Păreri Yaadon Ki Baaraat

(1973)

Lanțul amintirilor

SAVEL pe 16 Octombrie 2009 17:17
DA
SOTIA MEA MOARE DUPA EL AM STAT PE NET 4 ORE PINA CE L AM GASIT SI NU STIU SA L TRAG
sergiubro pe 19 octombrie 2009 00:57
si eu vreau sa am filmul ptr nevastamea dar nu reusesc sal iau de niki unde...ma poate ajuta cineva??
cojy pe 10 aprilie 2010 18:56
ptr a afla cum sa-l descarcati exista google.Nu se poate vb despre piraterie pe un site de amploarea cinemagiei...ptr cei care vor sa-l vada online aici http://www.megavideo.com/?v=SH2G24V2
POEN ARU MIHAELA pe 05 Mai 2008 15:16
eE filmul meu de suflet si nu stiu de unde sa fac rost de el,cine stie sa mi trimita mesaj!Pupici si ms!E SUPER!
Mazareanu Razvan pe 15 Aprilie 2008 14:53
este un film foarte frumos care as dari sa il mai vad.
dana pe 01 Februarie 2008 00:34
este un film de miloane as vrea sal mai vad o data daca pote cineva sami zica cum as putea sal mai vad?beton coooooooooolllllllllll
Lucica Adam pe 25 Ianuarie 2008 22:24
Lantul amintirilor este filmul copilariei mele.Vazut si revazut de multe ori,acesta nu si-a pierdut deloc farmecul.
Raman o nostalgica a filmelor indiene de calitate.
Cine nu a vazut acest film,nu stie ca a pierdut o lectie de viata!

marian pe 26 Decembrie 2007 16:27
Cel mai "the best" film indian,din anul 1973,ramane "YAADON KI BAARAAT"!
manuela pe 17 Septembrie 2007 20:29
cel mai tare film indian
stinga viorica pe 09 Martie 2007 12:42
Cel mai mult imi plac filmele indiene.Acest film``LANTUL AMINTIRILOR``..l`am v. de f f multe ori si inca imi place si`acum. Nu stiu de ce nu pot si nu ma lasa sa descarc un film indian. Sau poate sa fie de la voi?
CLAUS pe 16 Ianuarie 2007 14:14
SUPER BELEA FILMUL.CINE SPUNE CA NU-I PLAC FILMELE INDIENE AR TREBUI SA VADA "LANTUL AMINTIRILOR" SI PE URMA SA VORBEASCA.
Feri pe 15 Decembrie 2006 16:27
Am fost foarte emotionat ascultand din nou muzica din film. Face parte din cele mai placute amintiri din copilarie. Asculta aici:

zamecz vio pe 24 Noiembrie 2006 19:40
mai dati cat mai multe filme indiene mie imi plac foarte mult
crisu pe 09 August 2006 18:08
sunt cele mai tari filme tosibile
daca toata lumea ar fi ca indienii am fi o tara super
aceste filme sunt inocente
fara violenta
iti dezvaluie latura sentimentala si feminina
sunt ceke mai tari filme

Bratu Andra pe 08 Iulie 2006 23:46
A fost,este si va fi un film extraordinar.Am plans la acest film cum nu am plans la nici unul altul,multi din familia mea au vazut acest film si adevarul e ca e minunat,sunt frumoase filmele indiene alea mai vechi ca astea mai noi...mai putin.
Nechifor Cristina pe 07 Iulie 2006 14:14
Am dansat si am plans in acelasi timp la acest film..cred ca merita revazut si merita dealtfel sa se mai redifuzeze pe ecrane..povestile de dragoste hindi au fost si vor ramane ror timpul cele mai frumoase..romanii nostri au cam uitat de romantism.
carmen codreanu pe 28 Iunie 2006 20:48
actorul principal in Lantul Amintirilor este dharmendra.e unul din actorii mei preferati.
kolbasz andrei marian pe 24 Iunie 2006 19:56
l-am vazut acum 15 ani,mi-a placut foarte mult.am plans,si parca am trait acest film.l-am mai vazut acum 3 luni inca odata si ea acelasi.am crezut ca daca voi creste si voi evolua in alte chestii voi fi alt om,dar e exact asa cum l-am lasat acum 15 ani.da,a fost cel mai frumos film pe care l-am vazut
Mezei Ioana pe 20 Iunie 2006 12:11
Este celmai mare,bun si frumos film indian.De catvatimp mi-am facut rost de el si acum il am pe calculator.Ma uit foarte des la el si cateodata plang.Am invatat toate cantecele si dansurile.Un film SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPPPEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRR
elena pe 15 Mai 2006 14:49
cel mai bun film indian
butnariu ionut pe 14 Ianuarie 2006 14:17
uitativa la acest film
Pintea Mihai pe 23 Octombrie 2005 17:17
Lantul amintirilor este cel mai bun film indian.
Este un film de suflet,iar cei ce spun ca filmele indiene nu sunt bune de nimic sunt niste oameni fara inima sau mint.

Paul pe 27 Mai 2004 12:48
Un film intradevar superb.
As fi foarte incintat daca cineva mi-ar spune cine cinta melodiile din film si cum se numesc aceste molodii.

Roettger Georgiana pe 10 Aprilie 2004 16:17
"Lantul amintirilor" face parte din trecutul nostru....
Pentru mine trecutul inseamnä printre altele...Bucurestiul meu, cinematograful Patria, cofetäria Scala, teatrul Notara...si multe , multe altele, printre care si filmele indiene, ca Vandana, O floare si doi grädinari sau cele romänesti ca Septembrie, Liceenii...etc.

Cine imi poate spune unde se pot cumpära casete video cu aceste filme?

Matrix pe 11 Iulie 2003 10:06
Bill tata ma uimesti. Am intrat pe forumul asta sa fac misto de antena1 ca da prostiile astea de filme si cand colo de cine dau "de latura mea feminina". Pai acum imi dau eu seama cine esti. Si ce cultura cinematografica solida ai....... Eu cu toti prietenii daca cautam pe net nu gaseam atatea filme bune cate stii tu. Imi cer scuze public ca te-am bagat in seama pana acum. Din acest moment nu mai meriti sa fii bagat in seama.
Adieu!!! (daca e prea subtil pentru tine, scuze).

crydead pe 10 Iulie 2003 22:28
E un film zuuupeeer!!! Am dat banii lu' mami si lu' tati la bagaboante sa danseze si sa cante tot timpul. Ambra n-a vrut sa ia bani, a zis ca da din buric de principiu. Lu' nepotzica aia mica i-am dat cico si bobo ca sa-mi citeasca ce scrie pa televizor ca de la atatea telenovele nu mai vad bine. Ne-am simtit sexcelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam levitand.

PS. Acum am inteles de ce s-a dus eliade in india. Al dreaqu pervers!

tassarra pe 03 Ianuarie 2009 12:25
fratilor.....hai sa pornim o "revolta"sa-i determinam sa bage filme indiene pe site-uri........
Ticul pe 19 Iulie 2017 13:42
10 pentru secvența în care frații se reîntâlnesc! :D
mjBIANCA pe 19 Iulie 2010 16:35
m-a impresionat pana la lacrimi
m-a impresionat pana la lacrimi si l-as revedea oricand. Este o poveste trista -la inceput dar apoi devine ff frumoasa si interesanta- ditre 3 frati kre pornesc pe drumuri diferite knd ambii lor parinti sunt ucisi. Il recomand din toata inima!
dayanna11 pe 1 august 2010 16:44
a avut acelasi efect asupra mea. foarte foarte frumos filmul si melodia
gogutu pe 14 Noiembrie 2009 23:11
de neuitat
L-am vazut de doua ori si as dori sa-l descarc pentru al putea viziona an liniste .E adevarat ca se difuzeaza la tv dar te omoara cu reclamele Pt.film nota 10.Cum as putea sa-l descarc?
rizea.alex70 pe 18 noiembrie 2009 16:56
cu strong dc,sau cumparal
ruxandra pe 04 Februarie 2008 16:22
"Oauuuuuu..!!!!!"super misto filmul!l-am urmarit de vreo 5 ori si tot nu ma satur de el!in general imi plac muuult filmele indiene sunt moarta dupa ele!da filmul asta mi-a ajuns direct la inima credetima!poooooooop
stix pe 19 ianuarie 2010 21:15
cum puteti fratilor sa vedeti un film de 5-6-7 ori, cat ar fi de frumos, sti tot ce o sa se intample, la ce te mai uiti??
astroloverman pe 27 iulie 2021 20:42
Eu l-am vazut de 10 ori pana la varsta de 14 ani (1990). Ulterior, am cumparat caseta video originala (care a costat chiar o mica avere la vremea ei) si DVD-ul original. Per total, cred ca am cel putin 100 de vizionari.
alex_il_fenomeno pe 20 Mai 2012 08:58
unul dintre cele mai bune filme indiene all-time ! atat de profund in sentimente , incat pana si cantecele nu mai par atat de vesele ca in restul productiilor ... actorii uriasi , ce ne-au adus atat de bine in acea atmosfera tensionata , scenariul impresionant , care a venit cu atat de multe incurcaturi extrem de bine-gandite , dar mai ales finalul , care iti umple sufletul de bucurie indiferent de starea in care te-ai gasi ! este o capodopera a cinematografiei indiene , astfel ca trebuie urmarita de catre orice cinefil .
Sergiu.Lobont pe 02 August 2010 00:25
Cand te gandesti ca filmul acesta din 1973 da clasa multor filme din prezent...
hogea bianca pe 10 Ianuarie 2009 22:10
e super tare filmul
Danda3 pe 16 Noiembrie 2009 11:13
Intr`adevar. e un film minunat, si pentru copiii de azi, si pentru cei de atunci, si pentru toate generatiile:). merita vazut.
ANDREI MARIAN pe 14 Decembrie 2008 17:39
DA E UN FILM FRUMOS ESTE VECHI DEFAPT TOATE FILMELE VECHI SANT FRUMOASE POT SA SPUN CA SANT INDRAGOSTIT DE ELE -IMI SPUNE CINEVA VA ROG CUM AS PUTEA DESCARCA ALTELE_ VA MULTUMESC
cojy pe 10 aprilie 2010 18:54
sa nu mai ceri asta niciodata...nu e legal...nu stiu daca a le vedea online e legal sau daca se supara adminii cinemagiei ptr reclama spre alte site-uri dar vreau doar sa ajut...sper sa mai fie online...http://www.megavideo.com/?v=SH2G24V2
lucianbuzica pe 28 mai 2011 18:55
cum pot sa vad filmul online
Lucica Adam pe 26 Ianuarie 2008 14:22
Nu sunt o nostalgica a perioadei comuniste,dar nu pot uita cinematografele pline de oameni,de toate categoriile sociale si de toate varstele,care vizionau "Lantul amintirilor".Si dupa 25 de ani pot spune ca am avut aceleasi emotii cand am revazut actorii,cand am ascultat muzica acestei pelicule.
Un film bun,o lectie de viata,eleganta si o muzica superba!

cristicatinca pe 1 decembrie 2011 20:42
Printre singurele filme care ma fac sa plang.Emotionant,mai ales cantecul
Go 1 2 3