Păreri On Her Majesty's Secret Service

(1969)

În slujba Majestății Sale

nicolae_adrian007 pe 02 August 2015 14:07
UN film interesant. Nu m-am plictisit la el . Merita vazut. George Lazenby s-a descurcat cat a putut. Finalul a marcat seria JAMES BOND. NU mi- a placut de Telly Savalas in rolul lui Blofeld. Dar filmul in mare este OK.
Razvan600 pe 25 Noiembrie 2012 21:54
My name is Bond...James Bond
Un film cu o actiune destul de buna, iar finalul mai tragic a adus o nota de diferenta fata de celelalte filme ale francizei "James Bond".
deadlord pe 10 Octombrie 2012 20:55
Este un film ok cu o poveste buna, dar actorului nu i se potriveste rolul de James Bond si nu mi-a placut nici cum a fost interpretat Blofeld. Sfarsitul este mai diferit decat la cele anterioare. Un film ok.
cezarika57 pe 26 Iulie 2018 20:42
Il consider unul dintre cele mai bune din seria James Bond, iar finalul neasteptat ii da o nota aparte
sabinalin pe 13 Februarie 2018 15:04
Un Bond foarte special din doua puncte de vedere. In primul rand pentru ca Sean Connery a fost inlocuit pentru intaia oara ( avea sa mai revina in al saptelea film al francizei pentru ca ulterior Roger Moore sa preia rolul fabulosului personaj creat de Fleming) cu George Lazenby, un cvasidebutant care nu s-a descurcat nici pe departe atat de rau pe cat s-a spus la vremea respectiva, eroarea sa fiind ca n-a rezistat la critici nemaiacceptand ulterior sa intre in pielea agentului aflat in slujba Majestatii sale. In al doilea rand datorita finalului special, nemaintalnit in nici un film Bond, un final emotionant care pecetluieste destinul personajului pentru totdeauna. Sau poate, cine stie, producatorii si scenaristii se vor razgandi si vor mai face inca o incercare, important e sa se pastreze spiritul si sa nu se apeleze la ineptii majore gen James Bond actor de culoare sau chiar… citeşte
cosmin_kedii pe 11 Octombrie 2013 08:59
toată lumea apreciază un film în felul său , . Desigur , acest lucru nu este cel mai bun capitol din istoria filmelor cu James Bond , dar pentru mine el a câștigat , ,,cuvinte calde ,,
gaga pe 01 Februarie 2009 20:06
e interesant,are actiune buna.