Păreri Underworld

(2003)

Lumea de dincolo

TLD pe 24 Iulie 2003 08:39
Luati trailerul! Are 14 mb, dar nu o sa va dezamageasca. Un fel de Romeo si Julieta, numai ca razboiul e intre vampiri si varcolaci. Kate Beckinsale e superba, si cred ca filmul va depasi blade 2...
TLD pe 24 iulie 2003 08:39
Un nou trailer. Cel final a aparut. Mergeti pe siteul oficial si il veti gasi...
TLD pe 24 iulie 2003 08:39
Demono ce vrei... film facut cu buget micut... S-a descurcat binisor, bine ca apare si la noi ep cinema.. desi am vazut deja dvd-rip (sick fuck...). Posterul e suoperb asta care e pe site.. un fel de MUST HAVE... P.S: l-am vazut ancorat la mall si imi venea sa-l smulg din perete.. Cam asta e reactia cand vad un poster tare la mall... Nenorocitii isi expund ei colectia...
TLD pe 24 Iulie 2003 08:39
A venit si trailerul final. Din nou exceptional! Am mari sperante de la filmul asta...
Gasiti trailerul la pagina:
Ii dati la download trailer> Full screenul are 31,3 mb, hi res 22, medium res 8 mb, low (nu l-am luat)....

GANEA VALENTIN pe 24 Iulie 2003 08:39
Acest film merita sa fie vazut de ce captivati de filmele cu monstrii si mai ales are niste influente din Matrix, adica miscari din alea pe pereti si batai cu figuri din acelea acrobatice. In concluzie este un film beton asa ca nu-l ratati.
TLD pe 25 Iulie 2003 15:30
Din ce am mai gasit pe net se pare ca va semana cu matrix-ul. Tot filmul se bazeaza pe CGI-uri si pe efecte. Asigurand in acelasi timp si o poveste buna. Pe parcursul filmului vom vedea mai multe lupte decat vorbarie. Sa fie bine sau rau. Pai dak au facut bine efectele o sa iasa ceva...
Octavian pe 03 Decembrie 2003 15:33
E ceva nemaivazut pina acum, cred.Tragedia cunsumatorilor de singe.Cred ca ar trebui sa fie ceva super
Lance pe 09 Ianuarie 2004 12:43
filmul e sublim...efecte superbe "a la Matrix" (mi-e personal mi-au placut la nebunie) haine de dai pe spate si bineinteles nelipsita atmosfera gotica. Pentru a savura mai bine filmul va recomand totusi sa nu numarati cate focuri se trag cu acele arme. Povestea are oarecum influente de Romeo si Julieta dar difera totusi...un film ce nu trebuie ratat si care lasa loc de continuare (de fapt continuarea mi se pare inevitabila, si o astept cu nerabdare)
BadBoy pe 09 Ianuarie 2004 16:11
WOW, asta da film. Si asta o spun eu care sunt un cinemafil inrait si critic filmele destul de mult.Cum au mai spus si altii efecte de Matrix dar sunetul si atmosfera sunt super. Daca nu il vedeti la cinema nu va mai uitati la el oameni buni. Exista unele filme ca acesta care daca nu sunt vazute la cinema n-au farmec. IT's A MUST SEE!!! indicat amatorilor filmelor de gen Blade.
Totusi o bila neagra....cam multe scene previzibile. ...La un momentdat iti dai seama ce o sa urmeze. Totusi ramane un film bun! Nota10 pt Kate!

Anike pe 25 Ianuarie 2004 23:38
wow! asta e prima reactie! eu asteptam filmul asta de ceva timp, il asteptam la fel de mult ca si Liga. Cum Liga m-a dezamagit complet aveam sumbra presimtire ca si Underworld o sa-mi lase un gust amar, asa ca la inceput aveam un fel de ostilitate catre filmul asta, dar dupa primele scene am fost really, really impressed! kate e super! de scot nu mai zic! ideea e super! efectele of course amintesc de matrix dar intr-un sens bun! si ce e f important este ca povestea, scenariul sunt captivante! te face sa vrei sa vezi mai mult! dupa mine merita o nota de 10!
Petre Radu pe 26 Ianuarie 2004 09:26
Filmul e bunicel dar in nici un caz nu e "sublim" sau un "must see".Cat despre continuare, e posibil sa apara, dar nu cred ca se poate ridica la nivelul primului film.Efectele sunt bune, insa nu pot fi comparate in nici un fel cu cele din Matrix.
Ilila pe 26 Ianuarie 2004 11:49
Oare ma intreb ce a putut s-o determine pe Kate B. sa joace in acest film??? Banii? Popularitatea??
Se vede in film ca nu este un scenariu pe gustul ei... si va spun asta pentru ca am vazut o parte din film numai pentru ea. 121 de minute (cit este filmul) au fost prea mult pentru mine asa ca m-am limitat de vreo 70 min.

Matrix pe 03 Februarie 2004 15:15
Poveste cu parfum de Blade care pare incitanta la inceput dar pe la mijlocul filmului devine plictisitoare. E salvata de finalul care pregateste continuarea.
Efectele sunt relativ bine realizate (nu mi-a placut cum se misca varcolacii pe pereti) dar restul e ok, cu un plus pentru transformarea din final.
Minusul filmului il reprezinta nenumaratele impuscaturile fara rost intr-o confruntare vampiri-varcolaci.
Un plus pentru confruntarea finala (super realizata) si bineinteles pentru frumoasa Kate care arata beton.

Dan Gerose pe 07 Februarie 2004 17:27
Filmul nu-i rau, seamana destul de mult cu Blade, care e mai bine facut ca efecte speciale. Povestea treneaza destul de mult, insa are cateva scene de lupta suficient de spectaculoase ca sa merite vazut.
ArsDeViu pe 13 Februarie 2004 00:55
K sa nu ma lungesc. A fost sub asteptari. Prea multa vorbarie si prea putina actiune. Sper k partea 2-a sa nu fie tot asa.
Ionutzs pe 07 Aprilie 2004 16:22
primul film a fost super( eu personal l-am vazut de ..... 9 ori-de 7 ori pe cd si de 2 ori pe dvd)
al doilea va aparea in 2005 iar filmarile incep in toamna asta. sper ca in partea a 2-a sa vedem si noi un sarut pasional la sfarsit...

ps: pacat k e facut in ungaria

Sméagol-Gollum pe 07 Aprilie 2004 23:14
poate o sa vezi si altceva, nu doar un sarut!!
Scorpion pe 08 Aprilie 2004 15:52
Cred ca o sa vedem mai multe saruturi si nu doar la sfarsit.. Si de ce e pacat ca e facut la unguri ?
Demona pe 26 Mai 2004 16:28
Da, e film cu vampiri si ar trebui sa ma incante, dar ma enerveaza la culme ca i-a facut atat de slabi. Asha puteau sa faca Oameni vs Varcolaci, ca la fel de ushor mureau. Un pic mai multa lupa shi adrenalina nu strica.
Denis pe 11 Iunie 2004 17:30
Uau!!!E film cu jumate-vampiri si este foarte misto si decat Demona care ii da doar trei stele.Filmului asta ii trebuie 5 stele.E cel mai misto film horror pe care lam vazut pana acum.Deci merita cinci steele nu?
Catalin pe 19 Iunie 2004 20:44
Fratilor....io am vazut filmul asta in luna IANUARIE... pur si simplu nu-mi vine nici acum sa cred dupa cat timp ajunge si in rOMANIA. Filmul e cat se poate de interesant... exista o lupta destul de impresionanta intre vampiri si varcolaci si sunt unele faze in film care va vor lasa in repaus ... intelegeti voi . Merita vazut filmul
alexandra pe 01 Iulie 2004 16:31
filmul este super si Cataline...................nu te mai da asa mare ca l-ai vazut din noiembrie.Si eu am vazut multe filme inca dinainte sa ruleze la noi asa ca.............daca asta abia acum apare,atunci de Alien vs. Predator ce zici?Ala ruleaza la noi abia in NOIEMBRIE>
Gollum pe 27 Iulie 2004 23:58
Un film excelent despre "o lume de dincolo".Efecte foarte bune si un scenariu care in sfarsit da profunzime filmelor cu vampiri si alti monstruleti.Ce sa mai lungim vorba,un film superb care mie mi-a placut enorm.
CHRISTina pe 07 Septembrie 2004 23:23
Pe mine m-a cam enervat la un moment dat, dar au fost si momente de suspans. Nu as vrea sa-l mai vad inca o data...sper ca partea a 2-a sa fie mai buna.

Ii acord 3 stelute pentru ca (totusi)a jucat Kate Beckinsale, una din actritele mele preferate (si a jucat super-bine)

axxeylla pe 02 Martie 2005 16:51
filmul e super are efecte speciale marfa apare shi al 2-lea se numeste "Underworld - Evolution " shi ii are aproape pe aceiasi actori ..... apare pe 9.12.2005 in toata lumea cool ainght ?
:))

Gavrilut Razvan pe 10 Februarie 2007 17:15
salut...vreau sa spun ca Underworld este cel mai bun film pe care lam vazut...defapt mie toate filmele care sunt despre vampiri si varcolaci imi plac :P....chiar acum am gasit pe Internet un joc care este exact ca si Underworld....o lupta intre Vampiri si Varcolaci...am vazut si Underworld Evolution si sper sa apara si partea a 3 din Underworld...
BJohnBlazkowicz pe 22 Decembrie 2007 02:45
mult mai bun ca 2-ul
budur george pe 14 Februarie 2008 14:53
am vazut underworld 1 si 2, sunt super tari. deabea astept sa apara underworld 3, amauzit ca se va numi rise of the lycans si ca razbunatoarea selena cu jet invizibil nu va mai juca in el, e trist dar ii dau o nota asa...precauta, char daca am 10 ani.
marius pe 12 Iunie 2008 21:30
Supeeeeeeeer!
alice999 pe 03 Aprilie 2009 13:58
...
In new moon actorul principal(vampir)din Underworld e tot vampiir in new moon!!
naruto pe 04 Aprilie 2009 13:07
crEKA e sooper.. a fost la TV.. da eram obosit...si am vazut o parte dar michel dc ce parte lupta varcolaci sau vampiri ca el este jumi juma decy e interesant...... si app care stie filmecu vampiri idu meu naruto_kyubi2008
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Mai 2009 22:11
claudiu-daniel lugoj
interesanta idea filmului si un film destul de reusit mi sa parut.
dlivium pe 25 Iunie 2009 15:15
daca iti plac filmele cu vampiri si cele cu varcolaci acesta este cea mai buna alegere a anului 2003
mvpsebi pe 30 iulie 2010 16:07
hmm, n-am stiut ca s-au facut atatea filme cu vampiri si varcolaci in 2003, de zici ca e cea mai buna alegere :-? :))
dlivium pe 30 iulie 2010 18:41
:)) ;)
Radu1711 pe 04 August 2009 10:02
Radu1711
destul de frumos filmul, seriile urmatoare sunt mult mai spectaculoase
mvpsebi pe 30 iulie 2010 16:11
dpdv al actiunii, poate c-ar fi mai spectaculoase..dar ca si poveste in sine, as zice ca sunt destul de bine sub..
FreakDoll pe 15 August 2009 04:18
Frumos realizat filmul , efecte speciale bune , actori talentati si sexy .
mihai300 pe 27 Decembrie 2009 21:42
foarte bun!
merita vazut :)
pe langa faptul ca povestea este elaborata toate trei partile sunt foarte bine facute in ceea ce priveste efectele speciale.

1Simplu pe 11 Martie 2010 16:51
o vampiroaica sexy :*
vechi filmul dar a fost cel mai frumos film din 2004
kakapiciu pe 18 Iunie 2010 14:30
frumos...imi place faza cu impreunarea speciilor....50% vampir,50%lycan
jolly pe 05 Iulie 2010 22:00
blooooood !!!!!
este un film ce "imbina" 2 forme supraomenesti care sint tratate intr o gramada de carti si filme, (vampiri si varcolaci). Buna imaginatia (combinata) a scenaristului despre detalile celor doua "specii'"
someone_who_dares pe 23 Iulie 2010 00:27
Unul dintre cele mai bune filme cu vampiri.... Chiar nu se poate compara seria Underworld cu Twilight ( Be Realistic People! ) !!!!
alecs.bradeni pe 19 martie 2011 02:05
ai dreptate ..twilight e mic copil pe langa underworld
alecs.bradeni pe 19 martie 2011 02:09
toata seria e cea mai tare
mvpsebi pe 30 Iulie 2010 16:33
Unul din preferatele mele
Prima data cand am vazut filmul, am fost pur si simplu fascinat, m-a lasat cu gura cascata. Un razboi epic intre vampiri si varcolaci, parca era totul desprins din visele mele, sau mai degraba din cosmaruri. Raman totusi la "vise" cand ma gandesc la costumul de latex pe care-l purta Selene. :)) O super productie, una din cele mai bune cu vampiri si tot tacamul. Nu ca unele penalitati mai recente, cu vampirici-sclipirici, chiar isi bat joc nesimtitii aceia de visele mele.
Theodor2011 pe 9 august 2013 23:32
Nu ne intereseaza BA visele tale, tinele pt tine. Tu trebuia sa faci o analiza mai detaliata a filmului in acest ''review'', nu se ne oripilezi cu visele tale erotice:))
ionutzoo7 pe 3 noiembrie 2014 14:40
Omul a zis doar ca i-a cazut bine filmul.Nu-i obligat nimeni la analize detaliate. Peace
Octaz pe 02 August 2010 01:51
A fost bun . Chiar credeam ca o sa fie horror ceea ce m'a facut sa am indoieli daca sa il vad sau nu . Dar a fost departe de asa ceva , ceea ce e bine zic eu .
kingdogg69 pe 04 August 2010 00:35
Altu...
M-am saturat sa vad blade peste blade cand vine vorba de vampiri! Am vazut 20 de minute din film si m-a plictisit extradordinar. Nu inteleg ce va place...
nightmare28 pe 9 aprilie 2011 17:35
e normal ca teai plictisit daca ai vazut primele 20 de min...
kingdogg69 pe 9 aprilie 2011 19:46
Poate asteptam eu prea mult de la el, dar eu cred ca un film tre' sa te atraga de la inceput ca sa continui vizionarea.
Mihai2508 pe 10 Septembrie 2010 10:57
Un film foarte bun, nu ca as avea ceva cu seria Twilight, dar Underworld, mi se pare mult mai bun, mult mai multa actiune, iar varcolacii sunt varcolaci si nu niste caini mai mari, ca sa nu mai zic de Kate Beckinsale, care arata senzational, mai ales in costumul acela mulat.
cetateanu pe 15 Septembrie 2010 16:35
Bine realizat filmul si foarte buna Kate Beckinsale.Cel mai reusit film pe tema varcolacilor si vampirilor.
legolas05 pe 30 Octombrie 2010 22:42
foarte tare filmul.....mia plcut foarte mult.....merita vazut....nota 10
Ghemot pe 8 februarie 2012 01:01
subscriu.....
urbanDelight pe 22 Decembrie 2010 21:29
Underworld
Mie mi-a placut foarte mult filmul. Acum fiecare cu parerea lui. :-??
Alexutzzu96 pe 15 Februarie 2011 15:24
mi`a plaqt filmul asta l nebunie:X:X

toate 3 partile au fost superbe ....ast partea a 4 sa vdm qm o sa fie:X:X

Selene:X:Xjoaca fb:X

ylyutza pe 31 Martie 2011 18:11
un film foarte frumos,cel mai mult mia placut acesta din serie
nightmare28 pe 09 Aprilie 2011 17:35
Un film foarte frumos in prima parte e un pic plictisitor dar merge....pacat ca luptele sunt un pic cam slabe avand in vedere efectele
Movaaa pe 21 Aprilie 2011 01:35
Pentru cei pasionati de filme cu vampiri acesta este un adevarat "deliciu" .
margott pe 17 Mai 2011 13:47
Slabut. Cel putin in prima parte a filmului aveam impresia ca de fapt ma uit la al doilea sau chiar la al treilea film din serie, pentru ca nu se intelegea mare lucru. Mi s-a parut putin frustrant ca abia pe final au explicat cine e Selene si cum a ajuns vampir. Macar are niste efecte bunicele, mai ales in scenele de lupta pe finalul filmului.