Păreri Rebelde Way

(2002)

Rebelii

Hangman's Joke pe 15 Iulie 2008 15:22
RBD au avut mai mult succes tocmai fiindca sunt mai falsi. No offence, dar, cum s-a mai zis, rebelde way erau mai naturali, pareau mai copii. RBD sunt mai superficiali, liceul, vestimentatia lor, toate sunt cu fite. Erreway inca exista, insa in componenta de 3 doar. Au avut succes si inca au. Ca nu au ajuns in Romania, asta e altceva. Poate ca nici nu si-au dorit.
tibzone pe 30 septembrie 2009 23:33
de acord cu tine :) Erreway e o trupa placuta .. RBD ... fitze frate
dany1988 pe 31 ianuarie 2018 14:05
RBD o copie ieftine a Rebelde Way
mia pe 01 Iulie 2008 12:59
hai sa va zic o chestie cu RBD-u vostru... in primu ran nici nu au putut fii originali... pe langa faptu k au copiat numele persoanajelor din Rebelii... au copiat si multe din actiunile lor... si in al 2lea rand nici macar nu par niste rebeli..dupa parerea mea...mai ales cum se matzaie Mia aia pe acolo...naspa... uitati-va la Rebelde way sa vedeti cam cum ar fii faza asta cu rebelii.... nici macar nu v'ati uitat la filmu 'Rebelde way' si spuneti k i naspa... uitati'va la tot filmu si dupa aia comparati
popa elena pe 25 Iunie 2008 18:57
va rog mai dati odata rebelii....va rog..cum ati lasat rebelde pe acasa lasati si rebelii pe tvr 2 va roggg...:((:((:((...
Alecsandra pe 16 Septembrie 2008 14:22
nu inteleg dc toata lumea confunda serialul Rebelde Way care a fost difuzat pe TVR2 cu cel de pe AcasaTv, Rebelde. Cel de'al doilea e o copie al primului.Au copiat povestea filmului, numele actorilor si ca sa vezi si'au facut si ei trupa peste noapte. Rebelde Way, in care joaca membrii formatiei Erreway e mult mai misto, parerea mea (si a jultora care l'au urmarit) Macar nu e copiat ...asa cum e cel de e AcasaTV :)))
Sticsulets pe 09 August 2009 21:20
HA !
de ce atatea pareri despre RBD ? despre ei e vorba aici ? patetic ! nu mi.au plaqt de la inceput pentru simplu fapt k au repetat istoria degeaba. se stie ca nu s.a copiat telenovela dar s.a mai faqt odata numai ca de data aia cu actori mexicani nu cu argentinieni. rebelde way au fost primii si originalii. cris morena , producatoarea a mai decis s faca telenovela odata. tot ea i.a despartit pe cei 4. cum a faqt si cu rbd. sau nu inca :) nuj ce draq castiga facand asa cva dar fie. cert e k rebelde waya fost primu serial si chiar daca aveau varste de 23 respectiv 24 de ani nu inseamna ca nu pareau mult mai adolescenti decat cei din RBD. as da orice sa mai fie difuzat odata serialul , numai k de data asta as vrea sa fie pe akz. tvr2-ul nu este foarte vizualizat de populatie :D pe cand acasaaaaaaa :"> cam atat am avut de spus :P
lavinia pe 08 Septembrie 2008 22:33
in primu rand rebelde way pareau ku adrvarat rebelii nu k rebelii .....in primu rand in nici un liceu din toata lumea nu o sa vedeti fetele asa machiate ....in rebelde way erau naturali...mai alea marizza...
alinad09 pe 19 Aprilie 2011 19:33
de miliarde de ori mai bun decat RBD!!! cand am vazut ca urma sa inceapa o noua telenovela, rebelde, credeam ca e vb de acestia... asta s-a intmplt acum cativa ani... abia asteptam, deoarece nush din ce cauze nu am mai apucat sa vad sfarsitul de la rebelde way, care era difuzat pe tvr2... si cand am vazut pe acasa ca e vb despre alt film, si cu alti actori, mi-am zis ca e o mega-prostie, mai ales ca era copiata dupa rebelde way.
diana malutan pe 12 Martie 2007 19:34
a fost frumos serialul dar nu l-am vazut pe tot
eu ROXYY pe 03 Decembrie 2007 09:54
RBD ca trupa sunt supre tari.. dar serialul care a fst p acasa... sincer nuj d c a trebuit sa copieze serialul d p tvr2 ,... nu s potriveau in rolurile acelea in primul rand pt ca sunt prea mari...nu i-ati vazut p cei din rebeldeway care intr-adevar erai adolscenti?! cei din rebelde sunt prea maturi...dar in fine,fiecare telenovela cu fanii ei ;)
Sandu Alina pe 04 Martie 2007 22:06
Salut rebeli super tare serialullll
lavinia lavinia pe 29 Iunie 2008 08:52
mie imi mai plac erreway....sunt cei mai tari ... au fost primii nu k rebelde care si in unele concerte am vazut k se imbraca la fel kum sau imbrakt cei din erreway...oricum ERREWAY THE BEST
scumpyka pe 16 August 2011 22:03
soooooper
a fost cel mai tare serial pentru adolescenti,am avut ce invata din el,daca s-ar mai difuza as fi cea mai fericita
estera12 pe 06 Septembrie 2010 13:09
O telenovela pe care au urmarito milioane de tineri doar datorita distributiei de exceptie.
gabriela pe 01 Noiembrie 2008 09:13
imi place foarte mult de voi nu am pierdut nici un episod datimi si mie id vostru plz a meu este gaby_dragutza_2008 bagatima imi place de toti dar cel mai mult de mia ca seamana cu mn
scumpyka pe 16 august 2011 22:05
ai dreptate si mie imi place mia fffff mult
Rezi Paula pe 01 Martie 2007 17:38
Mi se pare cel mai misto film pentru k este pe gustul tinerilor din ziua de azi.Fii REBEL!!!!!
ALINA pe 17 Iunie 2008 15:58
Sunt foarte fericita ca s-a redifuzat pe acasa tv telenovela REBELDE.Insa as ruga producatorii sa difuzeze telenovela seara dupa ora 19:00 pentru ca unii dintre fanii sunt la scoala si nu o pot urmarii si sa se dea reluarile dimineata de la ora 11:00.Cred ca unora dintre fanii le-ar placea.Sunteti de acord cu mine, nu?
eu si cu mine pe 12 Iunie 2008 22:05
Sincer, nu am vazut decat cateva secvente din "Rebelii" si nu pot sa imi fac o parere. Stiu vreo 2 melodii de-ale lor dar nu pot sa zic ca ma omor dupa ele. Motivul: chiar daca piesa in sine suna bine, vocea celor de la Erreway e... eew. Parerea mea. In schimb Rebelde e super tare. Ma rog, e o telenovela, e plina de clisee, e previzibila, siropoasa si tot tacamul. Dar unele secvente sunt chiar marfa, formatia imi place foarte mult, liceul din Rebelde mi se pare mult mai tare decat ala de pe TVR2 si personajele sunt interesante (cel putin alea principale). Cred ca personajele au totusi trasaturi de personalitate ceva mai distincte, nu sunt ca in majoritatea telenovelelor, impartiti doar in "aia buni" si "aia rai". Iar orice ai spune, membrii RBD arata mult mai bine decat Erreway. Ma rog, ca tipele din RBD se imbraca ca niste paiatze, asta e alta problema. Ar trebui sa aduca inapoi… citeşte
loly_lory pe 12 Decembrie 2014 16:53
Cel mai bun serial pentru tineret.Nu se poate compara cu ce a fost difuzat pe acasa tv (RBD) unde a fost copiata si actiunea dar si personajele.Un film care a reusit sa ma binedispuna ori de cate ori il vedeam.
TheGreatQueenSeondeok pe 11 Iulie 2012 21:29
Au trecut aproape 10 ani de cand am urmarit acest serial, cea mai buna telenovela pentru ca nu sunt aceleasi intamplari ca-n toate telenovelele, de-aceea cand vad ceva de genul asta, schimb canalul...Iar cantecele sunt foarte bune. RBD nu este decat o copie, care, din pacate a avut mai mult succes.
AlexandraCj pe 01 Iunie 2011 14:40
Am urmarit si eu serialul acesta la vremea lui si mi-a placut foarte mult. Nici macar nu il compar cu o telenovela, il vad mai mult ca un serial pentru adolescenti. Mi-a placut foarte mult faptul ca a fost natural si personaje pe masura. Rebel nu inseamna neaparat sa ai o tona de fite.
alexandra brad pe 26 Februarie 2007 21:15
as vrea sa stiu daca dupa ce se va termina telenovela rebelde ei vor mai canta si vor mai juca in alte telenovele
Claudia pe 25 Februarie 2007 21:19
Mi-a placut la nebunie filmul Rebeli, as da orice sa-l mai pot revedea. Urmaresc si filmul Rebelde de pe acasa, dar tot mai frumos a fost Rebeli. mie cel mai mult mi-a placut de Mia si de Manuel. Le urez succes in continuare
fratila elisa pe 24 Februarie 2007 19:24
imi place foarteeee mult de voi sunteti minunati imi place in mod specil de anahi oo iubesc mult va....poop
da pe 22 Februarie 2007 18:07
ador rebelde!
de pe 22 Februarie 2007 17:59
Este adevarat ca serialul Rebelde a copiat aproape tot din Rebelii de pe Tvr2 mi-a placut mult ceilalti rebeli dar ii ador si pe astia de pe acasa,hai sa fim seriosi actorii astia sunt mult mai frumosi,chiar si scoala ,pana si camerele!Si nu inteleg de ce spuneti ca nu sunt actori adevarati,sunt la fel ca ceilalti!Si ei nu au nici o vina ca regizorul a copiat scenariul!
Si mi-ar placea si mie sa mai daie Rebelii din nou dar nu la aceiasi ora cu Rebelde!
Desi amandoua seriale sunt la fel de bune pun pariu ca Rebelde va avea mai mare aduienta!Lumea vrea ceva nou,de rebelii ceilalti s-au plictisit pt ca s-a mai dat odata reluare!Pa!Astept critici!

dumitru anamaria pe 21 Februarie 2007 21:35
Rebeld ii sooooooooper. ador filmul. in special pe DIEGO si ROBERTA si ceilalti bineinteles. kand o ssa se termine o sa morrrrrr. cine vrea sa vb cu mine despre ei ma gasiti pe AMY72_AMY este id-ul meu. kisssssss.
shalimar pe 21 Februarie 2007 00:18
vrem rebelde way reluare...toata lumea vrea...nu inteleg,ce au de pierdut daca il difuzeaza iar?
shalimar pe 20 Februarie 2007 23:51
vrem reluare de la rebelde way!!!Super film,atzi face fericiti multi fani
iancu sorina pe 20 Februarie 2007 21:25
as vrea sa va intreb e cn va place erry wey sau de reblde multi zic ca rebelde ii copiaza poate is lafel sau asemanator dar uitativa la rebelde si apoi la erry wey sa vedeti diferenta unu zic ca cei din erry wey is mai faini decat rebelde eu nu cred cred ca reblee sunt cei mai taryyyyyyyyyyyyyy (intrati pe id-ul sorina_fansrbd sa vb pls)
REPEDI ANDREA pe 20 Februarie 2007 19:57
BUNa.Imi place la nebunie telenovela REBELDE imi pare din tot sufletu rau ca am plecat de la Chisinau la Bruxelle si aici nu arata telenovela REBELDE imi vine sa ma omor nu exist o zi pe pamint fara ei .Trupa REBELDE sunt cei mai mari fani ai mei îi iubesc pe Roberta si DIEGO MIA si Mighel simi doresc sa arate filmul aici în Bruxelle pe proteve international.
panait andreea catalina pe 18 Februarie 2007 20:03
Mia esti tare si cati foarte frumos te amo va iubesc pe toti din trupa rebelde.As vrea sa va vad de adevaratelea
andreea panait pe 18 Februarie 2007 19:50
eu as vrea ca intr-o zi sa ii vad fata in fata pe trupa rebelde.
va iubesc

dulce maria pe 18 Februarie 2007 18:37
jo credo che tu es un rebelde!y la serials is Goooooooooooooooddddddd
gringridutza pe 17 Februarie 2007 21:24
olla yo soy ingrid.....quiero decirlos que rbd es lo maximo....son los mejores de toda esa temoprada.estoy muy extaciada que oyos van a venir en romania .......i cant wait to see them......rbd a aduc un nou curent de rebeldie in vietile noastre,a tinerilor ce vrem sa ne facem de cap.... fratilor fiti rebeli shi bucurati-va de rebeldie.....rbd prin toate venele....ok muchos besos a todos bye bye.....R.B.D. los maximo
Trandafir Ana Maria pe 17 Februarie 2007 13:38
Este ce mai frumoasa emisune.
surdea cosmina pe 17 Februarie 2007 13:16
imi place la nebunie rebelde si cred ca este cel mai reusit film.ii ador pe toti dar am si preferati.dabi astept sa vina in romania chiar daca sunt din timisoara o sa merg expre pentru ei la bucuresti sunt preferati mei le doresc multa bafta si succes .
leuca ana maria pe 16 Februarie 2007 13:33
ce tare imi place telenovela,chiar si acum o privesc la acasatv.imi place cuplul Roberta si Diego!!! va rog sa faceti si voi asa fel incit si RBD sa vina in Republica Moldova,va rog!!!
parau nicoleta pe 15 Februarie 2007 14:55
aAS VREA DACA SE POATE SI EU UN CD CU TOATE MELODIILE DE LA FAIMOASA TRUPA RBD. VA ROG MULT DE TOT SUNTETI CEI MAI IUBITI.
srabu andreea pe 13 Februarie 2007 16:29
mie mi se pare o telenovela mijto.ce sa mai zic de trupa(rbd)sunt bestiali..si in plus am invatat foarte multe de la ei...printre multe altele am invatat sa traiesc fiecare clipa ca fiind ultima...rebelde(rbd)son lo maximo..los quero mucho...besos a mi bb(christopher)
mia pe 11 Februarie 2007 17:53
sunt cei mai tarii..kiss mee..i love u..i miss u..sunteti betonn..rebeli sunt cei mai tarii din toate timpurile..abia astept sa vina la bucuresti..miss u
lorelai pe 10 Februarie 2007 16:03
quiero muchoo rebelde son los mejores me gustan un monton!mis preferidos son roberta y diego pero tambien me gustan mia y miquel sinceramente ni no se cual de ellos me gustan mas me gustan todos cada uno en su manera....son unicos ...es la unica serie que me ha gustado y qual me va gustar siempre ...VIVA REBELDE ..Y yo digo r tu dices bd....RBD...RBD
fratila elisa pe 10 Februarie 2007 14:04
imi place fffffffffff mult de voi sunteti minunati cred ca vi s-a mai supus mie mi place mai ales de anahi(mia)maite(lupita)dulce maria(roberta) si ceilalti sunteti minunati dar de ce nu mai dati cate doua episoade ca are mai bine si nu mi a placut ca migel s-a culcat cu sabrina si ca s-a certat cu mie cade mia imi place mult de tot chiar ca zici ca e barbie te ccccheero micio miaaa coluci si sa nu te mai certi cu mighel ca sabrina minte ca mighel a adormit ca ara beat sa face asta ca sa suferi tu intelegi sa nu uitati ca sunt fana voastra nr unu da? si cava iubesc mult sa nu uitati
diana pe 09 Februarie 2007 22:47
REBELDE cea mai tare telenovele si RBD cea mai tare trupa! va iubest multtttttttttt!!!!!!! DULCE MARIA SI CHRISTOPHER cuplul perfect!!!!!!
coscodar madalina pe 09 Februarie 2007 17:15
mi-ar placea sa fiu rebela as fi smechera eu nu am pierdut nici un episod din rebelde e adevarat
MULTUMESC!

alina pe 09 Februarie 2007 17:11
mie imi place rebelde de pe acasa da ad!
madalina_anamaria pe 08 Februarie 2007 20:06
Imi place filmul rebelde la nebunie il urmaresc in fiecare seara. Eram la liceu si s-a adus vorba despre acest film.Un verisor de-al meu caruia nu ii placeau telenovelele s=a uitat odata cu mine la acest film si l-a sfarsitul acestui film a spus:,, E super acest film si imi place la nebunie de Giovanni!!!!!!!!!!!''
ana maria milea pe 07 Februarie 2007 13:13
sunteti tari de tot rbd!!!!!!as vrea sa vin in mexic sa va vad la unele din concertele voastre!!va pup!
giulia_01 pe 05 Februarie 2007 11:22
oauuuuuu....serialu asta e soooper,RBD sunt cei mai tari. Kiss u
jucan andreea pe 04 Februarie 2007 02:40
Imi place foarte mult filul rebelde in special de roberta si diego dar si de ceilati imi place si formatia rbd si am multe piese de la ei. as vrea sa stiu daka o sa mai fie si alte serii in afara de acestea 2. nu am pierdut nici un epison sib am si poze si postere cu ei in toata camera.Ii ador pe toti da in special pe dulce maria si as vrea sa faceti mai multe articole despre film,pentru k a ajuns si pana in R9omania. Si as vrea sa aflu kand o sa vina in Romania.
florina pe 03 Februarie 2007 16:03
imi place suuuper mult rbd mai ales dulce shi christopher!!!!ador serialul
Go1 2 3 ... 7 8 9