Păreri Captain America: The Winter Soldier

(2014)

Căpitanul America: Războinicul iernii

kasmyn pe 21 Decembrie 2014 22:10
bun pentru amatorii genului
BUN FILM... DOAR PENTRU AMATORII GENULUI,DE FAPT BENZI DESENATE TRANSPUSE PE ECRAN!!SINGURUL CASTIG PENTRU CINEFILII ROMANI ESTE CA INTERPRETEAZA SI UN ROMAN DIN CONSTANTA,SEBASTIAN STAN IN ROLUL LUI Bucky Barnes !!
GeorgeMenu pe 26 Noiembrie 2014 17:33
Merita vazut
Efectele speciale sunt destul de bune , merita vazut la o calitate inalta. Actiunea filmului e umpic exagerata pe final dar merge. Nota mea pentru film ar fi undeva in jur de 7,5/10 dar trecem cu vederea :) 8/10 - Merita Vazut !
dragomir_alina pe 28 Octombrie 2014 23:05
foarte bun
Il recomand, nu te plictisesti la el, are cam din toate ....
tony_mondyalu pe 11 Septembrie 2014 14:40
pot spune ca acest film a reusit sa ma surprinda foarte mult :O , cu un inceput putin mai ezitant(parerea mea), incet incet filmul devenea din ce in ce mai interesant, parerea mea este ca Scarlett Johansson i-a adus un plus acestui film, prin felul ei unic de a juca in filme si prin frumusetea ei bineinteles, recomand acest film
isy22 pe 28 August 2014 02:22
Este un film decent,mult mai bun ca si primul. Efectele speciale sunt chiar ok. Merita vazut !
Mihai2508 pe 16 August 2014 01:00
The captain saves the day
Un film reusit, parca un pic sub prima parte, dar este per total un film bun, coloana sonora este reusita, prestatia actorilor foarte buna, cu actori de prima mana, efectele speciale foarte bine realizate, povestea gandita bine, un film dedicat in special fanilor universului Marvel.
Andrei843 pe 15 August 2014 13:23
Un bun film cu un super-eroi, continand pe langa altele si spionaj si multe alte lupte. Nota 8 din partea mea.
gogutz pe 03 Mai 2014 17:17
Surprins
Cand am vazut prima parte din aceasta serie de filme nu prea mi-a placut,dar vazand cea dea doua parte am ramas profund surprins,dupa parerea mea partea a doua a filmului este mult peste prima parte,multa actiune,conspiratii,efecte formidabile,Samuel L. Jackson foarte bun in rolul sau,deci un film care merita nota 8!Eu recomand sa-l vedeti in cinema!Celor care le-a placut prima parte imi vine greu sa cred ca nu le va placea si aceasta parte!
brutalistic pe 07 Aprilie 2014 02:10
asa mai merge
realizat bine chiar surprinzator de bine, mai ales fata de prima parte care a fost o mizerie
Paraiah pe 7 aprilie 2014 11:40
Esti paralel cu filmul.
xerses pe 06 Aprilie 2014 16:08
Mi-a placut filmul; cu multe intrigi si actiune, filmul nu a fost deloc o dezamagire.
Captain America: The Winter Soldier – Capitanul prinde aripi

Regie: Anthony Russo, Joe Russo
An: 2014

Actori: Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson
Genul: actiune, aventura, SF

Dupa cum am mentionat si in recenzia facuta atunci, Captain America: The First Avenger a fost cea mai slaba aditie la seria Marvel si nu s-a dovedit a fi mai mult decat un lung prolog pentru The Avengers. Intre timp au iesit pe piata Iron Man 3 si Thor 2 fara insa a se ridica la nivelul precedentelor. Putea Captain America sa ... citeşte

Rippa pe 01 Aprilie 2014 09:26
cred ca va fi mult mai bun si mai palpitatn ca primu
cosmin742000 pe 26 Noiembrie 2015 18:12
Pana si Traznitii au luat la misto "filmele" cu super-eroi
MinionuS pe 14 August 2014 22:47
A fost un film foarte bun
Recomand cu foarte mare incredere

AndreBlack pe 10 August 2014 22:53
Foarte bun filmul . Mult mai bun decat primul film . Multa tensiune si actiune cat incape dar si povestea devine din ce in ce mai interesanta . Foarte interesante si cele doua secvente de la finalul filmului in care de-abia astept mai multe detalii despre Captain America 3 . Il recomand !
Dana04 pe 06 August 2014 21:26
Foarte tare filmul, mi a placut mult de Chris, Scarlett si Stan, au avut roluri bune.
Sorin87 pe 04 August 2014 19:15
super filmul, l-am asteptat de multa vreme si abia l-am vazut foarte bun.
Stefanzy pe 04 August 2014 15:10
Un film bun ! The Avengers si filmul asta mi s-au parut cele mai bune filme de la Marvel . Totusi , nu pot sa ii dau un 10 pentru ca e putin cam plictisitor !
claudiu-daniel-lugoj pe 02 August 2014 23:36
Un film bun,cu multa actiune,rasturnari de situatie si cu un scenariu interesant.La lel ca si prima parte este un film de urmarit.
OldBoy28 pe 02 August 2014 05:13
Not bad !!!
Niste prieteni de ai mei mi-au spus ca filmul este foarte prost, insa am vrut sa ma conving si eu daca este asa sau nu. M-am uitat la film si pot spune ca a fost un film destul de bun, mai ales pentru cei care adora actiunea (este foarte multa actiune in film). Chiar nu regret nicio clipa ca m-am uitat la acest film si recomand cu caldura tuturor care sunt pasionati de filmele de actiune sau cele cu super eroi.
nicoux pe 30 Aprilie 2014 23:41
Pe ce dracu dam banii la cinema?!?!
Despre film numai de bine, chiar nu ai ce reprosa dar despre vizionare, despre calitatea imaginii in cinema pot spune ca este foarte proasta si nu numai la Baneasa, din ce mi-au spus cativa prieteni la fel si in Militari sau Cotroceni. Ajungi sa te intrebi pe ce dracu dai banii?!?!
kakapiciu pe 12 Aprilie 2014 13:59
Mult mai buna decat prima parte. Astept cu nerabdara urmatorul.
Cravan pe 11 Aprilie 2014 11:56
Captain America: The Winter Soldier
Este un film tipic genului Marvel, care contine toate acele efecte speciale, poveste si interactiune dintre personaje care iti capteaza atentia si te face sa il vezi pana la sfarsit.
AugustyneX pe 10 Aprilie 2014 19:14
foarte BUN, BUN, BUN!!!!!
Trebuie sa vezi prima parte neaparat ca sa il intelegi pe acesta. Merita toti banii!!!! Trebuie vazut AVENGER mult mai atent si mai bine. Deci filmul acesta chiar e superb!!!! SI MAI ALES CA THE WINTER SOLDIER ESTE SEBASTIAN STAN, ROMANUL NOSTRU!!!! TOT RESPECTUL!
roxana_dobrica pe 10 Aprilie 2014 18:51
Un film foarte bun...la inceput am crezut ca nu o sa imi placa iar apoi mi-a captat atentia e interesant,merita vazut va asigur !
vitalariu_florin pe 05 Aprilie 2014 23:04
super
Filmul a fost super gandit bine..actiune mai tot timpul si cu o surpriza colosala in film nu va spun ramane sa vedeti si voi ;)
PaulCristian pe 22 Martie 2014 18:49
trailerul e asa de fain incat ma tem sa nu fi cuprins toate fazele bune din film....
Allynutsa pe 21 Martie 2014 11:49
E ciudat...in prima parte cei doi erau prieteni...si acum se infrunta...dar sper sa fie BUN
ruoxiii pe 15 Martie 2014 19:25
Primu a fost bunicel,destul de interesant...abia astept premiera !
nicusor_petrinel_dinca pe 30 Decembrie 2013 15:47
are efecte speciale bune merita vazut primul a fost bun
kamikaze1996 pe 20 Noiembrie 2013 14:43
mie imi pare bn ca in film joaca un roman sh ca are un rol important
mistgun pe 02 Noiembrie 2013 18:15
DDS
Arata bine, acuma sa vedem cum e filmu . . . oricum, sper sa fie BUN.
DiaAndra pe 13 Aprilie 2014 16:19
Captain America:The Winter Soldier
Este cred ca cel mai bun film pe care l-am vazut vreodata.Mie imi plac oricum toate filmele Marvel sunt pur si simplu geniale.Abia astept The Avengers2 si Captain America3 pentru ca sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla cu personajele.Actorii sunt si ei geniali mai ales Chris Evans :X si romanul nostru Sebastian Stan :X. Imi pare atat de rau ca nu am ramas in sala sa vad genericul de final in care arata cate putin din viitoarele filme asa ca imi puteti povestii putin cei care au vazut...va rog mult! :D
vintan_ioana_daniela pe 12 Aprilie 2014 17:32
Foarte bun filmul. Captain Amreica 2, o capodoperă
VIBERS pe 15 aprilie 2014 02:05
Daca filmul asta este o capodopera atunci Gladiatorul,The Green Mile sau Schindler's List ce mai sunt?
leo26 pe 22 august 2014 02:39
Vintan esti praf, auzi la ea capodopera, ai 10 ani? sau esti cam proasta?
ionut_mcg pe 21 Februarie 2014 16:42
Pret
Cat costa un bilet la acest fil. sami spuneti si mie cand aflati?
Astept raspunsuri! :)

Go 1 2