Păreri Rebelde Way

(2002)

Rebelii

Ene Maria Diana pe 19 Februarie 2005 12:41
Imi place foarte mult serialul Rebelii de pe TVR2.
Imi pare rau ca acuma nu-l mai pot vedea deoarece la orele 17.00 pe TVR2 intra TVR Timisoara.Este un SUPER si COOL serial. Imi place insa si trupa despre care am auzit ca sar putea sa vina si in Romania.

olah andrada pe 20 Februarie 2005 15:14
Serialul 'Rebelii' e cel mai tare, cel mai bestial. Imi place foarte mult deoarece prezinta viata de zi cu zi a unor adolescenti rebeli, care sunt impreuna si la bine, si la rau.
popa cipriana pe 30 Iunie 2005 16:49
ii iubesc pe rebelii !!! cel mai mijto serial si cea mai mijto trupa !!! tinetio tot asa ERREWAY !!! cei mai tari !!!
robert pe 20 Iulie 2005 11:57
cel mai tare serial pt adolescenti si singurul. imi place la nebunie si formatia care si-au facut-o e cea mai klumea
l3thal pe 17 August 2005 00:31
este pur si simplu cel mai bun serial care l-am vazut pana acum. Am toate albumele trupei Erreway si nu pot decat sa ii felicit
crisstina pe 06 Septembrie 2005 19:06
E misto serialul . Marizza e cea mai tare ! O micutza rebela
Alexandra J pe 02 Noiembrie 2005 15:14
Serialul "Rebelii" este singurul serial care imi place la nebunie. Ador personajele serialului si muzica pe care o canta Erreway. eu consider aceasta formatie ca fiind cea mai TARE din univers. Si asa e ....:P
Osiac Diana pe 10 Noiembrie 2005 10:55
E super mishto serialul!Il ador!!!!!Iar ERREWAY e cea mai tare trupa!!!!!!INsa am shi eu o obiectie:In rolul principal e shi BENJAMIN ROJAS!!!(baiatul ku kei mai frumoshi ochii)!
DIDI_benja rulzzz pe 10 Noiembrie 2005 10:58
IN rolul principal e shi BENJAMIN ROJAS!!!!!Anyway serialul e super tare shi trupa erreway la fel!!!
amalia pe 15 Noiembrie 2005 15:54
Salut!Celor din Roman le place fffff. tare serialul REBELII.Avem si noi o rugaminte:daca se poate vrem sa dati Rebelii dupa-amiaza, pentru ca dimineata suntem la liceu
MMMMMMMMMMMUUUUUUUULLLLLLTUMMIIIIIIMMMMMM!!!!!!!

Lazaroiu Cristian pe 17 Noiembrie 2005 13:38
Este cel mai tare film pe care l-am putut viziona vreodata. Felicitari celor care l-au oraganizat. In rest, n-am cuvinte...
Bogdan pe 19 Noiembrie 2005 10:14
este super tare serialul rebelii dar imi pare rau ca nu-l mai pot vedea pentru ca acuma il difuzeaza la ora 9 dimineata si eu sunt la scoala
Mincu Carmen pe 22 Noiembrie 2005 19:19
Dragii mei rebelii,
urmaresc zilnic rebelii .Sunte-ti cei mai tari am toate melodiile voastre mie imi place ''Para cosas buenas,, stiu si spaniola putin asa ca buenas cosas.
Ceau,
Carmenutza

isztojka sonya pe 22 Noiembrie 2005 21:07
since?!

CEL MAI TARE FILM VAZUT VREO DATA!!!!!!

ESTE FOARTE BINE PRONUNTATA REBELITATEA!SI ASTA PLACE TINERILOR! MORTAL , defapt nici nu am cuvinte sa-mi exprim admiratia!

untaru raul pe 22 Noiembrie 2005 22:56
este super tare serialul rebeli la-m urmarit de foarte mult timp si imi place foarte mult cand a fost ziua mea am primit in dar primul meu cd cu errevay si mi-a placut foarte mult imi place de Marizza in special si de ceilalti
bibi_bia pe 23 Noiembrie 2005 21:13
aceasta trupa e cea mai tare de pe mapamond mie imi plac mai mult melodile deoarece nu mai am timp sa ma uit la serial , m-am uitat in vacanta., dar acum cu greva am mai urmarit
postul TVR2 are o mare auditie in timpul episoadelor
PA

Andreescu Loredana pe 26 Noiembrie 2005 11:56
ma si mie-mi place,dar ce folos ca sunt 318 episoade ,sunt la 275 acum si nu mai pot sa le vad din cauza ca il difuzeaza la 9 dimineatza:/ de ce nu l-au lasat la 17 cum era pana acum?deci vreau neaparat sa -l dea din nou de la 17!!!!!
Talvan Madalina pe 27 Noiembrie 2005 15:54
wow e super misto serialul "Rebelii" mai ales de Marizza dar si de ceilalti.
georgiana pe 28 Noiembrie 2005 09:24
Eu cred ca REBELII este cel mai bun serial.Imi pare rau ca este numai la ora 9 dimineata.
sunteti cei mai tari!!!!!!!!!!!!!

Sebe Sanzy pe 28 Noiembrie 2005 12:20
E super marfa totul despre viata super palpitanta, a unor adolescenti k noi!!!!!!!
plus k baietii sunt super deliciosi si muzik p kre o fac cei 4 e divina!!!!!

Preda Iarina pe 24 Ianuarie 2006 08:21
Hello , rebelii , sunteti cei mai tari!!!!!!
as vrea sa nu se termine niciodata rebelii , si voi sa mai faceti si alte filme , va iubesc , sunteti cei mai tari!coolB-)

Raul Iguana pe 06 Februarie 2006 09:36
E cel mai frumos serial din lume!!!!!!!!Pacat ca lau bagat la ora 9 dimineatza si nu mai e la 17, dar oricum ma uit si intarzii la scoala in fiecare zi pt a urmarii "Rebelii" in fiecare diminineazta de Marti pana Vineri.Am toate albumele lor si cred ca e cea mai frumoasa muzica pe care am ascultato vreodata!!!!!!!!
Daca va place atat de mult grupul "Rebelii" va RECOMAND sa urmariti filmul "ERREWAY 4 CAMINOS" e super tare si asta.Aaaaa....Si dupa ce se termina "Rebelii" sper sa mai dati o data serialul dar mai pe seara ca o sa avetzi cea mai mare audientza din tara asta e parerea mea sper sa o cititi!!!!!!!MULTUMESC ca ati dat atentie acestu mesaj!!!!!!!!!!Mie imi place tot grupul "Rebelii" dar am o pasiune mai mare pt.
(Mia)Luisana.Cititi acest mesaj si asculti ce va spun.........MULTUMESC!!!!!!

Ruxy pe 09 Februarie 2006 13:52
Va rog sa mai dati serialul Rebelii pe Tvr2 sau o sa ma spanzur din cauza voastra si o sa las si o scrisoare in care scriu dc mam spanzurat si o sa vedeti ca o sa va inchida televiziunea.........o sa aflati la Stiri........."O fata sa spanzurat din cauza ca Televiziunea Romana nu a mai dat o data serialul Rebelii-caz unic in lume".Deci facetzi ce vreti dar o sa ma avetzi pe constiinta.MULTUMESC ca ma ascultati.............
mu_zz_i pe 09 Martie 2006 23:04
Cand am inceput sa ma uit la Rebeli afara era o seara urata de iarna, prin 2003. imi aduc aminte de parca ar fi fost ieri. Eram plictisit si nu stiam ce sa mai fac. Am zis sa aprind televizorul si sa vad ce poate sa-mi placa. Nu stiu cum dar am ramas pe TVR 2 circa 5 minute ca apoi sa inceapa genericul la Rebeli. Mi-a placut melodia, am crezut ca este vreun videoclip insa m-am lamurit ca este un film dupa ce a scris: REBELII episodul 8. Am inceput sa ma uit la film si ma atragea.Dupa aceea a devenit obisnuinta sa ma uit la film. La ora 5 eram in casa sa nu care cumva sa pierd vreo faza.Imi placea la nebunie nebuniile pe care le faceau copii aia. Toti aveau farmec, mai ales naivul ala de Dunoff.Cand a inceput sa se difuzeze a doua serie la inceput nu mi-au placut modificariile in randul actoriilor, dar apoi nu mi-a mai pasat pt ca erau la fel de nebuni ca si ceilalti.Din film mi-au placut… citeşte
mu_zz_i pe 20 februarie 2005 15:14
Ma de ce tot va rugati de cei de pe acest site sa va asculte si sa dea REBELII pe tvr 2 sau 1 . Cred ca nu va adresati cui trebuie. Ei nu pot decat sa posteze mesajele noastre. Cat despre rebelii din Mexic sau de pe Acasa cateva lucruri pot sa spun: e chiar o copie fidela, mai putin actorii, cine a vazut REBELII din Argentina isi va da seama ce urmeaza in urmatorul episod din astialaltii pt ca sunt 95% la fel. Dar mi sau parut mai dragute fetele din Mexic, desi parca nu se compara nimeni cu MIA. Hai pa ca mai vb.
mu_zz_i pe 20 februarie 2005 15:14
Ce penibili sunteti. Asta era o pagina pt cei de la Erreway, Rebelii adevarati nu copiile astea dupa Acasa, deah dar ce sa faci cu imigrantii astia. Uitativa si voi in susul paginii sa vedeti: In roluriile principale Luisana Lopilato, Camila Bordonaba, Felipe Colombo si l-au uitat pe Benjamin Rojas. Pot sa pariez ca voi astia cu RBD nici nu stiti adevaratele nume ale lor. Penibil! Cat despre muzica astia de pe ACASA unde viata cica e frumoasa (dar au uitat ca sunt pe felie cu PROtv-ul si aia ne prezinta stiriile de la ora 5) au decat una care e mai stralucitoare... asta mai .... cum ii zice...nici nu stiu... cat despre adevaratii artisti, Erreway: Rebelde Way, Tiempo (care e absolut nemaipomenita), Resistire, Vas a salvarte si multe altele. Mai vreti argumente? Cred ca sunt destule.Dati-mi si mie cateva despe astia pe ACASA.
Alexandru pe 14 Martie 2006 12:18
Cel mai tare serial din lume!!!!Mai dati-l inca o data de la prima serie si veti aveam mae audienta cu siguranta...sau macar dati filme cu rebelii!!!!!Va rog sa ma asc de asta ne dam parerea sa fie luata in seama!!!VA multumesc
amal_y pe 29 Mai 2006 14:10
v-am citit mesajele tuturor si mi-am dat seama ca nu sunt singura care am urmarit zi de zi, incantata si nerabdatoare, serialul Rebelii.Am realizat ca sunteti multi cei care ati indragit acest serial si implici personajele.Mie in mod special imi place cuplul format din Marizza si Pablo, se potrivesc de minune,in opinia mea.Imi doresc la fel de mult ca si voi sa mai revad acest serial, sau chiar, mai bine ar fi, daca au difuza filmul realizat de ei:4Caminos
As fi foarte fericita sa-i mai revad.
Salutari tuturor fanilor "REBELII"si ERREWAY

amal_y pe 29 Mai 2006 14:16
va rog sa trimiteti cat mai multe mesaje pt ca imi doresc tare mult sa-i mai revad pe rebeli.TVR2 ar trebui sa difuzeze si filmul realizat de ei.luati-ne in seama va rugam.
Raul pe 03 Iunie 2006 13:16
Am o mare rugaminte la voi!!!!Aratile celor de pe postul acasa TV ca serialul ala nou REBELDE care incepe la ei nu e mai frumos ca Rebelii de pe TVR 2......va rog frumos sa faceti cumva sa bagati Rebelii din nou sa vedem care o sa aiba audienta mai mare!!!!!!eu pot sa bag mana in foc ca tot Rebelii astia de pe TVR 2 sunt mai tari ca cei de pe acasa TV.......va rog in numele miilor de telespectatori mai dati Rebelii o data va roaga niste copii dintr`o intreaga tara.......VREM REBELI...VREM REBELII........REBELIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIii...........VA MULTUMESC si va rog mult sa ma ascultati:*:*:*:*:*:*
Cristian pe 05 Iunie 2006 19:41
Domniilor care cititi aceste mesaje!!!Am o mica intrebare.....la rugamintele acestor oameni care va roaga sa mai dati inca o data serialul(care a zapacit toate lumea si nu glumesc spunand asta....va demonstrat prin concertele care le`au avut)"Rebelii".....nu se poate da macar un raspuns daca mai dati o data "Rebelii" macar sa stim si noi daca mai scriem aceste mesaje!!!!Asteptam si noi raspunsurile la toate mesaje care au fost lasate pe aceasta pagina!!!!Va rugam sa nu uitati,copii din ziua de azi prefera acel serial superb "Rebelii".....Asteptam un raspuns si va Multumim inca o data ca ne`ati ascultat!!!
dobrica valentina pe 11 Iunie 2006 22:13
Serialul e super bun din toate punctele de vedere si chiar as vrea sa mai fie dat inca o data reluare,dar ambele serii. Eu sunt inebunita dupa el; nu stiu de ce serialul Rebelde este copiat dupa Rebelii, mi se pare o mare prostie.
Chiar mi-as dori sa-l mai vad inca o data si nu sunt singura care ar cere asta, sunt mii de copii care ar vrea sa-l mai vada inca o data. Va rog face-ti ceva si cred ca tot pe TVR2 ar fi bine sa fie tranzmis . As vrea ca acest mesaj sa ajunga la Televiziunea Romana. Multumesc mult

pavel adina pe 14 Iunie 2006 22:42
vreau sa difuzati srialul rebelii;nu ma reusit sa-l vad de la inceput nu am vazut decat cae de-a doua serie
amal_y pe 19 Iunie 2006 22:22
de curiozitate am urmarit noul serial de pe acasa tv"REBELDE" si pot sa spun ca e o copie fidela a REBELILOR de pe tvr 2.tot mai buni sunt originalii.
lumy pe 21 Iunie 2006 14:30
Sunt total de acord cu toti care au scris de serialul REBELII!! e cel mai bun serial si as vrea sa fie dat in reluare,ambele serii!!!!!serialul Rebelde de pe Acasa Tv e o copie a rebelilor,insa una nereusita(parerea mea!)actorii nu sunt atat de simpatici precum Luisana Lopilato,Camila Bordonaba,Benjamin Rojas si Felipe Colombo din Rebelii original!rog din toata inima sa se mai difuzeze o data Rebelii si asigur ca Tvr2 sau orice alt post de televiziune care il vor da, vor avea o audienta de invidiat!!!!!adios rebeldes
Crina Maimon pe 23 Iunie 2006 10:38
si eu m-am uitat un episod la Rebelde astia de pe Acasa si m-a bufnit rasul cand am vazut cum se schimonoseau acolo, habar n-am ce inseamna sa joci klumea intr-un film/serial...cred ca concluzia a clara : REBELDE WAY(Argentina) & ERREWAY RULZ!!! va rugam pe cei de la TVR2 sa redifuzati serialul(daca se poate la o ora accesibila-adica la 17! sau mai tarziu) ca sa il putem urmari ... si va asigur ca nu vor prea multi cei care se vor uita pe Acasa la acei COTEI OBOSITI (pt k asta sunt);)
Crina Maimon pe 23 Iunie 2006 15:53
Rebelde(Acasa) = nu mai scriu continuarea ca iar nu mi se posteaza mesajul pe forum, ca data trecuta

Rebelde Way & Erreway ... they rule ... capisci?

si un mesaj foarte special pt TVR2: daca ati fi promovat cum trebuie acest super serial: 1. cei de la Acasa ar fi avut audienta 0% cu Rebelde; 2. ati fi avut o audienta mult mai mare si toti fanii rebelilor (cei adevarati, nu cei din Mexic care au facut doar o copie ieftina si evident, nereusita) si consecintele ar mai putea continua ... dar stiu ca orice am scrie (noi, fanii adevarati) nu vom fi luati in seama de cei de la TVR2 ... asta e realitatea

Crina Maimon pe 23 Iunie 2006 15:58
apropo, daca se poate sa mai dati o data „Rebelde Way” ar fi bine ... dar intr-un acel interval orar (daca se poate Prime Time adica dupa ora 19.00 sau macar dupa ora 17.00) ca sa-l putem vedea si noi cei care mergem la scoala regulat (va reamintim in caz ca ati uitat ca „Rebelde Way” este un serial pt adolescenti si evident majoritatea celor care se uita la el sunt adolescenti - care se duc la scoala) :d
dobrica valentina pe 24 Iunie 2006 21:35
Va rog mult ascultatine, de aceea ne dam cu parerea, sa fim ascultati nu? va rugam din inima sa mai da-ti inca o data reluare serialul "REBELDE WAY", e cel mai bun serial pentru adolescenti, merita sa mai fie vazut inca o data(ambele serii). Ganditi-va ca o sa aveti foarte multa audienta ceea ce pentru voi e un mare lucru si ne-ati bucura si noua inimile. Sunt mii de copii care vor sa-l mai vada inca o data. Ceea ce este pe acasa tv (REBELDE) nu se poate numi serial. Va rog mult sa-mi luati in seama mesajul.Multumesc mult
P.S.:sunt de acord cu toti cei care au trimis mesaje in legatura cu acest serial

Krinoootz pe 25 Iunie 2006 14:06
Ar fi bine daca voi, cei de la TVR2, ati relua serialul inca din vacanta cand avem si noi mai mult timp liber. Sau daca nu vreti sa faceti asta, macar vindeti drepturile de televizare unei alte televiziuni care are timp si chef sa bage in seama telespectatorii. La urma urmei, noi suntem audienta, nu?
eul pe 25 Iunie 2006 14:50
parerea mea si a altora e k Rebelde Way e cel mai bun serial pt adolescenti din istoria recenta a acestui gen de filme nu poate fii egalat de nimeni!!!!asa k tvr-u ar face o mare p[rostie dak nu l-ar mai difuza de la inceput pt k are multi multi fani.E cel mai super extra mega cool & mishto serial si ce-o kre se uita la el sau s-au uitat sunt cei mai tari!!!!!
P.S.:normal k si trupa |Erreway e beeeton-ata......stiti voi

burlacu adela pe 25 Iunie 2006 15:58
sunteti cei mai tari din toti mai ales baietii imi plac la nebunie.urmaresc serialul zilnic simi place la nebunie as da orice sa va cunosc personal dar stiu cai imposibil.va iubesc mult mult de tot.los ammo mucio mucio.grasias
grecu alina pe 25 Iunie 2006 15:59
Chiar ma uit la premiile TV Y NOVELAS si sincer e nedrept ptr. Rebel's Way sa fie dati la o parte si atentia sa fie acaparata de RBD . Rebel's way de p TVR2 erau super tari...si mai sunt.De personaje mai frumoase nici nu se pune problema:).Nu e vina postului acasa k iau telenovele noi aparute,dar sincer cred k au cam gafat luand un plagiat:).Data viitoare atentie mare ptr k unora nu le plac manelele si altora telenovelele ... mai ales plagiate.Ar trebui sa atrageti atentia celor din Mexic sau unde fac telenovela asta noua RBD k nu e frumos sa-si bata joc de munca unor copii,doar ptr. k ei au raspandire mai mare in lumea "telenovelei".
Ptr. TVR2 : Da-ti reluarea originalului,aveti doar de castigat!!!

Dj Alex pe 25 Iunie 2006 17:18
Am fost nerabdator sa vad cum incepe acest serial Rebelde.De la primul serial Rebelde m-a cucerit total.Mi-ar placea sa traiesc si eu acele momente pe care acest tinerii de la Rebelde o traiesc si ramane ca o Amintire.Cred ca am dreptate :D.Imi place si melodia suna tzuper :).Ce mai Rebelde cel mai tare serial pe care il pot vedea in acest moment si nu as vrea sa se termine deloc :) sa fie la infinit!!!!!!
Dj Alex pe 25 Iunie 2006 17:33
In primul rand nu mai am ce comenta.Este un serial superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr coooooooooool.De la primul serial vizionat m-a cucerit total,inima mea este cucerit total.Ce mai este un serial de suflet cu multa dragoste :).Am multe de invatat de la acest Serial }}}} Va iubesc Rebelde {{{{.Miash dori foarte mult sa traiesc si eu un moment cu acesti tinerii minunati un moment de adolescent chit ca sunt si eu acum adolescent dar in comparatii cu ei nu e :(.Va Iubesc Rebelde si sa nu se termine niciodata sa fie la infinit.
gilbert deumont pe 25 Iunie 2006 22:40
je veux que vous donner a septheures et demie
;rebelde; je l'adore.

alina pe 26 Iunie 2006 09:46
cel mai tare serial posibil! in sfarsit ceva de urmarit desi e cam multa publicitate ,lasa ca ii bine mai ales ca de azi sunt cate 2 episoade. mai bine nici ca se putea.VIZIONARE PLACUTA!
Krinoootz pe 26 Iunie 2006 21:08
bai astia cu RBD (din Mexic) gasiti-va un forum pe care sa discutati despre neinteresantii astia (probabil k nu au :D din moment ce apelati la forumurile noastre)... aici oricum nu va baga nimeni in seama ... L-) ... asta e un forum pt fanii adevarati ai rebelilor adevarati + Erreway bineinteles ... ;)
Badea Elena pe 26 Iunie 2006 23:39
serialul Rebelde este mult mai reusit decat Rebelii, a fost si acela dar la timpul lui, aku yo cred k tuturor le place Rebelde.Am urmarit acest serial de la inceput si mi s-a parut super.Sunt o fana inraita a serialului Rebelde.Uitati-va si voi si o sa-mi dati dreptate. ESTE SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!! ,,Rebelde
copilu rebel din min pe 27 Iunie 2006 00:27
hmmmmmmm ...am citit toate comment`urile si vad k majoritatea ar dori sa vada din nou rebelde way ....k sincer aq redelde d p acasa e cam penal:)))))))) adica au copiat doar o parte din personaje, unele au nume diferite ...poate asta a fost o manevra k sa nu s prinda lumea din prima oricum e cam dubios serialul ...si cred k cei din argentina ar trebuii sa`si ceara drepturile de autor sincer ...........aaaa si ink o chestie dubioasa cris morena (sau cum il cheama k nu`mi aduc acu aminte numele lui)e in genericu de la ambele seriale ... ma rog

ps tvr da`tzi rebelde way din nou k esti d p acasa o ard aiurea vor sa l creasca audienta da d fapt ..s fac d cacao

rebela_ancutzik90 pe 27 Iunie 2006 16:00
sa dati rebelde mai dupamasa pe la ora 13:00 pt ca la ora 18 duntem in oras
Krinoootz pe 27 Iunie 2006 21:08
Si eu cred ca cei de pe Acasa fac eforturi disperate sa le creasca audienta, mai ales acum, in timpul CM2006, dar de fapt toata lumea isi da seama ca sunt super - ofticati pt ca TVR2 le-a luat-o inainte cu acest serial care a avut o super - audienta si ei au luat doar un rebut, kitsch sau cum vreti sa-i spuneti

Cei de la Acasa isi spun probabil: :-S iar am dat-o in bara :- :) dar de fapt spun doar ceea ce gandesc ... si mai am si dreptate ;)

Go1 2 3 ... 7 8 9