Păreri Skyfall

(2012)

007: Coordonata Skyfall

psihologu pe 31 Iulie 2010 14:37
Skyfall: Daniel Craig il readuce pe James Bond pe culmile succesului
"Lumea e prea mica" pentru Daniel Craig si James Bond-ul sau triumfator. La 50 de ani de la prima aparitie pe marile ecrane, James Bond pare mai tanar si mai in forma ca niciodata. Daniel Craig revine pentru a treia oara in rolul agentului 007, dupa o pauza de 4 ani, cand cauta cu orice pret razbunarea in Quantum of Solace. Regizorul Sam Mendes, desi este la primul sau film de actiune, a reusit sa reinvie un James Bond usor dezorientat si sa-l transforme intr-un James Bond a carui directie pare sa fie una singura: succesul. Skyfall urca, si pe buna dreptate, pe podiumul celor mai bune filme din franciza.

Patru ani au avut de asteptat fanii pana sa isi revada eroul pe marile ecrane. Insa asteptarea a meritat, pentru ca Skyfall aduce un James Bond reinventat, modern, dar care isi pastreaza in continuare trasaturile clasice: nu renunta la urmariri spectaculoase, gadgeturi… citeşte

nicoux pe 19 ianuarie 2013 10:51
...ei nici chiar asa, l-ai vazut cand alerga ca o fetita spre capela ? Parerea mea este ca Daniel Craig este mult mai slab si dealtfel atat de nepotrivit incat a banalizat seria Bond.
psihologu pe 19 ianuarie 2013 18:11
Au vrut sa-l faca mult mai realist fata de precedentele, si dupa parerea mea, au reusit.
bogdan0125 pe 02 Martie 2010 22:19
Cred ca deja putem considera Serial TV aceasta serie.
Xuxa44 pe 01 Noiembrie 2012 11:54
Parerea mea.. sincera
Cel mai prost film din seria James Bond... a fost pt prima oara in viata mea cand am adormit in cinematograf. Si ce rusine mi-a fost cand m-am trezit, insa rusinea mi-a trecut rapid cand, in timpul iesirii din cinematrograf, am realizat ca multi dintre spectatori radeau de cat de bine au dormit pe filmul asta....
Parca au irosit "vraja" lui Daniel Craig ....

VIBERS pe 1 noiembrie 2012 18:58
Si ce nu ti-a placut la filmul asta?Nu a fost intradevar la fel de bun d.p.m.d.v ca si Casyno Royal, dar chestia asta cu somnul in cinema deja este rasuflata.Trebuia sa dormi mai mult acasa.Si ca idee sa stii ca a fost votat ca cel mai bun film dintre cele 3 filme cu Daniel Craig din seria Bond.
Theodoric pe 16 februarie 2013 17:39
nu as zice cel mai slab din serie
Adelutza_03 pe 20 Decembrie 2012 00:49
Oribil
Nu tu stil, nu tu gadgeturi, nu tu umor, nu tu romantism... Un James fara Bond in el... Mi-am pierdut timpul desi stiam ca acest Daniel Craig mai mult nu poate...
lapidarium pe 3 ianuarie 2013 14:13
Citeste comentariul meu si o sa regasesti ceva din constatarile tale
deniro7 pe 4 decembrie 2017 20:50
pfff... romantism? :)))
TheBestFilmCriticintheWorld pe 12 Aprilie 2012 15:37
EXCEPTIONAL
mERITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Sunt cel mai mare fan James Bond din Romania!!!
spanac2015 pe 2 noiembrie 2012 20:46
Deci "Sa moara mama" de nu ii printre cele mai tari filme cu James Bond care le-am vazut , Dench isi joaca foarte bine rolul , Craig ii si el la inaltime , Finnes ii prea tare , dar cireasa de pe tort ii Bardem ....ii magnific , cred ca se poate bate la cel mai tare "Villain"din serie ...si ce final ... cu toate ca putin mi-a parut rau de ce s-a intamplat dar WOW! . Pentru toti fanii James Bond ii neaparat de vazut , si pentru ceilalti ii un film bun de inceput de Weekend :) Peace !
bondarenko pe 23 decembrie 2016 22:26
In ce clasa esti?
marius93 pe 09 Ianuarie 2010 13:35
Orice film cu James Bond are priza la public, probabil din cauza asta mai fac inca unul.
stefanmihaela pe 25 septembrie 2012 12:24
Intradevar, dar si subiectele pe care le abordeaza in fiecare film tin publicul in priza si il face sa plateasca bilete la cinema. Sunt convinsa ca nici aceasta productie nu va dezamagi.
cosmin742000 pe 27 octombrie 2012 23:51
Priza doar daca te bagi la 220 v :))
Srdjan pe 27 Octombrie 2012 14:25
Probabil cea mai buna parte din noua serie Bond.
Scene de actiune de bun gust (nu regizate in stil SF), peisaje superbe, intriga buna.

Povestea a evoluat bine pe parcursul filmului si finalul a fost cireasa de pe tort.

Anna23 pe 04 Noiembrie 2012 01:38
Foarte bun filmul, trebuie vazut. L-am vazut la IMAX, am murit de cald, cred ca erau peste 30 de grade in sala :))) Cand s-a terminat filmul lumea se ducea sa faca reclamatie :))) Pe buna dreptate :P
Magik pe 6 noiembrie 2012 23:40
=)))))
Yasmina001 pe 28 Octombrie 2012 16:53
revelatie
Desi filmele de actiune nu sunt genul meu, am hotarat sa merg la cinema sa vad Skyfall la recomandarea unei persoane si sperand sa uit cat mai repede esecul Taken 2 de acum 2 saptamani.
Filmul a fost foarte bun, cu mai putina actiune decat in precedentele filme cu James Bond, din cate imi aduc eu aminte, Skyfall este mai sensibil, mai realist si in acelasi timp plin de umor de calitate.
Daniel Craig desi putin imbatranit, este foarte bun in acest rol si sexy!
Melodia Skyfall semnata Adele m-a fascinat.
Vizionare placuta!!!

dido pe 7 ianuarie 2013 20:43
Daniel Craig o fi sexi in film dar doar pentru el...sec si rece ca o cizma!
dark_asterix pe 29 Ianuarie 2010 23:37
..pff ink un bond movie..frate da agentu asta nu mai moare si el k omu
cosmin742000 pe 27 mai 2012 00:09
E un fel de Highlander:))
mirceaveronica90 pe 31 octombrie 2012 13:34
Am vazut filmul si este senzational....cred ca ma mai duc sa il vad o data:)
andrei20 pe 03 Martie 2012 17:38
este un film super. Mie imi plac foarte mult filme cu spioni si mai cele in care joaca Daniel Craig
brutalistic pe 30 Septembrie 2012 16:48
mommy was very bad
femei fine, actiune tipica seriei JB. dupa Sean Connery, Daniel Craig este cel mai potrivit in rolul agentului britanic 007. Judi Dench este fascinanta in rolul M.
TheBestFilmCriticintheWorld pe 30 octombrie 2012 01:15
pacat ca si Dench si Craig parases franciza. Am citit recent ca urmatorul Bond ar putea fi un actor de culoare.Ce spuneti de asta?
farfui33 pe 12 noiembrie 2012 16:08
deh
Catalin.P pe 26 Octombrie 2012 23:38
Capodopera
Tocmai ce am venit si eu de la film, singurul lucru care nu mi-a placut au fost reclamele care s-au intins pe 15 minute si mi-au luat din rabdare, dar imediat ce filmul a inceput am ramas captivat. Lui Daniel Craig chiar ii vine ca o manusa rolul.
cosmin742000 pe 27 octombrie 2012 23:56
ptiu la naiba si eu care voiam sa ma duc la filmu asta numai pentru reclame., dar daca imi " iau din rabdare " nu ma mai duc , ca eu si asa nu prea am rabdare:))
bondarenko pe 23 decembrie 2016 22:28
catalin esti praf , probabil primul tau film vazut la cinema . Esti din Fierbinti?
wildinthecountry pe 26 Octombrie 2012 07:13
X
E ok filmul
Ma asteptam la Mai multa actiune
Poate e cel Mai realist filmat Bond
Javier Bradem straluceste in roluri negative
Sunt cateva faze de actiune la inceputul filmului care seamana Putin cu cele din taken 2 fiind folosita aceeasi locatie in Istanbul
De apreciat prezenta in film Chiar si scurta a lui Albert Finney

cosmin742000 pe 28 octombrie 2012 00:00
Wildinthecountry nu pot sa cred ca ai fost la asa ceva . Probabil ca te-ai saturat de cate filme bune ai vazut si ai vrut sa vezi si ceva comert cu amanuntul :))Te inteleg , si mie mi se intampla , eu insa ma rezolv cu un horror ceva :))
wildinthecountry pe 28 octombrie 2012 06:46
Am fost de plictiseala si recunosc..din dorinta de a- l vedea pe Bardem . Poate si din curiozitate. :)
lapidarium pe 03 Ianuarie 2013 14:10
Blond, James Blond!
Ultimul James Bond-Skyfall este doar un mare fas, un produs al marketingului agresiv american, ce le-a indus unora ideea de calitatate si ceva nemaivazut pana acum.
In mod cert Daniel Craig (desi se apropie de originalul scriitoricesc a lui Fleming, dupa spusele unora) este unul dintre cei mai urati James Bond (si la propriu si la figurat) fara pic de carisma si talent actoricesc.
Fiind un fan al acestei francize, urmarind toate James Bond-urile incepand cu Sean Connery pana la Pierce Brosnan, pot spune ca m-am cam oprit aici (sau ma rog, pana se mai schimba ceva pe la scenariu sau actorul principal).Casino Royale si Quantum of Solace nici nu le-am vazut (si nu imi pare rau !)
Si ca sa vedeti muntii de imaginatie al creatorilor, scena de urmarire pe acoperisurile din Istanbul (avand in fundal Hagia Sofia) mah, parca le vazusem recent in alta pelicula.Da, nu ma inselam… citeşte

Adelutza_03 pe 3 ianuarie 2013 20:04
Cat de bun poate sa fie comentariul! Nota 100!! Observatiile sunt total pertinente si foarte adevarate! Imaginea Istanbulului, trenul si pistolul si metroul SF pur... Nu oi fi eu Miss World dar fetele Bond lasa intr-adevar de dorit... Ce sa mai f bine punctat!
VVVVV pe 1 februarie 2013 23:42
da, la cate comentarii pro am vazut credeam ca incep sa ma tampesc.....de fapt, nu......fara discutie unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut in ultimele luni.....cred ca e ultimul Bond la care ma mai uit.....
MrJuVe pe 26 Octombrie 2012 03:14
Tocmai am iesit de la film si chiar daca nu ma asteptam la prea mult, mai ales la nivelul originalitatii, trebuie sa spun ca am primit si mai putin.
Filmeonlinesubs pe 25 Octombrie 2012 15:51
Sigur numai reclama este de el
tam tam mare la acest film bag mâna in foc că numai trailerul este de el ....
lmalureanu pe 12 Noiembrie 2012 09:47
e ok daca ai intre 12 si 15 ani
ceva scene de actiune si cam atat. Povestea e cusuta cu ata alba iar la unele scene e inspirat din Home Alone
Noroc ca era sonorul tare ca altfel adormeam

VIBERS pe 12 septembrie 2013 23:05
Probabil ca asta este si varsta pe care o ai.Sau nu????
gabyyy21 pe 10 Noiembrie 2012 01:44
Trebuia mai mult Bardem :) senor Mendes
Da, filmul e bun...posibil cel mai bun film cu celebrul 007 in cei 50 de ani de existenta in cinema..
Dar hai sa nu exageram cu laudele ... Prea multi il compara DOAR cu filmele din seria 007, filme care majoritatea nu sunt de o calitatea prea buna...
"Pe piata" exista (cred:D) zeci de FILME CU SPIONI mai bune..ca sa nu mai spun ca sigur exista sute de FILME mai bune ca acesta.
Pana la urma faima acestui brand plus milioanele de ..cred ca.. lire cheltuite pe publicitate au avut efectul scontat in privinta incasarilor ...
Nu contest ca, cele de mai sus ..completate de o regie si distributie de oscar si cateva review-uri bune pe care le-am citit inainte sa merg la cinema, poate mi-au ridicat prea mult asteptarile de la film..
Acum, strict artistic:)...
putin prea lung ca durata..si totusi muult prea scurte aparitiile lui Fiennes si Bardem...Javier… citeşte

Cravan pe 27 Octombrie 2012 18:05
007 is back
Filmul asta este foarte tare , un remake foarte bun a celebrelor filme cu 007.
Se vede ca filmul a fost foarte bine gandit , locatile de filmare sunt absolut fantastice si actori sunt absolut fenomenali.Nota 10

cosmin742000 pe 28 octombrie 2012 00:01
absolut :)
VIBERS pe 3 martie 2013 22:25
Absolut esti penibil
piccolodaimao22 pe 28 Octombrie 2012 19:01
Pe bune...
Cei care spun ca asta e cel mai bun film cu Bond ever...au probleme mintale.Cei care spun ca asta e cel mai bun film cu Bond din cele cu Craig....au din nou probleme mentale.Neconparandu-se cu genialul Casino Royal care a fost maximul lui Craig,nici macar batand Quantom of Solance care a fost foartee slab.De ce e Skyfall un film prost?Pentru ca :povestea se rupe si devine fara sens(ce s-a intamplat cu lista cu spioni si in mainile cui a ajuns...)nu exista o Bond girl(aia care e mai buna si ai parerea ca e Bond girlu moare dupa 10 min,si negresa e secretara lui care e un personaj clasic apare in toate filmele)umanizarea lui Bond(atat in cartii cat si in ultimele 22 de filme el nu asculta ordinile lui M,si isi arata pe fata ura fata de cum il numeste in carti"un marinar batran care nu isi revine dupa cel de al doilea razboi mondial" si acum incepe sa o considere un fel de mama..(pe bune e… citeşte
VIBERS pe 28 octombrie 2012 23:25
Da ai dreptate pe alocuri dar nu poti spune ca este o mizerie de film.Fii si tu mai obiectiv.Intradevar nu se compara cu Casyno Royal dar este un film serios si bun de vazut.
nicolas1984 pe 11 noiembrie 2012 12:29
@ oana79 -> bine macar ca tu stii sa scrii corect. mwhahahhahhaahah
Flangea007 pe 10 Martie 2013 21:24
Foarte bun!
Mie personal mi-au placut dintodeauna filmele cu spioni.Am asteptat ceva sa apara acest film si pot sa spun ca si-a meritat asteptarea.Este cel mai realist film din seria Bond,Daniel Craig facand o treaba excelenta in rolul agentului btitanic 007.Mi-a placut foarte mult secventele de actiune dar m-a dezamagit faptul ca 007 a folosit foarte putine gadgeturi(sincer sa fiu ma asteptam la ceva mai mult)dar e bine si asa.M-a impresionat foarte mult melodia skyfall semnata Adele de la inceputul filmului.Este un film foarte bun,si vreau sa mentionez ca merita vizionat.
Octaz pe 09 Noiembrie 2012 17:15
E bine ca James Bond nu e mort ca personaj si in continuare este conteporan si cu cei care nu l'au prins in multele filme din anii trecuti. Daniel Craig cred ca este cel mai potrivit pentru acest rol... este efectiv genial. Marturisesc ca inca de la inceput de la memorabilul "Skyfall" cantat de Adele, mi s'a ridicat parul pe maini... Nu mai mentionez scenele emotionante de pe parcurs. Foarte tare!
edit 2016: Este intr-adevar altceva decat am vazut pana acum, un James Bond revitalizat si mult mai sigur pe el!

Ghemot pe 27 Octombrie 2012 17:42
Actiunea si comedia se imbina perfect cu rolul lui 007.
Foarte bun: actor(I), scenariu, imagine, sunet,tot, mai ales daca este vazut la cinema!!!

MCBuneloo pe 02 Februarie 2013 14:05
Mai bun a fost Bourne Legacy.
Un film mai bine inchegat mi s'a parut Bourne Legacy.
adizoo13 pe 26 Ianuarie 2013 16:02
bond asta e mai tare ca hulk and co., ......trebuia sa moara de vreo 10 ori...ce cacat...supa reincalzita
legolas05 pe 14 Ianuarie 2013 14:42
probabil ca este cel mai bun film cu James Bond,dar mie nu mi-a prea placut,ma mir ca a facut incasari de 1 miliard de dolari in toata lumea
ALEXISROSTUDIO pe 26 Noiembrie 2012 19:34
super tare filmul
Daniel Craig a fost numit de catre Roger Moore cal mai bun BOND de pana acum.
naski2000 pe 01 Noiembrie 2012 20:06
........l-am vazut. Abia asteptam sa-l vad, deoarece personal consider ca Daniel Craig este tipul cel mai potrivit pentru 007.Mi-a placut si Pierce Brosnan, mi-a placut si sir Sean Connery, mi-a placut si Roger Moore, mi-a placut si Timothy Dalton. Dar parca aste e cel mai " englez" dintre toti ailaltii. Despre film nu pot sa spun insa ca e cel mai slab dintre toate " Bond-urile " in care a jucat Daniel Craig. Scenariul a fost creat pentru revista Pif probabil. Macar de erau ceva curse de masini mai tari , ceva impuscaturi mai serioase, ceva scene cu " tanti dezbracate "( dat fiind inclinatia agentului pentru escapade amoroase...)........frate mai nimic...Eram sigur inca de la primele scene ale filmului despre ce va fi vorba. Am inteles ca au disparut din arsenalul agentului smecheriile create de Q, gen masini zburatoare, invizibile, dotate cu cele mai trasnite inventii, ceasurile cu… citeşte
TinRin pe 26 Octombrie 2012 13:49
Skyfall: DONE
Am fost azinoapte la premiera. Timisoara, 23:59... multa multa lume. Cinemacity a pus la dispozitie 2 sali mari. Extraordinar film. Daca pana inainte de premiera nu-mi placea melodia Adelei de pe coloana sonora ... acum imi place, deoarece o ascult in contextul unui film foarte foarte bun. Veti avea o mare surpriza referitore la Skyfall !
cosmin742000 pe 27 octombrie 2012 23:57
Bun deci filmu face contextul melodiei , de notat .
VIBERS pe 12 septembrie 2013 23:06
Cosmine lasa-ne lasa-ne lasa-ne lasa-ne.
Spaghete pe 13 Februarie 2013 22:59
Aceeasi supa reincalzita dar cu din ce in ce mai putine ingrediente. Plictisitor si insipid!
Am dormit excelent datorita lui.

BETRulleR pe 03 Decembrie 2012 23:13
Incepe sa se banalizeze. Lipsa ideilor in actiunile spectaculoase, cu care ceilalti BOND ne obisnuisera, iese din ce in ce mai in evidenta. Se suplineste cu o alambicare in limbaj si cu un umor englezesc, dar sa-mi fie iertat, cam searbad. Nu faci un film interesant cu inteligenta, ci cu HAR si talent scriitoricesc. Degeaba se caznesc cu totii din echipa sa suplineasca un scenariu saracut, cu regie de clasa, imagini si efecte bune. Nu prea reusesc. Pacat, pacat, de laptele varsat...
Harry1516 pe 03 Noiembrie 2012 17:19
Bond...Un nou capitol si o referinta pentru 007, ,,Skyfall'' este o imbinare placuta intre actiune si personaje
In 2006 eram placut surprins, chiar impresionat de ,,Casino Royale''. Ulterior stacheta a coborat dramatic cu ,,Quantum of Solace'', care nu s-a putut apropia de magnitudinea primului Bond avandu-l pe Craig in rol principal. Si pentru ca era pacat sa nu il omagiem pe cel mai celebru spion din istorie cu 50 de ani la activ in cinematografie, in 2012 ni s-a adus pe marile ecrane ,,Skyfall'' care a demarat rapid in cursa catre cel mai bun film cu 007.

Portretizat inca o data de Daniel Craig, James Bond revine intr-o forma de zile mari cu o ecranizare pe masura. Axat mai mult pe un coflict personal decat pe o amenintare globala, ,,Skyfall'' iese la inaintare cu personajele sale, dar nu uita sa aduca si o actiune captivanta, precum si un secenariu grozav. In aparenta ranit, dar puternic, lucid, determinat si flegmatic in acelasi timp, Bond trebuie sa-si dovedeasca… citeşte

gabiboy pe 28 Decembrie 2012 03:17
manipulare in masa
se pare ca reclama agresiva facuta la heineken v-a spalat creierul daca voi numiti filmul asta capodopera, mai ales ca face parte dintr-o franciza celebra si comparat cu partile anterioare e de doi lei....
pe scurt :
-o masina clasica si atat..nimic nou
-doua gagici si alea varza
-gageturi nu mai zic, te umfla rasul
si o ora din film se petrece la casuta aia uitata de lume
Concluzie..ultimul mission impossible mi s-a parut slabut dar comparat cu asta
a fost epic.

VIBERS pe 31 decembrie 2012 16:34
Nu te supara dar tie ce filme iti plac??????Fara a fi IPOCRIT si sa imi spui capodopere gen The Godfather, Scarface sau Shawshank redemption.Numeste un film care ti-a placut.Fii sincer.
VIBERS pe 3 martie 2013 22:28
Da intradevar Iron man 1 este comparabil cu asta, la fel si Lotr asta daca ai probabil 9 sau 10 ani.Cum poti compara niste filme de genu asta frate.
Macabru pe 23 Octombrie 2012 17:49
Spre rusinea mea, n-am vazut nici macar un film cu James Bond. Pe asta cu siguranta o sa-l vad. Arata fantastic. Daniel Craig joaca super bine.
cosmin742000 pe 28 octombrie 2012 13:25
Stai linistit ca nu ai pierdut nmic :))
VIBERS pe 12 septembrie 2013 23:07
Hai mai taca-ti fleanca.
CosminD pe 13 Octombrie 2010 14:59
De stiut
Un nou ACTOR aparut in BOND 21 si 22, un nou JAMES BOND (AGENT 007) s-a creat, noi EFECTE SPECIALE sau descoperit de catre corporatia AGENTILOR.
Practic, 007 v-a apare ori de cate ori se vor descoperii noi EFECTE SPECIALE in ale DISTRUGERII PLANETEI si inclus in ale salvarii planetei.

Din aceasta cauza tot fac BRITANICI noi FILME ARTISTICE cu AGENTUL 007.

cosmin742000 pe 28 octombrie 2012 00:11
Nu inteleg cine s-a creat : agentul ? noile (d)efecte speciale ?.In fine nici nu ma interesaza , fapt e ca in ambele situatii s-a faultat limba romana . Ca sa nu mai zic ca expresia " Noi EFECTE SPECIALE sau descoperit de catre corporatia Agentilor " e de cartonas rosu (tot la limba romana )"Practic 007 v-a apare ori de cate ori se vor descoperiiiiiiiiiiiiiiiii noi efecte speciale in ale distrugerii planetei si inclus in ale salvarii planetei " e insa o adevarata capodopera : Concluzia reiese de netagaduit "Din aceasta cauza tot fac BRITANICI noi FILME ARTISTICE cu AGENTUL 007. "
nicolas1984 pe 11 noiembrie 2012 12:31
Ai dreq britanici. ntz.
cosmin742000 pe 27 Mai 2012 00:16
Mie nu mi-au placut niciodata filmele cu James Bond , nici chiar cele cu Roger Moore , mi se par niste filme de actiune ieftine , greu de crezut ca se pot intampla in realitate.Oricum filmele seriei James Bond sunt in medie de nota 3 cartile insa sunt de maxim nota 2 , pe cat de usurele sunt filmele pe atat de inutil imbarligate sunt cartile. Ma mai uitam la James Bond pt femeile frumoase . In asta , ultimul , nici de asa ceva nu o sa mai am parte asa ca zic pas .
TheBestFilmCriticintheWorld pe 18 iunie 2012 15:48
Acum remarc comentariul D-stra... eu tocmai V-am raspuns la intrebarea pe care mi-ati adresat-o! Sunteti totusi mult prea radical... James Bond reprezinta un personaj indispensabil cinematografiei mondiale... pt a-l intelege si filmele cu el tb totusi.... in sfarsit.... nu vreau sa fiu rau asa ca o las moarta!
VIBERS pe 12 septembrie 2013 23:07
Cosmine shut-up and drive.
Razvan600 pe 09 Iulie 2013 21:16
My name is Bond...James Bond
Unul dintre cele mai reusite filme din seria "James Bond". Merita vazut.
mosu332 pe 23 Decembrie 2012 19:46
mdea
Mai filmul este un bun, asta daca il privim din perspectiva unui simplu film de actiune fara radacini. Dar asa nui orice film ci e 007... o franciza care a fost stricata cand l-au bagat pe Daniel Craig in ea.... el nu are nici o legatura cu personajul ( da e un actor exceptional si joaca bine in filme de actiunea ) dar nu are sharmul pe care ar trebui sa il aiba acest caracter, nu e galant cum ne-am obisnuit; Si acum cu povestea acestui film ... au stricat de tot seria.
Hannibal88 pe 15 Aprilie 2013 15:39
IN SFARSIT
Pe bune... in sfarsit...
Cel mai bun din serie.
In sfarsit revin in realitate, nu fantezie asa cum erau pana acum, exceptand Casino royale.
Foarte bun.. sa speram ca urmatorul e peste

Hannibal88 pe 15 ianuarie 2014 11:29
revin cu un alt comentariu manat de negativismul vostru; nu multa lume intelege acest film , aceasta francize, si nici nu trebuie, cine nu il intelege e de ajuns sa il vada ca un film cu impuscaturi si faze trase de par; Daniel craig a fost ales pt. expresia lui impietrita ce emana un sentiment de indiferenta, duritate etc. lucruri ce le-a capatat vietii dure pe care a dus-o ca si agent, doar nu vroiati sa aiba o expresie faciala demna de un preot bland etc. 2 la mana james bond nu este targetat pt. Oscar, e targetat a fi un film de clasa A si atat, ca mai ia un Oscar rar ce-i drept, e alta, dar nu o sa vedeti ca va lua Oscar pt. interpretare sau best picture. Nu zic, ca ar putea apasa acceleratia spre un scenariu mai realist , dar zic ca ultimele 3 au fost cat se poate de reale, nu asa de fanteziste fata de precedentele. poate daca Christopher Nolan a-r regiza urmatoarele 2 filme, asa cum se barfeste, poate a-r resuscita mai mult francize ( cum de altfel a facut-o mendes ) ca si in cazul lui batman.
lolosu pe 26 Februarie 2013 15:41
cu siguranta nu este cel mai bun 007...pe mine un m-a atras mai mult Casino Royal
Au fost anumite faze in film care nu m-au convins...de retinut coloana sonora...

zzzzzzz pe 22 Februarie 2013 04:50
o faza cam exagerata in rest foarte ok
Pentru genul acesta de film chiar a fost un film foarte vizionabil. Unele lucruri au cam scapat de subcontrol....ex: cu 2 butelii de gaz arde ditamai casa(as putea spune chiar castel..vezi cand se trage din elicopter in casa/castel) ..nu am probat daca intr-adevar ar avea un asemenea efect 2 butelli dar totusi din ce am mai vazut/auzit pe la stiri (parerea mea)! siii nu se prea observa cand e ranita M. ,sau poate nu m-am prins eu...dar na asta nu m-a deranjat atat de tare cu atatea focuri de arma pe acoloo...;)
alex_il_fenomeno pe 27 Decembrie 2012 12:56
mie personal mi s-a parut unul dintre cele mai reusite filme cu agentul James Bond, desigur, dintre cele moderne, avand un inceput atat de alert in care totul este pus sub semnul intrebarii, protagonistul Daniel Craig care pare sa dovedeasca cu fiecare film cat de bine i se potriveste acest personaj, apoi momentele de tensiune din interior si exterior, surprizele aflate pe parcurs de protagonist si tot valul de intrigi si actiuni care au stat la capataiul productiei. merge urmarit cu placere, si nu doar daca esti un fan al celebrei francize.
MarutaAdrian pe 17 Noiembrie 2012 20:56
Merita!
Merita din plin efortul de a-l vedea la cinema ! Eu cel puțin nu am fost dezamăgit de Bond.. James Bond.
claudiu25 pe 15 Noiembrie 2012 16:09
hmmm nu prea
ma asteptam la ceva mai bun dau Nota 8 pentru actor in rest multa vorbaraie putina actiune in film mai bune precedentele mult mai bune
chetta pe 10 Noiembrie 2012 23:06
.....
un film bun!!! Merita vazut ,clar!!!!!
...........

samaccineldenume pe 25 Martie 2013 00:45
Praff
Un film facut cu cheltuieli reduse , un film facut pentru bani care se foloseste de numele Bond pentru a face bani , ca si cum ai pune sigla mercedes sau bmw pe un trabant pentru a il vinde bine asa este acest film.... un film sec si plictisitor cu putina actiune tot filmul are 3 faze de actiune si alea obosite rau restul este numai vorba de ai senzatia ca te uiti la o telenovela. Seria asta devine din ce in ce mai praf cu filme din ce in ce mai proaste mai bine ar termina cu ea odata si asa fara pierce brosnan e 0 , Craig nu are stofa de 007 pe care o avea Pierce , Craig joaca ca un robot nu exprima nimic zici ca este un robot care face ce e programat sa faca nimic mai mult ceea ce il face un actor slabut.
Hannibal88 pe 15 aprilie 2013 15:32
inseamna ca nu sti care e adevarata fata a lui bond plus ca craig e pe bune cel mai in masura sa redea STAREA lui bond, asa se comporta un agent rafinat, citeste cartile lui ian si mai vorbim
White1 pe 23 mai 2013 14:29
Un film facut cu cheltuieli reduse?:)) O fi el ieftin, dar e scump.
MisuConasu pe 18 Martie 2013 21:36
Am vazut filmul chiar acum doua zile si am ramas chiar dezamagit...ma asteptam la cu totul ceva surprinzator si nemaivazut pana acum in filmele James Bond dar mai ales in filmele Bond cu Danie Craig. Nu stiu daca e cel mai slab dintre toate dar cu siguranta cel mai slab din seria Bond cu Daniel Craig.
Nu se poate compara cu predecesoarele sale, Casino Royale si Quantum of Solace. MAI ALES cu Quantum of Solace din 2008....pur si simplu nu se poate compara. Filmul asta, fara suparare sper fanilor Skyfall, e sec, nu iti transmite acel sentiment de film James Bond care toate l-au avut pana acum. Ce sa mai zic, daca pana acum mi se parea ca, Craig il joaca fortat pe Bond si nu se potriveste din lipsa sarmului...ei bine, in filmul asta sarmul si carisma personajului sunt dizolvate complet si de abia ca exista......
Sincer si cu parere de rau, mai ales ca sunt fan James Bond, nu… citeşte

SimonAdebisi pe 19 Februarie 2013 15:29
dezamagitor...
Nu sunt un fan al lui Daniel Craig dar in Skyfall am vazut inca o dovada ca e un actor limitat,filmul e plictisitor,"scurt" si cu o tenta de drama,nu poti sa zici ca asta e cel mai bun film din seriile Bond,adica nu exista "cel mai bun Bond", dar cel mai prost da si Skyfall e in "Top 3",cum zicea si @Pitbull,modernii il aleg pe Pierce Brosnan,eu unul da si chiar priveam un Bond cu Pierce Brosnan cu placere,avea alt aer,actiune,"finete",dar nu toti suntem la fel.
Manusa pe 05 Februarie 2013 22:27
Eu unul m-am saturat de atatea continuari la unele serii, si aceasta serie 007 se afla printre ele. Oricum Skyfall mi-a placut si a fost un film bun, poate cel mai bun din serie, ma refer la acelea in care a jucat Daniel Craig. Sunt sigur ca seria nu s-a terminat aici, probabil in urmatorii 10 ani vom mai vedea 4 continuari......sau 5. Cine stie, sa fie, sa curga banu' .
Go1 2 3 4