Păreri Wonder Woman

(2017)

Femeia fantastică

rodriguez pe 25 Mai 2010 20:09
L-am vazut si vreau sa spun k este super tare acest film,scena in care regina primeste factura telefonica este tare haioasa...GLUMEAM! UNDE SA VAD FILMUL ASTA,ABIA ASTEPT SA APARA!
Nicu.Mirea pe 31 Mai 2017 19:07
Salut
Vreau sa rog pe oricare dintre cei doi useri care au deja filmul sa mi-l imprumute si mie macar o zi . Fac cinste cu o inghetata :)
aiftincai pe 09 Decembrie 2010 20:22
wonder woman cu megan fox??????????
suuuuuuuuuuuuuupppppppppppeeeeeeerrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!

ancutza200 pe 31 Mai 2012 20:22
ce tot zic eo :) o sa se descurce lasati fata abea astept practic dar pana atunci mai este batman superman iron man o gramada de filme :)
the_best_guy pe 31 Octombrie 2011 14:11
Sper sa nu fie un esec total filmul. Sunt de acord cu "otonis", ca nu are fata de razboinica. :D
cristian.mireea pe 29 Aprilie 2011 17:15
ha
....................ha ha ha blue tits :))
Continutul review-ului trebuie sa aiba minim 50 caractere

andreea7214 pe 15 Octombrie 2011 15:34
Nu se face ma nici un Wonder Woman cu Megan Fox.. se vede de la o posta ca costumu-i pus prin Photoshop ...mai ales in a doua imagine...si ea poarta trei costume diferite? hai sa fil seriosi....
ancutza200 pe 27 iulie 2012 19:12
ba se va face........din pacate pt tine se va face am vazut un interviu pe hbo si imbd si chiar si pe cinemagia:)
miss_amelie pe 22 Iulie 2011 02:05
sper sa nu imi strice unul din personajele preferate.
legolas05 pe 20 Martie 2011 23:06
astept filmul......cu toate ca e mult pana in 2013
cmpunk2012 pe 28 Mai 2017 14:47
are potential filmul, dar de cand a terminat nolan trilogia the dark knight dc au cam luat-o pe ulei cu filmele, iar marvel rupe rau cu logan la momentul de fata.
dido pe 5 iunie 2017 19:29
E un film foarte reusit,mergi si-l vezi,merita!
arthur20222 pe 15 Iulie 2018 21:32
in lipsa de altceva...
NIMIC NOU CAPITAN AMERICA IN VARIANTA FEMININA. MA DEZAMAGIT.
GeorgeLeurzeanu pe 19 Decembrie 2017 19:55
Un film Marvel reusit
Un film clasic din zona eroilor inspirati din benzile desenate, intra in categoria filmelor Marvel doar ca aici personajul principal este de sex feminin. Distributie este una excelenta , actrita aleasa pentru rolul de femeie fantastica chiar iese in evidenta atat prin frumusetea naturala cat si prin interpretarea rolului. Alaturi de ea , actori remarcati in alte filme contureaza frumos distributia pentru un film de actiune fantastica combinat cu o intriga placuta dar clasica si anume lupta dintre bine si rau dusa la nivel de zeitati. Scenele de lupta sunt foarte bine conturate prin efecte speciale deosebite iar muzica pe alocuri se potriveste cu actiunea.
laura_druncea pe 12 Noiembrie 2017 21:51
Filmul Wonder Woman este un film minunat despre o eroina puternica.Femeia minune ne apare in film asemeni unei gladiatoare romane , curajoasa si nobila.Filmul mi-a transmis ideea de eroism si abnegatie.Nu imi pasa de parerile haterilor si a tuturor ce sunt impotriva acestui film care comenteaza ca ar fi slab.Este genul de film care intrece asteparile si care te inspira cu adevarat.Multi sunt incapabili sa se bucure la un film cu supereroi.
danut_iulian pe 12 Noiembrie 2017 19:56
Un film foarte frumos cu o poveste interesanta. Actiunea mia palcut mult dar din pacate seamna foarte mult cu cele lante filme cu erori pe scurt te uiti la inceput si al sfarsit si sti tot ce se va intampla in film.
Dar in rest un film foarte misto care mia placut mult.

alina_neamtu pe 18 August 2017 17:38
Povestea Dianei Prince este un origin story coerent, cu suficient umor și mult spectacol de calitate

Citește întreaga recenzie aici - https://uberkino.ro/reviews/review-wonder-woman/

kasmyn pe 24 Decembrie 2015 16:39
PRIMUL TRAILER!!
https://www.youtube.com/watch?v=0sJFzxzC1_c primul trailer!!SARBATORI FERICITE!!
Deceoare pe 07 Octombrie 2023 17:57
Nu este același lucru sau asemănător cu ce a fost Lynda Carter. Așa cum s-a făcut remake după Robin Hood cu Russell Crow așa este și acesta plin de cruzime(cu toate că știm că sunt efecte speciale) bine explicate(impactul este ca în epoca feudală). Acum se fac filme din care teoretic trebuie să înveți cum să te lupți cu orice tip de armă. Rușii sunt răi că au întrat în război cu Ucaina, dar americanii ne arată ce bine este să știi să te lupți cu străini. Gen Căpitan America, Wonder Women-2017 și altele.
tony_mondyalu pe 09 August 2022 13:29
pe mine personal nu m-a impresionat deloc, avea mai multe asteptari de la aceasta pelicula insa rezultatul nu a fost pe masura, prea ''tras de par'', o eroina care pe alocuri pare prostuta, pierduta in lumea noastra, si care reuseste sa il invinga pe ''regele razboiului'', actiunea finala prea scurta, si povestea prea greu de crezut
MariusCiprian87 pe 03 Ianuarie 2022 22:14
Nu sunt deloc fanul filmelor cu și despre super eroi, dar acesta chiar a fost dezamăgitor, pe alocuri banal, pueril cu o poveste ilogică, grăbită și amestecată, regizorul cu siguranță nu a știut într-un final dacă scenariul este o comedie, un fantastic sau acțiune, pur și simplu sa încercat ceva care să uimească prin efecte speciale, dialog și umor, însă toate amestecate au fost pur și simplu...desene animate pt copii ceva mai mari...
user-5c3bc058f3f8f pe 28 August 2021 21:56
Eu, unul, n-am rezistat până la sfârșit! E un film prost, cu proști și pentru proști!
forever_young_ pe 11 Ianuarie 2021 15:58
BUN !
un film bun cu accente mitologice conbinate cu SF ...vazut si revazut ...o actiune bine gandita !
6Patronul9 pe 26 Decembrie 2017 13:12
Cel mai supraapreciat film al anului
Nu inteleg de unde atata agitatie pentru filmul asta si nu vad cum acesta este cel mai bun film cu super eroi al tuturor timpurilor,cand nu este nici macar cel mai bun film cu super eroi al anului.Dupa vizionare am ramas cu gandul la coloana sonora antrenanta,la interpretarile actorilor Chris Pine si Gal Gadot,si la lupta cu Ares de la final,insa cu nimic mai mult.Este un film ok dar nimic prea interesant sau spectaculos.
victor_homescu pe 11 Noiembrie 2017 01:20
Un film de actiune/aventura interesant.Merita vazut la cinema.
cosmin742000 pe 01 Iulie 2017 11:17
Pentru mine este inexplicabil , ce mizerii s-a ajuns sa se scoata.Ma intreb daca cei carora le plac astfel de "filme" au macar vreo circumvolutinue , sau daca au vazut in viata lor si vreun film care sa nu fie o mizerie pentru decervelai.Cred ca rspunsul la ambele intrebari este nu
NoDreams pe 4 iulie 2017 16:40
Prostia ta este si mai mult evidentiata prin analfabetismul de care dai dovada ... esti cu adevarat penibil Cosmine . Prost esti ..prost ramai !
razvanniculescu56_gmail_com pe 8 iulie 2017 21:35
Cine zice ala e. Vidanjorule !
septick pe 21 Iunie 2011 15:15
2015 o.O...............................................................................................................................................................................................................................................
barbiduc pe 14 Iunie 2017 10:43
Filmul este slabut din punct de vedere al povestii. Actorii sunt buni si efectele 3D sunt ok, dar cam atat.
giovanny72 pe 20 Iulie 2017 17:44
Nu prea merita..
O combinatie de shaolini zburatori gen Jackie Chan si Jet Li anii 90 (Wonder Woman), Revengers, etc..Un film de duzina...
razvanniculescu56_gmail_com pe 08 Iulie 2017 21:26
"Hop, hop, la galop cand sunt armazoana"
Mai tare ca o bazooka, mai tare ca un AG - 9, Superman si Batman sunt la degetelul mic, de Indiana Jones ce sa mai zicem. Si uite asa, o panarama de film primeste nota 9. Au innebunit salcamii si nu numai. Si mai e ceva: pe ma-sa, regina, o cheama Hippolyta, pe matusica - Antiope, si pe ea ? Diana. Ca s-o strige mai usor. Asa ca, RECOMAND.
serban_ionescu pe 30 August 2017 10:42
"Wonder" Stupidity este titlul corect al acestui film dedicat exclusiv copiilor, pustanilor adolescenti si categoriei de adulti care fac parte din stupid people !
Unde sunt filmele cu continut profund, psihologic de altadata care permit si pun in valoare interpretari de exceptie ale unor actori de inalta clasa ??? Oare chiar atat de mult au involuat "gusturile" si asa-zisa "cultura" cinematografica a spectatorilor artei cinematografice a sec. XXI incat aceasta sa dispara aproape cu desavarsire lasand loc unui procent neasteptat si din ce in ce mai mare de subiecti umani cu spirit ultra pueril care sa se lase impresionati de kitschuri cinematografice exclusiv de efect strict comercial si practic fara nicio valoare profunda si adevarata a artei clasice propriu-zise a cinematografiei adevarate ? Deplang marea avalansa din ultimii ani de astfel de autentice nonvalori ale… citeşte

serban_ionescu pe 30 august 2017 11:08
Oare chiar a inebunit cinematografia hollywoodiana de astazi incat sa persiste atat de mult in astfel de kitsch-uri ridicole, ultra puerile, absurde si de prost gust, dedicate exclusiv unor personalitati infantile, foarte superficiale si cu o gandire si o minte ultra precare care nu se pot bucura decat exclusiv de povesti fantastice puerile in care NUMAI efectele vizuale speciale, oricat de reusite ar fi nu pot sub nicio forma sa fie echivalente cu un adevarat film artistic in adevaratul inteles al cuvantului, de o minima si adevarata calitate (valoare) minim acceptabila ? Oare chiar sa fi ajuns in zilele noastre intr-o asemenea imensa fundatura ultra ridicola preocuparea producatorilor si scenaristilor celei de a-7-a arte, care ar trebui sa fie IN MOD DE DEPARTE PREDOMINANTA pentru productii cinematografice cu adevarat serioase,cu mare "greutate" artistica adevarata, tipice filmelor cu adevarat continut valoros, psihologic si nu numai, care sa poata genera pe marginea lor efectuarea unor dezbateri si chiar multiple si diferite interpretari inteligente in substanta lor, si de adevarata calitate spirituala inalta pentru scenariile de acelasi inalt nivel pe care le contin ca si pentru interpretarile actoricesti de acelasi nivel ridicat ? Altfel, cat de curand astfel de producatori si scenaristi tot mai multi de acest nefericit gen, vor duce in derizoriu cea de a-7-a arta !
deco20 pe 07 Ianuarie 2016 18:36
:|:|:|:|:|
Un "superman" a vazut deja filmul,altul(s-au acelasi "superman") il are deja,dar 27 de "destepti" i-au dat si nota...asa se face ca filmul are deja nota 8.3 si abia a aparut posterul...oameni (ne)buni,ce se intampla ?
lavinia_boeriu pe 05 Noiembrie 2017 16:20
Vazut
As fi dat o nota mai mare daca finalul nu era ... chiar asa :))) Oricum merita vazut
CGabriel pe 03 Noiembrie 2017 22:31
Dezamagit de nota data acestui film
Nu inteleg cum a fost cu putinta ca acest film sa adune atatea stelute si respectiv o nota foarte mare. Mi se pare o regie de tot rasul. Si e foarte plictisitor, mai ales cu acele faze date cu incetinitorul inspirate din filmele indiene.
Oameni buni, filmul e jalnic.

Sorin87 pe 22 Septembrie 2017 16:58
Am asteptat demult acest film, prezentarea lui mi s-a parut exceptionala dar nici filmul nu a dezamagit, foarte buna povestea filmului
makomomo pe 18 Septembrie 2017 13:25
WW - GG
Filmul e prea bun.Nu luati in seama toti haterii si frustratii care nu se mai pot bucura de un film cu eroi.Ok, nu e film de Oscar cum zic altii.Dar acest WW este in film surprinzator de bun, care ne invata sa fim mai buni unii cu altii.Nu pot sa trec peste cateva scene din film, scena cu satul ravasit de razboi - discutia dintre WW si Steve referitoare la ce inseamna o viata normala,sa te trezesti ,sa-ti bei cafeaua,sa pleci la munca,sa iubesti - in paralel cu un razboi care iti interzice toate aceste lucruri...noi nu suntem multumiti de ceea ce avem, vrem mai mult....iar un razboi poate distruge ceea ce avem acum.Ideea este sa avem grija sa pastram ceea ce avem, sa pretuim viata si dragostea.Si multe alte faze din film care nu imi vin in minte acum.

Nu inteleg rautaciosii care comenteaza contra mereu.Ati uitat cand va uitati la filme cu Chuck Norris?Ala omora armate… citeşte

AmphitriteMermaid pe 27 Decembrie 2017 23:43
Filmul a fost dragut. Mi-a placut sa vad o eroina adusa pe marele ecrane. Desi pe alocuri e um pic prea dramatic si fortat, acest film ne invata despre sacrificiu si iubirea de aproape care sunt foarte importante. Merita vazut!
andystarx pe 03 Decembrie 2017 12:39
Efectele speciale au fost bunicele,chiar daca nu au fost prea multe,insa cel mai mult mi a placut jocul actritei principale Gal Gardot,dar povestea nu m a impresionat,aveam asteptari mai mari !
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Noiembrie 2017 16:12
Un film excelent atat ca si poveste cat si ca actiune si peisaje.Actrita din rolul principal se incadreaza si ea excelent in film.Un film bun de urmarit cu familia.
margochirila24_69 pe 18 Septembrie 2017 10:26
About political correctness
Pentru filmul asta s-a facut o lista cu tot ce era "politicaly correctness" si s-a bifat punct cu punct, ca sa nu le scape nimic!!! In rest, asa cum spune Florin Casota in recenzia sa (http://www.businessmagazin.ro/arta-si-societate/film/cronica-de-film-debut-fantastic-pentru-femeia-fantastica-16473333): "Problemele filmului ţin de personajele negative, problemă ce persistă în acest gen de filme, oferindu-ne personaje negative unidimensionale, care sunt acolo doar pentru ca eroul peliculei să-i învingă. De asemenea, utilizarea efectelor speciale (CGI) a fost excesivă spre finalul filmului; aspect despre care cred că dăunează peliculei, îndepărtând-o de tărâmul real, palpabil."
user-599bcb3e9adc5 pe 22 August 2017 09:13
Excelent !
florinfinaru pe 09 Iulie 2017 09:04
Principiul feminin este într-adevăr Wonder!
Atunci când receptăm o creație artistică nu ar trebui să îmbrăcăm roba unei seriozități extreme, deoarece - paradoxal - riscăm să ajungem în derizoriu... Și atenție, mă refer la aceia care chiar au capacitatea, competența (cunoștințe, abilități) pentru a emite judecăți de valoare în acest sens! "Wonder Woman" se oferă lumii în straiele sufletului inocent, propriu vârstelor fragede, desigur, însă aceasta nu justifică nicidecum atacurile furibunde ce urmăresc a-l descalifica fără drept de apel din rândul creațiilor artistice valoroase. Trebuie citit printre rânduri/cadre făcând concesiile necesare vârstelor mai fragede, cum spuneam. Orice s-ar spune, modul în care ...pelicula tratează eterna tematică a luptei dintre bine și rău o păstrează totuși în galeria creațiilor artistice valoroase. Nu vorbim acum de premii Oscar, de capodopere...… citeşte
user-5a1afdcbc1b83 pe 28 Martie 2019 08:56
Un film bun si reusit in comparatie cu filmele anterioare de la DC extinsan univers 7/10
user-5b4d26db5c29e pe 17 Iulie 2018 02:30
Filmul merita vazut , povestea este interesantă și captivantă iar actorii joacă extraordinar de bine ,filmul merita urmărit
ionion1992 pe 16 Ianuarie 2018 20:17
Filmul asta a fost ceva wow pentru mine .Lam vazut in avanpremiera si mi -a placut foarte mult ,A avut foarte mult suspans finalul foarte tare ,efecte ,tot foarte multa actiune .A fost cel mai bun film care l-am vazut in 2017 .Recomand!
AdriAdrianna98 pe 17 Decembrie 2017 00:05
Imaginea ce mai e de filmul asta ca-n rest o dezamagire totala... Si povestea putea fi buna daca nu era stricata de jocul actoricesc penibil, actiune slaba si clisee la tot pasul. Mi-a placut totusi si chimia alora 2, nu stiu cum au reusit macar pe aia s-o faca credibila ca-n rest, vai si amar
Ultimul_Mohican pe 18 Noiembrie 2017 15:56
Slabut
Chiar daca nu aveam asteptari mari de la el, am ramaz un pic dezamagit, e prea previzibil si plin de clisee.
maria_octavian_daniel pe 06 Februarie 2017 09:01
Vot aiurea
Numai dati ma voturi ca sa va aflati in treaba,ati vazut cumva filmul si nu stiu eu?
alin9314 pe 29 Octombrie 2015 19:33
oare asa arata o super femeie?
Chiar au luat o amazoana,Gal Gadot este israelianca,tot de prin zona aia a mediteranei :)). Recunosc am vazuto pe tipa asta foarte putin doar in Fast and fourios 7,acum nu este timpul pentru critici de genul,va fi buna,nu va fi buna,doar dupa ce o vedem in actiune ne putem face o imagine(si am inteles ca o sa apara 1 data in Batman vs Superman).Iar in legatura cu filmul,cu siguranta nu va fi un esec,la ce echipa are in spate si cine il propulseaza,nu ati observat ca mai tot ce a venit din benzile desenate(fie Marvel,fie DC Comics) a iesit 'Block Buster'.Pe bune chiar merita... Asta cere publicul(adica noi oamenii de rand ai planetei) vrem sa vedem supereroi pe ecrane. APP: NU INTELEG DE CE FILMUL ARE NOTA(8,3) DACA FILMUL O SA APARA PESTE 2 ANI,CINEMAGIA DE CE VA INCALCATI REGULILE?(NOTA TB SA VINA DUPA PREMIERA,NU POTI ANTICIPA CALITATEA FILMULUI DUPA O IMAGINE,LUATI MASURI
Taiby pe 28 Mai 2017 02:36
Ce asteptam cu toti de la film :
BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOBSSSSSSSSSSS
123erty2 pe 12 Februarie 2011 22:35
chestia este ca ii doar un zvon ca o sa joace ea, de fapt o sa joace jessica alba sau lindsay lohan si poza este un FAKE uitati aici dovada

enky pe 10 Iunie 2017 15:28
merge vazut
Nu pot sa spun neaparat ca m-am plictisit. Dar nici din cale afara de bun n-a fost, cum atatia de aici vad ca il considera. Au fost cateva glume reusite, coloana sonora din Batman vs Superman care mi-a placut mult, niste efecte speciale asa si asa si cateva momente enervante de propaganda corecta politic. Cum ca barbatii nu merita femeile, albilor trebuie sa le para rau ca i-au persecutat pe amerindieni si ca negrii nu reusesc sa devina actori din cauza culorii pielii. E putin adevar in o parte din lucrurile astea dar este enervant cum holywood-ul te agaseaza cu orice ocazie apuca sa ti le aminteasca. Sa nu uitam totusi ca amerindienii se omorau intre ei cu mult inainte sa vina colonistii, ca negrii nu sunt singurii sclavi din istorie, mai ales ca termenul sclav desemneaza o populatie alba, slavii, iar chestia cu "barbatii nu merita femeile, sunt prea bune pentru ei" mi se pare o… citeşte