Păreri The Princess and the Frog

Prințesa și Broscoiul

lol.brb pe 01 Februarie 2011 12:22
Sa spun reapede ca sa nu doara:filmul nu are o poveste originala,a cam deviat de la povestea originala si nu in ultimul rand mie(cel putin)nu mi-a placut ca filmul a fost un musical(pentru chestile astea am scazut 3 pct).Unii prieteni mi-au spus ca acest film ar fi trebuit nominalizat la Oscar,pentru ce-a mai buna animatie,dar parerea mea este ca acest film nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor.In ultimul timp Disney a inceput sa scoata desene slabute(cu mici exceptii:Toy Story 3 , Cars , Wall-E......Tangled este facut de Disney?),insa,din fericire au inceput sa se ridice alte companii:Dream Works(Megamind),Warner Bros.(Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole )si lista poate continua.In fine,per total este un film bun.
xanixade pe 06 Decembrie 2010 02:01
mie mi se pare stupid. povestea.... nu are nimic magic, ci ceva mai degraba infricosator. adica cum dumnezeu sa fie pentru copii, cand se fac referiri la rituale voodoo, avem si un caracter nebun, care nu, efectiv nu prea stiu ce cauta acolo. de ras, nu prea am ras la el, nu prea am avut la ce. storyline-ul, iarasi, nu urmareste nimic bun. sau nu e prea dezvoltat, sau nu e facut bine. inafara faptului ca a fost animatie, si ca a fost facut de disney... nu a avut nimic. se vede ca astia de la disney nu mai au inspiratie sa faca un film bun.
bogdan9408 pe 10 August 2010 20:39
BUNICEL
frumusel filmul... bun de vazut intr-o duminica cu soare ;)
Iustycvd pe 19 Iunie 2010 23:45
Bunicel !
Destul de bun ! Interesanta ideea dar este mai mult pentru fete !
andreeeeeeea pe 03 Februarie 2012 14:24
Este unul din putinele animatii Disney care nu mi-au placut. Ma asteptam sa fie mult mai interesant, dar m-a dezamagit.
alexsovaiala pe 30 Mai 2011 11:33
O poveste foarte frumoasa dar pacat ca a fost stricata de un regizor tampit
Casy20 pe 12 Mai 2011 13:55
Sa fiu sincer este im film interesant :-h dar mie nu mai placut ma dezgustat de tot:)));)
ovi_23 pe 21 Septembrie 2010 16:44
Film de animatie, relativ bun, dar mai mult recomandat copiilor. :P
Animalutz10 pe 16 Aprilie 2010 21:11
I-am dat 8 pentru ca a plagiat si parodiat povestea originala!
user-5c5734114362b pe 03 Februarie 2019 23:02
The Princess and the Frog/Prințesa și broscoiul este acel gen de film nemuritor,care te lasă să îți descoperi acea latură de copil.Un film de excepție , cum rar mai vezi , în care sunt prezentate simultan atât defectele cât și calitățile omului.
AmphitriteMermaid pe 28 Iunie 2018 14:01
Animatie, dragoste, comedie si putina drama: tot ce poate contine un film de calitate! Recomand.
Jokko pe 19 Februarie 2014 17:33
Chiar mi-a placut. Deobicei Disene Channel ofera ilme animate destul de bune
Iulidesprefilme pe 09 Septembrie 2013 20:50
Din punctul meu de vedere ar trebui văzut pentru că acest film de desene animate este creat în cea mai bună şi frumoasă tradiţie disneyiană...
cosmin_kedii pe 08 Septembrie 2013 19:40
Disney ca întotdeauna în partea de sus
Uimitor , interesant , și în același timp o poveste interesanta
Foarte bine au ales muzica . Are partea sa de umor și un pic de mister in fiecare scena
Toate personajele sunt complet armonioase
Si cel mai important , ca este o capodopere de animație

vladimir84 pe 21 August 2013 00:17
Aceasta animatie incantatoare a pregatit poporul american pentru presedintia lui Barack Obama :) Foarte captivant!
Tyybi1 pe 28 Mai 2013 18:29
De Urmarit
L-am vazut acu' ceva timp si mi-a placut mult. O povesete foarte frumoasa.
ciobotaru pe 15 Martie 2010 02:39
este un film destul de frumos care merita vazut .
LittleBee pe 19 Ianuarie 2010 15:13
Imi poate spune si mie cineva cand e premiera in Romania?
Multumesc anticipat:)

medjdanny2 pe 18 Decembrie 2009 09:48
fiti si voi atenti, cei care editati site-ul
au inceput sa apara din ce in ce mai multe greseli .... una dintre ele este asta cu The Princess and the Frog , care nu este new entry in Box Office America , filmul este lasat acolo de 3 saptamani , si a urcat pe primul loc , nu a intrat ... hai , vreau sa vad cat de receptivi la cescriem noi , santeti
armenache pe 22 Iulie 2010 10:51
Sensibil
Un film plin de sensibilitate, de dragoste, apare si comedia, dar este una romantica! Este si o pata dramatica din final care ne trezeste cele mai ascunse sentimente pentru acel licurici haios! Merita din plin nota 10!
robbiex2 pe 10 Mai 2010 22:18
Bun filmul, foarte relaxant !iti aduce aminte de copilarie :P
Ioana_Claudia pe 30 Decembrie 2009 15:58
Disney
Cred ca ma voi duce cat de curand la cinematograf ca sa vad la filmul. De Craciun am primit jocul si are o grafica uluitoare si este foarte frumos. De abea astept sa apara pe DVD ca sa il vad cand vreau eu!
Dar_kvampire pe 15 Februarie 2013 12:09
Super animatia mia placut ma bucur ca am vaut si un alt fel de animatie nota 10
MNarcis pe 07 Ianuarie 2013 22:42
O animatie ce am vizionat o de 3 ori (pana acum, cel putin), sunt multe lucruri ce mi-au placut foarte mult la aceasta animatie (si ca sa insirui cateva aspecte), este o animatie foarte frumoasa, cu o poveste captivanta, bn regizata, plina de aventuri, foarte amuzanta, cantece frumoase, final frumos si bun (etc),in opinia mea este o animatie obligatoriu de vazut macar o data in viata!
Mihai2508 pe 26 Septembrie 2012 23:16
Merita vazut !
O animatie reusita si care se apropie ca valoare de vechile desene Disney, fiind un film plin de situatii amuzante, aventura, muzica frumoasa, si cel mai important e ca poti sa inveti ceva urmarindu-l.
alex_il_fenomeno pe 15 Februarie 2012 12:30
eu nu am vazut doar un film , am avut placerea sa vizionez un adevarat basm ! daca te astepti ca totul sa decurga conform povestii , te inseli , pentru ca filmul este plin de suisuri si coborasuri , momente surprinzatoare , multe hilare , muzicale , dar mai ales romantice , cum era cazul intr-o asemenea poveste . vocile sunt extraordinar alese ( am urmarit filmul cu vocile originale ) , iar ritmul este atat de bun , incat nu simti deloc cum trece filmul . il recomand cu mare placere spre cel putin o vizionare .
puffulette pe 14 Ianuarie 2012 20:37
Nu sunt o mare fana a animatiilor, dar asta chiar a fost frumoasa :)
florescu.andreea pe 24 Octombrie 2011 19:14
plin de voie buna, sensibil, romantic...pentru toate printesele care inca isi asteapta printul:X
andreeamihaela13 pe 01 August 2011 14:40
Ador filmul asta!
Am plans cand a murit licuriciul, a fost singurul desen animat la care am plans pana acum. :">

Sorin87 pe 30 Mai 2011 10:12
The Princess and the Frog
The Princess and the Frog este o comedie buna pentru cei mici mi-a placut si mie
xerses pe 29 Mai 2011 13:41
Ca de fiecare data, cand vezi o animatie Disney, vei avea cu siguranta sensibilitate a interpretarilor.
Moan pe 26 Aprilie 2011 13:16
foarte frumos filmul..mai ales cand licuriciul se alatura stelei
poison4you pe 25 Aprilie 2011 20:16
este o animatie nemaipomenita si care este foarte amuzanta...merita vazut
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 11:46
foarte frumoasa animatia !!!!
va recomand acest film !!!!!!!!!

WeR0Ck pe 01 Martie 2011 14:55
Tiana`s Dream
Stiti ce am inteles eu din acest film? Ca trebuie sa iti urmezi iubirea si ca, dupa aceea, toate celelalte lucruri bune vin de la sine
koosie pe 03 Februarie 2011 18:26
:x e super!!! dar saracutul gandacel:(( ...oricum merita vazut:D
a222a pe 01 Februarie 2011 18:45
merita vazut, este o animatie pe gustul celor mici si celor mari!
chiba_florin pe 25 Ianuarie 2011 17:37
O capodopera
o animatzie care te surprinde placut
aventura, tema sshi sa nu uitam de printzesa shi de broasca prind extrem de bine

patriciabianca39 pe 15 Ianuarie 2011 22:22
Este un film de animatie super !!Eu l-am vazut si mi-a placut ,un film foarte bun!!
SAre pe 10 Ianuarie 2011 17:25
The princess and the frog" este un musical si un film de familie ce consemneaza reintoarcerea la animatiile traditionale in format 2D, starnind deja o vie controversa legata de faptul ca eroina principala este prima printesa de culoare din istoria bogata a desenelor animate marca Walt Disney.
legolas05 pe 09 Ianuarie 2011 12:55
mia placut acesta animatie.....http://www.cinemagia.ro/filme/the-princess-and-the-frog-17815/#
goldenleaves pe 29 Decembrie 2010 09:53
foarte bun
chiar mi-a placut este printre favoritele mele plus din punct de vedere sociologic are un mare bonus prin alegerea personajelor principale de culoare ceea ce ii poate invata pe copii sa nu discrimineze
alicu90 pe 13 Decembrie 2010 12:43
nota 10
De mult nu am mai vazut o animatie care sa nu fie 3d ! Dar vreau sa zic ca a fost mai buna decat 10 alte animatii ! I-l recomand tuturor !
cetateanu pe 16 August 2010 17:14
Si uite cum povestirile Disney nu mor niciodata.Bravo lor ! Mie mi'a placut filmul.
Au reinventat si cred ca le'a iesit !!

healtheworld pe 15 August 2010 12:52
Foarte frumos
Un film reusit, care te capteaza de la inceput, are multe momente amuzante, nu ai cum sa te plictisesti la el. Contrar unui comentariu de mai jos, eu consider ca e una dintre cele mai bune animatii scoate de Disney in ultimii ani. Iar o printesa de culoare? Wow ! Ma temeam ca mi se va parea un pic ciudatel acest lucru, dar mi-a lasat o impresie mai mult decat placuta. In concluzie cei care nu l-ati vazut inca, nu mai stati !!
lumaxya pe 15 Iulie 2010 18:06
Dragoste, Drama, Actiune, Mister ..un film atat de bun. Visele se pot implini :).
anca203 pe 15 Iulie 2010 00:39
printesa si broscoiul... imi aminteste de copilarie
luizallexa pe 14 Iulie 2010 17:53
suuuper film...chiar daca subiectul e unul binecunoscut. si-a meritat nominalizarea la oscar la sectiunea" best animated feature film".
kapsunik4u pe 09 Iulie 2010 23:00
Foarte dragut, ca mai toate filmele marca Disney. E foarte bun si pentru adulti
RainDrops pe 08 Iulie 2010 20:08
dragalas...in sfarsit un disney adorabil:))grafica este de invidiat!