Păreri Minions: The Rise of Gru

(2022)

Minionii 2

superdepeche pe 08 August 2022 11:53
otto face toți banii
Filmul e tare comic , un nou minion se afirmă:otto!
El va fi salvarea de la dezastru previzibil
Copii și nu numai îl vor adora!

Luk__ pe 17 Iulie 2022 16:22
Nota 8
Cea mai mare prostie pe care au făcut-o cei de la Illumination este faptul ca au pus in trailer c-am toate fazele comice care sunt in film. Așa ca știi ce o sa urmeze daca ai urmărit trailerul sau trailerele care sunt pe youtube. In schimb mie mi-a plăcut povestea filmului si faptul ca a mai apărut un Minion in prim plan, pana acum erau doar Stuart/Kevin/Bob aici îl avem si pe Otto care mi se pare chiar super simpatic. Cu siguranța copiilor o sa le placa foarte mult acest film.
user-6058911d21819 pe 08 August 2022 17:04
Un animație foarte bine făcută, amuzanta, recomand.
ciprian445 pe 17 August 2022 16:39
nota 9.99 cu felicitari !
filmul a fost gnial ! eu l am vazut de 5 ori odata subtritrat odata dublat și odata dublat 3D ! cum se miscau buzele cand acestea scoteu cate o chestie pe gura,cum de graficile erau asa reale.calitatea de 2140p era excelenta ! eu unul am urmarit toate aceste filme deosebite ! pacat ca trilerul a fost publicat... daca nu il vizionam era si mai tare ! cred ca a foft amuzant pentru cei mici dar mai mult cringe ! Dublajul a fost excelent,asemeni si audioul !
dany6960 pe 29 Iunie 2022 19:36
AM RAS MAI MULT LA DORU OCTAVIAN DUMITRU DECAT LA ASTA
Dupa Cei 4 Fantastici, CEI 7 GLORIOSI, Cei 8 odiosi, Casa cu cei 9, 10 Negri mititei si Cei 12 invincibili, vine acum Minionii 2 cu Cei 6 Rautaciosi. Au uitat americanii de 3, 5 si 11. Astept in viitor si ceva cu cifrele astea ca ar fi pacat zic. Da, da, stiu, o sa ziceti ca nici Cei 2 nu exista. Ba AIA exista in realitate chiar la noi in tara. Sunt agaricii de Iohannis si Basescu.
OrezuCucurez pe 06 Iulie 2024 19:25
O surpriză plăcută
Minions 2 (The Rise Of Gru) este un film ce se distinge prin animația sa dinamică și colorată, plină de estetici și detalii, fiind un fel de continuare spirituală al lui Looney Tunes sau Tom & Jerry, dar pentru marele ecran. Actorii de voce (cel puțin în varianta engleză) fac o treabă excelentă, în afară de Wild Knuckles care are o voce plictisitoare.

Nu este un film perfect: structura filmului poate fi haotică, constând în vreo 3 filme narative, care individual mi-au plăcut, dar în ansamblu parcă se luptă pentru atentie.

Spre deosebire de primul film din 2015, acesta mi-a făcut plăcere să-l vizionez.