Păreri Vehicle 19

(2013)

Cursă infernală

peterendre pe 24 Martie 2013 20:02
Nasol
Imi pare rau ca nu am iesit de la film in primele 15 minute...este cel mai slab film vazut in ultimi ani. Nu exagerez deloc, nu recomand!
bianca.bonnie pe 22 aprilie 2013 14:54
Aceeasi parere o aveam si eu pana sa vad Spring Breakers! In comparatie cu asta, Vehicle 19 pare minunat! :)))
Matzero pe 22 Martie 2013 12:55
Serios? Asta e considerat film?
Toata actiunea se petrece intr-o duba. Efecte speciale 0, regie 0, filmat fix cu telefonul. Film cu extra low budget. Pacat de actorul principal. Si cine zice ca exagerez o sa vedeti ca dupa 30 de min din film, pleaca jumatate din sala :)
Brian pe 24 martie 2013 13:20
ok mersi de comentariu si eu vruiam sa ma duc sa il vad :))
Scorpiosv pe 28 aprilie 2013 03:08
movie_fan77 fara suparare dar asta e tortura...au trecut razboaiele...daca imi amintesc bine...se spune ca e "democratie"
alex_il_fenomeno pe 10 Aprilie 2013 17:37
Un film de actiune mai bun decat ai spera, urmarindu-l fara vreo urma de pretentie sau stiinta de ce se intampla in film, putand provoca mari surprize. In primul rand, apreciabil rolul lui Paul Walker, care ne-a dovedit inca o data ca rolurile de "bad guy" la volan il prind de minune, apoi povestea bine impletita, facandu-te sa te intrebi cum se termina, scenele extrem de alerte, ritmul bun, dar mai ales misterul de la final ce te lasa atat de nehotarat asupra a ce s-a intamplat.Il poti urmari cu incredere, fiind un bun film de incalzire pentru ce urmeaza, si anume "Fast and Furious 6".
Scorpiosv pe 28 aprilie 2013 03:13
nu degeaba ai "il_fenomeno" pentru ca esti surprinzator,oricat de prost ar fi filmul tu il lauzi !..daca ai vrea sa ai intr-adevar o cariera ca actor,sfatul meu ar fi sa pleci in strainatate pentru ca astfel de filme parca sunt tipic romanesti.Ca sa stii si tu parerea unor cinefili,aceste filme sunt de prost gust.Daca din 1000 de oameni este unul caruia ii place un astfel de film inseamna ca acea persoana are o problema.Daca vrei sa ai succes,gandeste si tu mai realist....ca ai o conceptie despre filme si actori total gresita !
MsTasty pe 7 octombrie 2013 19:06
Fan Adrian Mutu...:))
anonymous.6229028630c4f pe 07 Mai 2013 15:01
emy_sinaia pe 07 Aprilie 2013 19:51
Zmeura de aur
Imi pare rau de Paul Walker ca apare in aceasta tentativa de film prost .
RaMy_SmIlE pe 04 Aprilie 2013 19:48
Mie chiar mi-a placut filmul chiar daca totul s-a intamplat intr-o masina :)))) a fost dragut
AndreBlack pe 7 aprilie 2013 13:49
Sunt de acord cu tine . In sfarsit o persoane care i-a placut filmul .
komodo pe 14 august 2013 19:18
Asta a fost parerea omului despre film, i-a placut. Poate ca nu este cel mai reusit film dar nu sunt de acord cu toate comenatariile de genul "m-am uitat 20 de minute si l-am inchis ca e prea prost ", daca nu v-ati uitat la tot filmul cum sunteti voi in stare sa comentati filmul !?
dayenutza pe 27 Martie 2013 17:07
mi-e mia placut foarte mult fimul , este exact ceea ce trebuie , nota 10
mariusdbrsc pe 02 Martie 2013 12:39
Cate variatiuni pe tema TRANSPORTER mai trebuie sa vedem asta pare chiar identic!
AndreBlack pe 8 martie 2013 22:14
Nici nu a aparut filmul si tu deja incepi sa comentezi .
cezarika21 pe 04 Septembrie 2014 08:13
Un film puţin plauzibil şi mediocru
Întreaga acţiune din "Vehicle 19" este prezentată din perspectiva unui turist american ce conduce o maşină închiriată la Johannesburg (Africa de Sud). Spectatorii văd tot ceea ce vede şoferul ghinionist şi trăiesc alături de el emoţiile unei zile infernale ce parcă pare că nu se mai termină. Acţiunea este alertă şi are suspans, dar în rest filmul este mediocru: subiectul este simplu şi foarte puţin plauzibil, scenariul este lucrat neglijent, multe replici sunt ridicole, iar interpretările sunt foarte proaste. Cu toată părerea mea de rău pentru dispariţia sa prematură, actorul Paul Walker nu se pricepea decât să conducă maşini şi, printr-un renghi absurd jucat de soartă, a murit tocmai într-un accident auto. În ceea ce priveşte arta interpretativă, el era un actor mediocru ce-şi rostea replicile cu falsitate şi avea gesturi lipsite de naturaleţe.
Vehicle 19 – transport pentru privirea albastra a lui Paul Walker. Si ATAT. | Koolhunt.ro - Vezi Bucurestiul cu alti ochi
[...] rog sa nu confundati Cursa infernala cu o productie din franciza Fast and Furious. Avem Paul Walker ca sofer cu aptitudini deosebite, [...] citeşte
movie_fan77 pe 25 aprilie 2013 16:03
e bun filmul, nu l-ai inteles tu
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 22:00
Stie cineva cand apare filmul ? Data de lansare in SUA ?
Ivanhoe pe 9 ianuarie 2013 10:40
Martie 2013!
razsax pe 03 Aprilie 2013 17:44
Am am perdut banii degeaba!
Unul din filmele pe care nu am putut sa le urmaresc pana la capat! Am aruncat banii pe fereastra din momentul in care am cumparat biletul..
hagicosmin pe 30 Martie 2013 14:18
timp pierdut !!!!!
cea mai mare porcarie de film vazuta il ultimii ani, actiunea se petrece in reluare cu replici penibile si cand zic penibil ma gandesc la superlativ. pacat de acest actor care de obicei a jucat in filme bune.
dany6960 pe 28 Martie 2013 10:46
MONUMENT DE PROSTIE
Lipsa totala de idei. Un film parca romanesc cu buget subtire, o masina nu se stie ce marca ce nu poate fi ajunsa de BMW-urile politiei, niste negrii ce vopsesc masini pe un ceas(O fi fost de firma???), o negresa neconvingatoare si un final de adormit copii.
E bun pentru femeile ce vor sa vada mai de aproape albastrul ochilor lui Paul Walker si daca ploua torential si nu aveti unde sa va adapostiti.:)))

IoanCi pe 03 Aprilie 2013 20:21
Daca stai acasa si vrei sa adormi te uiti la acest film , eu am adormit la el in primele 20 de minute .
david62 pe 02 Aprilie 2013 08:14
Ce vreti mai mult de la filmul asta, facut la limita saraciei si culmea in Africa de sud . Oare de cand fac astia filme de top? Eu nu am auzit de filme bune sud africane.
BaetuAndrei pe 9 aprilie 2013 14:16
Tsotsi (Africa de Sud) in 2005 a castigat Oscarul pentru cel mai bun film strain. si in 2004 au avut un film nominalizat la Oscar, Yesterday.
Lup0ne pe 27 Martie 2013 10:54
Imi pare rau ca am vazut acest film!!!
L-am vazut gratis la cinema si mi-a parut rau de timpul pierdut!
Nu inteleg cum un actor ca Paul Walker a acceptat sa joace in aceasta tentativa de film!!!

movie_fan77 pe 25 aprilie 2013 16:01
aurolac, ai intrat pe shestake in sala ?
xerses pe 27 Aprilie 2013 13:07
M-am asteptat la mai multe de la acest film; dar a fost o alegere nu prea inspirata sa vizionez ceva atat "slabut"
Cretzulynne pe 26 Aprilie 2013 00:28
Mi se pare originala ideea de a se filma tot filmul din perspectiva soferului. Adica nu am mai vazut alte filme de acest gen. Iar la final, masina vopsita a ramas tot ca si inainte de a fi vopsita.
Totusi as fi vrut de la regizor sa faca scenele cu mai multa adrenalina in cazul urmaririi soferului. In tot filmul, am fost surprinsa numai atunci cand Michael a fost ciocnit de o alta masina. Aia da surpriza! Iar necunoscuta Naima McLean, in rolul secundar al lui Rachel, a jucat destul de bine.
Am observat si faptul ca Paul Walker a participat la film si ca producator + producator executiv, fiind la primul sau film pe care il produce. Ca incepator, a facut, impreuna cu ceilalti din echipa, un film bunicel.
Fanelor lui Paul Walker le spun ca acesta domina tot filmul, deci va puteti uita la ochisorii lui albastri care ies foarte bine in evidenta!

ioshatat pe 09 Aprilie 2013 01:46
Vazand trailer-ul si descrierea filmului am zis ca nu trebuie sa pierd aces film...insa spre dezamagirea mea,pot spune ca nu-mi amintesc cand a fost ultima oara cand am vazut un film atat de slab!!! Pacat! Ideea mi s-a parut geniala,dar pacat ca nu au stiut sa o dezvolte frumos...
taifas pe 08 Aprilie 2013 01:23
O porcarie
Asa o aberatie de film nu am vazut de mult timp! Nici gratis nu merita vazut!
interconect_30 pe 08 Aprilie 2013 01:11
Cred ca tot timpul vad un tip conducand o masina , nimic interesant ,putina actiune , putina crima si multa plictiseala.
floryn_florys pe 13 Septembrie 2018 08:37
Pe acest site de unde a-ti aparut atatii CRITICII de FILM, ia fct si voi o filmare ,,un filmulet pe Trotinete , bicicleta sa vdm reactia altor CRITICII,,un film bun , merita sa pierzii timpul cum spun altii/////
H4cK3RuL pe 13 Ianuarie 2018 19:09
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut /// Calafat 1995 Romania
Nu este chiar cel mai bun film cu Paul Walker in prim-plan, nu are nimic special.
danut_iulian pe 10 August 2017 00:19
e un film destul de bun dar nimic special si foarte putina actiune.
sibinica pe 24 Iulie 2016 17:42
Parca a fost un blestem
Filmul este ok, pacat de Paul ca a murit asa devreme, ca ar mai fi avut multe de spus.
Am revazut de curand filmul si m-a frapat ceva la secventa 1:04:54, in care un om al strazii ii spune eroului: "sa arzi in intregime".
Dumnezeule, si chiar asa a si murit la sfarsitul anului 2013....mare tragedie.
Parca scenaristul a avut o premonitie stranie !

narcisson pe 09 August 2014 15:55
Un film bunicel, caruia merita sa ii acorzi o vizionare, in lipsa de ceva mai bun. Scenariu destul de mediocru, prestatii bunicele ale protagonistilor, in special Paul Walker si peisaje destul de frumoase dintr-o tara despre care nu auzi in fiecare zi. Ce-i drept, filmul este oarecum cliseic, povestea nu impresioneaza, plus ca are o durata cam mica. Faptul ca a fost filmat intregral intr-un mini-van, constituie un plus pentru mine, insa modul cum a fost filmat lasa putin de dorit. Cred ca se putea mult mai bine, dar probabil incasarile se raporteaza la bugetul filmului, care a fost unul destul de mic.
P.S: Ride in Peace, Paul! Nota mea este 6-Bunicel.

zbranca_cosmin pe 16 Ianuarie 2014 08:01
Neasteptat de slab
Probabil daca imi zicea cineva ca este un film foarte slab nu il credeam si ma incapatanam sa il vad ...cateva momente bune(2 maxim 3)....a e primul film pe care il vad in care un actor pe toata durata fimului sta in masina..
johnybz pe 13 Octombrie 2013 18:18
Slabut !
Scenariu demn de mila. Cel putin cand tipa si-a dat duhul aproape ca m-am cracanat de ras. Atatea gafaieli si " I won't make it la fiecare 30 secunde". Tot bugetul lor cred ca a fost reprezentat de un plin de benzina , o factura la telefon si 2 bmw-uri vechi. Concluzie .... slabut , deci isi merita din plin nota pe IMDB si Cinemagia.
Tigru pe 12 Mai 2013 20:52
Vehicle 19
Nici eu ma asteptam la mai multa actiune dar a fost un final frumos si nu e rau filmul ci a fost bunicel ;)
crystyan18 pe 12 Mai 2013 12:54
de duzina
ma asteptam la mai multa actiune...mai mult suspans...la ceva care sa dea culoare filmului....5 cu indulgenta
Manusa pe 12 Mai 2013 10:35
Chiar daca toata actiunea este intr-o masina, filmul este destul de bun si tensionant, mai ales spre final. Mi-a placut actiunea filmului, Michael a ales bine, sa faca dreptate.
FunnyX pe 2 iulie 2013 01:43
Iti place un film de nota 4 pe imdb?
melo. pe 06 August 2014 18:16
Hai ca merge cand nu ai ce face intr-o zi de vara ploioasa .
Theodoric pe 31 Decembrie 2013 12:09
Praf.Dupa cat de bine juca in seria Fast and Furious,aici nu face nimic.Pe de alta parte nici filmul.Scenariul este plin de clisee iar camera slaba.Un film penibil. :(
africanus pe 07 Decembrie 2013 16:48
Respect.
Nu e un film prea grozav cu Paul Walker, dar pentru respectul pe care il port actorului mentionat si din prisma faptului ca acesta a trecut in nefiinta in mod tragic luna aceasta, filmul merita urmarit, in rest R.I.P. Paul Walker.
ghirageorge pe 22 Iunie 2013 14:14
Pacat de actor.....un film jalnic................ nota finala 3!
cris_strike pe 22 Iunie 2013 11:17
buna"
nu stiu cum este filmul nu lam vazut!' dar cand o sa il vad revin cu o parere ori cum nu cred ca o fii chiar asa mare lucru thx :):*
radu3455 pe 25 Mai 2013 11:30
are o actiune bunicica,daca nu juca Paul Walker nici nu ma uitam
George130 pe 15 Mai 2013 05:12
Un film foarte reusit avand in vedere ca toata actiunea se petrece intr-o masina
hallowmen pe 15 Mai 2013 00:17
slab...mai rau de atat nu se poate la un film de actiune...nu merita vazut....
Homie pe 10 Mai 2013 17:31
Mie unu mi a placut filmul nu aveam nevoie de altceva acum.. dragute secventele si povestea
kasmyn pe 12 Decembrie 2013 22:26
un film destul de reusit cu regretatul actor PaUL WALKER!!
florin_cosmin_tigan pe 26 Noiembrie 2013 00:17
ELIMINAT!!!
Desi , genul filmului e trailer , mai degraba as zice ca a fost o drama. Nu ai parte de o actiune placuta chiar de la inceputul filmului iti vine sa il inchizi fiind chiar sec, dar ai speranta ca pe parcurs se va schimba, detest ca acest rol i-a revenit lui Paul Walker, el fiind chiar motivul pentru care nu am inchis filmul la primele 10 minute. Cred ca acest film nu a avut regizor sau cel putin o camera mobila exterioara, toata actiunea petrecandu-se in interiorul autovehicului. Dezamagirea imensa nu a fost lipsa de scene de violenta sau cum ii spune titlul filmului Vehicle 19(cica :Cursa Infernala) cu ce ? jegoasa de masina, Chrysler Voayager, sincer ma asteptam la un Ferrari un Lamborghini totusi suntem in 2013 macar daca era in tren sau cv autocar pfua....ma steptam cel putin pe la mijlocul filmului ,sa scape de masina ,dar el a mers sa o vopseasca ce rahat sa mergi la niste… citeşte
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 21:55
N-a fost rau deloc filmul asta, m-a tinut captivat pana la sfarsit. Interesant.
Sorin87 pe 14 Mai 2013 10:23
Vehicle 19 este un film ideal de urmarire, imi place muzica de fundal a filmului este foarte tare, nota 10
je69 pe 21 Martie 2013 14:08
cand apare filmu,ca eu lam cautat pe torente,si nu e!
AndreBlack pe 21 martie 2013 17:32
La noi apare maine 22 Martie . Iar in restul lumii : Country Date USA 2013 Bahrain 7 February 2013 Japan 23 February 2013 Kuwait 28 February 2013 United Arab Emirates 28 February 2013 Bahrain 7 March 2013 Germany 7 March 2013 Oman 7 March 2013 (Muscat) Russia 11 April 2013 Hungary 18 April 2013 Sweden 8 May 2013 (DVD premiere) Iceland 10 May 2013
je69 pe 14 aprilie 2013 16:55
taifas,date in puii mei ca tu esti bolnav:)!pentru ca sant multe filme mai proaste ca asta!si daca tie nu ti-o placut,nu trebe sa faci pe alti nu stiu cum!nu ai invatat ma tarane ca gusturile nu se discuta!