Păreri The Princess and the Frog

Prințesa și Broscoiul

andreeamihaela13 pe 01 August 2011 14:40
Ador filmul asta!
Am plans cand a murit licuriciul, a fost singurul desen animat la care am plans pana acum. :">

Sorin87 pe 30 Mai 2011 10:12
The Princess and the Frog
The Princess and the Frog este o comedie buna pentru cei mici mi-a placut si mie
xerses pe 29 Mai 2011 13:41
Ca de fiecare data, cand vezi o animatie Disney, vei avea cu siguranta sensibilitate a interpretarilor.
Moan pe 26 Aprilie 2011 13:16
foarte frumos filmul..mai ales cand licuriciul se alatura stelei
poison4you pe 25 Aprilie 2011 20:16
este o animatie nemaipomenita si care este foarte amuzanta...merita vazut
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 11:46
foarte frumoasa animatia !!!!
va recomand acest film !!!!!!!!!

WeR0Ck pe 01 Martie 2011 14:55
Tiana`s Dream
Stiti ce am inteles eu din acest film? Ca trebuie sa iti urmezi iubirea si ca, dupa aceea, toate celelalte lucruri bune vin de la sine
koosie pe 03 Februarie 2011 18:26
:x e super!!! dar saracutul gandacel:(( ...oricum merita vazut:D
a222a pe 01 Februarie 2011 18:45
merita vazut, este o animatie pe gustul celor mici si celor mari!
chiba_florin pe 25 Ianuarie 2011 17:37
O capodopera
o animatzie care te surprinde placut
aventura, tema sshi sa nu uitam de printzesa shi de broasca prind extrem de bine

patriciabianca39 pe 15 Ianuarie 2011 22:22
Este un film de animatie super !!Eu l-am vazut si mi-a placut ,un film foarte bun!!
SAre pe 10 Ianuarie 2011 17:25
The princess and the frog" este un musical si un film de familie ce consemneaza reintoarcerea la animatiile traditionale in format 2D, starnind deja o vie controversa legata de faptul ca eroina principala este prima printesa de culoare din istoria bogata a desenelor animate marca Walt Disney.
legolas05 pe 09 Ianuarie 2011 12:55
mia placut acesta animatie.....http://www.cinemagia.ro/filme/the-princess-and-the-frog-17815/#
goldenleaves pe 29 Decembrie 2010 09:53
foarte bun
chiar mi-a placut este printre favoritele mele plus din punct de vedere sociologic are un mare bonus prin alegerea personajelor principale de culoare ceea ce ii poate invata pe copii sa nu discrimineze
alicu90 pe 13 Decembrie 2010 12:43
nota 10
De mult nu am mai vazut o animatie care sa nu fie 3d ! Dar vreau sa zic ca a fost mai buna decat 10 alte animatii ! I-l recomand tuturor !
cetateanu pe 16 August 2010 17:14
Si uite cum povestirile Disney nu mor niciodata.Bravo lor ! Mie mi'a placut filmul.
Au reinventat si cred ca le'a iesit !!

healtheworld pe 15 August 2010 12:52
Foarte frumos
Un film reusit, care te capteaza de la inceput, are multe momente amuzante, nu ai cum sa te plictisesti la el. Contrar unui comentariu de mai jos, eu consider ca e una dintre cele mai bune animatii scoate de Disney in ultimii ani. Iar o printesa de culoare? Wow ! Ma temeam ca mi se va parea un pic ciudatel acest lucru, dar mi-a lasat o impresie mai mult decat placuta. In concluzie cei care nu l-ati vazut inca, nu mai stati !!
lumaxya pe 15 Iulie 2010 18:06
Dragoste, Drama, Actiune, Mister ..un film atat de bun. Visele se pot implini :).
anca203 pe 15 Iulie 2010 00:39
printesa si broscoiul... imi aminteste de copilarie
luizallexa pe 14 Iulie 2010 17:53
suuuper film...chiar daca subiectul e unul binecunoscut. si-a meritat nominalizarea la oscar la sectiunea" best animated feature film".
kapsunik4u pe 09 Iulie 2010 23:00
Foarte dragut, ca mai toate filmele marca Disney. E foarte bun si pentru adulti
RainDrops pe 08 Iulie 2010 20:08
dragalas...in sfarsit un disney adorabil:))grafica este de invidiat!
alexcretu75 pe 28 Iunie 2010 11:00
Super animatia.Un film marca Disney care nu a dezamagit pe cei care asteptau cu nerabdare filmul.
Vocile au fost bine puse la punct.
Actorii buni
nota 10

ilynca pe 28 Iunie 2010 01:57
E tare de tot! Chiar nu ma asteptam sa fie atat de frumos. Este exact tipul de animatie care imi place.
ankci pe 27 Iunie 2010 16:06
Anca
Este un film foarte bun,e de dragoste..e animat e frumos !..cand l-am vazut ca il da in cinematografe..ziceam ''mama ce filme mai baga si astia,cred ca nu au ce sa mai bage''
si cand m-am uitat la el..mi sa parut cel mai tare film vazut pana acum:X

sorinaaa pe 02 Iunie 2010 15:21
este foarte frumos si foarte educativ filmul....imi place mult:)
angeletomio pe 18 Mai 2010 13:07
O animatie care mie mia placut foarte mult, grafica exceptionala, bine realizata, scene comice bune, per total o animatie reusita
Matzulicius pe 26 Aprilie 2010 21:22
Foarte frumos desenul, am ras foarte tare la fiecare faza amuzanta si au fost cateva. Intradevar o capodopera Disney ca in vremurile copilariei.
aurora_princess pe 24 Aprilie 2010 12:31
super frumos
dragut super frumos nota 10 in place super super frumos dragut ;) 10 cu felici tari :D
aripidezapada pe 23 Aprilie 2010 20:51
frumos si profund
Cei mai multi au scris ca te invata sa fii iar copil, sa visezi..
In afara de faptul ca e o animatie, mie mi se pare desprins din viata reala. E de-ajuns sa inlocuiesti printul cu un baiat d-ala de-al "mamicii", care n-a facut nimic in viata lui, sa iei o fata care lupta pt visele ei si care n-a iubit niciodata, ca.. vei contura o poveste de viata reala.

Se desprind o gramada de invataturi din filmul asta.. Nu-l priviti doar ca pe o comedie plina de vise ireale. Cred ca din absolut fiecare schimb de replici si fiecare cantec,ar trebui sa invatam o gramada de lucruri.

Frumos si profund, precum am zis..

LostInside31 pe 21 Aprilie 2010 12:18
Eu sunt o mare fana a desenlor Disney. Mi-au facut copilaria mai frumoasa si mereu le-am vazut cu mare drag. Chiar si acum la 19 ani am revazut cele mai frumoase desene Disney. Am vizionat si "The Princess and the Frog" si pot spune ca chiar mi-a placut. O poveste adevarata de dragoste cum numai in basme se poate intampla. Iar aligatorul e bestial, are niste replici haioase si e orice mai putin un aligator fioros. Merita vazut, trebuie vazut macar pentru a ne aminti de copilul din noi. :)
Psychoprincess pe 18 Aprilie 2010 20:41
nu prea imi plac animatiile insa sunt curioasa sa vad filmul...Insa mai mult imi plac povestiile clasice Disney insa vreau sa il vada doar pentru amuzament......
mitologicul pe 16 Aprilie 2010 11:06
pt copii si parintii lor!
Din cand in cand (cat mai des posibil) e foarte bine sa te asezi langa pustiul(pustoaica) ta, pe pat, comod, relaxat, el(ea) sa se cuibareasca cu capul pe pieptul tau, lasi o mica luminita de veghe, deschizi tv-ul si apesi Play !
Lumea Disney este unica, mai ales in 2D. Acum cand pe toate posturile dedicate copiilor sunt numai desene SF, cu multa violenta, tot felul de personaje aiuristice gen Snitel, etc, care debusoleaza copii. Asadar acum, apare cate o oaza de o ora jumate plina de voie buna, aventura, bun simt, emotii, muzica exceptionala in care uiti de tot si de toate, bucuria copilariei te cuprinde, caldura unei povesti de dragoste o simti vibrand alaturi de copilul tau.
The Princess and the Frog este o astfel de reusita, mi-a placut mai mult decat UP (sunt mai sentimental) chiar daca repeta unele scene din Cartea Junglei de exemplu, dar cu alte animale, filmul se… citeşte

ramonikramo pe 10 Aprilie 2010 12:13
10 stelute
Cea mai buna animatie walt disney dupa parerea mea
Scarlett14 pe 05 Aprilie 2010 18:35
vreau sa ma duc saptamana asta sa il vad la cinema. vocile sunt traduse in romana?
had3s pe 05 Aprilie 2010 12:53
magnific
un desen cum de mult asteptam.Cei de la Disney inca fac desene pt copii,pure.L-am vazut ieri,chiar in prima zi de Pasti si chiar m-am simtit bine urmarindu-l:D
victor_neo75 pe 04 Aprilie 2010 11:10
Disney revine cu succes la grafica desenata manual !!!
"The Princess and the Frog" este un film de animatie foarte reusit care mi-a amintit de atmosfera din "Beauty and the Beast" (1991), "The Little Mermaid" (1989) sau "Aladdin" (1992).

Este un film de animatie cu mult umor, destule momente cantate si o grafica frumos colorata, si il recomand tuturor iubitorilor de desene animate care vor si altceva in afara de animatia pe calculator a celor de la Pixar !!!

shadowofnight pe 02 Aprilie 2010 22:41
Faldi Faldonza!!:D
A fost incredibil!!! O animatie care te face, pentru 90 de minute, sa te simti din nou copil.

Ceea ce am apreciat cel mai mult la aceasta animatie a fost...flexibilitatea si elasticitatea personajelor, caracteristica a celor de la Disney; atat de nespecifica oamenilor si totusi elementul care face personajele sa para atat de...reale si umane. Chiar daca actiunea e putin previzibila (ca la majoritatea basmelor de altfel), cred ca ar trebui sa fii batut in cap sa consideri asta un minus al filmului.
Am asteptat cu sufletul la gura 'rezolvarea magica' si chiar m-am temut pentru cateva secunde ca aia doi vor ramane broscoi.

Filmul este foarte amuzant, am ras aproape cu lacrimi la unele faze. Atmosfera magica nu te lasa sa te dezlipesti de ecran (mie mi-a fost mai greu, am vazut 30 de minute la scoala, si abia ce am terminat de vazut restul). Momentele de… citeşte

Juny0 pe 02 Aprilie 2010 22:25
L-am vazut desenul de o luna. Pacat ca nu am cinema in oras :\
Oricum daca nu ai sti in ce an a fost facut desenul ai jura ca e din 1970.
Frumos ;) Chiar mia placut.

jingsaw112 pe 02 Aprilie 2010 10:11
Merita vazut de toti iubitorii de animatii, un alt succes marca Disney.
hagiandrei pe 31 Martie 2010 23:10
O poveste buna
O poveste buna, un film exceptional. Este o animatie ce merita vazuta de toti, dar mai ales de catre cei mici. Eu cred ca este un film superb.
superbingo pe 30 Martie 2010 20:46
Foarte bun!!!
De mic copil am fost captivat de Animatii,si stilul celor de la Disney mi s-a parut mereu original si foarte interesant.Au scos cateva filme de desene animate,care ar merita vazute de ori cine,copii sau oameni mari,amuzamentul si situatiile trasnite din filmele lor,te pot face sa zambesti oricand.Cine are timp,recomand sa vizioneze si astfel de filme,uneori sunt chiar un bun tratament impotriva plictiselii si dece nu,tristetii :))

The Princess and the Frog este intradevar un film bun!

TIM01 pe 29 Martie 2010 07:51
PT COPII
L-am vazut cu subtitrare..m-ar fi interesat...audio...e in romana? Pe Disney asa faceau reclama....dar...stie cineva??
sweet.butterfly pe 27 Februarie 2010 14:06
Asteptam filmul asta sa apar in ianuarie...dar a trecut luna...si a trecut acum si februarie...pana la urma cand va mai fii?
Mariako02 pe 02 Februarie 2010 22:13
E ok
VĂ dau un link sa-l vedeţi toţi asta e http://www.onlyus.ro/infusions/extended_articles/readarticle.php?article_id=4741
armenache pe 22 Iulie 2010 10:51
Sensibil
Un film plin de sensibilitate, de dragoste, apare si comedia, dar este una romantica! Este si o pata dramatica din final care ne trezeste cele mai ascunse sentimente pentru acel licurici haios! Merita din plin nota 10!
robbiex2 pe 10 Mai 2010 22:18
Bun filmul, foarte relaxant !iti aduce aminte de copilarie :P
Ioana_Claudia pe 30 Decembrie 2009 15:58
Disney
Cred ca ma voi duce cat de curand la cinematograf ca sa vad la filmul. De Craciun am primit jocul si are o grafica uluitoare si este foarte frumos. De abea astept sa apara pe DVD ca sa il vad cand vreau eu!
medjdanny2 pe 18 Decembrie 2009 09:48
fiti si voi atenti, cei care editati site-ul
au inceput sa apara din ce in ce mai multe greseli .... una dintre ele este asta cu The Princess and the Frog , care nu este new entry in Box Office America , filmul este lasat acolo de 3 saptamani , si a urcat pe primul loc , nu a intrat ... hai , vreau sa vad cat de receptivi la cescriem noi , santeti
LittleBee pe 19 Ianuarie 2010 15:13
Imi poate spune si mie cineva cand e premiera in Romania?
Multumesc anticipat:)

Go 1 2 3