Păreri The Princess and the Frog

Prințesa și Broscoiul

user-5c5734114362b pe 03 Februarie 2019 23:02
The Princess and the Frog/Prințesa și broscoiul este acel gen de film nemuritor,care te lasă să îți descoperi acea latură de copil.Un film de excepție , cum rar mai vezi , în care sunt prezentate simultan atât defectele cât și calitățile omului.
AmphitriteMermaid pe 28 Iunie 2018 14:01
Animatie, dragoste, comedie si putina drama: tot ce poate contine un film de calitate! Recomand.
Jokko pe 19 Februarie 2014 17:33
Chiar mi-a placut. Deobicei Disene Channel ofera ilme animate destul de bune
Iulidesprefilme pe 09 Septembrie 2013 20:50
Din punctul meu de vedere ar trebui văzut pentru că acest film de desene animate este creat în cea mai bună şi frumoasă tradiţie disneyiană...
cosmin_kedii pe 08 Septembrie 2013 19:40
Disney ca întotdeauna în partea de sus
Uimitor , interesant , și în același timp o poveste interesanta
Foarte bine au ales muzica . Are partea sa de umor și un pic de mister in fiecare scena
Toate personajele sunt complet armonioase
Si cel mai important , ca este o capodopere de animație

vladimir84 pe 21 August 2013 00:17
Aceasta animatie incantatoare a pregatit poporul american pentru presedintia lui Barack Obama :) Foarte captivant!
Tyybi1 pe 28 Mai 2013 18:29
De Urmarit
L-am vazut acu' ceva timp si mi-a placut mult. O povesete foarte frumoasa.
ciobotaru pe 15 Martie 2010 02:39
este un film destul de frumos care merita vazut .
andreeeeeeea pe 03 Februarie 2012 14:24
Este unul din putinele animatii Disney care nu mi-au placut. Ma asteptam sa fie mult mai interesant, dar m-a dezamagit.
alexsovaiala pe 30 Mai 2011 11:33
O poveste foarte frumoasa dar pacat ca a fost stricata de un regizor tampit
Casy20 pe 12 Mai 2011 13:55
Sa fiu sincer este im film interesant :-h dar mie nu mai placut ma dezgustat de tot:)));)
ovi_23 pe 21 Septembrie 2010 16:44
Film de animatie, relativ bun, dar mai mult recomandat copiilor. :P
Animalutz10 pe 16 Aprilie 2010 21:11
I-am dat 8 pentru ca a plagiat si parodiat povestea originala!
Iustycvd pe 19 Iunie 2010 23:45
Bunicel !
Destul de bun ! Interesanta ideea dar este mai mult pentru fete !
lol.brb pe 01 Februarie 2011 12:22
Sa spun reapede ca sa nu doara:filmul nu are o poveste originala,a cam deviat de la povestea originala si nu in ultimul rand mie(cel putin)nu mi-a placut ca filmul a fost un musical(pentru chestile astea am scazut 3 pct).Unii prieteni mi-au spus ca acest film ar fi trebuit nominalizat la Oscar,pentru ce-a mai buna animatie,dar parerea mea este ca acest film nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor.In ultimul timp Disney a inceput sa scoata desene slabute(cu mici exceptii:Toy Story 3 , Cars , Wall-E......Tangled este facut de Disney?),insa,din fericire au inceput sa se ridice alte companii:Dream Works(Megamind),Warner Bros.(Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole )si lista poate continua.In fine,per total este un film bun.
xanixade pe 06 Decembrie 2010 02:01
mie mi se pare stupid. povestea.... nu are nimic magic, ci ceva mai degraba infricosator. adica cum dumnezeu sa fie pentru copii, cand se fac referiri la rituale voodoo, avem si un caracter nebun, care nu, efectiv nu prea stiu ce cauta acolo. de ras, nu prea am ras la el, nu prea am avut la ce. storyline-ul, iarasi, nu urmareste nimic bun. sau nu e prea dezvoltat, sau nu e facut bine. inafara faptului ca a fost animatie, si ca a fost facut de disney... nu a avut nimic. se vede ca astia de la disney nu mai au inspiratie sa faca un film bun.
bogdan9408 pe 10 August 2010 20:39
BUNICEL
frumusel filmul... bun de vazut intr-o duminica cu soare ;)
Go 1 2 3