Păreri X-Men: The Last Stand

X-Men: Ultima înfruntare

michael_mike pe 20 Iunie 2006 00:07
Tare filmu...Hugh Jackman e tare
3,14 pe 17 Iunie 2006 23:53
Cel mai bun film de actiune al anului pana acum. Super tare!!!!!!!
szollo alex pe 17 Iunie 2006 15:51
Superb film,mai ales ca scapa lumea de Cyclops.
Abia astept sa-mi iau cartea de la Corint,sunt fan inrait X Men ,mai ales Logan/Wolverine e misto
Un alt element beton e Bestia,mutantul paros si albastru.

gargantua pe 15 Iunie 2006 23:49
Super cool film.
curcan pe 15 Iunie 2006 02:41
E super misto filmul. Merita banii ca sa-l vezi la cinematograf pentru ca efectele speciale sunt super si arata grozav pe ecranul unui cinematograf.
carlos pe 13 Iunie 2006 23:47
Super fain. Abia astept sa-l mai vad o data si sa cumpar DVD-ul cand va aparea.
kino pe 13 Iunie 2006 21:37
Super film. Sper sa nu se limiteze doar la 3 filme. Oricum, pana la X4, abia astept sa apara sin-offurile cu Wolverine si Magneto.
Radu IoNuTz pe 12 Iunie 2006 20:23
Cu siguranta X-MEN 3 e cel mai tare film in 2006.:D
gurka pe 12 Iunie 2006 05:24
Dr. Evil, cum poti sa zici ca nu are final deschis? Magneto incepe sa isi recapete puterile, ceea ce inseamna cel mai probabil ca leacul e temporar, iar scena de dupa genericul de final il arata pe profesorul Xavier in trupul pacientului Moirei. Mai deschis de atat nu se putea. Oricum, filmul e super.
zel pe 11 Iunie 2006 16:10
bret ratner de unde l-au adus pe asta eu deja nominalizez filmul asta ca cel mai prost film al anului . brian singer a facut treaba buna cu primele 2 parti. pacat ca la lasta pe al 3 lea ca sa-l faca pe superman .
gaga pe 11 Iunie 2006 00:22
Super film. Famke arata super si chiar m-a inspaimantat cand o luase razna.
karl pe 10 Iunie 2006 00:27
Foarte bun. Sub X2, dar era si greu sa il egaleze. Sper sa faca X-men 4.
Mark pe 09 Iunie 2006 19:19
Nu sunt prea multe detalii despre filmul Wolverine. Deocamdata se rescrie scenariul. Nici macar nu se stie sigur daca va fi un sequel sau un prequel la seria X-Men.

Cat despre The Last Stand, nu am decat cuvinte de lauda. Un film excelent pentru sezonul de vara, iar interpretarea lui Sir Ian McKellen e, ca de obicei, fantastica.

rapidist 1000% pe 09 Iunie 2006 15:01
Ce sa zik?Filmu e super tare ,dar tot x-men 1 ramane cel mai bun.
neamtzu pe 09 Iunie 2006 14:12
dupa cum s-a terminat...cred si sper sa urmeze si x men 4!!! vreau si eu nijte detalii despe filmul WOLVERINE!!!plz
vlad neagu pe 09 Iunie 2006 13:31
are dreptate james howlett II,oricum un film super tare!!!
Green Devil pe 09 Iunie 2006 01:38
Ala_Verde, ar trebui sa stii ca filmele nu s-au bazat pe desene, ci pe benzile desenate. Evolution respecta si mai putin decat filmele materialul sursa. Desenele din anii 90 se apropie cat de cat de comics, dar si alea sunt departe. Ar trebui de asemenea sa stii ca filmele se bazeaza pe linia de benzi desenate Ultimate X-Men(ultimele 2 filme, pentru ca linia a fost lansata intre X1 si X2), care este extrem de diferita de cea plasata in universul 616. Acolo Phoenix este o alta personalitate a lui Jean si face parte din evolutia ei si nu este o entitate cosmica. De asemenea, Juggernaut este mutant si nu este fratele vitreg al lui Xavier. Ar trebui sa-ti mai imbogatesti cunostiintele privind X-Men inainte de a critica. Faptul ca ai vazut desenele(Evolution este un gunoi care masacreaza materialul sursa) nu inseamna nici cat negru sub unghie cand le compari cu cei 40 de ani de benzi… citeşte
Reiko pe 08 Iunie 2006 10:14
E un film frumos,chiar mi-a plact,dar am vazut ca Magneto isi recapata puterile nu cumva va aparea si 4.
www. pe 08 Iunie 2006 09:25
superb filmu' mega bestial mi-a placut foarte mult si ce daca nu respecta desenele a ctiune a avut cfteala la fel ,dramatism sa nu mai vorbim ,a fostsi un un pic de romantism ce mai tot tacamul.In concluzie a fsot foarte tare.
cici pe 07 Iunie 2006 17:45
Super film!
deco pe 07 Iunie 2006 01:34
acum am vazut filmul asta...PREA MARFA va asigur k nu e o dezamagire
Jules pe 04 Iunie 2006 08:29
Pentru Ala_verde: se vede ca singura sursa de informatii privind universul X pentru tine este gunoiul ala de desen animat X-Men Evolution, care contrazice benzile desenate mai ceva ca filmele. Quicksilver si Scarlet Witch n-aveau ce sa caute in film pentru ca nu au fost introdusi de la inceput, din primul sau macar al doilea film. E vina lui Singer, care s-a indepartat foarte mult de materialul-sursa, modificand personaje si eliminandu-le pe altele. Acelasi motiv si pentru lipsa lui Gambit. El a aparut abia la inceputul anilor 90 in universul Marvel si versiunea din benzile desenate este extrem de enervanta. In prezent este unul dintre calaretii lui Apocalypse. Cat despre Nightcrawler, ar fi avut un rol foarte mic, aproape un cameo din cauza scenariului si actorul, Alan Cumming, a urat procesul de machiaj, care dura cam 4 ore, asa ca nu avea rost sa mai apara. Lipsa lui este explicata in… citeşte
kk pe 03 Iunie 2006 16:22
Un film foarte incitant, cu scene de actiune fantastice si efecte speciale exceptionale.
cylon pe 02 Iunie 2006 19:09
Ratner s-a descurcat surprinzator de bine. Cred ca Singer s-ar fi descurcat mai bine, axandu-se mai mult pe personaje, dar este totusi un film bun, depasind prin actiune si prin efecte vizuale primele doua filme. Nu pot sa nu ii dau 5 stele, chiar daca s-a indepartat foarte mult de materialul sursa.
ich pe 02 Iunie 2006 13:59
cred ca e mihto...da` beletu` cat e?
mini-me pe 02 Iunie 2006 11:35
Lupta din final este senzationala!
Claca pe 02 Iunie 2006 00:45
Un film excelent!!Pacat ca a trebuit sa moara Jean.Oricum filmul trebuie vazut,iar daca esti fan x-men nu ai voie sa-l ratezi!ii dau 5 stele ca-s fan:D
spice pe 01 Iunie 2006 13:53
Un film absolut spectaculos!
tigerallied pe 31 Mai 2006 21:46
4 stele din partea mea merita vazut
summerflickfan pe 31 Mai 2006 20:55
Un film bun, desi sub nivelul lui X2.
menace pe 31 Mai 2006 15:53
Foarte bun!
Mortsiingropat pe 30 Mai 2006 16:16
Un film bun, dar cam scurt. Poate 15-20 de minute in plus, folosite pentru dezvoltarea personajelor ar fi facut din X3 un film mai bun decat X2. Totusi este superoir primului si se apropie de cel de-al doilea(cea mai buna adaptare dupa benzi desenate, dupa parerea mea si nu numai).
Moisa Aron pe 30 Mai 2006 13:56
Continuarea acesta nu pare sa fie ca si in cazul altor filme, adica urmatorul sa fie mai rau ca celalat si din contra e tot mai bun. Asa ca si fan X-men ce sunt din copilarie aveti cele 5 stele de la mine
myka pe 30 Mai 2006 13:18
Un film x-traordinar(cliseu, stiu...dar se potriveste)
James Howlett II pe 29 Mai 2006 20:02
In benzile desenate, a muri e un fel de hobby pentru Jean/Phoenix. A murit si a in viat de mai multe ori decat toate personajele la un loc(si cam toate personajele au murit macar o data, doar pentru a invia). Daca vor face un X4, ar fi usor sa o invie din nou, dar oricum cred ca un nou film ar presupune noi actori, pentru ca filmul e deja extrem de costisitor, datorita efectelor speciale. Salariile actorilor incarca si mai mult bugetul($210 milioane + $110 milioane pentru marketing; in momentul de fata este cel mai scump film facut vreodata, pana vor aparea Pirates 2, cu $225 milioane, Superman Returns, cu 250 si Spiderman 3 cu $300 milioane).

*****SPOILERS*****

1.Mutantii "vindecati" probabil vor reveni deoarece "leacul" e temporar.
2.Profesorul X nu este cu adevarat mort, si-a transferat constiinta intr-un pacient in coma aflat in grija… citeşte

Andreea C. pe 29 Mai 2006 16:56
Tocmai am vazut filmul! E ceva uimitor! Puternic, maret precum puterile lui Jean! Nu am decat wow, wow, wow! Dar e trist ca au murit atatia, in special Phoenix, care e cea mai puternica fiinta pe care am vazut-o vreodata in vreun film! O adevarata Zeita, vorba lui Magneto! E trist!! E trist!! Si singura mea nemultumire e ca nu a tinut mai mult filmul! O ora jumate?? Prea putin!
Dar ma rog, ma bucur ca americanii apreciaza acest film cum trebuie, spre deosebire de adormitii de romani!

monster pe 27 Mai 2006 20:15
44 de milioane de dolari doar vineri in SUA. Doar Star Wars Episode 3 a facut mai mult(50 milioane) in prima zi de la lansare. Va spulbera recordul de incasari intr-un weekend stabilit de Spiderman(114 milioane). Este un blockbuster in adevaratul sens al cuvantului.
alex d pe 27 Mai 2006 00:13
Super film Super efecte speciale
qqq pe 25 Mai 2006 10:26
Ce pot sa le spun eu acestor copii care se identifica cu eroii din desene?Oare ca acest film NU poate fi bun?Ca nici un film in care apare sigla MARVEL nu este bun?De fapt,nu ca nu este bun.Este complet la pamant.Dar oricum ,cine sunt eu sa zic ca acest film nu este bun,cand atata lume zice ca este excelent.Nu stiu ce vorbesc,probabil.Cum pot eu sa zic altfel fata de ce zic restul.Nu stiu ce vorbesc.Auzi acolo,X-Men 3 un film prost?Da de unde...Exceptional de prost,as spune.Dar oricum...despre ce vorbeam?
tripsa pe 25 Mai 2006 10:18
filmul acesta va fi9 un adevarat succes.cred ca o sa-l gust cu pasiune si o sa ma uit singur ca sa nu cumva sa fiu deranjat.cu o cafeluta langa mine ei ce bine suna.cred ca va fi super am vazut un filmulet pe netttt.
Ciochina Adrian pe 20 Mai 2006 07:25
Film bun in tot sensul cuvantului, Dupa Codul lui DaVinci acesta e filmul pe care l-am asteptat ca un nebun de cand am aflat ca e in productie
Blackpanther pe 19 Mai 2006 22:40
Doar 6 zile!

ion popescu pe 13 Mai 2006 02:13
va fi un film bun.aveti grija cu pitbull de pe forum ca musca rau
supermanalexandru pe 06 Mai 2006 13:29
X-men 3 va fi super abia astept sa vad mai ales pe dark phoenix sa vad ce puteri ara si toti mutantii lui magneto!!!!
Maverick pe 01 Mai 2006 02:28
La care cinematograf bucureştean va avea premiera filmului şi când va fi posibil să fie făcute rezervări. Vă mulţumesc
cristian stasi pe 29 Aprilie 2006 20:49
cred ca intai ar trebui sa vedem filmul si abia apoi sa facem comentarii sau sa dam calificative.regizorul celor 2 filme precedente realizeaza acum superman returns.brett ratner,regizorul acestei a treia parti, a mai regizat ora de varf 1,2 cuj ackie chan,deci pana acum nu si-a demonstrat valoarea.oricum filmul superman returns cred ca va fi mult mai bun.
v for vendetta pe 29 Aprilie 2006 12:54
Catre administratorii acestui site: durata filmului nu a fost confirmata de Fox. Durata de 103 minute a fost estimata de organizatorii festivalului de la Cannes, cand si-au publicat programul. Montajul filmului inca nu este gata si doar Ratner stie durata exacta. Alte surse de la Fox estimeaza durata ca fiind in vecinatatea a 135 de minute. Afisarea duratei de 103 minute pe site este prematura.
mike pe 29 Aprilie 2006 12:50
De fapt si in cazul lui Spiderman, Sony intotdeauna a planuit sa faca o trilogie. Sam Raimi a spus ca nu va face mai mult de trei filme indiferent de incasari. Asadar, daca se va decide continuarea seriei, se va face cu un nou regizor. Aseara(in SUA), la The Tonight Show a fost invitat Hugh Jackman, care a intarit ideea ca e ultimul film. Totusi, Leno a spus ceva de genul "Ultimul film, asta daca nu cumva incaseaza >"(nu stiu daca se poate traduce, dar intelegeti), iar Jackman nu a mai zis nimic. Mai ales ca acum compania lui de productie se ocupa de filmul Wolverine si de X3, se prea poate ca alte filme sa apara peste cativa ani, insa cu alti actori si alte personaje, ceva de genul New Mutants.
alex pe 28 Aprilie 2006 13:09
SUPER TRAILER LA X MEN 3 IMI PLSAC ELA NEBUNIE DAR CAN DAM AUZIT CA PROSTII AIAI D ELA FOX FAC NUMA O TRILOGIE IMIM VENEA SA MOR.AU INEBUNIT
AR TRBUI S AFCA CU FILMELE X MEN CA SI CU SPIDERMAN . UN NUMAR NELIMITAT DE FILME CU X MEN CA NOI NU NE PUTEM DESPARTI DE PERSONAJELE PREFERATE PLUS CA DACA FAC MAI MULTE FILME AU SNASE SA INTRODUCA MAI MULTE PESONAJE CARE SUNT FOARTE IMPORTANTE IN LUMEA MARVEL
SPER CA SE HOATARASC SA NU FAC NUMA O TRILOGIE

z pe 28 Aprilie 2006 10:04
" scena din trailer cu distrugerea podului Brooklin Bridge"

Ala e Golden Gate Bridge, din San Francisco. Mai informeaza-te.

Go 1 2 3 4 5