Păreri In Bruges

(2008)

Aventuri în Bruges

radu3455 pe 02 Decembrie 2011 18:38
destul de bun,Filmul are un umor negru excelent,mi-a placut in Colin Farrell
Lethy pe 30 Iulie 2011 12:27
O comedie neagra geniala , un Colin Farrel fantastic care interpreteaza unul dintre cele mai bune roluri ale sale sau chiar poate cel mai bun rol al sau , un scenariu inteligent si un Ralph Fiennes impresionant.
lizzy4u pe 29 Iunie 2011 00:47
bun!chiar bun!
am ras...am ras...la scenele sangeroase am tot ras...e plin de umor negru,actorii sunt foarte lejeri si naturali...iar accentul face totul!sincer e bun!merita!
perfekt pe 07 Septembrie 2010 23:47
f bun,destul de simplist l prima vedere si totusi impresioneaza.nota 10
Iamsaved pe 20 August 2010 17:02
Genial acest film,la inceput eram ceva de genu:WTF? adica injurau aproape in fiecare afurisita de propozitie,dupa aia mi-am dat seama ca mai conteaza si cum injurau,cu acel accent superb si cu clasa,da daca vreti sa vedeti cum se injura cu clasa uitati-va la acest film:D Nu acum pe bune am ras,mama,foarte bun Colin Farrell,umorul englezesc este cel mai tare!!!
Schooner pe 30 Iunie 2010 16:26
O idee inedita despre lumea asasinilor profesionesti,personalitati puternice a caror actiune se desfasoara intr-un oras medieval f.bine conservat.Drama este completata perfect de elementele comediei negre.Interpretare de exceptie a lui Colin Farrell.
cosmin_kedii pe 19 Mai 2012 07:31
Filmul a fost destul de bun. Nu a fost ceea ce am aşteptat, dar a fost foarte amuzant şi interesant
merita urmarit

Vorador pe 08 Mai 2011 19:05
Obligatoriu de văzut
Ray si Ken sunt oameni rai, desi par inofensivi. Au ucis nenumarati oameni si au fost platiti pentru asta. Cu toate acestea, nu sunt criminalii perfecti. Pentru ca au constiinta. Pentru ca le pare rau. Nu le pare rau pentru oamenii pe care trebuie sa ii ucida, ci pentru cei care nu meritau sa moara. Pentru cei care au cazut accidental in mainile lor, sau cu care au legat o prietenie. Totusi, puterea de sacrificiu si cainta ii umanizeaza. Pana si Harry se dovedeste ca are inima si ca e om de cuvant.Fazele comice sunt foarte bine gandite si pozitionate, astfel incat sa existe un echilibru in film. Includerea piticului a fost o alegere inspirata care a sporit calitatea comicului din film,e greu sa incluzi faze comice intr-un film care e mai degraba serios.Filmul este complet, incepe ca si comedie, continua pe o linie dramatica, iar spre sfarsit e un action/suspans, dar cu toate astea umorul… citeşte
White1 pe 8 mai 2011 19:49
Doar o mica precizare,Ray nu a ucis "nenumarati oameni",asasinarea preotului a fost prima lui misiune.Asta plus victima colaterala.
Vorador pe 8 mai 2011 20:54
Probabil ai dreptate,cred ca nu am fost prea atent la film sau am uitat unele detalii,fiindca l-am vazut demult si m-am gandit sa comentez acum in speranta ca il vor vedea mai cat mai multe persoane.
dracusoru_cret pe 12 Decembrie 2010 02:09
Un flim care merita vazut, un Collin Farrel senzational a fost fenomenal cum a interpretat personajul, trebuie doar putin ignorate anumite detalii irealiste cum ar fi controlul pe tren si faptul ca se impuscau in centrul orasului fara sa tina cont ca ii vede toata lumea dar in rest un film foarte bun, ce pot sa spun sunt in Bruxelles acum deci il inteleg about being in fucking bruges.
Cristi Weed pe 11 Mai 2008 12:47
pare interesant , farrell il face si mai si ! :D
Edbah pe 20 Noiembrie 2009 09:09
O satira subtire la adresa filmelor ce au ca subiect criminali platiti si alte asemanatoare.
andyy pe 13 Iunie 2009 21:29
Un film bun, cu un umor aparete, destul de...intunecat. E un film de-a rasu-plansu.
syka pe 13 August 2008 07:06
e bunicel... faza cand ii zice farell lu grasu ala ca sunt doar trepte sa nu o ia pe acolo e criminala ...a si il strica finalu ... cel mai prost final posibil
White1 pe 6 noiembrie 2009 14:27
Nu inteleg care e problema cu finalul,mai bun de atat nu putea sa fie.Filmul e superb.
Alex pe 27 Iunie 2008 16:03
E un film foarte interesant, dar finalul strica tot !
Abbas pe 19 august 2010 08:31
pacat ca nu-ti merge mintea ceva mai bine. cum naiba strica finalul?
Go 1 2