Păreri Alexander

Alexandru

Alexandru Tudor pe 01 Februarie 2005 09:41
de nota 10 filmul
Kriszte Gabriel pe 24 Ianuarie 2005 09:45
nu le aveti cu filmele istorice,este cel mai bun film istoric.Nu se compara cu Troya,King Arthur.Si as vrea sa-l cunosc pe Colin Farrell caci este actorul meu preferat si sa-l felicit pentru toate filmele pe care le-o facut.ceau
Alin pe 27 Septembrie 2004 21:47
asha.si tu dai 5 stele pt ca...?asha te-ai sculat de dimineatza si ti-a venit?
bill_the_butcher pe 19 August 2003 22:05
filmarile au inceput. acest film va dezbate mai mult tendintele homosexuale ale lui alexandru decat productia lui bazz luhrmann.
din cate stiu eu, si ce-am citit, alexandru macedon nu a fost homosexual, ci foarte atasat de hefaistion.
in orice caz, homosexualitatea nu era privita atunci cu aceeasi ochi, cum este privita acum. era ceva normal pentru ei.

cosmin742000 pe 28 Februarie 2013 03:07
Un film istoric e-a dreptul jenant..........................................
VIBERS pe 15 septembrie 2013 21:43
Intradevar filmul este jenant, dar mai jenant esti tu.Tu esti deasupra jenantilor.Esti de-o cum se zice.Nu stiu dar de-o prostie rara.A si sa nu uit Cosmin mai taci.
aripidezapada pe 14 Aprilie 2010 22:05
Cum se numeste filmul??
the great???

Cumva filmul asta se vrea o glorificare a acestui Alexandru?? Sa fim seriosi, il ponegresc continuu.
Nu stiu cum a fost el in realitate (voi citi), nu cred ca e aceeasi persoana cu "Sf. Alexandru", dar ce am inteles din filmul asta sunt urmatoarele:

Asta numai rege nu era... ci un nebun! Da, incurajez si eu sa-ti urmezi visele, dar ce imparat esti daca visul tau e sa macelaresti lumea? Da, ca sa o supui si sa creezi un mare imperiu, ha ha. Sa fim seriosi, oricat de buna intentia i se pare lui, nu avea niciun drept sa faca asta. Ce mi-a placut batalia din padure, tot speram sa fi murit.. Tineam cu toata inima cu tribul ala.. nu suport invadatorii!!!
Noi chiar ne mandrim cu o istorie curata.. tot timpul am fost noi cotropiti, dar am invins aparandu-ne. Alexandru asta avea ce sa invete de la oamenii nostri....

adi_ramses pe 18 iunie 2010 17:50
spui numai prostii si habar nu ai de istorie.acest Alexandru ne e sf. Alexandru,nu are nici o legatura.e un personaj istoric.Grecii au fost invadati sute de ani la rand de catre imperiul persan,pana cand acest Alexandru a reusitn sa-i infranga. e vorba de aceeasi persi din filmul 300 d spartani.acolo era invers,persii erau invadatorii,si asculta de mine ca noi daca eram in stare sa-i infrangem pe turci sau pe romani am fi facuto,dar am fost tot timpul slabi si umili cum suntem si acum. eu zic ca noi avem ce invata de la ei
Sikandar pe 20 august 2010 13:52
Râzi tu, dar râzi de prostia ta, adică de tine însăţi! Ce pot să-ţi mai cer atunci când tu consideri că visul lui a fost să "măcelărească lumea"? Se observă că nu ştii nimic şi cât de limitat îţi este orizontul.
anton_mihailescu pe 06 Octombrie 2005 12:19
Calitate mult prea slaba pentru vedetele care au fost implicate in aceasta productie ... doar efectele speciale sunt la inaltime ...
Felix pe 16 Aprilie 2005 00:29
Am vazut filmul ... Cele mai lungi 3 ore din viata mea ( cam cat cele de la Matrix Revolution ). Am sa ii dau totusi 5 stele pentru ca s-a terminat :D . Pe bune acum ce au vrut astia sa faca ? Ca rezultatul a fost un film despre greci cu nume de romani , un Alexandru nu homosexual ci efeminat ( pe bune tipu asta a plans prea mult ) ... un Colin a lui Farrel foarte necovingator ... o mama ( Olimpia ) provenind dintr-o cultura necunocuta mintii umane , pe bune acu ce a fost cu accentul ala si serpii si bijuteriile .... o armata care te indemna sa ii trimiti la un concurs de frumusete nu la lupta .
Cred ca cele 5 stele sunt si pentru ca in ciudata a toate aste a reusit sa nu depasesca "valoarea" lui Jonny Memnonyck "

Go 1 2 3