clar ca vor fi adusi la viata fie cu ajutorul pietrei timpului sau cine stie.
HappyGamerGP pe 10 mai 2018 11:24
Atunci ar fi fost hulit pe motiv ca ar fi fost prea banal :)
kaarthur pe 01 Mai 2018 20:34
Atat povestea, cat si actiunea, efectele speciale, umorul sunt reusite. Merita vazut.
user-5ae85cfd60d28 pe 01 Mai 2018 15:28
Filmul este super fain pt iubitorii acestui gen????. O singura recomandare: trebuie văzute toate cele 11 filme din seria Marvel.
Dudy.dudi pe 29 Aprilie 2018 21:34
Filmul a fost genial,mi-a placut ideea de a baga pe guardians of the galaxy avengers si doctor starnge...finalul putea fi mai dramatic
user-5ae43a25b6594 pe 29 Aprilie 2018 19:02
Filmul este blana, fiind unul dintre cele mai bune lansate de Marvel, lasand loc de o continuare pe masura, recomand!
user-5ae4c84569be5 pe 28 Aprilie 2018 22:18
Finalul este unul neașteptat,fiind foarte surprinzator
TeoHawkeye pe 28 Aprilie 2018 17:54
Cea mai faină experiență cinematografică din acest an... Sunt fană Marvel de 10 ani și cu o singură excepție, am fost mereu încântată de calitatea extraordinară a filmelor. ????
Gabriel56 pe 26 Aprilie 2018 13:38
care
care ati vazut filmul la cinema incepand de azi puteti spune aici in comentarii cine moare?am inteles ca multi vor muri...
user-5adf5748ac42d pe 24 Aprilie 2018 19:13
Din cate am inteles mor cam toti, doar Iron Man si Ant Man scapa. In Avengers 4 vor da timpul inapoi.
alexandru.alex pe 02 August 2018 01:03
wow..
Nustiu de ce are nota asa mare nustiu de ce e asa wow..e doar spectacol vizual nimic actoricesc banuiesc ca nota e data pentru efecte speciale nu pentru actori.In ziua de azi nu se mai pune eticheta pe actorie se pare ca efectele speciale ia ochii lumii.Daca nu ai un efect special bun nu e un film bun clar chiar daca actoru joaca exceptional efectu e jalnic si filmu e la fel.Trecand peste ironie filmul nu isi merita nota sincer doar daca esti fan marvel sau ceva super eroi poti spune ca filmul e bun in schimb daca esti ca mine impartial..nu merita vazust de 2 ori pur si simplu nu am ramas cu nimic in cap aaa ''i don't feel so good Mr. Stark'' :)))
VIBERS pe 3 august 2018 00:40
Am si eu o intrebare, de ce te uiti la filme de genul asta daca stii ca nu iti plac???Iti inteleg opinia dar nu inteleg de ce te uiti la Marvel sau DC daca nu iti plac filmele lor.Cam ce ai fi vrut sa vezi, pe Chris Hemsworth avand o interpretare ca a lui Al Pacino in Scent of Women sau in Godfather, pe Chris Evans jucand ca Javier Bardem in No Country for Old Men sau Chris Pratt ca Sean Penn in Mystic River, singurul actor cu adevarat bun acolo este Robert Downey Jr dar nici el nu a facut un rol maret, doar ca rolul i s-a potrivit ca o manusa.Din curiozitate ai vazut celelalte filme Marvel din 2008 incoace, ai idee macar de poveste.Tu apreciezi porcarii ca Seventh Son sau spui ca Arrow este serialul anului, pe bune?????
VIBERS pe 10 august 2018 19:10
Tu nu pricepi omule ca eu ma uit la aproape orice gen de film, exceptie fac filmele mute sau musicalurile.D.p.d.v al artei cinematografice este clar ca un film cu super eroi este slab facand comparatie cu niste filme gen Casino, Goodfellas, Scarface sau filmele unor genii precum David Lynch sau Nolan dar asta nu inseamna ca sunt proaste.In momentul de fata, pt mine, cel mai bun film SF al tuturor timpurilor este Terminator 2 urmat de Aliens, deci crede-ma ca imi plac mult mai mult filmele vechi.
blackmore pe 30 Iulie 2018 21:45
Unul dintre cele mai slabe mizerii facute vreodata.......................
VIBERS pe 31 iulie 2018 23:08
Din punctul tau de vedere.
user-5acc91d679360 pe 13 Mai 2018 18:07
eu i-am dat o stea deoarece este foarte pictisitor
petre.adrian79 pe 04 Aprilie 2018 02:36
Din pacate vor muri cativa dintre eroii cu care ne-am obisnuit. Printre ei for fi Thor, Iron Man dar si alte personaje cu care ne-am obisnuit in ultimii ani !! Cei care nu sunt fan Marvel va rog sa va uitati la desene animale sau alt gen de filme poate horror .
Go 1 2