Păreri Batman Begins

(2005)

Batman - Începuturi

cosmin_kedii pe 16 Martie 2012 08:39
Trebuie să spun ca nu sunt un mare fan al filmelor Batman, dar am fost impresionat de fapt de acest film. Film de mare valoare ,,De departe cel mai bun Batman, Christian Bale este uimitor şi de Christopher Nolan este mare,,
monicutzza pe 10 Martie 2012 16:06
un film superbbbb :X !! la fel ca si partea a 2 a !!
privito-l cu incredereee

Sorin87 pe 05 Martie 2012 19:56
Batman-Begins
Un film deosebit care da clasa celor din seria Batman si dovedeste ca, chiar si in epoca efectelor speciale, tot talentul actorilor si al regizorului face diferenta dintre un film bun si unul mediocru. Cat despre Christopher Bale ce sa spun... e unul dintre cei mai buni actori ai generatiei sale.
Weeby pe 06 Februarie 2012 12:49
Un film foarte bun. Este al doilea dupa The Dark Knight din seria Batman parerea mea. 9/10
Chelbos pe 18 Septembrie 2011 00:09
este cel mai bun film al sriei atman. daca celelalte parti ( erau bune si ele) erau cam sf-uri, acest film are un fir epic-o poveste. este facut asa cum trebuie. un film obligatoriu de vazut nota 9. fara maimutareli precum omul pinguin, joker omul de gheata sau altii. e un film foarte bun
xerses pe 16 Septembrie 2011 09:12
M-a placutcand l-am vazut la cinema.Il voi revedea cu siguranta la o redifuzare TV.
ionutt- pe 27 Iulie 2011 00:34
Senzational. Genu` de film care impaca si capra si varza, merge foarte bine atat in partea amatorilor de filme comerciale (recte eu), cat si in randul criticilor mai
pretentiosi ce`ti ia filmul si ti`l analizeaza la sange. Cum s`ar zice fara s`o lungesc prea mult e un film care le are pe toate, la mine Batman Begins isi face lejer loc intre cele mai bune 10-20 de filme vazute.

Crist11 pe 26 Iunie 2011 17:44
Ador acest film, la fiecare serie incearca sa introduca ceva nou`, personaje negative noi, efecte noi, eroi noi, materiale noi... Batman va ramane mereu` ' viu ' prin acest film.
sarrpe pe 15 Februarie 2011 22:37
Asta e cel mai bun film cu Batman !
paul2000 pe 27 Decembrie 2009 16:11
Destul de bun...distributia este de zile mari...actorii joaca foarte bine...efectele sunt foarte bune...noul Batman este destul de bun, mai realist ca ultimele doua din serie...merita vazut!
music.is.my.life pe 22 Noiembrie 2009 11:35
eu un film care mi-a placut...bine pornit tot de la povestea originala..dar chiar mi-a placut
si vorbest pt. toata ''lumea'' daca nu va place asta e...mie mi-a placut:))):-*

deea9595 pe 22 Noiembrie 2009 11:10
a fost un film incredibil!!!sincer chiar nu ma asteptam sa fie atat de bun!!!nici nu-mi amintesc cand am mai vazut un film care sa ma tina cu sufletul la gura ca acesta.
Daniel Gabrel pe 01 Decembrie 2008 14:43
Cel mai bun film al lui 2005...un film ce l-a scos din umbra pe Batman dupa esecul lamentabil cu Batman & Robin (1997). Un Christian Bale in forma, un soundtrack reusit (Hans Zimmer my favorite) si o continuare pe masura sau chiar mai reusita: The Dark Knight.
gaga pe 26 Octombrie 2008 00:30
e un film pe care merita sa-l vezi.super.mi-e mi-a placut.
alexis pe 23 Iulie 2008 13:40
filmul este unul reusit. nu are legatura cu celelalte pelicule pentru ca asta s-a si vrut. altfel se numea "batman continues" si nu "batman begins". christian bale face o treaba minunata, am fost uimita cat de bine se transpune din pielea playboy-ului bruce wayne in cea a supereroului batman.
Daniel pe 22 Iulie 2008 23:50
Aseara am vazut filmul din nou si ce pot sa spun e ca, desi nu sunt un fan christian bale si nu am vazut multe filme cu el, aici joaca perfect rolul lui batman, nu lui bruce wayne; insa filmu este super si merita vazut oricand !
SithB pe 08 Mai 2008 18:22
Intr-adevar e greu cand vezi multe filme cu supereroi compuse doar din efecte speciale si tot felul de clisee sa ai o "reactie adversa" la un film bine structurat, bine gandit si bine regizat(si ce regizor-"Memento", "Insomnia").Se pare ca pshihologicul din filme inca nu reuseste sa intreaca dorinta de actiune continua fara scop.Pacat.
nicolae guta pe 16 Ianuarie 2007 14:08
ma vredeti sau nu sunt nicolae guta si sunt un mare fan a lui batman asta inca de cand a aparut prima data la cinematograf,ma impresionat foarte tare povestea lui de a merge mai departe chiar daca parinti lui au fost ucisi si a ramas singur, poate va intrebati ca sunt cam batran sa mai fiu un fan a lui batman dar o data ce tia placut cred eu ca vei ramine fan indiferent de varsta....
nicolae guta pe 16 Ianuarie 2007 14:08
fani pe 16 Ianuarie 2007 13:58
acest fm ma inspirat mult si nu credeam co o sa faca inca un fm despre batman dar m-am inselat))
david pe 16 Ianuarie 2007 13:55
de fapt pana in prezent cel mai bine la interpretat pe batman bale asta si am gresit enorm camd am spus ca keaton era cel mai potrivit, a fost si el nu zic ca nu dar dupa bale))
alex digevo pe 15 Ianuarie 2007 12:07
un fm cool))
lee pe 06 Ianuarie 2007 20:59
asa cum ai spus crissy cel mai bine lau interpretat pe batman bale si keaton iar clooney navea nicio treaba cu batman si nici nu i se sta imbracat in costumul de batman spre deosebire de bale care i se potrivea costumul de batman))
cosmin742000 pe 02 Ianuarie 2014 22:17
Un film rusinos de slab , in care am vazut scalambaiala de joc a marelui " actor" Christian Bale .Pt Christophor Nolan acestta pare sa fi fost inceputul sfarsitului.
margott pe 19 Noiembrie 2011 20:47
Spectaculos film, in stilul lui Nolan. Putin cam lunga introducerea, pana la momentul inceperii actiunii, dar per total, cred ca e cel mai bun film din seria Batman.
identitateascunsa pe 28 Decembrie 2009 01:52
și pe ăsta l-am simțit lung, din păcate.

prea mult Cristi Bale strică...

denis pe 14 Decembrie 2007 19:25
a fost un film slab mai bn joaca keaton decat bale ca batman. batman 1 si 2 au fost cele mai frumoase fime cu batman
escape pe 23 Decembrie 2006 18:27
da mey:P ai dreptate ;))) asa cum zice shi armando e un film de nimik:D nu zic shi spiderman e de copi adulti dar e mai interesanta povestea:P asa ca bet..e de nimik apropo revina cu picioarele pa pamant mai lasa copaci :))) asa cum a zis armando ce asa putina llume a da am uitat e un film bun:))) auzi fanu nu cumva ai visat ca vey devi betmen?:)))
POOL pe 12 Iulie 2005 15:28
victorash ori confunzi filmul, ori l-ai vazut la radio, ori esti prea mic sa vb de un film!
ps: o mare porcarie k shi precedentele!

escape pe 04 Ianuarie 2007 12:04
:)))specealistu ai dreptate mey....nus cine sti filmul batman spiderman am zis shi yo la vrajeala:))) cel mai bun film care mi`a plact a fost gladiator la sf...x-men:)) am baza in tine in chilimele moldoveanule:)))
armondo pe 21 Decembrie 2006 20:13
asa cun zice shu escape e un film de copi sub 12 ani spiderman e un film de 5 stele numai zic x-men dr betman ce mai film e shi asta lasatima ....ca na duc::))) uitativa baieti shi voi la alte filme care merita va uitati la betman se uita numai copii zamntuiti sti:))) batman sf curat cica sunt 10 lanterne pe el noaptea shi dintr-o data se face invizibil :)) eu ma cem:))am vazut doar cateva secvente shi nu vreau sa ma uit ca e de nimik uitativa voi :) reveniti cu picioarele pe pamant fiti mai realisti:))) bafta dar de ce are asa putina lume la parea ta :))) da e un film bun am uitat de o stea :))scuzatima
VIBERS pe 30 iulie 2014 03:06
Ori ai scris intentionat asa ori ai vreo problema cu cratima.
escape pe 21 Decembrie 2006 20:03
auzi ba fanu :))) ce nume stiu ca esti in lumea desenilor dar asta e film betmen :))))) lasam fratioare nu vezi ca e de copiii ce tot se repede povestea mama tata ... bla bla ce face de 10 ori betmen shi e vorba de mama tata ca murit .....da mai ai gusturi bune ma bucur ca iti palce::)))
TitoJacksana pe 07 Ianuarie 2022 19:34
Un film foarte bun, incepe trilogia cu Batman, pot sa spun ca sunt mai bune ca cele cu Michael Keaton
user-5eda0f529a449 pe 05 Ianuarie 2021 13:22
Christian Bale e cel mai bun Batmam, asta o demonstreaza Inca din acest prim film al trilogiei Lui Nolan.10!
user-5a1afdcbc1b83 pe 30 Aprilie 2019 20:36
Cu siguranta cel mai bun "BATMAN" vazut pana acum, chiar si peste cel din 2008, avem un Christian Bale intr-o forma de zile mari , asa cum ne-a obisnuit de fapt, cameleonic si poate cel mai bun in "fantomizarea" . O intoarcere la origini al mult popularului personaj fantastic, "Batman" pe scur un film foarte bun aceste este Batman nu cel din DCUE
Licurici75 pe 18 August 2014 00:21
deviatie de subiect
Slabut. Deviaza mult de la subiectul arhibinecunoscut. Suntem obisnuiticu batman care se luptacu un alt supererou negativ nu cu coruptia si politica economica
Srdjan pe 15 August 2012 21:49
nu inteleg de ce are nota asa mare pe imdb, il respect pe nolan pt memento si pe bale pt o gramada de filme, dar batman begins mi s-a parut doar un film comun. 7/10
georgian9292 pe 22 Februarie 2012 00:38
nu e un film rau dar prea mult se filozofeaza in filmul acesta, se discuta foarte mult de familia lui batman si actiunea nu e foarte multa
blackmore pe 31 Martie 2019 15:28
O alta mizerie de film american , ramasi fara idei , fara regizori si fara actori, industria americana de film a ajuns sa fie buna doar pentru decervelati
carmen_angelus_romila pe 09 Septembrie 2018 10:31
O intoarcere la origini al mult popularului personaj fantastic, "Batman", intr-un inceput de confruntare cu personajele diabolice ce i-au intunecat copilaria si urmeaza sa-i marcheze viata in continuare...!
6Patronul9 pe 26 Decembrie 2017 11:31
It's not who you are underneath, it's what you do that defines you.
Un film captivant de la cap la coada care a avut mare succes la vremea lui si a dat nastere uneia dintre cele mai reusite trilogii ale tuturor timpurilor.Christopher Nolan este un geniu iar ce a reusit sa faca cu acest personaj este indiscutabil cea mai mare realizare a sa de pana acum.De vazut !
gamblerrambler pe 02 August 2016 23:17
Because I'm Batman
Mi-a placut filmul, dar evolutia e cam lenta si povestea cam neinteresanta. Adaptarea la vremurile noastre e aiurea pentru ca voiam sa vad Gothamul, nu scene din New York.
Christian Bale joaca slab si e plictisitor (doar scenele cand poarta costumul ma mai trezeste din somn).
Filmul mi-a placut datorita lui Liam Neeson, Michael Caine, Morgan Freeman si Gary Oldman.

AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 18:18
Batman Begins
XxRedBullxX pe 11 Mai 2015 17:29
Batman Begins (2005)
Foarte reușit acest film, ne este prezentat pe îndelete unul dintre cei mai faimoși eroi din timpurile noastre, e de apreciat faptul ca nu are nici o super putere, dar pot spune ca e unul dintre cei mai puternici eroi, faptul ca nu are super-puteri nu-l dezavantajează cu nimic, defapt e chiar un atu pentru el, probabil. A fost interesant de urmărit, acțiune la tot pasul, nu m-am plictisit nici o secunda vizionând-ul, e un film foarte bun, merita văzut.
dragomir_alina pe 03 Decembrie 2014 14:39
FFF BUN
Fff bun filmul, azi l-am revazut dupa mult timp si nu mi-a displacut ....
Bogdan.Alexie pe 04 Mai 2014 00:33
Heroman
Intr-o societate supusa degradarii si autodistrugerii,Batman devine eroul ridicat la rang de mit.Acest personaj nu doar ca poseda un simt al dreptatii dar devine si un laitmotiv al acesteia.Poate ca ar fi bine sa avem parte de un astfel de erou si in viata reala pentru ca de antieroi nu ducem lipsa.
emy_sinaia pe 28 Septembrie 2013 20:04
Insasi seria filmelor incepute, precum si continuarile sunt facute bine, la fel si efectele speciale .
Mihai2508 pe 30 Iunie 2010 22:01
Batman Forever
inca un film cu batman dar macar este reusit iar Christian Bale joaca f. bine
nutu catalin pe 17 Iulie 2005 02:43
Batman.......Batman Begins,dupa ce am vazut filmul,inainte sa vad filmul eram nerabdator sa vad inceputul lui batman,dar sa zic mai departe,am ramas statueta,mi s-a parut a fi un film cu o atmosfera ciudata,actorrii la unii chiar nu li se potrivea dar lui batman noul actor e foarte bun,povestea e buna,coloana sonora bunicica,dar ceea ce vreau sa zic ca e bun filmul dar serios mai trebuia lucrat dar fata de celalate e FOARTE BUN.

FILMUL E BUN DAR SE PUTEA MAI MULT DC COMICS
PRECUM MARVEL LA SPIDERMAN 2 A ARATAT CA SE POATE CHIAR SI EL A AVUT ESEC CU HULK DAR PE BUNE SE PUTEA MAI MULT

Logan29 pe 16 Iulie 2005 11:39
Eu sunt un fan al acestui personaj(am 30 de ani credeti?:))..de la primul film am ramas cu cu o impresie fff placuta la al doilea era deja mai multa actiune,al treilea deja nu-mi venea sa cred,al patrulea slab rauu dar interesant pot zice..insa asta ultimul mi sa facut pielea gaina,de altfel ma uitam si nu-mi venea sa cred ca eun film cu batman...parca vedeam un james bond...cand a zis "Eu sunt Batman" parca era o alta replica....parca nu se potrivea, super bine facut un story f bun actiune la greu iar costumul superb sa nu mai zic de masina...deci intrun cuvant delicios!!!
Go 1 2 3