Păreri Rebelde Way

(2002)

Rebelii

Blaga Cosmin pe 20 Iulie 2006 00:55
Hola a todos!!!In primul rand telenovela Rebelii difuzata pe TVR2 a trecut de mult timp.Telenovela REBELDE de pe Acasa TV este un fenomen nou.Ceea ce trupa din Rebelii a incercat sa faca nu prea a prins la public,pe cand REBELDE sau RBD au un succes urias in toata America si se indreapta vertiginos spre Europa si Asia.Episoadele difuzate in prezent pe Acasa TV sunt filmate in perioada 2004-2005.De aceea apar poate ca unele discrepante in vestimentatia de atunci si cea ce acuma.Inca o chestie.Nici unul din membrii trupei RBD nu are o relatie amoroasa cu unul din membrii acesteia.In trecut Dulce Maria a avut o idila cu Alfonso Hererra(Miguel) dar in prezent nu exista legaturi intre ei.Mai multe informatii puteti gasi despre grupul RBD pe site-ul lor oficial http://www.grupo-rbd.com sau pe http://www.esmas.com/rebelde/home/ (pt vorbitorii de limba spaniola,evident.Trupa RBD a luat fiinta in… citeşte
Ungureanu Irena pe 20 Iulie 2006 23:35
Parerea mea despre serial este una super buna...ador "rebelii" shi nebuniile pe care le fac ei...Mai ales cum canta cei patru...ufff...mortal canta Erreway. Mai ales frumushica de mia...ce mi place de ea...e atat de finutza shi gingasa...Dar..ce rost mai are? Daca nu mai e filmu.Un singur lucru v-as putea ruga: sa mai dati o data filmul "rebelii" sau sa mai scrieti informatii despre ERREWAY in reviste, chiar dak eu il urmaresc pe calalalt de pe programul "acasa".
sweetheart...irena pe 20 Iulie 2006 23:50
Sunt de aceeasi parere cu voi: imi place mai mult serialul rebelde de pe acasa, numai ca mi se pare o tampenie sa faca o copie a filmului de pe TVR 2, dar ma rog... Nu mai spun k Christopher, adik Diego...moamaaaa...e super dulce shi frumos...La fel shi dulce Maria shi anahi. Dar sa shtitzi k miau placut shi rebelii la nebunie la fel de mult ca shi Rebelde de pa acasa.
PS: FANILOR ERREWAY SI RBD VA ROG MULT SA MA CONTACTATI LA ID-UL MEU DE MESS: irenasweetheart. Va rog mult!!!

iulia pe 21 Iulie 2006 12:49
suntetio naspa rau de toty mai luati o paza
va rog ca neati plictisit

Alexandru Adelaida pe 22 Iulie 2006 22:24
Este cea mai tare telenovela.Imi place foarte mult. Este ca si cum ar fi in realitate. As vrea sa tina o mie de ani serialul acesta, sa tina pana la nesfarsit.Mai ales baietii sunt super tari si dragutzi!!!!!!!!!!!!
crivac andrada pe 22 Iulie 2006 23:24
sincer imi place dar nu prea apuk sa il vad si as avea o rugaminte :O RELUARE DOMNIIILORRRRR k nu se poate dati-l si in reluare sau dati episoadele anterioare pe net solutii sunt o groaza dar u vreti sa le gasiti...pana si serialul cel mai cautat avea episoadele kre fusesera difuzate si la tv si p net faceti un efort ak sa vedem cat de seriosi sunteti sper sa ni se indeplineasca tuturor dorintele nu numai mie va poooop si astept rezultate
de_yutza88 pe 24 Iulie 2006 15:27
pur si simplu e superba telenovela.nu e absolut nimik de comentat:D.si fratilor reveniti la realitate!!!ma refer la cei care critica telenovela si membrii RBD.ati vrea voi sa ajungeti und sunt ei sau cel putin cum arata.asa k... mai pe scurt,prea tare filmul.eu una il ador.mai ales pe roberta(dulce maria)si diego(christopher).:)
moni ilie pe 24 Iulie 2006 21:27
dci....mie sincer mai mult imi place rebelde kre se difuzeaza pe acasa....nush de ce dar imi place!!in skimb,am o intrebare:dc au facut acelasi acelasi serial??adik seama f.f.f. bne!!park i acelasi??cine poate sami spuna?
Cezara pe 25 Iulie 2006 22:05
Ok . In primul rand nu se numesc Rebelii si Rebelde (e acelasi lucru !!!!)ci Rebelde (Acasa) si Rebelde Way(Tvr 2 ). Ambele telenovele sunt bune. Doar e vorba despre EXACT acelasi lucru , cu EXACT aceleasi personaje si aproape aceleasi intamplari. Trupele sunt si ele tari .Mi-ar placea sa se dea in reluare Rebelde Way dar dupa ce se termina Rebelde . Sunt amandoua la fel de super.Si serialu si trupa Ma rog .. Scenaristii d la Rebelde puteau macar sa schimbe numele personajelor (!!!!). Dar nu ei sunt devina asa ca RELAXATI-VA !!!
Roxy pe 26 Iulie 2006 14:07
Imi place foarte mult Rebelde!!imi place de dulce maria (roberta ) si de diego!!E foarte fain!As vrea sa difuzati din culisele serialului si sa il dati in reluare!!!
Cezara pe 26 Iulie 2006 21:24
Serialul e la fel Moni deoarece este un remake .
NU ESTE O COPIE !!!!! E o adaptare .

just me pe 27 Iulie 2006 12:22
c mai REMAKE, n-am c zice ... serialul se desfasoara in Mexic, in loc d Argentina si Roberta pleak in Spania, in loc d Italia lol :| ... asta numiti voi adaptare?
szasz adelina pe 27 Iulie 2006 18:30
cea mai buna perechie din rebelde este diego&roberta!!!!!!!dar cel mai dragut e christopher!!!!!!il ador
chivaran ramona pe 28 Iulie 2006 00:47
rebelde way eu fost si sunt cei mai tari.ceea ce se da pe acasa e o imitatie dar nu la fel d buna.trebuie sa recunosc ca sunt frumosi si la moda si imi plac dar nu sunt la fel de originali ca rebelii.rebelde sunt falsi nu poti copia originalul.
ramona_ramonik2006 pe 28 Iulie 2006 00:52
eu sunt in italia acum si am intrat pe google sa mai aflu ce se intampla cu rebelii.de ce nu au mai continuat cu proiectul?cineva poate sa raspunda la intrebarile adresate de relespectatori?
ramona_ramonik2006 pe 28 Iulie 2006 01:00
luisana nu se poate compara cu cealalta.ea e mult mai gingasa,tanara si frumoasa.luisana are 19 ani acum pe cand cealalta 24.e o mare diferenta.trb sa recunosc ca imi place dulce maria si ca atinge caracterul camilei.ele doua se potrivesc.trb sa reinvie laganda rebeldeway sau sa renasca cu o noua productie.sunt fantastici.bravo lor.
annie pe 28 Iulie 2006 16:40
dude!! rebelde way argentinian e mult mai bun ca rebelde mexican!! de obicei originalurile is mult mai bune ca remakeurile...iar rebelde ii o copie care nu seamana deloc cu originalul...iar actorii nici nus buni (cei din telenovela mexicana)
Mihaela pe 29 Iulie 2006 11:00
Rebelde este cum spun altii o copie dar este intradevar o copie super tare. Si RebeldeWay a fost un film super tare care a facut furori dar acum sunt de parere ca Rebelde va intrece orice granita pe care ei nu au pututo atinge.Ce sa mai spunem este un film specific adolescentilor care ne-a intrat in suflet si nu ni-l mai putem scoate.
d33a_deutz4 pe 29 Iulie 2006 20:02
super mishto siteu....
just me pe 29 Iulie 2006 22:34
in ceea c priveste prestatia actoriceask Dulce Maria (Roberta) e singura kre s ridik kt d kt la nivelul asteptarilor ... restul no comment
RUSU ANDREEA pe 30 Iulie 2006 13:27
CE SERIAL SUPER!!!!!!!!!!!
IMI PLACE LA NEBUNIE MAS UITA SI O ZI INTREAGA!!!
MAI ALES DULCE MARIA SI ANAHI SUNT NISTE SCUMPETE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Joker pe 31 Iulie 2006 19:52
E o panarama ;) .. Nici o adaptare.. nui nimik .. e ptr.. plodoaice.. de fete.. care nau ce face decat sa se uite la .. nijte actori ;) .. care.. le atrag atentia de la orice alta activitate ;)
simona pe 01 August 2006 13:22
rebelii au fost marfa...akum e rebelde iar fara roberta serialul nu ar avea nici un farmec
cobzaru crina pe 01 August 2006 13:31
fratilor!nu stiu de ce nu va place rbd e super cool. mie cel mai mult. imi place mia si miguel.nu aveti deloc gusturi.si in plus e super tare melodia rbd.
crina pe 01 August 2006 13:33
nu stiu ce sa spun.dar un singur lucru.rbd e cel mai tare
chiriac alina pe 02 August 2006 01:19
Ce au fot Rebelii , dar ce sunt REBELDE. imi plac foarte mult. de ce spuneti k puteau sa schimbe macar numele personajelor, k doar le au schimbat. Manuel e acum Miguel, Pablo e Diego, Marizzae Roberta, doar Mia a ramas Mia.oricum rebelde de acum sunt mai buni , cel pitin asa mi se pare mie. nu zic k rebelde way nu a insemnat nimik dar apartine trecutului, de asemenea filmul de azi e mult mai kool. love REBELDE!!!!!!
Onutan Gabriela pe 02 August 2006 17:16
mi-au placut la nebunie rebelii de pe tvr2, dar cei de pe acasa sunt mai misto..totusi programul acasa are un defect fata de tvr2...acestia nu il dau serialul in reluare in schimb cei de la tvr2il dadeau dimineta...sorry acasa...ati fi avut calificativul maxim dar asa...
byby pe 02 August 2006 21:21
REBELDE e cea mai reusita telenovela . E super tare . Rebelii nici nu se compara cu rebelde.....cel mai mult imi place d Christopher , dulce , anahi , cristian . Joaca super bine . MISHTO!!!!!!!!!!!!!!!!!
madalina pe 02 August 2006 21:54
imi place super mult si rebelii si rebelde sunt foarte dragutzi si foarte cool :) dupa ce o sa se termine si rebelde sper sa mai faca una si mai fain
Codruta Pelnars pe 02 August 2006 23:24
Va roooooooooooooog frumos ascultatima!!!
Is moarta dupa telenovela REBELDE o adooooooooooor. Daca are cineva dintre voi episoadele toate din rebelde va rooooooog din tot sufletul sa ma conectati si sa mi le dati si mie.Va implooooooor.
Cuplul meu favorit este Chris & Dulce(Diego si Roberta) iar cel mai dragut baiat dintre toti mi se pare Diego dar nici Miguel nui mai prejos.Va mai rog odata vreau episoade din Rebelde.Va dau tot ce vreti in schimb numai mie imi trebuie episoadele telenovelei.PLZ adresa mea de mail este codruta_pelnars@yahoo.com CONECTATIMAAAAAAA

sabina tina pe 03 August 2006 19:45
Crinoootz, dc nu ne mai rasp?? pls dak nu imi spui adressa d la 4 caminos, pls makar ia id ul gold_princese sau sm3ch3ra_4you!!!! pls dak nup damil u pe al tau
pls
PS: ID-urile sunt p yahoo messenger
:*:*:* kiss all
a..ji sa jtitzi k miau plakooot la nebunie serialulRebelii ji ar trebui sa vb kooo cei d la tvr2 sa-l dea in reluare! nu suntetzi d acord koo mn?
Cat despre Rebelde d p akasa nu prea sunt cine stie ce, dar melodiile nu sunt chiar najpa... adik nu sunt d kkt.. Parerea mea... Oricum vreau neaparat sa fak rost d videoclipuri ji mel d la Erreway! Ma poate ajuta cnva? dak da pls luatzi primul id ( gold_princese) k nu prea intru p site-ul asta.... :*

rebelde4ever pe 04 August 2006 13:45
Cn spune k serialul Rebelde cel dp aksa nu e frumos sau nush ce ziceti voi akolo.....oricum eu de knd m-am uitat prima oara de atunci nu am mai pierdut nici makr o secund asa k sa nu mai ziceti voi despre ei k nush ce si alte chesti ;)k totushi cui ii place ii place cui nu nu ii place si asa e ....nu vreu sa fiu rautacioasa cu voi ceilalti dar asta e parerea mea sicer (am spus ce am gandit ;)sper sa nu se supere nimeni :P
drinceanu ioana pe 04 August 2006 13:52
Rebelde e cel mai super serial,si partea cea mai tare e ca se refera la viata liceenilor,si au ales si actorii cei mai buni,Dulce Maria si Anahi sunt cele mai tari acrite,si Ninel la fel,nu stiu de ce,dar imi place foarte mult serialul.
mia colucci pe 04 August 2006 23:17
nimeni nu o sa`i intreaca pe erreway si redeldeway,ei sunt cei mai minunati de pe pamant!!!!!!!!!!!!nimeni in the world!!!!
Ramona pe 05 August 2006 15:57
Rebelde ii cea mai super cool telenovela care sa difuzat la acasa
ally pe 05 August 2006 18:05
nu inteleg de ce unora nu le plac cei de la rbd ,dar gresesc pt ca sunt super.sunt cea mai tare formatie mexicana.inainte cu rebelde
Adyna pe 06 August 2006 01:08
Fratzilor,treziti-va !!Nu se compara REBELDE cu aia de pe TVR2 ,e o diferentza de la cer la pamant,sincer!!M-am uitat shi yo la Rebelii la un episod,dar incepusem sa adorm ERAU SUPER NASPA shi melodiile lor la fel,in timp ce REBELDE are actorii mult mai talentati shi mai frumosi,cel putzin despre melodii n-am cuvinte!! Reveniti cu picioarele pe pamant shi nu mai visatzi la reluari k nu se merita ;) REBELDE RULZZZZZ !! :*:*:* pupici duci fanilor REBELDE !! :)
........razvan pe 06 August 2006 10:19
calificativ 0 BAI OAMENI BUNI CUM SPUNETI CA FILMUL ESTE DE 5 STELE ,CIN EL ESTE O ADUNATURA DE ASAZISE VEDETE CARE NU AU TREABA CU ACTORIA{IN FILM UN HOMO FACE COPII}BAI CE DRACU PE SANIE ESTE ASATA NUMAI IN ROMANIA SE POTE SCOATE ASA CEVA .fim de prostire gospodinei, nu la treba la secretu lui tanti maria,prostiti omeni cu porcari. 80%din telespectatori copii,de ce? pentru ca telenovelele straine au traducere {scris}povesta porcului e ma captivanta ,hai pa {si nu mai ridicati la dumnezeu prosti

abaseaca mihaela pe 07 August 2006 01:27
inainte de a afla de rebelde nu stiam nici macar postul de tv unde ruleaza.am aflat de la o prietena de atunci nu ma pot desparti de acest film nu pot pierde nici macar un episod. acum sunt dependenta de acest film si de un baiat anume Diego.astept cu nerabdare ora 6:30 pentru a ma uita. abia astept sa vad ce fac rebeli acestei veri dar si sa-l pot admira pe Diego de o frumusete.... abia astept ziua de maine. imi place noul look al lui teo.hai rebelde!!!!!!!
dragutza pe 07 August 2006 11:16
Mie-mi place cel mai mult de Alfonso Herrera (Miguel). Shi ,,Rebelde" e cel mai cool. Dar am shi eu o intrebare, nu shtie kreva dak Alfonso Herrera shi Dulce Maria sunt impreuna? adik in viatza reala, nu in film..k am tot auzit k sunt impreuna, oare sa fie adevarat? pls [-o<, dak shtie kreva, spunetzi-mi shi mie!! Ms mult. Va pup :*
memet elmaz pe 07 August 2006 12:48
este belea filmu asta :*:* este un film de adsolescenti:*:*:)) dar as vrea si yo id de la ei:*:* sa vb pe spaniola:*:* si sa vina si in romania sau la bucuresti
roxana pe 07 August 2006 14:46
rebelde way sunt cei mai tari!si rebelde sunt misto,dar nu se compara cu rebelde way!mia(Luisana lopilato)e mult mai frumoasa decat Anahi!rebelde sunt moderni intr-adevar,dar nu la fel de haiosi!nota 10 q felicitari ptr rebelde way(mai vreau sa-i vad o data),iar rebelde 8!muzica....sunt misto ambele formatii!!!
mititiuc ioana pe 07 August 2006 15:09
sal!imi place foarte mult REBELDE... este cea mai tare telenovela pt adolescenti!imi place cel mai mult cuplul Mia si Miguel!sper sa tina cat mai mult...
antonescu madalina pe 07 August 2006 23:14
SUNTE-TI FOARTE TTAARRII!AS VREA SI EU UN CD CU MUZICA FORMATIEI PTR CA IMI PLACE F MULT...MELODIILE LOR!:))VA IUBESC SI ABIA ASTEPT ZIUA DE MAINE SA MA UIT LA FILM...:))VA PUP
abaseaca mihaela pe 07 August 2006 23:38
imi place la nebunie rebelde sper sa-l dati reluare.fetelor va sfatuiesc sa nu pierdeti nici un episod nici baietii care va uitati.e o super productie si cel mai tare telenovela de la acasa de pana acum.ador si melodiile lor au o super voce si se descurca de minune.tineteo tot asa! hai rebelde!!!!!!!!
alexandra pe 08 August 2006 14:09
e super tare
Ankutza pe 08 August 2006 14:58
Rebelde e super cool...dar nu toata lumea il poate vedea seara la 6,30.N ar fi mai bn dak l ar da si dimineata reluare p l 10.Ar fi totul OK asa.Nu este chiar o telenovela este un serial pt adolescenti shi e mult mai kalumea decat cel d p TVR2,da in fine conteaza parrerea tuturor nu?:-*
adyna pe 08 August 2006 15:13
Fanilor Rebelde Way,acceptatzi realitatea shi recunoasteti k REBELDE de pe Aksa sunt la putere!! Nu are rost sa va agitati!!Faceti un efort shi uitati-va pe Aksa la ora 6:30 shi veti vedea k actorii din REBELDE sunt cu mult mai frumosi shi mai talentatzi dekt prefacutzii aia de pe tvr2!! ---REBELDE RULZZZ----Cine vrea sa faca schimb de poze shi muzik cu RBD sa intre pe id-ul de mess R3b3la_Scumpik!! Pupici dulci :*:*:*
Alina dinu pe 08 August 2006 17:07
Ador telenovela rebelde..este ft frumoasa..cel mai mult imi plac principali....si povestea lor,desigur...
alex muresan pe 08 August 2006 19:04
bah fratilor eu ce sa zic am o prietena la care tin foarte mult dar ei ii place filmul asta
la inceput am zis ca e o prostie sa stai la ora aia in casa la film dar mai nou imi pace
am inceput sa stau sal urmaresc dar mai mult imi place publicitatea in timpul careia imi pot iubi prietena caci in rest e atenta acol
bai bairti va dau un sfat :stati langa ele cand se unta la tv la serialul ala,nu o sa va para rau

Go 1 2 3 4 ... 7 8 9