Păreri X-Men: The Last Stand

(2006)

X-Men: Ultima înfruntare

Wolverine&Jean Grey pe 20 August 2008 21:48
Si apropo eu am 2 personaje preferate:::: Wolverine and Jean Grey......!!
FreakDoll pe 14 ianuarie 2010 03:42
Nici nu ne'am fi dat seama :))))
MissBlossom01 pe 19 decembrie 2010 13:46
Cred ca EA,partea ei normala,fara Phoenix-ul care o foloseste :).
deea9595 pe 23 Ianuarie 2010 12:40
un film de-a dreptul superb si chiar mi-as dori o continuare la the last stand:)
Pencea pe 31 Ianuarie 2007 09:31
Un film de nota 10.. in rest no comment...
bizonul pe 14 ianuarie 2019 07:17
Daca Michelangelo, ar fi pictat un rahat cu mot , iar culorile si indemanarea ar fi dus la o pictura desavarsita, inseamna ca tabloul are nota 10 ? Cam asa-i si prin filme, totul pare sa fie executat la perfectie, dar ideia si nonsensul fac sa fie de prost gust, un film idiot. Daca astui film ii dai 10 , celui care se nimeste "Inima neinfricata" ce a fost prezentat pe un canal tv. zilele astea, ce nota ii dai ? Desigur esti f. incantat si de idioteniile alea cu "Ace Ventura". Cam atata simtiti voi ce laudati un film prost, fara sens, iesit din lumea normala. Asta nu are nimic comun cu SF cu o legenda, s-a mers prea departe cu tampenia.
kong pe 03 Martie 2007 12:47
Mi-a placut. Si cu asta, basta!
Sid pe 18 Aprilie 2008 22:01
Imi place la nebunie:D
alex d pe 21 August 2008 15:26
frumos film da saracii astia care au postat aici sunt rupti (de realitate)
Alice dragomir pe 07 August 2007 22:49
X-men ULTIMA INFRUNTARE MI SE APRE EXTRAORDINAR IAR EU MA CRED JEAN!SUPER!!!
robert879 pe 24 septembrie 2012 04:16
Esti tare ! :)))
Jazz-Stalker pe 1 aprilie 2013 21:04
Si eu ma cred Wolverine :)))
paul2000 pe 07 August 2009 21:21
frumos ca toate
O continuare pe masura...Efectele sunt deosebite, povestea la fel...Sfarsitul interesant...pe scurt merita vazut de oricine...asteptam continuarea!
Radu1711 pe 04 August 2009 09:49
Radu1711
Imi place filmul, este facut mai original si cu efecte mai frumoase.merita vazut
Wolverine&Jean Grey pe 20 August 2008 21:41
Ii dau 5 stele deoarece merita..!!!Mie in acest film mi-a placut suspansul petrecut intre Wolverine and Jean Grey!!!!Pacat ca a murit Jean Grey fiind cea mai puternica fiinta de pe pamant!Distrugea orice mutant ii statea in cale!!!PE TOTI!
Cristi Weed pe 23 Mai 2008 15:09
Cati draci mi-am facut cand am vazut ca a murit Cyclops - personajul meu preferat - , dar am realizat la final ca am ramas cu un gust dulce ! D-abia astept sa apara Wolverine si Magneto !
lauraaa pe 11 iulie 2009 22:47
si eu mi`am facut o multime de nervi ca a murit personajul meu favorit -cyclops ...iar din acel moment jean a inceput sa ma enerveze si mi`a placut la sf ca a murit:D
raluca_marya pe 27 martie 2014 14:19
Mai pe romaneste nu a murit nimeni! :)) Wtf?Si mie mi-a parut rau ca au murit.
margott pe 04 Mai 2011 02:14
La fel de bun ca precedentele. Efectele, in schimb mi s-au parut chiar mai bune.
FlameOn pe 11 Iulie 2009 01:54
Hehe in sfarsit am revazut si ultima parte(deocamdata) a seriei X-Men(X-Men Origins:Wolverine nu-l consider chiar facand parte din seria asta, mai mult dintr-un requiem).Ce sa spun multa actiune in aceasta parte.Prima data cand l-am vazut tin minte ca era o versiune slaba ca imagine si sunet(probabil vreun TS/TC), dar acuma am avut parte sa vad si partea de final de dupa generic care sincer a fost bestiala , nu ma asteptam sa fie asa.(PS:Nu va spun care e in caz ca nu ati vazut-o si voi si nu merita sa va stric surpriza)
blunt pe 13 Ianuarie 2007 09:48
Super tare!!!!!!
Este si printre cele 7 finaliste dintre care se vor alege nominalizarile la Oscar la categoriile efecte vizuale si machiaj.

gody pe 09 Februarie 2007 16:20
Mie unul mi-a placut. Actiunea a fost tare dar a fost prea scurt si filmul a avut de suferit de pe urma acestui fapt.
FreakDoll pe 17 August 2009 00:03
Mi-a placut!!! Super efectele, iar actiunea este captivanta si plina de suspans!!
MikkaelWolfganger pe 09 Martie 2013 20:16
Parca lipseste ceva....
O sa dau 7 pentru film, desi este mai slab decat precedentele.Efectele speciale sunt foarte ok, dar filmul pare facut la repezeala.Subiectul este destul de slabut, exista mult prea multe personaje care practic sunt puse acolo doar ca sa apara si ele in film(Rogue putea lejer sa dispara din film, nu cred ca ii simtea nimeni lipsa, la fel si Mystique,Angel), replicile sunt foarte "simandicoase", iar finalul este de-a dreptul stupid(Magneto are parte de cateva scene penibile).Cu toate acestea filmul este extrem de agreabil si nu plictiseste.6.5 pentru un final destul de repezit si neconvingator.
Aditzuu92 pe 25 mai 2014 02:42
Un comentariu bun!
truesensation pe 18 Octombrie 2012 12:14
Intradevar mai bine faceau o mini serie de cateva parti si asa aveam parte de mai multa actiune. Au fost foarte multe persoanje pentru o actiune de doar 103 minute
Sorin87 pe 08 Martie 2012 19:51
X-Men 3-The Last Stand
Toata seria X-Men a fost una de calitate..actiune,super eroi super puteri..cu originile in desenele animate care ne-au marcat copilariile. Nota 10!
armando pe 24 Ianuarie 2007 15:25
hmmmm nustiu de unde sti numele meu dar in fine:P ai sa il punem sa regizeze un nou x-men incare yo sa fiu logan shi u scott:P ce zici:))
catalin boicu pe 24 Ianuarie 2007 12:27
si tu ce mai vrei ma... ce nu intelegi ce am scris engleza? foloseste un dictionar
mika pe 22 Ianuarie 2007 16:15
Bai frate, zicea bine ca esti agramat. Cred ca nici tu nu intelegi ce scrii.
catalin boicu pe 21 Ianuarie 2007 14:22
superba fraza...lumea scapa de sorata szollo alex de unde sti ca cyclops moare you stuupid...iai vazut cadavrul cumva scena cand moare nu... deci e foarte posibil sal bage inapoi in fm daca fac xmen4 dar eu cred ca da... mai ales ca fox la comfirmat deja dar nu se stie... asa ca nuti da cu parerea de ceva ce ai vazut doar pe jumatate you camper)))ca rade si copii de tine saker.
catalin boicu pe 19 Ianuarie 2007 12:54
ce oferta vei sami propui armando sau sati spun remus))))poate mar interesa...
armondo pe 19 Ianuarie 2007 10:49
eti durere boicu catalin :))) ai sa facem o oferta ce zici ar accepta :))) am baza in tine
catalin boicu pe 18 Ianuarie 2007 14:51
da domnu tocilar)))am inteles ,si m-am uitat la tot fm incuiatule la minte ce esti tu...tiam mai spus saker.inca nu ai suferit mutatia)))
insider pe 17 Ianuarie 2007 15:10
Bai agramatule, in primul rand invata sa folosesti semnele de punctuatie si ortografie. Vei vedea ca oamenii vor intelege mai bine ce scrii. In al doilea rand, fa cum ti-am sugerat si uita-te la TOT filmul.
insider pe 17 Ianuarie 2007 03:01
Bai sucevean incult ce esti, uita-te la intregul film inainte de a vorbi. Dupa genericul de sfarsit este o scena in care este infatisat profesorul, el transferandu-si mintea in corpul pacientului prezentat mai devreme in film, care nu avea activitate cerebrala. Si ca sa te mai luminez putin, molusca ce esti, acela era fratele geaman al lui Xavier. In comics era o sora, insa a fost schimbat pentru a se putea adapta situatiei din film. Acum poti sa te intorci la mancat laturi.
catalin boicu pe 11 Ianuarie 2007 18:01
in sfarsit ai raspuns bai xmen ca sa ma mai distrez cu tine ia spune teai gandit mult)))))si ce spuneai in legatura cu profu ca nu moare))) pai tu nu ai vazut tampitule ca in fm este facut bucatele de jean o uitasem ca poate el o fi murit dar in mintea ta nu))))vad ca te uiti la spiderman oare ai avut nevoie de o prof de eng ca sa scrii fraza luata de la parker you nigga)))) ce ma distrez cu tine saker o apropo nu miai respuns daca fac astia xmen4)))))))) faker))))
insider pe 05 Ianuarie 2007 21:12
Bai baiatule, informeaza-te inainte de a-ti exprima parerea legata de un film, indiferent care ar fi acela. Si baga bine la capusoru' ala tampit al tau ca nu regizorul decide ce se intampla in film, ci scenaristii. Regizorul doar aplica ceea ce ei au decis. Si poate daca ai fi vazut intregul film, ai fi aflat ca Xavier nu e mort. Pe deasupra, poate ar trebui sa deschizi un dictionar si sa cauti cuvantul "phoenix". Nu a fost ales la intamplare, amaratule. Phoenix revine intotdeauna la viata. Cat despre Scott, pana cand nu ii vezi cadavrul, nu se stie daca e mort sau nu. Este o zicala privind universul Marvel: "No one ever stays dead except for uncle Ben". Voi presupune ca stii macar putina engleza sau esti in stare sa folosesti un dictionar pentru a afla ce inseamna asta. Oricum, inlaturarea lui Scott a fost cea mai buna decizie. Singer l-a irosit complet in primele doua filme. Acela n-a… citeşte
godru pe 17 Decembrie 2006 13:10
Ii dau patru stele pentru "entertainment value".
insider pe 02 Decembrie 2006 07:26
Parerea mea e ca esti prost si habar nu ai despre ce vorbesti. Hai sa te informez eu putin. In ciuda succesului urias(atat financiar, cat si critic) al lui X2, FOX a tot amanat decizia de a incepe lucrul la X3 si de a renegocia cu Singer. Ratner a renuntat la Superman asa ca Singer, fan urias al filmului original, regizat de Donner, s-a napustit practic asupre proiectului. Singer s-a oferit sa faca X3 dupa Superman Returns, insa FOX deja stabilise data de lansare pentru Memorial Day Weekend(cel mai profitabil weekend pentru filme) si doreau neaparat sa il lanseze inaintea lui SR. Asadar, l-au dat afara pe Singer(si prin asta chiar ma refer ca l-au alungat de pe platourile FOX) si l-au angajat pe Vaughn. Acesta a ales cativa actori pentru unele roluri(cel mai important, Grammer pentru Beast), dar apoi a renuntat, motivand ca ii este prea greu sa lipseasca atat timp de langa familie(cateva… citeşte
MissBlossom01 pe 12 iunie 2010 12:36
uau..mersi :)
copyrighted pe 08 Noiembrie 2006 22:42
Sau ati putea cumpara DVD-ul. Are destul de multe bonusuri.
sticlete pe 02 Noiembrie 2006 23:22
am filmul de pe net si e sooper mistho!!! de data asta x-men se confrunta cu calisto si grupul ei de mutanti,juggernaut,jean grey(pheonix),pyro,multipleman si bineinteles magneto ca fara el nu se putea!! despre film jean grey il omoara pe scott summers, la fel face si cu prof xavier! ii intalnim pe beast kitty si colossus! un tip inventeaza un leac care ii vindeca pe mutanti adica ii scapa de puteri si la sfarsit in lupta cea mare magneto scapa de puteri datorita bestiei! la sfarsit de tot il vedem pe magneto intr-un parc stand la o masa de sah cu pionii de fier in fata lui. acesta ridica mana si misca foarte incet piesa de sah!! dupa cum se vede cred ca se va face si X-MEN 4
ShadowBoy pe 07 August 2006 14:43
E adevarat ...
E cel mai tare film sf de anul asta ...
Merita vazut !!!

Ala_Verde pe 07 Iunie 2006 16:47
wtf...am vazut toate episoadele din toate seriile de dsn animate x-men si e-men evol. si totushi...intzeleg ca nu puteau sa faca filmul EXACT ca acolo dar totushi...las-o balta...puteau sa il bage pe gambit..chiar si acum la sfarshit...iar la jean grey...kktu ala de entitate dispare...( asta pentru cine a vazut episodu' 3x15 "fate of the dark phoenix" ) ... ce sa zic...imi pare rau ca se termina aici...chiar daca multi ar spune ca regizorul a pus ultima scena cu un motiv anume...wut-ever...sincer sa fiu nici nu ma asteptam sa fie ca povestea originiala...dar au exagerat la multe kestii...
MNarcis pe 15 Ianuarie 2012 12:19
Pentru mine personal aceasta ultima parte a fost cea mai tensionanta parte (din toata seria) iar finalul cel mai captivant si plin de suspans (la fel din toata seria); sa fi in stare sa omori femeia pe care o iubesti atat de mult (literalmente vorbind) e dovada de ceva curaj (pe mine nu mar fi lasat inima, bineinteles ca am glumit as fi impuscat-o direct intre ochii aia mari, another joke of course); oricum seria se termina foarte bine!
raluca_marya pe 27 martie 2014 14:22
Daca nu ar ffi omorat-o i-ar fi omorat ea pe ei..:/ Tristuut.
Gatz MagnXPyr pe 18 Martie 2007 20:37
un film super tare
is fan x-men ... am adunat chiar aproape tot ce sa putut
pacat ca in film si-o pierdut magneto puterile si o murit profesorul
asta o fost trist
da mi-a placut in rest
poate x-men 4 va fi mai lung si mai tare

are 5 stele de la mine

catalin boicu pe 31 Ianuarie 2007 10:24
ce sa intamplat domnul stie tot)))) nu mai vrei sa raspunzi...aha teai saturat distranduma pe seama ta))))stii mia venit o idee... cear fi daca lai baga in fm pe gambit cand o sa faci un viitor fm despre xmen si asa scenaristi nu lau scris ca mutant tu ai putea sal bagi)))si stii...viitorul fm xmen cred ca tu lai face dupa desenele de pe...stii tu ca si asa tu esti un mare fan al lor si numa bine sar lega lega!?
catalin boicu pe 28 Noiembrie 2006 13:01
parerea mea despre xmen ultima infruntare este ca regizorul brett retner nu trebuia sa regizeze filmul ci trebuia sa renunte la el,in felul asta nici regizorul bryan singar nu ar fi renuntat la film ca sa regizeze supermen returns, care de fapt trebuia sal regizeze brett retner.
White1 pe 15 noiembrie 2010 15:54
Clar.
forever_young_ pe 11 Ianuarie 2022 19:05
FOARTE BUN !
o serie foarte reusita ...de vazut si revazut ! un film pentru toate varstele !
fabyano pe 28 August 2017 14:20
cum pot sa vad s eu film pe acest site va multumesc
victor_homescu pe 28 august 2017 16:06
Cinemagia nu este un ste pe care se pot viziona/urmari filme.Contine stiri/informatii/opinii despre filme/seriale de televiziune/actori etc. Mai sus,in caseta tehnica/apare mentiunea-film disponibil pe dvd Romania.Se poate cumpara din magazine sau de la producatori/provideo/empire/odeonfilm.
Octaz pe 14 Septembrie 2016 11:13
Am vazut pentru prima data acest film acum 9-10 ani si de atunci am ramas, si inca raman la aceeasi parere, ca X-Men 3 este cel mai bun film dintre toate filmele aparute pana acum. Patrick Stewart nu va putea fi inlocuit niciodata in mintile noasrte si asemenei lui Tobey Maguire in rolul lui Spiderman, el va ramane pentru totdeauna Charles Xavier! Filmul a fost plin de actiune, usor de inteles si cu un final spumos!
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 15:54
X-Men: The Last Stand
mihai_barbu pe 10 Noiembrie 2015 19:51
frumos final. Cu wolverine si jean grey. asta este ultima parte din trilogie
omucuvaloare pe 06 Mai 2015 00:12
Shadow_Master pe 01 Ianuarie 2015 16:40
Acest film a fost destul de bun dar nu se ridica la nivelul primelor doua parti.Efectele speciale au fost bune si actorii au jucat bine.Il recomand celor care le-au placut si celelalte parti.
XxRedBullxX pe 14 Septembrie 2014 03:59
X-Men: The Last Stand (2006)
O trilogie de excepție, au știu cum sa pună capăt seriei într-un mod de dramatic. Totuși parca se termina totul prea brusc...dar cred ca asta este și ideea, dând asta la o parte, este un film bun
radu3455 pe 06 August 2014 15:27
extrem de captivant si acest film din serie as putea sa spun ca mi-a placut mai mult decat primele nota 9
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:40
Un film bun !!! Mie mi-a placut si il recomand tuturor !!!
Go1 2 3 4 5