Păreri Avengers: Infinity War

(2018)

Răzbunătorii: Războiul infinitului

Dark_werewolf13 pe 13 Iunie 2015 18:50
Abia aștept să văd filmul ăsta. Presimt că va fi unul dintre cele mai așteptate filme ale anului 2018.
VIBERS pe 3 iulie 2017 00:09
La ce actori are sper sa nu iasa o ciorba.
sapi_74 pe 16 iunie 2018 06:22
Regarder le film HD ici >>> MASTER-MOVIES.XYZ J’ai essayé plusieurs des mêmes sites seulement ce site qui fonctionne réellement pour regarder des films complets Avec haute qualité et tous les sous-titres. Le dernier film met à jour la qualité est très bonn
cmpunk2012 pe 08 Ianuarie 2017 10:09
filmele din seria avengers arata mai mult a shawarma cu de toate, din moment ce fiecare erou marvel prezentat intr-un film va ajunge la un momentdat intr-un film avengers. dar totusi poate va fi cel mai bun film al tuturor timpurilor. cine stie
VIBERS pe 12 ianuarie 2017 22:40
Hulk nu mai apare?
mihnea_aspru95 pe 25 aprilie 2019 17:37
@vlad Acum văd ce ai scris acolo, bine că acum că dacă citeam atunci printre pasaje puțin, îmi luam spoilere, fi-ți-ar nesimțenia să-ți fie...mare Buzzkill ce ești, așa faci și acum la EndGame; parcă văd.
mihai_barbu pe 08 Ianuarie 2017 12:03
Desene Animale de pe animal X planet nimic mai mult.
peter_ennis pe 18 martie 2018 09:03
Baaa nu mai vb asa de filmele astea ca se supara copii de 12 - 16 ani :))) lasa i frate in lumea lor,numai gandeste te ca daca au putut sa o lungeasca cu rahatu ala de fast and furious 9 episoade si prostii nu s au prins ca i suge de bani.....pai dati seama cat o sa o lungeasca cu prostiile astea cu super eroi...aici pot sa combine kk urile intre ele la nesfarsit :)) ... hai singurul care il accept e deadpool care ma face sa rad,in rest nu ai ca om adult de 25 ani + cum sa iti omori timpul cu filmele astea...dovada ca filmele astea sunt pt copii este ca au contracte cu firmele de cereale nesquick,iaurturi,chochapic si alte lucruri pt copii,cautati in magazine daca nu ma credeti :)
mihai_barbu pe 8 mai 2018 21:40
nu-ti face griji faca astia si partea 2-a o sa apara mai multe uratanii acolo
peter_ennis pe 20 August 2017 19:21
Atat de stupide mi se par filmele astea,aceeasi idee in fiecare film ca si in porcaria cealalta de fast and furious de nu se mai termina,sa stoarca cat mai mult de bani "fanii" pana nu se plictisesc.Ba zici ca nu mai au ideii de filme sf omenirea in ziua de azi de se fac numai remake uri si filme care dureaza 3 - 4 ani,aceeasi idee dar intoarsa pe toate partile de parca ce se poate intampla intr un film ca asta....pfff nici nu poate fi previzibil,se bat astia si castiga.Daca tot se fac filme sf dupa benzile si desenele animate pai atunci eu propun macar sa se faca filme si dupa viata cu louie,tom si jerry,trenuletu thomas,cow and chicken,dexter .... pai macar e ceva nou de fiecare data nu acelasi kk mereu.
spring_luca pe 4 februarie 2018 23:52
nu sunt de kkt....
vlad_oprican pe 17 decembrie 2021 21:18
nu numai tema luptei dintre bine si rau este in aceste filme zic. Scuze pentru greseala.
vlad_oprican pe 28 Ianuarie 2018 22:43
In afara de Supergiant.App cand bagati posterul oficial al filmului ?
peter_ennis pe 22 martie 2018 01:01
Degeaba daca nu il au pe deadpool :)))
vlad_oprican pe 21 aprilie 2018 12:50
Ar trb sa citesti benzile desenate cu Deadpool.In benzile desenate cu acesta,e si comedie si actiune.
Steve.R pe 10 Februarie 2018 23:49
Mie una,mi a placut extrem de mult! Filmul a avut actiune de la inceput pana la sfarsit,nu cred cava existat vreo faza unde sa te plictisesti. Au fost cateva scene mai emotionante,deoarece au murit destul de multe personaje...mai ales la final...(eu cel putin nu cred ca au murit asa,fara nici o explicatie) coloana sonora a fost super,de distributie nu mai zic nimic pentru ca toata lumea stie deja cine apare in Avengers:) Am ras destul de mult,deoarece au fost multe faze comice:)) Discutiile intre Spiderman si restul au fost amuzante:)) Singurul lucru care m a deranjat a fost ca "au lasat prea mult loc" pentru partea a 2 a. Adica...s a terminat prea brusc....Dar in rest,ca fana MARVEL ,pot sa zic ca merita vazut! Si apropo....eu am stat 10 min in plus asteptand faza de dupa generic care credeam ca nu mai vine. Dar a venit:)) asa ca trebuie doar sa asteptati;)))
user-5a76ca158f5f2 pe 20 Martie 2018 20:30
Mi sa parut un film slab din punctul de vedere al protagonistilor. Multe personaje sunt de umplutura. Altele nu au nici o logica. Foarte multe nu petrec deloc timp pe marele ecran. Mi sa parut foarte brusca trecerea asta de la civil war la infinity war. Parca nimeni nu e afectectat. Nu prea sunt scene de actiune. De exemplu la batalia din new york, se face trecerea extrem de brusca la un autobuz in care se afla spiderman. Nici macar nu arata cum a luat prima piatra la inceput. Filmul incepe bine totusi dar nu mia placut faptul ca villanul este personajul principal. Filmul este practic narat fin perspectiva lui. Nu este un lucru rau, dar din pacate nu se putea sta mult pe personaje daca sa ales sa contureze antagonistul. Ar fi fost bine daca s-ar fi putut face amândouă, dar din păcate timpul nu permite acest lucru. As fi fost mai multumit daca filmul era din perspectiva personajelor,… citeşte
VIBERS pe 27 aprilie 2018 23:51
SPOLIERE ------------------------------------------------------------------------------------------Da si mie mi s-a parut ca au sarit peste niste detalii destul de importante, nu ne este prezentata lupta celor de pe nava lui Thor cu Thanos, cum este rapus Heimdall, cum a luat piatra de pe planeta Xandar, cred ca era mai inetersant sa fi facut 3 parti, era mult mai complex, este ca si cum LOTR ar fi fost facut din 2 parti.
alexandru.alex pe 2 august 2018 01:14
Da ai dreptate lumea vede filmul asta ca un cine stie ''godfather sau the dark knight'' stati fratilor asa ca asta a fost plin de efecte speciale si actori multi dar degeaba ca unu nu mi-a placut cum joaca aia cu ''i don't feel so good mr stark'' a fost ultima esti nebun am murit de ras :))) nu merita nota mult mai jos ca filmu e doar spectacol vizual si atat nimic mai mult restu e can-can.
Mercedes17 pe 26 Martie 2018 08:27
Avengers
Primele parti din Avengers sunt dementiale. Abea astept sa vad si Infinity War. Mega curios. :)
petre.adrian79 pe 04 Aprilie 2018 02:36
Din pacate vor muri cativa dintre eroii cu care ne-am obisnuit. Printre ei for fi Thor, Iron Man dar si alte personaje cu care ne-am obisnuit in ultimii ani !! Cei care nu sunt fan Marvel va rog sa va uitati la desene animale sau alt gen de filme poate horror .
r_zv pe 20 Aprilie 2018 01:11
Probabil cel mai asteptat film al anului 2018 - Avengers Infinity War! Se aude ca ne vor parasi cativa eroi proabil Iron Man sau Captain America care nu si-au mai prelungit intelgerea cu Marvel!
Intrebarea mea este pana la urma va fi si a doua parte in 2019?

vlad_oprican pe 21 aprilie 2018 08:06
Mor Captain America si Iron Man.Sigur o sa fie si o a doua parte in 2019.Au terminat filmarile la acest film.Daca tot au terminat filmarile de ce nu au lansat si un trailer oficial.Pe langa trailer,puteau cei de la Marvel sa lanseze filmul anul asta in afara de Infinity War.
user-5adf5748ac42d pe 24 Aprilie 2018 19:13
Din cate am inteles mor cam toti, doar Iron Man si Ant Man scapa. In Avengers 4 vor da timpul inapoi.
Darius12345 pe 25 Aprilie 2018 16:05
???????????????Cat costa biletele ??????????????????/
roby_shidoby pe 26 aprilie 2018 22:26
25 ron 3D
Gabriel56 pe 26 Aprilie 2018 13:38
care
care ati vazut filmul la cinema incepand de azi puteti spune aici in comentarii cine moare?am inteles ca multi vor muri...
mitza2003ro pe 26 Aprilie 2018 20:19
Ciorba cu de toate.Un film pentru copii parerea mea.
VIBERS pe 26 aprilie 2018 23:09
Daaaa, slab de tot .
alucard3000 pe 11 iulie 2022 23:40
peter_ennis, atunci stai departe de filmele Marvel, de fapt de filmele cu supereroi. E evident ca nu este pt tine, nu vei intelege nimic niciodata !
roby_shidoby pe 26 Aprilie 2018 22:29
Final de tot rahatu.
Au speculat aici pe faptul ca cei care au vazut partea I vor fi nevoiti sa vada partea II, pt ca 3+4=un singur film Infinity.

Mi s-a parut ca personajele se misca mult prea repede pt. ochiul meu.

peter_ennis pe 28 aprilie 2018 23:27
Atata timp cat curge banu crezi ca i doare pe ei capu de ce caca maca iese acolo.Staib sa vezi ca daca rup incasarile si cu asta ca cu primul,stiu ca deja e penibil sa mai adauge mai multi super cacati,si ce crezi or sa inceapa cu eliminarile.Si dati seama la cati super cacati sunt in infinity war or sa ajunga ceva gen seria fast and furious daca nu si mai multe :)) or sa intinda cacatu la nesfarsit prostind copilasii inocenti si nevinovati care nu isi dau seama.
JuanRuben pe 3 mai 2018 02:00
esti tu un cacat :) end of story my friend ! Si in plus roby daca dai nota 4, da la un film care merita si nu are nimic bun, dai aiurea note, defapt noa romanul in general face lucruri aiurea
VIBERS pe 26 Aprilie 2018 22:53
SLAB Atentie SPOILERE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Incepe cat de cat ok dar totusi putea sa ne arate putina lupta inainte sa-l vedem pe Thor si ceilalti de pe nava zdrobiti.Imi place ca apare putin Hulk si este facut KO de catre Thanos, aratand cat de puternic este .Dupa, incepe dezastrul si urmeaza CLISEU dupa CLISEU.De ce nu il omoara Thanos pe Thor, in loc sa-l lase pe nava limobilizat, chiar daca aceasta explodeaza, Thor poate supravietui ca este semizeu.De ce nu il omoara Thanos pe Peter Quill, si il lasa sa traiasca in momentul cand pleaca cu Gamora.De ce nu foloseste DR.Strange puterea pietrei sa dea timpul inapoi in momentul in care este in dezavantaj si renunta usor la ea ca sa-l salveze pe Stark.De ce nu l-au mai folosit pe Hulk deloc in film.Sunt cateva momente care mai salveaza filmul, faze amuzante, sarcasm, singurul lucru interesant din film a fost finalul, care a fost parca ceva mai diferit de restul filmelor cu super eroi… citeşte
dhinftnity pe 27 aprilie 2018 07:36
Nici mie nu mi-a placut ca Dr. Strange nu a dat timpul inapoi, iar Hulk a fost absent, cat despre personajele din urmatorul film Dr. Strange ii spune lui Stark ca nu exista alta cale dupa ce ii da piatra lui Thanos, ceea ce m-a facut sa cred ca o sa fie ceva in urmatorul film...per total mi s-a parut bestial filmul...(SPOILER...costumul lui Spider Man e genial)
VIBERS pe 7 mai 2018 23:30
Nu este vorba ca nu am fost atent la film , pt ca am fost, este vorba de niste clisee cretine de care m-am cam saturat, daca scenariul era mai ok, DR.Strange ar fi vazut ca Peter Quill nu se poate abtine si exact cand Spider-man ii scoate manusa, Thanos isi revine, deci putea sa vada chestia asta si sa o schimbe, fara manusa, Thanos nu putea sa le faca nimic, il invingeau usor, dar a fost facut de asa natura incat sa mai lase loc de o a 4-a parte ca sa mai faca niste bani.Filmul nu a fost rau dar as vrea sa vad un film de genul asta, regizat de Nolan, sa fie mai serios, in genul lui Dark Knight cu cat mai putine clisee posibil.
Theofil88 pe 26 Aprilie 2018 23:28
Nu e ca-n benzile desenate
Da, zvonurile sunt adevărate, mor mulți, dar mai multe nu voi spune.
Thanos e umanizat în comportament, nu are acel ego masiv din benzile desenate, crezându-se singur inteligent și de neînvins. Nu seamănă nici cu Thanos așa cum l-am văzut în secvențele cu Ronan, e mult mai umanizat și chiar mai vulnerabil. Thanos își pierde aura de geniu malefic sau mare strateg, nu e un păpușar care trage ițele, ci e o forță brută, un pachet de mușchi și mai puțin creier, unul care dorește echilibru (auzi) în Univers. Motivația lui Thanos nu este de a distruge tot universul pentru a impresiona pe cineva, cum e expus în benzile desenate, sau cel puțin în această primă parte nu am aflat asta. Motivația lui Thanos nu e nici măcar cea din seria de desene animate scoase recent, Avengers Assemble și Guardians of the Galaxy; motivația de a distruge jumătate din… citeşte

user-5ae2379437d26 pe 26 Aprilie 2018 23:42
Tocmai ce l-am vizionat,este un film incarcat. Povestea si desfasurarea actiunii este interesanta, actiunea se imparte in mai multe planuri dat fiind faptul ca sunt foarte multe personaje,replici haioase stil Marvel,efecte excelente dpdv auditiv si vizual. Una peste alta este un film bun, eu i-as da un 8.5/10 poate pentru ca ma asteptam la putin mai mult si pentru finalul brusc. Intr-adevar,mai multe personaje dispar din poveste din pacate si te face aa astepti cu interes partea a 2a
user-5ae24f581c773 pe 27 Aprilie 2018 01:17
Pfff. Un film cu atâtea subînțelesuri. Foarte multe de invatat din filmul asta. Echilibrul ! Majoritatea oamenilor suntem adormiți. Deschideți va mintea ! Învățați ! Universul are atâtea de oferit.
JuanRuben pe 27 Aprilie 2018 01:30
perfect
De departe cel mai bun si complex film cu super-eroi realizat pana acuma.A fost imbinat perfect puterea si slabiciunea, umorul si tristetea, suspansul si drama, previzibilul si imprevizibilul, dusmania si prietenia... Va spun de acum , filmul e pentru oricine ! Si daca nu esti fan Sf , iti garantez ca nu o sa te plictisesti si o gasesti placere poate chiar pe alocuri un sentiment ciudat de a vrea sa vezi restul filmelor daca nu le-ai vazut, caci cei de la Marvel au reusit ... o capodopera cu super-eroi !
mihaita_mihai pe 14 mai 2018 00:58
Te-ai referit la Dark Knight cand ai spus de departe cel mai bun si complex film cu super eroi ?
bogdan118 pe 27 Aprilie 2018 02:01
Exista o certitudine in mine ca filmul acesta nu va fi HULIT nici o fractiune din cat au fost hulite ultimele mizeri Star Wars. Nu stiu cine conduce Marvel dar stiu ca Kathleen Kennedy de la Lucasfil este o .............si pe CEO-ul Dysney Allen Iger nici in cot nul doare.
Stefan face o foarte buna recenzie a filmului cu care sunt de acord.
As fi vrut un personaj negativ mai inteligent, mai calculat, mai stapan pe sine si pe emotiile sale dar de ce iti este frica nu scapi :)
filmul are o durata de 160 min si daca ar mai fi adaugat o ora tot nu ar fi plictist pentru ca ar fi avut material sa il exploateze.
Recomand acest film isi merita bani ofera un spectacol pe care putini nu o sal placa, pentru noi restul multumim Marvel

mihnea_aspru95 pe 3 mai 2018 10:29
Doar că filmul a avut 150 de minute :). Sperăm ca Avengers 4 (l-as numi "Reassemble"), să dureze 160+ (un 163-165 ar fi nemaipomenit; ca la The Dark Knight Rises).
blackmore pe 30 iulie 2018 21:38
Oricat de slabe au fost ultimele serii Star Wars asta e un film pentru lobotomizati
dhinftnity pe 27 Aprilie 2018 07:31
Filmul este un Must
Daca esti fan MARVEL, trebuie vazut filmul fara doar si poate...este bestial, apar personaje si alte treburi la care nici nu te asteptai.
peter_ennis pe 29 aprilie 2018 09:52
Hai lasa ma .... nu ne asteptam zici :)) incepe hulk sa si o ia la,laba ....spoiler alert :))) baaa am fost cu nepotica mea de 8 ani si ce crezi ma luat somnu si pe mine si pe inca 3 prieteni :)) esti nebun ...ce poate sa fie asa de neasteptat la un film identic cu primul nust :))
magiaDoC pe 26 ianuarie 2019 03:29
peter_ennis, cred ca te-ai uitat la alt film.
twitch958 pe 27 Aprilie 2018 17:28
O confruntare epica pentru soarta universului
Cel mai asteptat film al anului, Avengers: Infinity War ajunge pe marile ecrane in acest weekend iar in opinia mea, nu dezamageste: 2 ore si jumatate de divertisment pur. 10 ani de filme Marvel au dus pana in acest moment, iar regizorii, Russo Brothers au reusit sa o scoata la capat (era de asteptat de la ei, dupa ce au creat unele dintre cele mai bune filme Marvel de pana acum: Winter Soldier si Civil War, primul fiind chiar favoritul meu din MCU).
Infinity War este tot ce va asteptati de la el, dar in acelasi timp este si plin de surprize, cateva rasturnari de situatie extrem de bine realizate, dar per total are si cateva probleme: scenariul cat de cat problematic, dialogul destul de slabut, comedia nu merge de fiecare data, pacing-ul scartaie, cliseic din cand in cand, decizii aiurea, dar toate persoanele ce au participat la crearea Infinity War merita laudate pentru ca si-au… citeşte

brando pe 27 Aprilie 2018 18:49
Bunicel ...dar se putea de 10 ori mai bine...
Filmul doreste sa fie la nivelul celorlalte din seria Avengers dar nu prea reuseste nici din punctul de vedere al scenariului nici al povesti nici a scenelor de action ! Desi ca si structura povestii este un fel de Piratii din Caraibe at Worlds End unde avem foarte multe personaje despartite de poveste initiala unde fiecare e cu intamplarile lui iar la sfarsit se unesc dar din pacate aici raman despartiti si morti...! In primul rand nici un erou din Avengers nu e in rolul principal in acest film... in rolul principal e Thanos personajul cel negativ care omoara jumate din personajele cu care neam obisnuit omorandule nu dramatic sau violent ci chiar foarte sec... Loky joaca 5 minute la inceput unde este sugrumat de Thanos , Gomora este aruncata intro prapastie fara nici o drama doar pur si simplu... pe urma mortile celorlalti sunt printro dizolvare transformanduse in nisip ce dispare… citeşte
6Patronul9 pe 28 Aprilie 2018 00:23
Povestea lui Thanos
Am fost incantat de acest film de la inceput si pana la capat.Chiar daca este doar prima parte din aceasta poveste,filmul este complet.Pentru mine nu a fost vorba despre eroi pe cat a fost vorba despre titanul nebun Thanos.Thanos este cel mai complex,amenintator si totusi uman antagonist din filmele Marvel.Loki a fost detronat (cu stil as putea adauga) inca din primele minute ale peliculei.Cu o asemenea distributie,e greu sa te axezi pe un singur erou.Cu totii si-au facut treaba impecabil.Sunt chiar si cateva surprize placute in film.Scenele dramatice au avut impactul pe care trebuiau sa il aiba,iar cele de actiune (adica majoritatea) sunt spectaculoase si realizate impecabil.As putea continua,insa inchei spunand ca acest film e o capodopera a genului de la care nu-mi voi lua gandul pentru o vreme.10/10.Il recomand tuturor.Mergeti sa-l vedeti cat inca ruleaza ;)
SDAO pe 21 iunie 2018 20:30
Guta termina!
mihai_5555 pe 28 Aprilie 2018 09:32
A fost unul din cele mai bune filme Marvel de până acum...merită o notă mai mare
TeoHawkeye pe 28 Aprilie 2018 17:54
Cea mai faină experiență cinematografică din acest an... Sunt fană Marvel de 10 ani și cu o singură excepție, am fost mereu încântată de calitatea extraordinară a filmelor. ????
user-5ae4c84569be5 pe 28 Aprilie 2018 22:18
Finalul este unul neașteptat,fiind foarte surprinzator
vasilache pe 29 Aprilie 2018 17:00
Super filmul finalul lăsând loc de o continuarea mișto
branciog pe 29 Aprilie 2018 18:52
Ma asteptam la ceva mai bun.Mi-a placut totusi Iron Man si Spider man si de asemenea Thor.Totusi prea multi eroi asa parca nu sunt pusi in valoare .Bunicel dar nu extraordinar.Cred ca s-a exagerat cu promo.In rest efectele 3D sunt foarte misto firul epic cred ca se putea mai bine.
user-5ae43a25b6594 pe 29 Aprilie 2018 19:02
Filmul este blana, fiind unul dintre cele mai bune lansate de Marvel, lasand loc de o continuare pe masura, recomand!
Dudy.dudi pe 29 Aprilie 2018 21:34
Filmul a fost genial,mi-a placut ideea de a baga pe guardians of the galaxy avengers si doctor starnge...finalul putea fi mai dramatic
Dicla pe 30 Aprilie 2018 17:02
Este prima data cand las un comentariu pe cinemagia despre un film.Fratilor duceti-va la film,este genial,este peste tot ce a scos Marvel pana acum,nu simti cele 2 ore si jumatate de film.Foarte frumos!!!!
Manusa pe 30 Aprilie 2018 21:43
Filmul a fost chiar pe masura asteptarilor, foarte, foarte bun. A avut de toate, actiune, scene amuzante, finalul lasande-ne in mister. Oricum filmul a fost foarte reusit, iar la ce final a avut.....Mergeti sa il vedeti, merita.
user-5ae85cfd60d28 pe 01 Mai 2018 15:28
Filmul este super fain pt iubitorii acestui gen????. O singura recomandare: trebuie văzute toate cele 11 filme din seria Marvel.
kaarthur pe 01 Mai 2018 20:34
Atat povestea, cat si actiunea, efectele speciale, umorul sunt reusite. Merita vazut.
HappyGamerGP pe 02 Mai 2018 17:26
Te pune pe gânduri
Mi-a plăcut filmul, a fost plin de acțiune și a avut ceva mai mult umor, prezent în special în "duelurile" verbale ale anumitor personaje. Recomand pentru fanii genului.
SPOILER: Au murit sau nu? Aceasta este întrebarea...Răspunsul îl vom afla în partea a doua. Adică prin 2019.

VIBERS pe 2 mai 2018 19:27
SPOILER---------------------------------------------------------------------------SPOILER Au murit, este cat se poate de clar dar in acelasi timp este foarte clar ca vor fi adusi la viata fie cu ajutorul pietrei timpului sau cine stie.
HappyGamerGP pe 10 mai 2018 11:24
Atunci ar fi fost hulit pe motiv ca ar fi fost prea banal :)
xerses pe 04 Mai 2018 14:29
Absolut spectaculos; un amestec de efecte speciale minunate .....
zlibut_avram pe 04 Mai 2018 15:57
Super filmul plin de acțiune,umor, cam dezamăgit la final cînd am văzut că se evaporau unii din avengeri dar cred că în partea a doua care va fi în 2019 în m-ai thanos va muri distrus de iron man,overall abia aștept continuarea
OviStof pe 05 Mai 2018 00:33
De (re)văzut
Sunt fan DC Comics, dar recunosc că Marvel sunt mai buni.
Acest film este complex, atât datorită multor personaje dar, mai ales, a personajului negativ.
Este astfel conceput încât să aştepţi cu nerăbdare sequelul.

Steff1234 pe 5 mai 2018 22:22
Poate sa faca si Marvel filme "dark" dar ceva mai cu stil ca DC. Sper sa isi revina si DC-ul pt ca au materiale foarte bune (cel putin benzile desenate si anumite personaje sunt extraordinar de bine realizate).
OviStof pe 12 aprilie 2019 04:51
Nu ştiu de ce nu prea m-a fascinat Batman (indiferent de actor), dar votez pentru Superman - mai ales, redat de Henry Cavill...
user-5aedb40c5cffa pe 05 Mai 2018 16:40
Ce film prost are un final groaznic nu înțeleg de ce răul învinge
AeroX pe 6 mai 2018 14:27
Pentru ca e partea 1.
alexandru.alex pe 2 august 2018 01:10
Stai linistit o sa piarda in partea a2-a ca nu moare nimeni practic toti o sa invie pentru ca mai trebuie sa faca si alte filme si nu poate sa ii omoare o sa ii invie iron-man cu piatra time stone :))
user-5aee054046652 pe 05 Mai 2018 22:28
Cel mai bun din serie(dupa parerea mea) se vede efortul dupa 10 ani de MCU(marvel cinematic universe) pt a il intelege va recomand sa va uitați la macar 5 filme marvel respectiv guardians of the galaxy 2 , Thor ragnarok , avengers 1 si 2 si civil war
mihnea_aspru95 pe 6 mai 2018 16:28
mai degrabă primul Guardians of the Galaxy (că e prima dată când își face apariția Thanos-ul lui Brolin). În rest, zis bine. Primordial, de revăzut sunt Captain America: CIVIL WAR și Thor: RAGNAROK (în special că după evenimentele acestuia începe Avengers: INFINITY WAR).
Steff1234 pe 05 Mai 2018 22:39
Merita banii de bilet
Este unul din filmele cele mai "entertaining" care le-am vazut in ultimii 2 ani.

Este un film dark dar care e mult mai bine cizelat decat ce a scos DC-ul pana acuma; are umor si actiune dar cu toate ca au modificat fata de comic books desfasurarea , au ramas fideli caracterelor din ele fara sa transforme IM intr-un bunic senil care mulge si bea de la vaci aliene lapte si nu avem Gamora sau Black Widow care fara nici o pregatire salveaza universul.

Cele 2 ore si jumatate au trecut FOARTE repede. Nu m-am plictisit deloc pana la final.
La sfarsit ma uitam in sala ca nimeni nu se ridica instant , lumea mai statea 1 minut sa "rumege" ce se intamplase si parintii incercau sa explice copiilor ce a patit SpiderMan :)

Una peste alta astept partea a doua , sincer nu stiu cum pot sa faca ceva mai bun decat atata ... 9/10 (o bila neagra ar fi CGI-ul de… citeşte

user-5aee3354e7984 pe 06 Mai 2018 01:45
super tare ,merita vazut si obligatoriu sa nu se citeasca nimic despre el inainte ...suspans maxim ,cred ca e singurul film la care nu am simtit timpul ..s a terminat si toti inca eram jos pe scaune . 10 /10 ????
user-5a9d4c230a267 pe 07 Mai 2018 00:39
E misto filmul, dar nu mi se pare ceva extraordinar. Te tine in suspans si e interesant. Partea proasta e ca pana apare urnatoarea parte deja uiti ce s a intamplat ????
mokile pe 07 Mai 2018 08:17
Filmul este superb!!! Chiar ar trebui un film "Thanos" , duceti-va la film cu incredere!
mister_sir pe 08 Mai 2018 09:55
Cel mai bun film Marvel. Atat.
Nu are rost sa comentez. A fost impecabil executat iar finalul: Wicked! Mi-a placut sa vad expresia oamenilor din sala la final :)) Toti asteptau sa vada filmuletul dupa credite. Erau dezorientati. Nu ca i-ar fi ajutat in vreun fel.
Imbinarile au fost perfecte intre eroii Marvel. Deliciul filmului, evident l-au facut Defenders of the Galaxy.
Duceti-va sa-l vedeti! Nu are cum sa nu va placa.

PS: Thanos rules! Cel mai cel erou negativ. Excelent lucrat.

sandu151 pe 08 Mai 2018 20:39
Un film foarte bun cei mai tari cei de la marvel abia astept partea a 2
Octaz pe 08 Mai 2018 23:35
Asta ar trebui sa fie apogeul universului MARVEL! Au reusit baietii sa faca un spectacol mai profund fata de celelalte filme. Au imbinat pentru prima oara la un nivel mai profund drama cu actiunea si cu suspansul, pregatind un final de prima parte pe care ne doream sa l vedem cat mai repede si pe care nu multi il anticipau! Pe de alta parte, aglomeratia de super-eroi a fost putin cam "prea mult" la fel ca si in cazul lui "Civil War", dar na... vorbim aici de "The Avangers". Curiozitatea mea este cum vor evolua filmele MARVEL in viitor, dupa acest apogeu care a fost atins si care va continua si la anul.
AlexBoSS74 pe 10 Mai 2018 22:20
Am vazut filmul chiar in premiera, acum 2 saptamani aproape.A avut cateva momente interesante, dar majoritatea filmului mi s-a parut o amestecatura de personaje care se bateau intre ele si atat.M-au cam plictisit destule secvente, mai ales ca 75% din film se desfasura in cadre cu fundalul intunecat, ceea ce nu mi-a placut deloc, urasc filmele de acest gen!!! Finalul a fost altceva fata de filmele precedente, mai dramatic, lasandu-i pe toti sa astepte nerabdatori continuarea.Merita vazut, mai ales de fanii Marvel!