Păreri Mortal Kombat

(2021)

Mortal Kombat

Bart_Simpson pe 01 Iunie 2009 18:11
moaaaamaaa, ce tareeee, fratzie!!! Abia astept sal vad!!! Im place ffff tare!!!! nu pot sam-i esprim bucuria de emotzii ce ma cuprins!!

PS. As dori sa stiu ce IQ iti trebuie ca sa poti viziona acest film. Multumesc.

valigeo96 pe 21 decembrie 2009 15:12
..............Mda clar e un film de tine,fara rationament,fara un story bine inchegat,...SANGE PE PERETI,HEMOGLOBINA DIN PLIN,...creieri pe pereti membre smulse batai ochi vineti...ce le place oamenilor din ziua de azi ca atata va duce capusorul
Raken111 pe 23 aprilie 2021 20:16
Lmfao, e plin chatul de analfabeți cocalari cu intelectul râmei de grădină, care din "boss" nu te scot, și de elitiști cu bășini intelectuale care consideră că filmele gen Mortal Kombat nu sunt filme pentru că nu au cine știe ce substrat filosofic profund. E moartea minții să te uiți prin comentarii la Cinemagia aparent =))))))))))
Kalrak pe 04 Ianuarie 2010 00:26
Kalrak
Finish him! j
darkpower pe 27 Octombrie 2009 23:05
abia astept sa apara, imi place mortal kombat, sper sa fie ceva bun ;)
Iulian_Paul pe 12 Octombrie 2009 23:29
Aveam o colegã in liceu si dupa ore jucam pana seara cu ea mortal kombat la dublu pe playstation (bine nu mereu ;-)... sper sa fie pe asteptarile mele...
weaksis pe 22 decembrie 2009 22:19
frumos foreplay :))
costi1974 pe 7 ianuarie 2017 08:53
wow ce romantic....si nu-i rupeai fasu^ dupa aia ??? :)))))))
Penoba pe 08 Aprilie 2011 12:31
Serie
Din fericire se pare ca s-a anuntat ca trailerul face parte dintr-o serie de episoade.
ianci_marian pe 03 Octombrie 2009 23:01
tare de tot
imi place mortal kombat am vazut 1si 2 sper ca si 3 este bun
vicu89 pe 16 aprilie 2011 00:28
deja e partea a 3a dar e varza o porcarie
darth_maul pe 20 august 2012 01:55
vicu89 ce zici tu de MK partea3,de fapt este ep pilot al serialului,dar daca nu ai fost fan MK nu ai de unde sa sti.
BallGr33zy pe 14 Aprilie 2011 10:11
:))
Traileru' nu este de la film sau viitor film mortal kombat...esta de la o miniserie care se numeste Mortal Kombat Legacy...a aparut deja primul episod.Mai multe detalii aici http://www.imdb.com/title/tt1842127/
Paraiah pe 23 Iunie 2010 00:27
Domnule Button tin sa precizez ca am vazut filmele enumerate de tine si da au fost unice...insa ca iti place MK nu te face idiot...am fost fan si voi fi la acest joc si voi vedea si filmul. Nu trebuie sa aibe un complot complex pt ca nici jocul nu a avut..cat timp va ramane fidel jocului va fi un film bun. Oricum ma indoiesc de IQ tau...Dark Night ha:)
mvpsebi pe 18 Iunie 2010 01:07
FIGHT !!!
Din ce am vazut in trailer, are ceva potential filmu'..chiar daca e cu totul alta abordare fata de ce eram obisnuiti.
octavinspector pe 6 ianuarie 2012 03:05
unde ai vazut trailer-ul tinere?
SMKD pe 30 iunie 2012 11:13
Nu exista trailer inca.
dark_asterix pe 29 Ianuarie 2010 23:43
..oho meserie ..misto filmu abia astept sa-i revad pe scorpio si subzero..k nah nu-i mortal combat dak nust ei acolo:D
Tom-master pe 18 Iunie 2010 10:16
MK
un trailer .... foarte slab.. si filmul va fi la fel
aslak pe 18 iulie 2021 20:02
Daca din trailer dai nota filmului e clar ca ai iq sub medie. csf ncsf deja stii cum v-a fi filmul fara sa-l vezi. 2010 retards everywhere.
Tom-master pe 19 iulie 2021 09:12
esti warza boy, in 2010 era alt trailer pentru alt mk care n`a avut succes..cinemagia a preluat pagina filmului de atunci pentru filmul asta nou..vorbesti si tu de iq`uri.. sanky!
mihai_papuzu pe 25 Octombrie 2018 02:20
Filmul ăsta nu a apărut nici pana in ziua de azi, dar voi comentați că l-ați văzut, ba vă mai dați si mari critici? Ați văzut filmul din 1995 si aveti impresia ca e ăsta? Ei bine, nu e. Mai documentați-vă si voi înainte sa vedeți un film sau măcar după ce l-ați văzut. Macar să știți ce ați văzut sau vreți să vedeți.
devildear pe 16 mai 2021 21:13
Mai bine ai vorbi mai frumos cu lumea.
R_Afc pe 06 Aprilie 2021 00:18
Cel mai așteptat film al anului
Comunitatea Mortal Kombat e uriașă. Doar pe Cinemagia, avem până acum, 62 de păreri. Mulți au crescut cu jocurile din seria MK, și-au distrus tastaturile, au visat la chiloții Sonyei, au imitat mișcările luptătorilor sau încercau să reproducă ce spuneau.
Este un film în care va conta mult montajul, imaginea, coloana sonoră și decorul. Scenariul e subțire, dar nostalgia este neprețuită. Pe lângă personajele consacrate, mi-ar plăcea să apară și alde Fujin, Tanya, Kintaro sau Quan Chi.

gaga pe 20 Iunie 2008 19:41
misto daca-i si quan chi in el.poate-i baga si pe shinnok
robywolf19 pe 30 Aprilie 2021 11:05
Superb
Extraordinar de bun si foarte bine realizat acest film, chiar nu ma asteptam sa fie atat de bun.
LavyBogdy pe 24 Aprilie 2021 23:48
Un Mortal Kombat care nu e Mortal Kombat
Scriu aceasta parere la " cald " , si sunt sincer cand precizez ca nu am inteles nimic. Povestea spusa pe repede inainte la toate caracterele( de genu' " - L-ai vazut pe asta ? Hai la urmatorul ) , la toata povestea ... Au transformat turneul ( care dupa opinia mea era cu mult mai interesant ) intr-un fel de insurgenta , in care vedem doar niste batai cu efecte speciale ce nu ofera acea senzatie de adrenalina specatatorului , referiri la joc fara nici o relevanta ( flawless victory , Kano wins etc ) , nu se pune accentul pe acea tensiune dintre rivalitatile celor doua lumi. Actori pusi in scena dupa ochi ( aproape exceptie Scorpion si Sub-Zero ) care practic nu stiu cine sunt si ce au de facut.
PS : O bulina pentru Kano , care intretine atmosefa ( in lipsa lui Johnny Cage )

alexamk pe 31 Ianuarie 2010 21:36
Este un film pe care dabia astept sa-l vad . Sper sa fie mai tare ca MK1 si MK2 .
Beowulf pe 19 Septembrie 2009 19:48
cel mai bestial film:D,1 si 2 era super tare apoi vedem cum va fi si 3
zobby pe 18 Iunie 2010 08:38
o porcarie :(
bleah !!!

alin_06 pe 5 iulie 2010 15:22
De unde sti tu ca este o porcarie ca filmul apare abia in 2013. Si tu zici deja ca e o porcarie.
zobby pe 8 iulie 2010 22:16
Mah Aline eu cred k e o porcarie din trailer . Producatorii sunt nijte imbecili !!! Cums sa apara un trailer in 2010 canf filmul apare in 2013 .
777L pe 16 Iunie 2021 23:10
Nu pot sa fiu obiectiv si sa-i acord notele corespunzatoare; fiind fan Mortal Kombat din copilarie - jocuri + primul film.

Acest remake e de fapt o retrimitere la origini - fiindca pe tot parcursul filmului nu are loc nici un turneu de lupta - e doar un aperitiv a ceea ce va urma (sa speram) si desi filmul initial a fost ok la vremea lui - acesta se apropie mai mult de spiritul jocurilor (mai ales al ultimelor doua din serie); motiv pentru care nu e recomandat a fi vizionat de copii.

devildear pe 16 Mai 2021 21:09
slabut
Eu cred ca varianta originala din 1995 e mai frumoasa, nu spun ca acesta varianta nu e buna, dar parca lipseste acel ceva. Singuri actori care i-am recunoscut si au talent sa nu mai vorbim de experienta lor sunt, Tadanobu Asano (Raiden), Hiroyuki Sanada (Scorpion) restu cred ca mai au nevoie de timp ca sa se faca cunoscuti.
Dani199 pe 20 mai 2021 02:55
Pentru mine singurul lucru bun la filmul asta a fost Josh Lawson care l-a interpretat pe Kano, destul de amuzant pe alaturi
devildear pe 22 mai 2021 10:32
Corect.
xerses pe 30 Aprilie 2021 19:07
Destul de bune efectele speciale care faca sa merite bucuria vizionarii unui film la care actiunea nu lipseste.
anonim1983 pe 29 Aprilie 2021 22:21
Sper sa se facă și o urmare... În genere a fost bun filmul
constantin_silviu pe 28 Februarie 2021 23:12
Mulți idioți... Abia în aprilie 2021 apare, dar au stagnat.
nightmare28 pe 29 Martie 2010 17:21
AH!... dabia astept sa apara:X:X celelalte 2 au fost perfecte pentru ani 90 da acesta:D cred ca o sa fie mult mai bun ca celelalte:X:X
boldon_01 pe 23 Aprilie 2021 23:40
Bad Ass
Buna seara dragilor,chiar acum am terminat de vizualizat acest film sa zic asa,minunat!
Pe scurt,cine este fan MK va observa inca de la inceput ca povestea nu este exact ca cea din joc.Trebuie ca producatorul sa aduca ceva original ca in orice movie,insa fiind un film bazat pe un joc raspandit worldwide aceasta ajunge la acelasi punct cu povestea jocului.
Momentan fiind un nou "Player" in poveste,are un rol foarte important in eliberarea lui Scorpion din taramul Iadului dar si in formarea echipei de luptatori pentru protejarea pamantului.
Restul personajelor din film chiar isi pastreaza mireasma de originalitate mai ales in momentul in care se incepe adevarata lupta dintre Bine si Rau.
Avem parte de foarte multa actiune exact ca in joc,urmand sa vedem mai multe FATALITATI cu o grafica exceptionala.
Fiind o serie foarte lunga(ma refer la joc)regizorul cauta… citeşte

phoenix1983 pe 18 Mai 2010 01:12
very interesting. abia astept sa apara. cat tre sa mai asteptam? mie mia placut si jocul si filmul. sper sa fie atatea filme cate jocuri au fost. 4 adica
rowewe pe 12 iunie 2010 11:27
acest comment e pentru toti care sunt interesati sa vada macar un trailer cautati pe youtube numele filmului, si sincer sunt foarte impresionat si foarte bucuros sa vad ca insfarsit au reusit sa atinga telul filmului.
AlexOneX pe 25 august 2010 00:52
Amice au fost o gramada de MK-uri , nu numai 4. Mai da si tu un search pe Google ca vad ca PC iti permiti . Din pacate consola nu, ca dc aveai stiai si de restul.
petricel27 pe 14 Aprilie 2010 23:37
petricel27
cred ca o sa fie peste asteptari astept cu nerabdare sa apara
kamy-san pe 20 Ianuarie 2010 16:04
??
Stie cineva cand va apare ? mi-au placut 1-2 mult sper sa fie si mai misto acesta
AllyasD pe 12 februarie 2011 00:21
Tocmai in 2013..
gabristriker pe 18 Iunie 2010 10:05
GET OVER HERE
nu stiu un film mai faien ,mai misto,mai tare si mai deactiune decat asta
Manusa pe 17 Iunie 2010 19:37
Pfuuuuu.....ce film o sa mai fie si asta......abia astept, dupa trailer ii super !!
TitoJacksana pe 28 August 2022 20:24
Printre filmele bune făcute dupa jocuri video. Fata de filmele cu MK facute în anii '90, filmul asta le distruge fara discutie. 6/10
IonComan90 pe 07 Decembrie 2021 20:00
Îl aștept de-o viață.
Salut! Păi să ne gândim simplu. După film, pe când au băgat muzica de sfârșit am încercat mai bine de 10 minute să mut draperiile cu puterea gândului(de la 5 metri distanță) nu am reușit dar nu mă dau bătut. Mai ales că după filmul vechi, a venit ăsta și mi-a trezit prospețimea aia Șaolină că orice e posibil.
TLD pe 21 Octombrie 2003 18:36
Eu nici macr nu stiam ca se mai face... SUPER!
AlinSebastian pe 04 August 2013 07:09
Lansare Mortal Kombat
salutare, stie cineva cand va fi lansat MK ? nu neaparat in Romania, data lansarii oficiale in USA ca acolo apare prima data... ms mult !
PS: nu mai am rabdareee

misterx2002 pe 26 decembrie 2013 06:11
filmul se pare ca nu o sa mai apara...sa anulat proiectul
teodor95 pe 02 Martie 2013 20:23
nu o sa apara filmu asta tr sa apara din 2011 si a fost amanat din cauza ca se cerda regizoru cu altu petru drepturile de autor asa ca nu mai sperati ca va aparea cel din 1998 va ramane in istorie ca ultimu film de calitate asa :)
dragan_cip pe 01 Noiembrie 2011 10:53
cred ca va fi interesant filmul,am vazut tot ce tine legat de mk inclusiv seria de 22 de episoade (mk conquest)
spanac2015 pe 12 Octombrie 2011 11:56
aaaaaaa...
din cate stiu eu shang tsung a murit la sf primului mortal kombat , si din cate mai stiu parca mai aparuse inca un mortal kombat 3 prin 98 ii zicea parca conquest si era cu Kung Lao (parca era ceva stra stra stra neam cu liu kang)
dragan_cip pe 1 noiembrie 2011 10:57
e un serial si are un pic legatura cu primul mk aparut,o introducere de cateva secole inainte!
anonimus pe 01 Martie 2008 20:51
deci filmu apare in 2010 asa ca mai aveti de asteptat ... si mai apare un mortal kombat tot filmu si jokul ptr PC shaolin monks care era pe xbox
popescu emanuel pe 27 Noiembrie 2007 00:05
va rog din tot sufletul sa imi spuneti si mie cam cand o sa apara MK 3. Sunt un mare fan al unor filme printre care se numara si MK . Va rog fiti amabil sa-mi raspundeti si mie . Va multumesc
mosnegutu emil ioan pe 29 Septembrie 2007 12:30
Mortal Kombat e cel mai tare film care a fost vreodata. ar fi super sa mai apara unul. Sub-Zero este cel mai tare din Mortal Kombat , daca s-ar continua cu Mortal Kombat Mythologies Sub-Zero ar fi cel mai reusit film MK. De ce? Pentruca Sub-Zero e cel mai iubit luptator si cel mai bun in acelasi, iar pe de alta parte va avea un succes enorm cu Sub-Zero in prim plan. Sper ca vor scoate acest film asa cum au promis, probabil in 2007.
Cristi pe 08 Ianuarie 2006 23:07
daca si MK 3 se tine dupa MK 1 si 2, si cu efecte de ultima ora cred ca o sa bata toate recordurile.
unu' pe 07 Ianuarie 2006 23:47
As dori sa stiu cand apare acest film??
JoKeRu` pe 06 Aprilie 2005 13:55
Super tare ... sunt fan MK din '92 ... Am vazut si filmele ... si serialu' ... am jucat aproape toate jocurile ... cre' ca asta o sa combine ... partea a IV-a si partea a V-a din joc.
Dominic pe 14 Iulie 2004 20:18
Ce pot zice mai mult decat ca mi-au placut la nebunie cele doua partzi shi cred ca shi asta imi va place...super...vreau sa il vad...dar pana in 2005...eeee ashtept eu...sper sa nu mor...sa nu-l mai vad!!!:P
Ionutz55 pe 28 Iunie 2004 23:25
inca un film mortal kombat, klumea:)
apare in 2005, deci mai este ceva, dar de abia astept sa il vad
cred ca va fi un film de 5*****

Gagu Cosmin pe 21 Octombrie 2003 00:11
As dori sa stiu cand apare acest film? Am vazut primele doua parti si mi-au placut, asa ca va rog din suflet sa-mi spuneti si mie cand apare, si daca se poate sa-mi spuneti cum pot sa fac rost de el?
bahrin_alex_mikey pe 25 Aprilie 2021 19:58
Tocmai ce am vizionat și eu filmul și țin să menționez că e primul dintre aceste serii MK, după joc, normal care mi-a captat atenția. Am văzut că au lăsat loc de MK 2 și MK3. Chiar mi-ar plăcea mult ca aceasta să devină o nouă franciză, păstrând personajele actuale. În doi sunt sigur că apare și Cage și o să fie bestial, dar desigur acest lucru depinde de producători. Cine nu a apucat să-l vadă, să nu ezite, multă acțiune, suspans și puțină adrenalină. Vizionare plăcută!
alex_28 pe 07 Iulie 2013 20:59
valigeo96 tin sa mentionez esti exagerat de prost..da ai dreptate nu e vreo complexitate scenaristica din simplu motiv ca materialul de la baza filmului nu permite mortal kombat find in esenta un fighting cu elemente SF..dar asta nu-l face mai putin demn de urmarit universul MK in sine find unul fabulos
BaetuAndrei pe 19 Iunie 2011 10:19
era un trailer pe aici. cu actorul Michael Jai White in rolul lui Jaxx briggs. E de fapt un trailer de la Mortal kombat Rebirth. eu abia acum am terminat Mortal kombat Legacy. o serie de 8 episoade interesante!!!