Păreri Rebelde Way

(2002)

Rebelii

Roxy pe 26 Iulie 2006 14:07
Imi place foarte mult Rebelde!!imi place de dulce maria (roberta ) si de diego!!E foarte fain!As vrea sa difuzati din culisele serialului si sa il dati in reluare!!!
Cezara pe 25 Iulie 2006 22:05
Ok . In primul rand nu se numesc Rebelii si Rebelde (e acelasi lucru !!!!)ci Rebelde (Acasa) si Rebelde Way(Tvr 2 ). Ambele telenovele sunt bune. Doar e vorba despre EXACT acelasi lucru , cu EXACT aceleasi personaje si aproape aceleasi intamplari. Trupele sunt si ele tari .Mi-ar placea sa se dea in reluare Rebelde Way dar dupa ce se termina Rebelde . Sunt amandoua la fel de super.Si serialu si trupa Ma rog .. Scenaristii d la Rebelde puteau macar sa schimbe numele personajelor (!!!!). Dar nu ei sunt devina asa ca RELAXATI-VA !!!
moni ilie pe 24 Iulie 2006 21:27
dci....mie sincer mai mult imi place rebelde kre se difuzeaza pe acasa....nush de ce dar imi place!!in skimb,am o intrebare:dc au facut acelasi acelasi serial??adik seama f.f.f. bne!!park i acelasi??cine poate sami spuna?
de_yutza88 pe 24 Iulie 2006 15:27
pur si simplu e superba telenovela.nu e absolut nimik de comentat:D.si fratilor reveniti la realitate!!!ma refer la cei care critica telenovela si membrii RBD.ati vrea voi sa ajungeti und sunt ei sau cel putin cum arata.asa k... mai pe scurt,prea tare filmul.eu una il ador.mai ales pe roberta(dulce maria)si diego(christopher).:)
crivac andrada pe 22 Iulie 2006 23:24
sincer imi place dar nu prea apuk sa il vad si as avea o rugaminte :O RELUARE DOMNIIILORRRRR k nu se poate dati-l si in reluare sau dati episoadele anterioare pe net solutii sunt o groaza dar u vreti sa le gasiti...pana si serialul cel mai cautat avea episoadele kre fusesera difuzate si la tv si p net faceti un efort ak sa vedem cat de seriosi sunteti sper sa ni se indeplineasca tuturor dorintele nu numai mie va poooop si astept rezultate
Alexandru Adelaida pe 22 Iulie 2006 22:24
Este cea mai tare telenovela.Imi place foarte mult. Este ca si cum ar fi in realitate. As vrea sa tina o mie de ani serialul acesta, sa tina pana la nesfarsit.Mai ales baietii sunt super tari si dragutzi!!!!!!!!!!!!
iulia pe 21 Iulie 2006 12:49
suntetio naspa rau de toty mai luati o paza
va rog ca neati plictisit

sweetheart...irena pe 20 Iulie 2006 23:50
Sunt de aceeasi parere cu voi: imi place mai mult serialul rebelde de pe acasa, numai ca mi se pare o tampenie sa faca o copie a filmului de pe TVR 2, dar ma rog... Nu mai spun k Christopher, adik Diego...moamaaaa...e super dulce shi frumos...La fel shi dulce Maria shi anahi. Dar sa shtitzi k miau placut shi rebelii la nebunie la fel de mult ca shi Rebelde de pa acasa.
PS: FANILOR ERREWAY SI RBD VA ROG MULT SA MA CONTACTATI LA ID-UL MEU DE MESS: irenasweetheart. Va rog mult!!!

Ungureanu Irena pe 20 Iulie 2006 23:35
Parerea mea despre serial este una super buna...ador "rebelii" shi nebuniile pe care le fac ei...Mai ales cum canta cei patru...ufff...mortal canta Erreway. Mai ales frumushica de mia...ce mi place de ea...e atat de finutza shi gingasa...Dar..ce rost mai are? Daca nu mai e filmu.Un singur lucru v-as putea ruga: sa mai dati o data filmul "rebelii" sau sa mai scrieti informatii despre ERREWAY in reviste, chiar dak eu il urmaresc pe calalalt de pe programul "acasa".
Blaga Cosmin pe 20 Iulie 2006 00:55
Hola a todos!!!In primul rand telenovela Rebelii difuzata pe TVR2 a trecut de mult timp.Telenovela REBELDE de pe Acasa TV este un fenomen nou.Ceea ce trupa din Rebelii a incercat sa faca nu prea a prins la public,pe cand REBELDE sau RBD au un succes urias in toata America si se indreapta vertiginos spre Europa si Asia.Episoadele difuzate in prezent pe Acasa TV sunt filmate in perioada 2004-2005.De aceea apar poate ca unele discrepante in vestimentatia de atunci si cea ce acuma.Inca o chestie.Nici unul din membrii trupei RBD nu are o relatie amoroasa cu unul din membrii acesteia.In trecut Dulce Maria a avut o idila cu Alfonso Hererra(Miguel) dar in prezent nu exista legaturi intre ei.Mai multe informatii puteti gasi despre grupul RBD pe site-ul lor oficial http://www.grupo-rbd.com sau pe http://www.esmas.com/rebelde/home/ (pt vorbitorii de limba spaniola,evident.Trupa RBD a luat fiinta in… citeşte
mihalache giulia maria pe 19 Iulie 2006 23:24
super tare filmul.e faina,fainut.am 14 ani .pa
diana pe 19 Iulie 2006 00:12
mi s`au parut mai intesanti rebelii dekt rebelde.. nu puteam pierde niciun episod din rebelii p knd acum q rebelde.. ma uit km ma plictisesc.. mi se pare k rebelde are structura tipica d telenovela.. aja k sunt normale reactiile unora(mai telenoveliste din fire) :)))..hihi.. recun k personajele din rebelde arata mai bine dekt cei din rebelii da` n`are nik.. poop
sara ursu pe 18 Iulie 2006 16:27
sunteti pea tari:))..:P
carac manuela andreea pe 18 Iulie 2006 13:43
rebelii ,,me chocan'' cum zice shi mia(anahi) la culme.Desi am vazut pe tvr2 cateva episoade mai demult nu mi s-a parut asa de soooouper shi cool shi tare cum este rebelde.Mie una rebelii mi se pare o tampenie, dar totusi este putzin spus tampenie,shi actorii nu sunt chiar asa de dragutzi!!!Din rebelde mie imi place veeeeeeeery much de diego, roberta, mia shi binenteles miguel!!!
Beatriz Lira pe 18 Iulie 2006 12:37
Rebelii au fost intelegetzi '' au fost'' ffff buni dar rebelde ai depaseste in materie de '' in pas cu moda'' sunt multe chestii din rebelii kre acum nu se mai poarta deci sunt dedomeniul trecutuleui pt mine dar lasatzi ce a fost si hai sa ne uitam la rbd kre sunt cei mai tari
cazacu monalisa pe 18 Iulie 2006 09:38
e ce-a mai tare ce-a mai buna ce-a mai frumoasa telenovela pe care am vazut-o e super. si doresc trupa RBD in Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lexxya pe 17 Iulie 2006 23:13
mie mi se pare super serialul de pe acasa telenovela sau nu atinge chiar toate punctele importante si hopurile peste care ar trebui sa treaca un adolescent...............iar actorii sunt superi...............cat despre comparatia cu rebelii de pe tvr2 rebelde are propia poveste exista doar o asemanare a numelor la unele personaje...in plus muzica cantata de rbd e super!!!serialul are 453 de episoade asa k nu ne vom plictisi!!!!!!doar suntem tineri si rebeli!!!
popescu oana pe 17 Iulie 2006 15:49
Urmaresc mereu rebelde.Imi place la nebunie.Si eu sunt rebela...ca si ei.Bravo pt telenovela.
Adyna pe 17 Iulie 2006 14:28
Parerea mea este k cei din Rebelde sunt mult mai buni shi mai talentati dekt cei de pe Tvr2!!! Imita mult mai bn genul de adolescenti rebeli .Sincera sa fiu am urmarit si serialul Rebelii ,dar nu au pic de talent,sunt distrusi rau! Nu ma intereseaza ce zic altii ,yo tot Rebelde cred k sunt cei mai tari !!
ralook pe 17 Iulie 2006 14:16
nush ce sa zic 'rebelii' au fost tari shi 'rebelde' is destuli de buni dar cam dau spre telenovela adik asta e dar noh.....shi cateodata in 'rebelde' e cam lalaiala adik nu prea is scene tari...oricum 'rebelii' au fost super-mega-tari iar 'rebelde' destul de bn ;) cam asta e parerea mea ....a shi mia(anahi) e cam sclifosita in film.......roberta(dulce maria) e tare tipa adik e dintr-o bukta imi place de ea;)...;;) zbye
emma pe 16 Iulie 2006 21:12
imi place rebelde way dar cel mai mult imi place rebelde(ebd) ei da sunt de 5 stele actorii sunt mai frumosi,mai bine prezentati si cinta mult mai frumos decit erreway xaw!!!!!!
alexutza pe 16 Iulie 2006 16:49
mai eu nu stiu de ce exista aceste conflicte intre fanii "Rebelii" si fanii "Rebelde". recunosc k as vrea sa vad seria "rebelii" inca o data incepand cu prima serie pt k eu nu leam vazut dekt pe ultima, dar in acelasi timp imi place si "rebelde". regizorul flmului rebelde nu a vrut neaparat sa copie filmul "rebelii" ci doar o continuare sa zicem la acea serie numai k de aceasta data protagonistii s-au skimbat si unii au si numele skimbat a mai aparut cva nou in aceasta serie. Daca putem spune k nici "rebelii" nici"rebelde " nu se pot compara deloc; fiecare e cu stiul sau. dar aceste 2 serii au cva in comun: sa reprezinte tipul fiecarui copil adolescent care deja a intrat la liceu din toate mediile sociale. ASA K NU VA Mai CERTATI K PANA LA URMA NU VETZI KSTIGA ABSOLUT NIMIK. ambele sunt foarte bune:P parerea mea;)):P
monik pe 16 Iulie 2006 11:06
tampenia aia dp aksa nu se compara cu fenomenul erreway !! e un kitsch, shi cine jtie,jtie! pakt de actori,k imi plac,dar nu se compara shi nu intzeleg,au ramas in pana de idei k sa copieze chiar in halul ala?..makr de faceau un serial tot asha,intr-o jcoala,dar sa copieze nume,etc..e patetic
mutiu corina pe 15 Iulie 2006 21:54
Telenovela Rebelde de pe akasa este mult mai frumoasa decat Rebelii de pe TVR1.Roberta(Dulce Maria)este cea mai cool fata di telenovela si cu Diego.Este cea mai cool telenovela pt tineri pe care am vazuto.Super tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!
candys pe 15 Iulie 2006 21:54
eu as vrea sa mai difuzeze o data rebelde way si nu inteleg ce se opun atat unii...fratzilor dak nu va convine nu va uitati si gta...ce va agitati atata?
aylin pe 15 Iulie 2006 20:44
o copie nu poate sa fie la fel de buna ca originalul... niciodata
george - bucuresti , ai incurcat numele ;) vezi k rebelde e telenovela de pe acasa iar rebelii e ex serialul de pe tvr2.
si eu i-am dat sansa filmului asta, m-am uitat la cateva episoade, dar daca nu devine bun ce sa-i faci

tina sabina pe 15 Iulie 2006 17:19
pt Krinoootz:mi-a placut foarte mult serialul Rebelii si te rog sa-mi dai si mie siteul de pe kre pot sa iau "4 Caminos"sau daca nu baga id-ul sm3ch3ra_4you sau gold_princese ..pls...kissiez:*:*
Money-Amani pe 15 Iulie 2006 15:02
cum puteti spune ca luisana(rebelii),e mai buna decat mia(rebelde)? rebelde e de o mie de ori mai tare decat rebelii incepand cu personajele. in plus mexicanii sunt de o mie de ori mai super decat prostii aia dr argentinienii. orce fan rebelde ma gaseste la idiu:money_5y_amany. nu e asa ca sunteti de acord cu mine ca rebelde e mult mai bun decat rebelii?
Ana Ionescu pe 15 Iulie 2006 12:50
Vreau sa va spun ca mie mi-a placut si Rebelii dar n-as mai vrea sa-l mai vad inca odata! Mai ales ca acum este difuzat pe acasa Rebelde care este mai tare, mai original iar actorii sunt mult mai frumosi si joaca mai bine! Mie imi place de Anahi(Mia) si de Cristopher(Diego)! Stiati ca ei doi sunt impreuna in realitate! Supeeeer! Cica se iubesc mult de tot! Am mai auzit ca telenovela ar tine 2 ani si astia de la acasa s-ar putea sa taie o buna parte din telenovela!
gina pe 15 Iulie 2006 12:39
imi place mult filmul ,,REBELDE''.ma uit in fiecare zi la el.e super tare.mai ales in place de DIEGO,ROBERTA,MIA,MIGUEL,LUPITA SI LUJAN si de ceilalti dar cel mai mult de astia 6 sunt super tari
miloshev smy pe 14 Iulie 2006 12:59
sunt super toti actorii din rebelde da mie i-mi place an special de vico,roberta,mia shi lupita
george pe 13 Iulie 2006 10:19
yo zic ca Rebelde e mult mai tare decat rebeli pentru ca e mai modern si oricum mie imi place mai mult RBD decat Rebelii si va mai rog ceva :terminati cu cererea de a mai da serialul vechi inca o data.RBD SUNT CEI MAI TARI
CRECANA PEWTRIONELA pe 13 Iulie 2006 00:30
REBELDE E CEA MAI TARE REALIZA RE MEXICANA. O ADOR! MA FASCINEAZA!!!!!!!!!!
Raul pe 12 Iulie 2006 03:55
Deci va rugam ink o data sa mai difuzati "Rebelii" este asa greu sa ne ascultati si pe noi???Eu cateodata cand ma bag in pat stau si ma gandesc la "Rebelii" si stiind ca nu mai este imi vin lacrimile:(!!!Am dori cu toti sa mai dati ink o data "Rebelii" de la prima serie.....MULTUMESC!!!!
Aaaa si "Rebelde" dp aksa sunt si ei simpatici dar in nici un caz nu se compara Roberta cu Marizza sau in nici o forma fitzoasa de Anahy cu Luisana....iar Pablo si Manuel la fel nu au adversar!!!!!
Totusi sunt dragutzi si "Rebelde"!!!

gabizza pe 11 Iulie 2006 18:07
dupa parerea mea,rebelde copieaza rebelde way super mult-care o fost un serial d nota 10-.. dar decat sa nu mai vedem nimik,e bun si asta!
Bunescu Adela pe 11 Iulie 2006 05:36
Rebelii nu valoreaza nimic comparativ cu Rebelde
Anka pe 10 Iulie 2006 22:22
"Rebelde" e o telenovela super tare iar actorii sunt foarte buni reprezentand exact modelul tinerilor din ziua de azi.... toti imi plac foarte mult dar in special Dulce Maria ( Roberta )!
_AbRaMbUrIq_ pe 10 Iulie 2006 18:30
Serialul Rebelii care a fo` difuzat p TVR2 mi s`a parut super tare :) imi este sincer dor d acel film.cat era difuzat nici un episod nu puteam pierde...ramasesem dependenta :D despre acesta nou d p acasa...15 min m`am uitat la el shi nah...e telenovela totushi la c altceva sa ne ashteptam ;) nu`mi place chiar deloc :P ma aflu shi ew printre aceia care vor sa se difuzeze again rebelli p TVR2.sper sa ne asc shi p noi cineva :) aceasta este parerea mea.Nu am judecat p nimeni shi doresc k nici ew sa nu fiu judecata ;) ~~Bless~~
abc pe 10 Iulie 2006 15:07
bravo pt toate fetele cu numele de dea care si-au spus parerea mai lasatine cu rebelii vostrii de pe tvr 2 fiti si voi deschisi la noi idei....nu am nimic cu voi da dc nu ii dati o sansa?
ungureanu alexandra pe 10 Iulie 2006 15:00
ma bucur ca v-ati mai schimbat parerea si asi vrea sa o rog pe ioana dc se poate sa imi dea si mie id ei de mess pt ca mi se pare a fii o fata de treaba :)
Cristina Elena pe 10 Iulie 2006 13:20
calificativul meu este in totalitate pentru srialul rebelde de pe acasa!!!!!!! este cel mai tare serial.... de mii de ori mai bun decat cel de pe tvr2! pacat k nu pot sal mai vad k am inceput munca... sper sa vedeti acest mesaj cei de pe acasa... va rog frumos sal dati reluare sau macar in toamna sal dati din nou! va asigur k audienta o sa fie la fel sau chiar mai mare... vorbesc cu prietenii si toti imi spun k sar uita de 10 mii de ori la el.. va implor datil reluare!
simona florea pe 09 Iulie 2006 10:56
amandoua sunt frumoase
ciortea gabriela pe 08 Iulie 2006 15:17
Dupa parerea mea telenovela ,, Rebelde'' difuzata pe postul acasa tv este cea mai reusita telenovela. Am vazut intr-un mesaj k actorii nu sunt simpatici insa dupa parerea mea actorii sunt foarte simpatici.Este o telenovela care trezeste in sufletul meu multa satisfactie si curiozitate.
ungureanu alexandra pe 07 Iulie 2006 20:23
nu sunt de aceeasi parere cu voi noul serial de pe acasa este foarte tare si nu inteleg dc nu ii dati o sansa mie personal imi place lafel de mult ca cel de pe tvr2 . ca sa ma cunoasteti mai bine pt cei care au urmarit si telenovela de pe acasa eu seman foarte mult cu roberta si din acest motiv imi place si telenovela de pe acasa deoarece intr-un fel ma regasesc sper sa nu va suparati
mada pe 07 Iulie 2006 17:05
eu am urmarit tot serialul Rebelde way pe TVR2 si mi s-a parut super.Acum ce se da pe Acasa este o imitatie foarte, foarte PROASTA. Pustii aia nu sunt credibili si n-au pic de talent.
Krinootz pe 07 Iulie 2006 00:00
ai dreptate aylin 100% de acord cu tine ... dupa ce k au copiat au mai facut-o si PROOOOOOOOOOOOOST tare d tot !!! ;) anahi & co. sunt niste r....i (pt fanii lor: ia sa vedem dak ghiciti cuvantul la kre m-am referit)
aylin pe 06 Iulie 2006 12:57
am urmarit rebelii (aproape de la inceput) de pe tvr2 si a fost un super serial (apropo, nu era telenovela!) asta de pe acasa e o telenovele, si mai e si una ieftina , nu stiu cum s-au gandit sa o inlocuiasca pe luisana (mia) cu anorexica anahi ( cum de a avut timp sa filmeze, k ea mai mult e prin spitale ;) )
iar tipul care e in locul lui pablo e la pamant... pablo era un super tip, plus k mexicanii astia n-au un strop de talent, nu joaca bine... pe mine ma bufneste rasul cand ii vad, cum ii imita ei pe marizza, mia , pablo si manuel... nu-s nici la fel de frumosi, nici la fel de talentati ... in schimb sunt tare patetici k s-au implicat intr-un proiect furat
ps: probabil cand ajung acasa vad casete cu personajele pe care le copie (din rebelii original) ca sa stie ce sa faca a doua zi la serviciu

TVR2, REIA PARTEA 1 SI A 2 A DIN REBELII.

popa calina pe 05 Iulie 2006 01:45
rebelli nici nu se compara cu rebelde care este un serial mult mai original cu tipi super draguti si trebuie sa recunoastem k desi nu au mai avut o trupa pana acum se descurca de minune!!
Krinoootz pe 04 Iulie 2006 15:04
am un mesaj pt fanii Erreway: dak e cineva interesat d filmul "4 Caminos" spuneti p acest forum si o sa pun adresa d unde il puteti downloada ;) ... k dak stam dupa cei d la TVR2 mai bine n asezam p scaun k pana s misca ei :|
sau dati-mi ID-urile voastre d mess (Yahoo sau MSN)

raul pe 02 Iulie 2006 02:29
In primul rand rog cei carora le place "telenovela rebelde" sa`si dea cu parerea pe al site!!!!Si as mai vrea sa stiu..aceste mesaje sunt citite de cineva...eu nu cred ca daca le`ar citi cineva as zice ca pana acum trebuia ca Rebelii sa fie pe TVR2....deci va rugam mult sa mai dati inca o data acest serial care a inebunit lumea si se mai difuzeaza si acum in alte tari, dc sa nu mai fie dat si la noi???AAAA si rebelde de pe acasa sunt si ei dragutzi dar nu le ajung nici la calcaie celor originali(Felipe Colombo Eguía,Benjamín Rojas,Camila Bordonaba,Luisana Loreley Lopilato) sa fim cinstiti....deci pana la urma cum ramane mai dati o data REBELII de la prima serie nu va rog doar eu....sunt mai multe msg mai sus...a si sunt si multi copii care nu au net si nu stiu cum sa`si exprime dorinta de a mai reda o data acest serial superb....deci va rugam mult luati in seama aceste mesaje si veti… citeşte
Go 1 2 3 ... 6 7 8 9