Păreri Zack and Miri Make a Porno

(2008)

Zack și Miri fac un film porno

Dragosh02 pe 21 Ianuarie 2009 23:39
Jalnic!O comedie-porno-romantica???Din primele 5 min ale filmului,stii toata povestea(care e penibil de proasta),stii cine cu cine,si cu ce,si unde,si cum.Dupa primele 40 de min deja nu mai ai rabdare sa il urmaresti,are o poveste banala,actori mediocri,nici macar comentu asta nu si-l merita.JALNIC!
carlamihaela pe 14 Iunie 2010 22:40
cea mai mare pierdere de timp. nu vi-l recomand sub nicio forma
aceeasi poveste banala cu acelasi sfarsit comun tuturor comediilor romantice

jhon91 pe 28 Decembrie 2009 20:39
porcarie
un film de tot rahatu,jalnic,penal nu il recomand ieftin si prost film nimic interesant comedie de tot rahatu
DenZyls pe 17 Septembrie 2009 12:46
Observ cu stupoare ca exista si persoane carora le place acest fim!! Nu ma asteptam.
Jalnic

Radu1711 pe 31 Decembrie 2009 00:58
radu1711
tare comedia, am vazut niste faze tari de nu ma mai puteam opri din ras :-))))
veronica210 pe 16 Octombrie 2009 00:34
.....Zack and Miri make a...UGLY MOVIE!!! :)) ......
Yulia pe 9 noiembrie 2009 11:25
da...a fost chiar nasol
mircea_pop pe 13 Mai 2010 02:03
Alta idiotenie plictisitoare,fara pic de haz,cu dialoguri imbecile,nicidecum spirituale,cu doi protagonisti absolut gretosi.Si toata mizeria asta vrea sa fie o comedie.
Beastmaster pe 18 Mai 2013 23:14
Cind l-am vazut nu stiam ca e comedie asa ca n-am stiut ca trebuie sa rid . Deci n-am ris. Tot filmul e doar o scuza ca sa mai arate niste cururi si niste tite.
Victor M pe 23 Ianuarie 2009 03:07
Este una din cele mai dezinhibate comedii romantice din ultima vreme, in acelasi ton cu recentul 'Sex Drive'.
cl24 pe 16 Aprilie 2010 23:42
Un film cam slabut, de la care ma asteptam la mai multe.
xerses pe 20 August 2011 14:33
La un moment dat, comedia mi s-a parut vulgara, iar replicile - rasuflate.
M3thodBoy pe 20 Martie 2009 18:07
o mare porcarie de film cu glume si replici intalnite peste masura si in alte filme
noname21 pe 30 Decembrie 2010 22:54
Prostie de film.....nu mi-a placut deloc....fara faze comice , fara nimic. Ma mir ca are o nota atat de mare :)
FreakDoll pe 04 Ianuarie 2010 05:03
M'a cam dezamagit filmul . II acord 4 stelute fiindca am ras la putinele momente amuzante . Finalul este extrem de prost . Asteptam sa arate ce s'a intamplat cu filmul, ce impact a avut, daca au reusit sa castige 2 bani de pe urma lui, etc . L'au lasat in pom si pomu'n aer . Puteau sa acorde 5 minute si acestui aspect . Slabut !
morfil pe 03 Iunie 2011 19:24
Numai americanii puteau face asa ceva... Previzibil, insa tampitel si amuzant in unele momente.

Oricum, am fost mai mult curios de modul cum s-ar putea face un film pentru adulti decat de filmul in sine.

Nu e atat de usor pe cat pare, pe cat credeam.

roxxy pe 30 Martie 2010 13:34
o idiotenie cum sa faci un asemea film de tot rasu
c3z4r pe 02 Aprilie 2009 11:24
No Koment
O comedie romantica cam atipica despre 2 colegi de apartament care sunt intr-o situatie disperata neavand bani.Hotarandu-se sa faca un film porno programeaza un casting aleg actorii si trec la treaba.Romantismul in acest film este dat exact de o idee cruda :Cine se culca cu cine? si de aici eroii nostrii principali intra intr-un joc psihologic al geloziei ascunse pentru ca fiind colegi de apartament realizeaza ca se atrag.Nu este o comedie spumoasa ,poate atrage prin scenele de sex care par facute in gluma ele fiind nereusite si nici eu nu sunt de acord cu AG.Are ceva ce nu prea intelege oricine si s-ar putea sa nu rada ci sa devina curios.Un film de nota 5 pentru ca am zambit printre randuri si comentarii facute in jurul meu.
Beastmaster pe 18 mai 2013 23:18
tare faza cu "comentariile" si nota data pentru ele :))
El_KaPpa pe 26 Mai 2020 22:20
6,8/10
Cu toate ca nu sunt printre fanii umorului vulgar, atunci cand vine de la Kevin Smith prinde o forma excelenta, ironica si isteata in multe momente, mai ales ca aici merge ceas cu povestea si cu cei doi actori care imi sunt foarte simpatici.
Cine accepta si intelege umorul, fara a pune prea mult pret pe povestea cliseica si previzibila, va avea parte de o vizionare destul de distractiva.

anonymous.618949fb55833 pe 10 Februarie 2019 23:11
H4cK3RuL pe 10 Ianuarie 2018 18:22
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Inca n-ai vizionat acest film?! Trebuie sa o faci cat mai curand!
AdriAdrianna98 pe 11 Mai 2014 02:41
Deci numai trailerul m-a facut sa-mi dau seama ce idiotenie de film e + descrierea. Serios ?! Asa concepeti voi o poveste de dragoste? Ma duce cu gandul la friends with benefits. Wow, original, ce sa zic. Stupid.
kakapiciu pe 30 Aprilie 2014 16:35
Cu siguranta nu este tocmai un film reusit dar am reusit sa rad ceea ce a fost ok.
Rippa pe 10 Martie 2014 16:08
Un film cam slabut, de la care ma asteptam la mai multe.
alex_il_fenomeno pe 14 Februarie 2013 16:39
nu s-a vrut cine stie ce, insa in cele din urma a iesit un film acceptabil, o comedie cu nuante ironice la adresa industriei pornografice, o comedie savuroasa plina de umor si de tot felul de surprize si picanterii pe toata durata sa. Cuplul de actori Elizabeth Banks-Seth Rogen s-a descurcat cu adevarat admirabil, reusind de multe ori sa ma faca sa rad cu pofta. Cred ca nu este totusi de gustat de catre orice varsta, fiind mai mult pentru tineri, un film de urmarit alaturi de gasca de prieteni si nimic mai mult dupa.
MNarcis pe 11 Noiembrie 2011 11:10
Un film dragut, mi-e personal mi s-a parut destul de haios, mi-a starnit zambetul la destule faze!
Unu pe 25 Decembrie 2008 19:22
Glumiti cu AG nu?
Asta ar trebui nerecomandat sub 15 macar...intreaba un copil de 10 ani ce inseamna orgasm..ce ii raspund parintii?

cuckoo'nest pe 29 Octombrie 2008 21:13
ma intreb cum e filmul .nu cred ca i comedie cu umor
prost american pt. ca e facut de kevin smith.aprobo i acelas kevin smith care o facut seria clerks si jay and silent bob ,aici scrie ca ii de altu

Utube pe 28 Martie 2012 21:33
Filmul se doreşte a fi o comedie care are în spate o poveste de dragoste plasată pe ideea realizării unui film porno. Faptul de a plasa o poveste de dragoste pe cadrul unei acţiuni, oricare ar fi această acţiune, este de fapt o realitate a existenţei umane şi implicit a fost exploatată într-o paletă foarte largă de industria cinematografică. Astfel, poveşti de dragoste există în mai toate genurile de filme, de la cele a căror acţiune se întâmplă cu 10.000 de ani B.C. şi până în viitorul foarte îndepărtat când se presupune existenţa celui de-al cincilea element.

Totuşi, plasarea unei poveşti de dragoste în cadrul unei pelicule care presupune realizarea unui film porno, indiferent care sunt motivele protagoniştilor celor care-l realizează, este destul de inedită, filmele care realizează o astfel de combinaţie fiind la număr foarte… citeşte

Vorador pe 02 Iulie 2011 01:18
Romance and porn are like oil and water: they just don't mix.
Au vrut sa faca o comedie romantica,dar nu prea s-a potrivit cu subiectul filmului.Am mai vazut astfel de filme tipic americane mai bunicele,cu vulgaritate aproape non-stop,dar pe acesta nu cred ca o sa-l tin minte mult timp.Dau nota 5 pentru ca a avut vreo 2 scene la care am ras.
zse pe 22 Octombrie 2009 01:22
E okay 1 data.
Merita de vaz't si din curiozitate, ca doar "curiosity kill the cat"...
ilmcom pe 09 Ianuarie 2009 15:26
penal filmu, este cel mai bun film al lui Kevin smith de pana acum...pacat doar ca nu au aparut in el Jay si Silent Bob
Sorin87 pe 09 Octombrie 2011 12:54
Zack and Miri Make a Porno
Un film simpatic, o comedie intr-o oarecare masura romantica, ce merita vazut pentru a mai aduce un zambet pe fetele incruntate.
trustme pe 04 August 2010 01:30
Prea tare comedia asta
cazi pe jos de ras.......mai ales ca e si rs 18 ani are niste faze super si povestea e tare
RoxyD pe 31 Iulie 2010 23:07
Mi-a placut si nu mi-a placut filmul... Oricum are cateva faze interesante...
Alexx pe 18 Septembrie 2009 09:07
draguta ideea, film previzibil, cateodata devine prea serios pt. o comedie. Katie Morgan joaca acceptabil Cheesy, de fapt cred ca partea buna a filmului sta in caracterele secundare
tudy15 pe 24 Iulie 2009 12:52
deci..cum sa nu iti placa??
vai de cpuuu meu..deci
lumeeee
am fost la film la zack si mirii
crek a fost primu meu film vazut la cinematografff
si..
am ras in hohote
da sa nu ziceti k io is prost
sa stitii k toata sala a rasss
deci
ii CEA MAI TARE COMEDIE PE KRE AM VAZUTO VREODATA
si credetima k ma uit la cate o comedie o data pe sapt :|
asa k
:)))))))))

Guess_who pe 31 august 2009 01:23
Daca ai vedea atatea comedii cate zici tu, ti-ai da seama ca acelasi subiect il intalnesti in majoritatea productiilor hollywodiene ! Doi prieteni buni care in final ajung sa se indragosteasca. Cred ca deja ne-am saturat toti !
chiba_florin pe 27 mai 2014 15:38
((( :v )))