Păreri The Notebook

(2004)

Jurnalul

daliadalis pe 07 Aprilie 2013 13:17
genial
merita vazut cu siguranta, e unul din cele mai frumoase filme de dragoste
talyyy pe 07 Aprilie 2013 03:03
:))
l-am vazut de mai mult de o gramada de ori si nici acuma nu m-am plictisit... nu mi s-a mai intamplat cu nici un alt film inainte si de fiecare data traiesc aceleasi emotii...e prea bun...!
SarpeleCocosat pe 31 Martie 2013 11:27
Devine putin cam previzibil spre final dar povestea e foarte frumoasa si profunda.
Ciprian_2007_tl pe 04 Martie 2013 21:41
Un film exceptional.Superb din toate punctele de vedere.Merita vazut.
Miiku pe 02 Martie 2013 16:40
Un film super bun. O poveste adevarata de dragoste. Vi`l recomand!
cosmin_kedii pe 23 Februarie 2013 15:38
film foarte foarte bun, poveste mare, caractere mari, imagini frumoase și o mulțime de emoții. Bravo
vimishor pe 20 Februarie 2013 18:49
Un film relaxant, care te fascineaza si iti acapareaza atentia in totalitate. Filmul prezinta intr-un mod aparte visul oricarei persoane: Sa fie alaturi de persoana iubita pana la sfarsitul zilelor. Este un film foarte bun, care merita vazut si "rumegat" asupra mesajelor care le transmite acesta.
96Radu pe 18 Februarie 2013 00:58
Este un film deosebit....mi-a placut la nebunie si nu ma-si plictisi chiar daca la-si vedea si de o mie de ori....Ryan Gosling un actor foarte bun a jucat perfect acest rol la fel si Rachel McAdams
xampierre pe 17 Februarie 2013 19:00
Un film destul de gayuţ,cam ca toate filmele romantice.Consider că-i o pierdere de timp.
pinkutza pe 14 Februarie 2013 18:02
Acest film chiar merită văzut. Adevărată vorba aceea: "dacă e să fie, va fi". Este unul dintre filmele mele favorite.
danii1234 pe 03 Februarie 2013 16:15
Unul dintre cele mai frumoase filme pe care le-am vazut si care mi-a ajuns la suflet iar cei 2 actori sunt de neegalat ;x
PLaurentzyu pe 02 Februarie 2013 20:40
O poveste de dragoste impresionanta. Am plans si eu, ca mai toata lumea care l-a vazut, dar mi-a displacut (doar putin) faptul ca este usor previzibil. Mi-ar fi placut mai mult sa aflu la sfarsit cum s-a degradat in mare parte relatia dintre cei doi. :( Dar in rest, o poveste impresionanta, superba.
Wanted007 pe 10 Ianuarie 2013 15:49
Cea mai tare poveste de dragoste ..mi-a placut mult!
alinush14 pe 07 Ianuarie 2013 13:36
O poveste buna cu actori de mare talent . Filmul te tine captiv in fiecare scena iar finalul este mirific .
MariaVilla pe 05 Ianuarie 2013 18:25
SUUPER !
prima data l-am vazut pe canalul "acasa" . dar si acum inca plang in hohote de fiecare data cand il revad !
LavyXX pe 30 Decembrie 2012 22:58
Tn
Nu am mai plans la un film,mai mult ca la acesta..povestea lui,actiunile tot..a fost ceva unic..e un film ce nu o sa-l uit vreodata
euronike pe 30 Decembrie 2012 15:59
Cel mai bun e putin spus
Extraordinar, remarcabil, sublim. Cel mai frumos film de dragoste dintotdeauna. Rivalizeaza cu Love Story, dar cred ca este putin peste. Uimitoare poveste!
ing.marius pe 12 Septembrie 2011 13:30
super filmul la fel si actorii
super filmul la fel si actorii este un film impresionant...un film care reuseste sa-ti atinga coarda cea mai sensibila din inima
dendera pe 05 Septembrie 2011 19:58
un adevarat film de dragoste
M-a lasat fara cuvinte filmul...pur si simplu CAPODOPERA. Cu siguranta unul dintre cele mai bune filme de dragoste din ultimii ani. N-are cum sa nu te induioseze, sau chiar sa te faca sa stai cu o lacrima in coltul ochiului(sau mai multe) Face parte din categoria filmelor lacrimogene, perfect pentru amatorii genului, pentru firile mai sensibile, si de altfel pentru oricine stie sa aprecieze un film bun
Iusti. pe 29 August 2011 10:58
Una dintre cele mai frumoase povesti de dragoste. Un film care trebuie neaparat vazut.
DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:33
cu siguranta cel mai frumos film de dragoste facut vreodata , parerea mea
Dragnuta pe 26 Iunie 2011 02:04
cry :(:(
Am plans la filmul asta............ SUPERB!!!.......
Dana04 pe 18 Iunie 2011 22:06
Un film extraordinar!!!!!
Nota 10 e una prea mica pentru acest film.
Unul din putinele filme la carea am plans!!!!

sweetangry pe 18 Mai 2011 21:53
O adaptare a cartii " Jurnalul unei iubiri " de Nicholas Sparks...care merita tot timpul vizionari...foarte bun filmul pentru categoria romance
someone_who_dares pe 03 Mai 2011 16:20
O poveste de dragoste foarte frumoasa, sfarsitul este induiosator :-s ... Un film care merita vazut, unul dintre cele mai bune de acest gen !!
dyamarya pe 02 Mai 2011 17:03
Este un film foarte bun. Poveste de dragoste dintre cei doi este minunata si te tine cu sufletul la gara sa vezi ce se mai intampla. Mi-e una mia placut foarte mult si il recomand si celor care nu l-au vazut!:X
ladydanielle pe 30 Aprilie 2011 13:40
Acest film va ramane pentru totdeauna favoritul meu!!!Cea mai reusita poveste de dragoste!
Vorador pe 14 Aprilie 2011 19:19
The Notebook este un film ce merita vazut si revazut,o poveste emotionata, plina de romantism si drama.Mi-a placut mult ideea despre acel jurnal dedicat lui Allie,doar povestea de dragoste dintre ei putea sa o mai vindece pentru putin timp
jude pe 13 Aprilie 2011 13:50
prima data am vizionat acest film acum 5 ani...apoi l-am revazut acum un an...si am de gand sa il mai revad iar si iar pentru ca e un film foarte foarte bun...
catasmile17 pe 28 Martie 2011 22:45
un ffilm deosebit de frumos !!!!
o poveste de dragoste impresionanta !!!!
recomand cu caldura acest film !!!

verapower pe 22 Martie 2011 23:30
un film superb
Tot ce mi-am dorit vreodata de la un film.Un film extraordinar.
jony_10 pe 21 Martie 2011 19:27
Poveste de dragoste care ne invata sa nu dam cu piciorul adevaratelor iubiri
matew10 pe 21 Martie 2011 12:45
O drama romantica tulburatoare. Mitul iubirii imposibile. Iubirea oarba versus liberul arbitru. Necesitatea fericirii absolute, sensul vietii, regasirea tineretii. Realismul predestinarii versus pasiunea dincolo de limite.
fanfirth pe 19 Martie 2011 17:31
E un film deosebit a unei iubiri pure si care rezista in timp. Cred ca va ramane un film clasic de dragoste care nu trebuie ratat intr-o viata
ovi_dica pe 17 Martie 2011 00:12
eu nu l-am vazut....dar la cate comentarii frumoase sunt pe aici....sper sa fie ok..
8imistul pe 06 Martie 2011 03:59
ca si dragostea, filmul asta trebuie simtit de toata lumea. printre cele mai frumoase povesti de dragoste.
Tashy pe 03 Martie 2011 11:04
De departe cel mai bun film
Acest film este de departe cel mai bun film pe care l-am vazut in viata mea!
ral991984 pe 19 Februarie 2011 13:25
eu am plans in hohote...frumoasa poveste.....frumosi actorii...
Adela_Cristina pe 05 Februarie 2011 14:42
foatre bun
dupa mine este unul dintre cele mai bune filme romantice p care le`am vazut ...il recomand
andu7zu pe 05 Februarie 2011 10:34
Interpretari si scene foarte bune mi-a placut chiar daca nu imi prea plac filmele de genu'
CasYo7 pe 03 Februarie 2011 11:32
Este foarte fain filmu :X Merita vzt;)Cea mai tare parte din el cand se plimba pe lac sooper:x
diana7 pe 31 Ianuarie 2011 12:37
The Notebook
The Notebook este cred cel mai frumos film de dragoste
amalisimona pe 31 Ianuarie 2011 00:54
Mi-a placut la nebunie filmul in ansamblul lui (firul epic, distributia, costumele, coafurile si machiajul, etc), dar cel mai mult am apreciat imaginile extraordinare si toate acele cadre spectaculoase care au contribuit la nota romantica a peliculei.
princess_peach pe 26 Ianuarie 2011 00:30
Este unul dintre putinele filme romance cu o poveste frumoasa, chiar daca toata lumea stia ca Allie se va intoarce la Noah, deci chiar daca puteam ghici sfarsitul.
cuul_sch pe 16 Ianuarie 2011 02:55
sunt curios de ce ai nota cu 1 un asemenea film! este de-a dreptul superb!
AnnaMaria19 pe 08 Ianuarie 2011 20:06
un film frumos,emotionant,dar si trist...mi-a placut mult
sallyuk pe 08 Ianuarie 2011 19:11
o poveste foarte frumoasa de dragoste... extraordinar
Federer pe 03 Ianuarie 2011 00:37
Cel mai frumos film de dragoste pe care l am vazut vreodata alaturi de A walk to remember sau Sweet November.
Dar,totusi The Notebook ramane pe primul loc:X

mc_chaos pe 01 Ianuarie 2011 11:17
Capodopera!!!
Daca vrei un film de dragoste foarte bun pe care sa-l vezi impreuna cu persoana iubita ei bine filmul asta poate fi cea mai bina alegere! Unii ar putea spune ca este un film siropos dar mie mi s-a parut de-a dreptul genial regizat intr-un stil foarte simplist si convingator. Poate ai putea spune ca este intr-o oarecare masura un cliseu desi multe momente mi s-au parut originale, insa ce mi-a placut la nebunie in filmul asta a fost jocul celor doi indragostiti care mi s-a parut uimitor de bun! Foarte rar ai ocazia sa vezi un film de dragoste atat de bun mai ales ca e presarat si cu momente foarte hazlii. Un film de nota 20!
Octaz pe 29 Decembrie 2010 09:51
Eterna poveste de dragoste dintre un baiat sarac si o fata bogata... cam prea des intalnit subiectul asta.Nu stiu de ce atat de multa lume iubeste enorm acest film... credeti'ma,daca vreti sa vedeti o poveste de dragoste absolut deosebita,recomand "A Walk to Remember".Pentru mine nici nu are rost sa compar aceste 2 filme.In plus actorul din "The Notebook"... pur si simplu nu s'a potrivit,chiar imi devenise antipatic.Fata .. no comment nota 10, in rest banuiesc ca trebuie sa fiu in in pielea unei fete ca sa inteleg.Probabil voi primi multe heaturi si dislikeuri,dar e doar parerea mea si nu e parerea cuiva care uraste genul aste de filme,ba chiar caruia ii plac!
Go 1 2 3 4 5 6