Păreri The Killer Inside Me

Ucigaș în mine

caluser pe 02 Septembrie 2010 11:32
Lui Casey Affleck ii se potriveste rolul de psihopat ca o manusa in acest thriller captivant.
heathaddict79 pe 10 septembrie 2010 12:10
Sunt de-acord.
mvpsebi pe 02 Septembrie 2010 12:18
Un film slab, fara pic de stralucire..
..............................................................

liviuneagu pe 12 mai 2013 00:43
Sigur nu vorbesti despre alt film? Poate intre timp, cineva ti-a schimbat canalul TV...
Soky pe 28 noiembrie 2013 05:10
:))))))))) (y)
MNarcis pe 09 Noiembrie 2011 20:49
Acest film chiar m-a impresionat, la inceput nu pare a iesi din tipare, dar o asa violenta asupra femeilor atata brutalitate, (incat va zic sincer parca ma durea pe mine) e o premiera, nu am mai vazut asa ceva, Casey Affleck chiar s-a intrecut pe sine, acest rol de ucigas psihopat i se potriveste de minune. Firul actiuni este bun si un final la fel de bun, il recomand........merita vazut!
robbiex2 pe 30 August 2010 00:20
Foarte bun filmul !! lasand la o parte excesul de scene perverse, este un film bun ! Crimele se petrec cand e lumea mai draga, sa spun asa.Felicitari lui Casey Affleck pentru rolul de zile mari pe care il face ! Un must see pentru fanii genului crima!
cosmin742000 pe 6 septembrie 2010 19:53
Of of of , cum sunt unii exact pe invers . Singurul lucru bun , care a mai trezit un pic interesul au fost tocmai scenele perverse.cat despre jocul lui Casey Affleck mi s-a parut cel mai nepotrivit rol . De fapt nu stiu ce rol i s-ar potrivi lui Casey Affleck. Cu vocea lui in schimbare de adolescent tembel , il face pe Boy George sa para de 10000 ori mai barbat.
heathaddict79 pe 10 septembrie 2010 11:49
Go back to your Van Damme /Stallone/Lundgren/Shwarzenegger movies and leaves us who enjoy cinema for what it is, alone please!
balika pe 04 Octombrie 2010 02:49
Psycho lover
Filmul e ok, iar Affleck e potrivit pentru rolul primit. Chiar fata lui aproape fara expresie il face un psihopat de care a avut nevoie ecranizarea asta. Povestea insa, mie cel putin, s-a parut cam lungita degeaba. Multe dialoguri nu isi aveau rostul si daca acele momente de umplutura lipseau, putea sa iasa un film mult mai captivant. Regizarea a fost buna, insa scenaristul a cam pierdut firul uneori, fapt pentru care pierde mult filmul din acel suspans de care e nevoie intr-un psycho-thriller, ce vroia sa fie The Killer Inside Me. Povestea intre crime si momentele de tensiune e foarte slab redata. 6/10
paradox_utopic pe 31 Martie 2011 21:33
the misogin inside me
filmul incepe destul de plictisitor..are cateva faze greu de digerat (spanzurarea pustiului in arest ,impuscarea betivului de catre un serif doar pt ca acesta fugea ) insa povestea in sine e interesanta,finalul nu se incadreaza in cliseele obisnuite.. merita vazut. recomandat misandrelor !
psihologu pe 10 Martie 2011 08:00
OK...
Nu-l recomand persoanelor sub 18 ani...multa violenta
bpradu pe 04 Septembrie 2010 23:01
un film foarte bun cu un final destul de ciudat, nu inteleg de ce apare asa tarziu pe ecrane in Romania, oricum il recomand!
legolas05 pe 20 Februarie 2011 00:14
un film bun ... cam dur, dar merge ... casey affleck a jucat exceptional si fetele deasemenea ... il recomand ... MERITA VAZUT ... nota 8
vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 21:56
recomnd acest film , are o distributie buna si te tine in suspans...nota 8
FoxHound pe 12 Mai 2013 23:11
The Killer Inside Me !
Film bine construit si legat pentru genul pe care il reprezinta.Actiunea este buna, si permite o desfasurare a evenimentelor mai putin previzibile.Rolul interpretat de Casey Affleck este unul de zile mari, ce se contopeste perfect cu personajul sau iar caracterul sau reuseste sa capteze atentia si sa dezvolte intriga si suspansul acestui thriller.Intradevar, in opinia mea, un film foarte bun pentru aceasta categorie, ce merita vizionat.
yonutzuuu pe 17 iunie 2013 02:28
COPY-PASTE!! :)) "opinia ta"???? :))))))))))))) Penibil :)))
cosmin_kedii pe 23 Martie 2012 22:48
Casey Affleck straluceste pe ecran, în acest thriller întunecat
sabinalin pe 22 Martie 2014 13:50
N-am vazut "Welcome to Sarajevo" sau "The road to Guantanamo" dar citisem despre Michael Winterbottom ca ar fi un regizor care nu merge pe cai batatorite, ca ar fi un regizor capabil de a realiza filme interesante. A fost unul dintre argumentele pentru care miercuri seara, cand am avut vreme si chef de thriller, am ales spre vizionare "The killer inside me". Mai erau si alte motive: pe Casey Affleck il vazusem tinandu-i piept onorabil lui Brad Pitt, in plus Kate Hudson si Jessica Alba sunt prezente fizice foarte agreabile... Din pacate am avut parte de o nereusita. Desi da senzatia in unele momente ca ar putea deveni interesant, filmul nu reuseste sa decoleze, scenariul e previzibil, ba, daca esti obosit, te mai si adoarme pe la mijloc... Nici o paguba daca nu te trezesti pana la sfarsit: ploaia tot vina pana la urma. La figurat, bineinteles, nu la propriu.
Blu3sky pe 20 Octombrie 2010 19:13
plictisitor si foarte confuz.
Pana la urma de ce i-a omorat? care a fost scopul lui?

cipriarad pe 17 noiembrie 2010 11:55
ce scop are un psihopat care ucide din placere?
sorina25 pe 31 ianuarie 2011 09:42
scopul ...nu a avut scop, da era placere si nevoie as spune eu... Asta datorita copilariei violente , confuze dar, si datorita unei mame cretine - o tampita si o psihopata care nu a stiut sa creasca un copil normal. Aia chiar merita batuta, da zilnic cu bata de baseball !!!x(( :)))
Bârfitoarea.ro pe 28 Aprilie 2010 17:34
“The Killer Inside Me” a avut premiera la Tribeca | Bârfitoarea.ro
[...] Cinemagia [...] citeşte
indiferrent pe 15 Martie 2011 03:14
!!!
Imi place Affleck! Are ceva al lui, o lentoare western, dar imi place ca e original.E bun filmul.
jude pe 03 Martie 2011 12:38
Casey Affleck joacă rolul unui șerif (Lou Ford) dintr-un orașel mic al anilor 1950. Lou Ford este un psihopat Sadic care nu are nici o problemă atunci când omoară oameni. The Killer Inside Me este unul din filmele cele mai brutale pe care le-am vizionat în ultimul timp. In acest film este prezentă violența intens utilizată împotriva femeilor, care sunt torturate pana la moarte...Scenele de ucidere ale femeilor au fost cu adevărat şocante...
elmedico pe 06 Decembrie 2010 13:36
Scenariul este foarte bun, pana la ultima scena, care nu este cea mai potrivita!
Bârfitoarea.ro pe 26 Iunie 2010 17:41
Jessica Alba a lansat “The Killer Inside Me” la Paris | Bârfitoarea.ro
[...] “The Killer Inside Me ” va rula si in cinematografele din Romania incepand cu 8 octombrie. [...] citeşte
Vorador pe 14 Mai 2011 18:23
Un film cu imagini exagerat de perverse si cu unele scene de o violenta greu de privit.Casey Affleck a fost cam plictisit si adormit in majoritatea timpului din film.Obligatoriu de vazut daca vreti sa vedeti posterioarele lui Jessica Alba si Kate Hudson.
cosmin742000 pe 06 Septembrie 2010 19:58
Film ffffff slab Casey Affleck jenant, Jessica Alba buna rau.
liviuneagu pe 12 mai 2013 00:49
Ai pus punctul pe... "Ţ" !
mladitza pe 30 Noiembrie 2016 17:07
de evitat
Brrr... l-am urmarit pana la final, poate cel mai mult fiind convinsa de jocul lui Casey Affleck, desi nu face parte din actorii mei preferati. Dar filmul... prea multa violenta impotriva femeilor, nici nu m-am uitat la cateva secvente... Sa vezi femei batute pana la moarte la propriu.... e prea urat. Placute prezentele artistelor Jessica Alba si Kate Hudson, o actrita mai buna decat Jessica Alba, dar aici are un rol mai mic. Filmul, desi are o poveste si creeaza un personaj (psihopat), nici scenariul nu e slab, e traumatizant. Am simtit nevoia sa vad imediat dupa el o comedie draguta, ca sa-l uit.
etos pe 18 Octombrie 2015 01:11
Psycho-shit
Pe scurt, violenta impotriva femeilor si nu numai, in rest nimic... Genul ala de mizerie apreciata de unii critici...
nikkolle pe 07 Noiembrie 2011 01:22
Nu prea a fost nu stiu ce !
Sincer nu m-a impresionat mai deloc. Mai ales ca finalul a fost chiar mai dezamagitor ca si filmul in intregime !
Andi22 pe 13 Februarie 2011 20:20
Mai corect s-ar spune la titlu Ucigasul din mine/Asasinul din mine, nicidecum Ugigas in mine.Este doar o observatie.Fara nici o suparare:)
LavyBogdy pe 25 Ianuarie 2011 21:25
Un film foarte violent și brutal cu scenele dureroase.O prestație foarte bună a actorilor. Ceea ce nu înțeleg este de ce oare anumitor oameni le place să povestească filmul și nu se pot rezuma la un comentariu despre ce a înțeles din mesajul filmului.
blackpussycat pe 02 Ianuarie 2011 17:44
omg!!
cam violent filmul chiar nu il recomand minorilor :D dar e mai "altfel" decat ce vezi in fiecare zi...saraca Alba :D a cam mancat bataie nu gluma :| F talentati actorii din rolul principal jos palaria!
The Killer Inside Me – lupul paznic si petitor la oi
CoolRank: 7.5/10
- atmosfera & entertainment: 6/10
- regie: 8.5/10
- actori: 8/10
- scenariu: 8.5/10
- montaj: 7.5/10
Nota IMDb: 6.3/10
Noul film al lui Michael Winterbottom se scutura zdravan de preconceptiile pe care le-ar fi putut nutri fanii filmelor regizate anterior de englez – Genova, A Mighty Heart, 9 Songs sau 24 Hours Party People, cele cu care il asociaza cinefila de fata, nu par a avea nimic in comun cu The Killer Inside Me… sau unul cu altul, de altfel. In primul rand, si intr-un mod evident la toate straturile si substraturile caracteristice unei pelicule, The Killer Inside Me ... citeşte

kakapiciu pe 19 Noiembrie 2014 11:57
Geniala ideea iar finalul este unul neasteptat. Am sa tin filmul sa il mai vad de cateva ori.
gbanescu pe 24 Septembrie 2013 18:56
Un neo-noir bun
Filmul are un soi de violenta nesofisticata, simpla, brutala care te cutremura pur-si-simplu.
Interesanta alegerea lui C.Affleck: contrastul dur dintre aspectul ingenuu si "vocea de adolescent in schimbare" (cum bine zicea cineva intr-un comentariu) si comportamentul de psihopat.
Cu exceptia catorva scene care nu au o consistenta logica pe masura intregii constructii a filmului, dar si a finalului care mi se pare "din alt film", The Killer Inside Me merita vazut.
Redau si câteva dintre observaţiile făcute de domnul CTP referitoare la ingredientele genului noir din acest film: anti-eroi, personaje care evoluează în spaţii închise, decoruri minimaliste, filmări in semi-intuneric, femeia sexy, devoratoare de barbati, lipsa happy-end-ului.

liviuneagu pe 12 Mai 2013 00:48
Ucigaşul din mine
The Killer Inside Me este un film deosebit, presărat cu multe scene de violenţă... Scenele de crimă sunt de-a dreptul şocante, ceea ce face din acest thriller un spectacol grandios ...
Srdjan pe 22 Octombrie 2012 21:41
Casey Affleck a fost genial in filmul asta. A fost atat de ciudat si totusi atat de haios in acelasi timp. Toata distributia a jucat bine, dar Affleck a stralucit. Nici muzica n-a lasat de dorit
radu3455 pe 28 Iunie 2012 09:55
un film ce in afara de prestatia buna a lui Casey Affleck nu prea ma impresionat,mi-a placut insa finalul nota 7
xerses pe 11 Ianuarie 2012 14:37
Un film care pe alocuri imi amintea de cazul politistului de pe la noi care-si radea in barba cand nu se putea dovedi faptul ca el si-a ucis iubita.
margott pe 04 Ianuarie 2012 19:33
Un film bun, daca ne referim la subiect. Daca vorbim despre realizare insa, filmul e slab, monoton, actiunea e servita cu lingurita. Per total, mediocru.
FlorinMovieFreak pe 23 Martie 2011 22:25
Flo
Mie unul mi-a placut scenariu' .. acting-ul (mai ales al lui Cassey .. love his accent .. e natural) costumele .. masinile .. toate au dat o aroma de vechi .. Nota 8/10
Radu1711 pe 22 Martie 2011 00:30
radu1711
filmul relateaza o serie de crime foarte bine organizate de ajutorul de serif, interesant filmul dar cu final tragic din pacate
dandi pe 11 Martie 2011 21:51
Cei care nu l-ati vazut, nu ezitati sau sa pierdeti sa-l vedeti e un film exceptional.
Ammelie pe 18 Octombrie 2010 12:49
The Killer Inside Me (2010)
Casey Affleck ma impresioneaza din ce in ce mai mult. Si in acest film face un rol foarte bun - i se potriveste de altfel acest tip de personaj: introvertit, framantat, tulburat, damaged. Seamana, intr-o oarecare masura, cu 'lasul Robert Ford'. Dincolo de personajul lui Affleck, filmul cam schiopateaza... tensiunea e mai degraba absenta decat prezenta, iar scenele par destul de slab legate intre ele. Totusi, o sa ii dau 7/10, pastrand senzatia ca ar fi putut fi mai bun de atat.
aayana pe 22 Septembrie 2010 23:57
7/10
Filmul te introduce in mintea unui psihopat, te face sa intelegi de ce ucide si cum traumele din copilarie te pot urmari o viata intreaga. Chiar si asa, in afara de Jessica Alba si jocul de-a soarecele cu pisica in prinderea criminalului, e un film care lasa un gust amar in final.
heathaddict79 pe 10 Septembrie 2010 12:06
CASEY AFFLECK- noul PSYCHO?
Nu inteleg de ce figura ca va fi lansat in octombrie anul acesta, iar acum l-au mutat anul viitor? Anyway, din cate am observat, parerile celor care au vazut filmul sunt impartite. Totusi, majoritatea sunt de-acord ca interpretarea lui Casey Affleck este impresionanta. Oricat de slaba ar fii pelicula, imi este de ajuns aceasta parere generala. Reactiile negative ma intriga si mai mult sa il vad mai repede. Cu atat mai mult cu cat, de la The Assassination of Jesse James... mi se parea ca lui Casey A. i-ar sta perfect intr-un rol de "Psycho", si se pare ca nu am fost singura. Abia astept sa ii vad prestatia si sper sa i se mai ofere roluri de acest gen pe viitor.
Sorin87 pe 07 Iunie 2011 19:31
The Killer Inside Me
The Killer Inside Me este un film psihologic dar si unul de crima foarte bun de vazut pentru ca are multe de oferit si actori buni
adidass_04 pe 10 Februarie 2011 11:12
pai nu am inteles de de a omorat ? nu pot sa cred ca a jucat jessica un astfel de film nu ca na jucat bine rolu dar de ce a trebuit sa se termine asa daca nu o omora dadeam o nota mai buna asa .................am dato pentru jessica nu pentru Affleck chiar nu merita sa joace in film linga jessica si cu asta am spus tot.............pacat de film
cetateanu pe 06 Noiembrie 2010 15:11
The Killer Inside me este un film sadic, şocant despre un ajutor de şerif care ucide fără nici o urmă de regret. Ba mai mult, deseori pe chipul său calm se poate observa un rânjet simplu care ne indică plăcerea pe care o simte atunci când pumnul său intră în contact cu sângele cald al victimei. Povestea lui Lou Ford (Casey Affleck) ajutor de şerif într-un mic orăşel texan pare monotonă până când într-o zi în loc să-şi facă meseria şi să alunge o prostituată din oraş se îndrăgosteşte de ea. Printre scenele de sex violent care o au ca protagonistă pe Jessica Alba, prietenul nostru se pierde la un moment dat şi într-un context de răzbunare acesta o ucide în bătaie pe prostituată şi îl împuşcă pe fiul unui magnat local. Scena crimei este de un sadism rar întâlnit pentru că Lou o loveşte fără milă cu pumnii (nici Rocky nu dădea mai bine… citeşte
cipriarad pe 17 noiembrie 2010 11:54
eu am vazut filmul dar pentru cine nu l-a vazut poate nu era cazul sa-l povestesti. oricum bv ca nu ai relatat si finalul care este magnific
cetateanu pe 17 noiembrie 2010 12:14
Eu zic ca nici un comentariu oricat de comple este nu se compara cu placerea de a viziona un film si de ati face propia parere despre cea ce ai vazut.Eu am relatat un comentariu mai amplu tocmai pentru aceia care nu l-au vazut pentru ai atrage sa vizioneze acest film.
bornStubborn pe 23 Octombrie 2010 18:26
cum sa omoare omu' si pe jessica si pe kate. asta-i buna :))
tinaadriana pe 07 Februarie 2011 13:35
forte bun filmul dar de ce a omorito pe jessica chiar nu inteles si una la mina era mai bun daca nu o omora si juca pina la capatul filmului jessicae o actrita foarte buna si chiar nu merita asa sa sfrseasca?
Devoratoare pe 12 Decembrie 2010 12:34
slab rau filmul...timp pierdut aiurea...nu stiu cum o acceptat Jessica Alba sa joaca in asa ceva...:) parerea mea...