Păreri Skyfall

(2012)

007: Coordonata Skyfall

Jackyms pe 27 Octombrie 2012 09:29
Un film intre foarte bun si bun.
Aseara am trecut pe la cinema sa vad si eu noua productie cu Bond.Prima parte a filmului cu urmarirea prin Instambul chiar mi-a atras atentia foarte mult cu un final neasteptat de mine. In rest actiunea a fost de calitate dar parca cu prea mari pauze intre ele.
Oricum, un film care trebuie vazut daca te pasioneaza filmele de actiune, cu spioni, sau pur si simplu iti place de Bond.

naski2000 pe 1 noiembrie 2012 21:49
Amice : se scrie Istambul nu Instambul.......in rest sunt de acord cu ce ai scris, in mare
Jackyms pe 10 septembrie 2013 01:33
Greseala mea ! Sorry.
aka12 pe 24 Octombrie 2012 12:42
AMR 2 zile :)
Mai sunt doua zile. De pe 26 octombrie o sa apara in cinematografe. Il astept de atat de mult timp incat aproape nu mai am rabdare. Am citit foarte multe lucruri bune despre el si in plus sunt tare curioasa sa il vad pe Javier Bardem in acest rol. Nu mai vorbesc de Daniel Craig care va fi cu siguranta senzational.
Infinity pe 09 Noiembrie 2012 20:57
Skyfall (2012)
Frumos filmu'! Mi-a placut mult. Cel mai bun din serie. Rolul de James Bond il prinde foarte bine pe Craig. Joaca foarte bine. Filmul este reusit, din toate punctele de vedere. De la soundtrack, actori, actiune si pana la scenariu. Au pastrat ceva frumos spre final. Unul dintre cele mai bune filme ale anului 2012.
DrkJoker pe 23 Octombrie 2012 21:47
Vreau sa stiu si eu daca se va rula filmul in Craiova?
venator pe 25 octombrie 2012 00:26
da va rula! de pe data de 26 octombrie, vineri la cinema patria
manolachemihai21 pe 23 Octombrie 2012 12:37
Stie cineva in cat timp a fost construit sediul MI6? In 5, 9 sau 12 saptamani?
stefanmihaela pe 23 Octombrie 2012 11:41
Sunt convinsa ca va fi o productie foarte buna,. Am citit cronicile si toate se arata a fi pozitive
Nimicdinceparafi pe 19 Octombrie 2012 20:39
Din cate vad ,in Craiova va rula la o saptamana dupa premiera nationala.Pacat :((
mirceaveronica90 pe 17 Octombrie 2012 11:18
aplicatie skyfall
Ati vazut aplicatia 007 Challenge de pe Facebook? Iit poti inscrie poza ta care sa reprezinta replica ta ca agent James Bond. M-am inscris dar mai trebuie sa ma gandesc la o replica buna care sa ma reprezinte..:D http://www.facebook.com/CineForum.ro/?sk=app_113119518845135&code=AQA8MYqDxfiUx9Quoq7CNp9YU5x0nxUnTyoWynfuXykGQbghr6Etkl8zbFErnpaFtFb1fYUVniz_QTlczlLIZteJM_IYQHqV0TUQJndONsSkCVAtX8DvhLd4rKnSmY2q71aWXWhB06M7BQ8oPvTK6gdHUBgL0gpnaUdkgcT80-8LEYhZRD9RDbjmyx1q-vpUES8_e4_Nqi1zQhb0pH_jQyHF#_=_
stefanmihaela pe 17 octombrie 2012 11:20
Asta este o aplicatie foarte buna pentru adevaratii fani James Bond..Ma gandesc si eu la ce fotografie sa incarc..
Netricsa pe 02 Septembrie 2012 16:41
I Can't Wait
Nu mai pot astepta filmul, am vazut trailerul si e epic ,se vede ca aduce ceva nou fata de celelalte filme cu 007 in care a jucat Daniel Craig
LorenzoRS1 pe 07 Iulie 2013 17:08
Slab!
E am 2 sau al 3 J. Bond slab! E ok filmu dar e cam slab, o sa atipesti putin la el!
VIBERS pe 6 decembrie 2013 20:19
Probabil ca tie iti plac filmele cu actorul ala cum il cheama????Iti dau un indiciu.Este nick-ul tau.Si Lamas
VIBERS pe 29 iulie 2014 01:12
Marea majoritate a actorilor care au interpretat aceasta serie sunt actori trecuti de 40 sau chiar 50 de ani.
cirstina111222 pe 05 Noiembrie 2012 20:29
skyfall
Este unul dintre cele mai bune filme realizate in ultima vreme. Daniel Craig de nota 10 ! un film obligatoriu de vazut !
periculos pe 03 Noiembrie 2012 19:11
cum vad filmul nu reusesc sal vad care stie sami spuna cum pot sal vad multumesc
Akatzuky pe 06 Martie 2013 22:54
Chiar mi-a placut!
Mie personal chiar mi-a placut! Un film tipic cu James Bond care isi pastreaza caracteristicile care l-a facut atat de popular. Din partea mea un must-see!
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Februarie 2013 20:43
Cred ca e cel mai bun film din seria 007 cu Daniel Craig.Nu este stralucit filmul dar in comparatie cu celelalte este mai bun.Este un film de urmarit,mai ales ca apar ceva actori noi,iar alti dispar cum este doamna M.Eu unul zic ca este de urmarit acest film,mai ales pentru iubitorii de actiune.
andyy pe 18 Februarie 2013 00:05
Un James Bond mai de moda veche, fara prea multa tehnologie sofisticata la indemana, asa cum ne-a obisnuit, pentru a-si indeplini misiunile.
emy_sinaia pe 16 Februarie 2013 12:53
Dezamagitor
Orice ar spune oricine, acest film mai lung decat trebuia este plictisitor, fara prea multa actiune, cenusiu as zice, iese cu mult din tiparele de actiune ale celorlalte serii Bond,
incet, incet filmele 007 devin banale fara sa mai prezinte interesul de alta data.

pisicuta1 pe 13 Februarie 2013 22:02
poate e cel mai slab din aceasta serie e drept ca actorii sint buni ,dar subiectul lasa de dorit ,nu merita!
africanus pe 13 Februarie 2013 09:37
My name is James, James Bond!
Dap, un film ce nu trebuie ratat, actiune, suspans prinse intr-o imbinatie stralucita, iar partea de final a filmului a fost foarte bine pusa la punct...
AndreBlack pe 06 Februarie 2013 22:26
Parerea mea este ca Skyfall este cel mai bun James Bond de pana acum . Mi-a placut foarte mult filmul iar Daniel Craig , Judi Dench , Javier Bardem si Naomie Harris au jucat foarte bine . Finalul filmului imi lasa o stare ciudata in care nu stiu de ce . Nu ma asteptam la un asemenea final dar totusi a fost si o sa ramana un film foarte bun . Merita vazut , il recomand !!!
P.S. : Piesa Skyfall cantata de Adele mi se pare incredibila . Se potriveste ca o manusa si aduce un plus filmului .

Get0dac pe 05 Februarie 2013 01:51
007 Bond.....James Bond
Toate cele 3 filme cu Daniel Craig sunt impecabile.... Vor fi sute de comentarii, eu va spun doar atat....V-au placut primele doua?.... o sa va placa si asta, GARANTAT.
anonymous.6229028630c4f pe 03 Februarie 2013 20:13
iu2llia pe 03 Februarie 2013 17:13
genial Javier Bardem...extraordinar filmul si nemaipomenita actiunea, e primul 007 pe care il vad si ma bucur ca am facut-o acum... cu Skyfall
eko pe 03 Februarie 2013 04:47
Inainte de a ma uitam la film ziceam ca ma asteapta o capodopera dar dupa vizionare pot spune ca sunt foarte dezamagit. Cand spui James Bond inseamna tehnologie , explozi , femei frumoase , urmariri incredibile ... Incepe foarte frumos dar dupa vreo o ora se domoleste , are si foarte multe clisee mai rar intalnite la 007. Casa unde se desfasoara finalul este o idee foarte proasta zici ca ma uitam la Singur Acasa , ditamai elicopterul si nu avea nici macar o racheta ? Acest James Bond este sub celelalte 2 cu Daniel Craig , Sam Mendes s-a bazat mai mult pe poveste decat pe actiune , acum o sa ma criticati dar oamenilor acesta este un film de actiune nu o drama. Este bun filmul dar ma asteptam la ceva care sa ma uimeasca sa pot spune ca este filmul anului dar nu e asa. Sper ca pentru Bond 24 si Bond 25 nu il vor alege tot pe Sam Mendes . Merita nota 8 dar ii dau 9 datorita lui Javier Bardem… citeşte
catasmile17 pe 03 Februarie 2013 00:04
Un film superb. Povestea este una foarte bine pusa la punct. Poate acest film este cel mai bun din aceasta noua serie cu Daniel Craig.
Raddu pe 01 Februarie 2013 23:25
6/10
Este cel mai slab film din seria James Bond. Casino Royale si chiar Quantum of Solace au fost mult peste ele. Cred ca Daniel Craig are tot ce e nevoie pentru a juca James Bond insa filmul , regie + scenariu lasa total de dorit. 30 de oameni ia cu asalt o casa pentru a ucide 3 oameni , si totusi niciunul nu se uita in masina din fata casei . Unii au sansa de n ori sa il ucida pe acest James Bond si ezita lasand impresia de intamplare. Prea multe evenimente intamplatoare in acest film , prea mult sacrificiu pentru o poveste ce a placut , dar care s-a terminat , pentru mine odata cu Casino Royale.
Sorin87 pe 29 Ianuarie 2013 23:25
Skyfall
Filmul isi merita toti banii, actiune de cea mai buna calitate si dupa cum sa vazut la final se asteapta inca o continuare
DragonMaster pe 21 Ianuarie 2013 14:11
Cel mai bun film din seria James Bond vazut de mine
Este cel mai bun film din seria James Bond vazut de mine avand un scenariu foarte bun si plin de actiune iar rolul lui Javier Bardem a fost unul extrem de bun iar faptul ca a tinut 144 de minute nu a fost un lucru rau ci unul placut datorita calitati acestui film care pot spune ca este si cel mai bun film de actiune din 2012.Este un film pe care il recomand tuturor iar nota oferita este 9.
Andrei.Ciprian pe 20 Ianuarie 2013 09:23
Merita vazut!
Daniel Craig revine in rolul lui James Bond.Skyfall este unul dintre filmele reusite ale anului 2012!Actiune din plin,ritm alert,suspans,regia lui Sam Mendes este impecabila,coloana sonora buna si un Javier Bardem care a fost perfect!Pentru mine intra la categoria "filme bune de actiune" si il consider cel mai bun film Bond cu Daniel Craig in rol principal.
gggaaabbbyyy pe 19 Ianuarie 2013 23:49
f tare
Un film foarte bun, marca James Bond cu actorul Daniel Craig in rol principal iar restul e Bond
nicoux pe 19 Ianuarie 2013 11:06
Prin prestatia lui Daniel Craig dar mai ales prin calitatile regizorale ale lui Sam Mendez aratate aici rezultatul este mediocru. Multe momente caraghioase , puerile pe care le-au remarcat si altii aici,...pacat.De apreciat coloana sonora, calitatile lui Javier Bradem in rolul sau negativ si nu in ultimul rand Judi Dench.
emi4bt pe 16 Ianuarie 2013 09:18
merita
se pare ca avem de a face cu retragerea lui Judi Dench din peisajul 007, Javier Bradem straluceste in rol negativ, dar prea blond pentru tenul sau, cam caraghios, Putin romantism, filmul nu inunda de bombe sexy care sfarsec tragic, putine gadgeturi, ceea ce-i da filmului mult realism si-l ancoreaza in realitate - in actualitate, Un film de o seriozitate maxima cu un Istambul care aminteste si de Taken 2 (cam aceleasi cadre) cu misterioasa Insula Hashima, luminosul Shanghai, Macao. Vocea lui Adele fascinata. Sa nu uit bijuteria de DB5 din 1963. Vizionare placutaaaa!!!!!
DiCaprio21 pe 14 Ianuarie 2013 00:51
super tare , mi-a placut foarte mult , merita tot timpul din lume sa vizionezi acesti film minunat !
dido pe 07 Ianuarie 2013 20:34
Grozav film de actiune...
dar nu e James Bond!!!Daniel Craig are sarmul lui Bond cat o cizma,parerea mea!In rest nu neg calitatile filmului,actiune din plin pentru amatorii genului,lipsesc gadgeturile specifice,o poveste interesanta salvarea lui M,dar repet nu e 007....
Jigorugu pe 07 Ianuarie 2013 17:28
Daniel Craig nu are expresivitatea predecesorului Pierce , dar are miscarile unui Statham , e bun pentru rol dar nu stralucit . Filmul e unul dintre cele mai bune filme ale sfarsitului de an 2012 . Nu imi place in schimb eroul negativ , mult laudat de presa ( scopul vietii lui , este sa se razbune pe sefa agentiei M , dar cand o confrunta cu pistolul in mana are o ezitare ,pe cand un vilan autentic isi sacrifica si familia , Bardem isi joaca bine rolul ca dupa scenariu , dar Raul e naspa :))
tony_mondyalu pe 05 Ianuarie 2013 16:56
nu sunt un mare fan al filmelor 007 cu agentul james bond insa pe acesta imi doream sa il vad si...l-am vazut, nu m-a impresionat cu nimic data fiind si nota mea, depinde de gusturi cinematografice insa mi sa parut putin un film de duzina
mirko pe 04 Ianuarie 2013 10:01
Foarte bun si... doar atat!
Recunosc ca sunt un mare fan al seriei James Bond (am chiar si intreaga colectie originala pe DVD acasa!) si cred ca pentru fiecare barbat sau femeie din intrega lume el reprezinta un etalon in viziunea fiecaruia. Recunosc ca pentru fiecare film ce apare din aceasta serie am un gram de scepticism in ceea ce priveste succesul si mai ales pastrarea acele atmosfere create acum 50 cu primul James Bond - Sean Connery (in Dr. No (1962)). Inclusiv pentru acest film m-am "temut" insa odata cu lansarea primului trailer m-am linistit. Skyfall se poate observa ca este diferit fata de precedentele sale: intra mult mai amanuntit in interiorul agentiei MI6, chiar si in trecutul agentului James Bond (de unde vine si titlul filmului Skyfall, despre care o sa vorbesc un pic mai tarziu) sau introduce in film elemente nostalgice care ne va aduce aminte de primele filme din serie (cum ar fi masina Aston… citeşte
SandreiS pe 04 Ianuarie 2013 00:48
Un nou Bond
In aceasta noua ecranizare din seria 007 ne este un prezentat un Bond vechi dar care se rupe de traditie ,care renunta la barberit si costum , acesta transformare ne aduce intr-o noua era ,in care agentii nu mai sunt doar masini de ucis ci sunt persoane . Cat despre Havier Bardem ne ofera o experienta de neuitat , un personaj negativ cu mai multe straturi decat clasici raufacatori din serie ,un om care nu cauta dominatia lumii ci razbunare ,fiind capabil sa sacrifice tot pentru a o obtine.
Per total acesta este este cel mai bun film din seria Bond aducand prea iubitul erou mai aproape de realitate.

radu3455 pe 02 Ianuarie 2013 10:53
personal mi-a placut tare mult este la fel de bun ca si primul Daniel Craig joaca foarte bine nota 10
farkasblankamagdolna pe 31 Decembrie 2012 23:15
Cred ca este cel mai bun James Bond film din cate a fost vreodata
tonymaestrul pe 31 Decembrie 2012 16:39
un film antrenant pana la final cu un sfarsit destul de trist.
Theodoric pe 15 Decembrie 2012 14:33
James Bond
A fost ceva de apreciat,este un film ce merita vazut.Actori buni,regizor bun,scene bune,nu mai are ce sa lipseasca dintr-un asemenea film.Dupa prima vedere mi-a facut interesul si ar trebui sa fie apreciat de tot.Craig cu Fieenes,au contribuit in asa fel incat filmul a devenit unul fara greseli.N-am nici o impotrivare cu filmul,a fost totul asa de reusit incat nu ar mai trebui sa primeasca nici o critica,FENOMENAL!!!!!!
lili22 pe 29 Noiembrie 2012 22:15
am mers la film pentru actori in primul rind
Pe Sam Mendes il prind mai bine dramele, sper ca va reveni la ele.Am mers pentru Judi Dench si Bardem al caror fan sunt.Au avut roluri mai bune.
Filmul e bine facut dar nu e genul meu.
Toata noaptea am visat ca imi cadeau blocuri in cap.Mai bine stateam acasa.

cosmin_kedii pe 24 Noiembrie 2012 08:36
Javier Bardem a dat un spectacol demn de Oscar, cu un dialog bine scris.CINEMATOGRAFIA a fost senzaționala și garderoba a fost uimitoare. Continuitatea și adâncimea de secvențe de acțiune în film a fost culminante
florin36ani pe 18 Noiembrie 2012 20:21
Un film de aciune foarte bun, fara sa copie vreo alta idee de la alt film !
cris2703 pe 15 Noiembrie 2012 22:22
REUSIT FILMUL SI PERSONAJUL NEGATIV GENIAL!!!
MI-A PLACUT FOARTE MULT FILMUL DAR PERSONAJUL NEGATIV ( interpretat de Javier Bardem) A FOST GENIAL!!!! A FACUT UN ROL EXCEPTIONAL (MERITA OSCAR) SI O SA REVAD FILMUL DOAR PENTRU EL :))
sabinalin pe 15 Noiembrie 2012 10:05
Doamna si sobolanii
Istanbul, Shanghai, Macao, undeva in Scotia and of course London... Mister Bond nu se dezminte si ne poarta prin mai multe colturi ale lumii in noua sa aventura. Finalul e aproape ca de obicei dar nu tocmai acelasi ,veti vedea de ce... Surpriza placuta a filmului e prezenta lui Javier Bardem care creeaza un negativ memorabil, mult diferit insa fata de cel din No country for Oldmen. Berenice Marlohe nu e o aparitie foarte consistenta, in schimb am remarcat-o pe Naomi Harris pe care e posibil sa o mai vedem si in filmele urmatoare. Despre Judi Dench si Ralph Fiennes nu e nimic de zis, doi actori admirabili care se achita de roluri cu seriozitate si profesionalism. Cu Daniel Craig ne-am obisnuit deja, e al patrulea Bond memorabil alaturi de Connery, Moore si Brosnan. O alegere foarte inspirata a fost aceea a lui Sam Mendes. Regizorul exceptionalului American beauty si-a facut mana in Road… citeşte
rusuvaly pe 14 Noiembrie 2012 20:57
Un film super reusit. Bineinteles JB care orice ar fii nu moare niciodata dar in general destul de captivanta actiunea.
P.J. pe 03 Noiembrie 2012 09:47
Skyfall (2012)
Am ramas placut impresionat de acest film.Dupa succesul Casino Royale Daniel Craig nu m-a prea dat pe spate cu Quantum Of Solace,asa ca nu aveam prea mari asteptari nici pentru Skyfall.Dupa vizionare insa,am realizat ca am vazut un film grozav.Are unele elemente care ii readuc acea placere de a urmari filmele lui James Bond,ceva ce nu prea a existat in primele doua.Efectele si cascadoriile au fost dementiale,iar regia este incredibila.Daca esti fan 007 nu ai de ce sa ratezi acest film.10/10.De vazut.
Gravisher pe 03 Noiembrie 2012 05:34
Skyfall Review
http://www.youtube.com/watch?v=TPCmOOOK_EY Review Video la Skyfall
piratcarabbean pe 02 Noiembrie 2012 20:45
Cred ca a fost cel bun film al seriei!!!A fost de vis !!!Merita vazut eu l-am vazut in prima saptamana si la sfarsit vroiam sa-l mai vad odata.E cel mai realist film cu James Bond,facandu-l mai uman ca altele.Daniel pare sa fie perfect pentru rol,neimaginandu-l pe James jucat de altcineva.Iar M,si-a facut o iesire specaculoasa.Javier Bardem joaca si el impecabil,la fel ca "fetele Bond".
Go1 2 3 4