Păreri Watchmen

Cei ce veghează

Runestone pe 31 August 2009 16:01
Un stil nou de abordare.. i love it
Mi-a placut povestea si tot "universul" creat pentru actiune
Pentru mine va ramane un film de referinta, la fel cum a fost si Pulp Fiction, Snatch, etc..

Neo10 pe 23 Martie 2009 19:45
filmul la cinema 3D ?
un film f frumos....l-am vazut in secvente in prezentari....oare va fii si in format 3D si cand?
Daniel pe 19 Iulie 2008 11:28
Va fi ceva extraordinar !
ciobotaru pe 03 Ianuarie 2010 12:19
eu m-am asteptat la ceva mult mai bun , dar este dezamagitor
Andreigogu pe 06 Aprilie 2009 10:11
pai
ce-i drept ca albastrelu o ardea f trist si mult. dar filmu e tare iar ala cu masca si palarie am uitat cum il cheama face 3 sferturi din film. per ansamblu il recomand din toata inimioara, desi tre sa recunosc ca dureaza al naibii de mult.
Eek pe 2 iulie 2009 22:36
Rorschach il cheama pe ala care face 3 sferturi din film ;)) Ar fi trebuit sa retii din moment ce ti-a placut filmul... Doar se repeta de multe ori fraza: "Rorschach's Jurnal"
sabinalin pe 16 Octombrie 2019 15:01
Se apropie cu pasi repezi serialul care va fi la HBO, incepe luni seara, am de gand sa-l urmaresc, e unul dintre serialele vizate sa creeze o emulatie cu aceea pe care a adus-o "Game of thrones", se pare ca, in ciuda faptului ca-i foarte bun, "Weastworld" e departe de o asemenea performanta, de aceea am ales sa vizionez inainte filmul regizat acum zece ani de Zack Snyder, un film mai special decat filmele clasice cu supereroi, mai multa "carne" pentru personaje, ceva mai multa profunzime, un divertisment foarte reusit si ceva mai mult decat atat, am citit ca din personajele filmului ii vom revedea in serial pe Dr Manhattan, Silk Spectre si Adrian Veidt, pe cel din urma in mod sigur cu o partitura importanta avand in vedere interpretul, pe Jeremy Irons, bun filmul, astept cu mare interes serialul.
radu3455 pe 23 Iunie 2015 12:30
un film cu super-eroi mai diferit fata de ce am vazut anterior,iti trebuie rabdare sa-l urmaresti pana la final,coloana sonora e geniala,actorii joaca excelent nota 8 recomand!!
KingAnubis pe 03 August 2013 21:48
Genial
Este un film genial ce prezinta ceva ce alte filme nu o fac. Multe idei, multe planuri, intrigi. Multe chestii care se vad si in viata de zi cu zi si finalul este un adevar trist care este de multe ori prezent si in realitate!
bcacata pe 03 Aprilie 2013 20:12
Un film nemaipomenit pentru o mica lectie de istorie cu eroi.
deadlord pe 31 Martie 2013 22:52
Acest film m-a uimit. Credeam ca este un oarecare film cu super eroi, dar nu este asa. Acest fulm este mult mai complex, mult mai diferit decat celelalte filme cu super eroi. Totusi sunt prea multe povesti spuse intr-un interval cam mic de timp. Sincer filmul acesta m-a facut sa citesc si comicurile si chiar le respecta foarte bine. Un film captivant si plin de suspans ce trebuie vazut.
BleWoMovie pe 26 Martie 2013 16:18
Eh...
Deobicei filmele de 2ore + sunt mai frumoase ;) dar asta nu....:| Nu sunt fan "Filme cu Supereroi" dar...Eu sincer abia asteptam sa se termine...
iulian94 pe 23 Martie 2013 15:45
Cat de frumos poate sa fie filmul asta. Merita vazut.
legolas05 pe 05 Ianuarie 2011 11:09
un filmfoarte bun lam vazut mai demult si acum se difuzeza pe HBO.....o sa ma uit
marin09 pe 21 Februarie 2010 20:14
Un film exceptional, ce merita vazut. Nu este un film despre supereroi, ci ne dezvaluie adevarata fata a lumii, a oamenilor, problemele sociale ale acestora. Il recomand tuturor!!
user-5e7b2f4dad84f pe 25 Martie 2020 12:49
Un film bun, cam greu de inteles dar are acel ceva ce te ține aproape
stochitamarius pe 16 Ianuarie 2020 19:26
Deci..un film prost de la inceput pana la sfarsit..le bune?a fost filmat interesant,cadre frumoase dar...scenariul infect de tot,actorii varza..si pana la urma ce e filmul asta?desene animale
xerses pe 03 Aprilie 2012 20:55
Mi-a placut filmul.La vremea aparitiei lui mi s-a parut a fi unul din cele care sa-ti permita sa visezi...
cosmin_kedii pe 14 Martie 2012 17:32
Este un film despre filozofie şi moralitate, restul este doar de umplere
cl24 pe 07 Mai 2010 00:50
Este un film , despre altfel de "eroi". Desi filmul este lung, acesta nu ajunge sa fie plictisitor, avand cu ce sa capteze atentia .
Indiferent cine sau ce intervine , viata oamenilor pe planeta este decisa de...oameni.

SAndrei2000 pe 18 Mai 2014 10:26
JOSNIC
L-am vazut pe bucati pentru ca nu aveam motive sa stau si sa vizionez asa ceva!Are personaje bune si "momente de +18",dar doar atat.
Credeam ca voi vedea un film bun spre foarte bun cu supereroi,dar am tras de mine sa termin de vizionat un film de 160 min. care nu arata foarte multe(DC UNIVERSAL nu se compara cu MARVEL!!!)
Rorschach mi-a trezit interesul datorita misterioasei lui masti,dar restul personajelor lasa de dorit...nu recomand!

MinionuS pe 15 August 2014 12:11
Nu mi-a placut.
Nasol!!!!
Putina actiune!!!
5 cu indulgenta!!!!!!!!!!!

DARK333REM pe 08 August 2011 23:30
SuPeRb
Un FiLm LaNsAt PrEa DeVrEmE PeNtRu SeCoLuL : XXI.FeLiCiTaRiLe MeLe LuI : Zack Snyder.
mongolarix pe 24 Martie 2009 19:21
UN film destul de bun!! ideea in sinea ei a fost buna , a fost interesant cum a salvat lumea de razboiul nuclear!! am omaorat mii dar am salvat miilioane!! Dr manhatan e tare asa albastru:))
Clauneck pe 15 Mai 2010 12:52
La Watchmen mi-a displacut coloana sonora.
Filmul prezinta o istorie alternativa de dupa razboiul din Vietnam. Dr. Manhatan, un fizician american ce a trecut printr-un accident intr-un reactor si a devenit o fiinta atotputernica, este subiectul de disputa dintre USA si Rusia. Cei din urma doresc sa atace SUA cu 51.000 focoase nucleare, dar datorita unui siretlic, cele doua superputeri renunta la razboi. Povestea este bine închegata, cu multe surprize, mai ales ca Dr. Manhatan a renuntat la mentalitatea umana.

vlad199030 pe 25 iulie 2010 18:45
Cum sa nu-ti placa coloana sonora?!!!
dani. pe 09 Ianuarie 2010 11:36
ehh..
Mai bun ca 'The dark knight' ... da cum ala e cel mai prost fil vazut asta e... un pic mai mult decat nimic!
Eustake pe 30 ianuarie 2010 00:29
LOL e tot ce pot spune, couldn't help it.
nikkolle pe 08 Aprilie 2012 23:22
MDAA!!
Nici nu stiu ce sa zic ca primele 10 minute mi-au scos peri albi cu muzica aia "superba" =))) !!!!!!!!!Apoi am adormit de vreo 3 ori la el =))!! O fi interesant da nu pt mine !!!
MikkaelWolfganger pe 10 februarie 2013 11:34
Superba intre ghilimele :O.Tu iti dai seama ca aia care au cantat la inceput erau f**king Nat King Cole si Bob Dylan, nu?Adica nu e ca si cum la inceputul filmului ar fi cantat Ruby si Smiley...
Katalyn89 pe 27 Martie 2012 15:34
Momente bune
3 ore de plictiseala, am vrut sa`l opresc inca de la inceput.
claudiu-daniel-lugoj pe 08 Octombrie 2009 20:46
claudiu-daniel lugoj
Sincer nu mia placut filmul de loc,un film mult prea complicat pentru un scenariu atit de prost.Dar daca ar fi sa remarc ceva la acest film pot remarca efectele speciale foarte bune,sunetul impecabil si prestatia buna a actorilor,dar si regizorul a fost pe masura,doar ca scenariul,adica povestea in sine foarte slaba si prea mult complicata,poate ca sa tina cit mai mult filmul,in rest nu vad nimic ce asi mai remarca.Pentru mine a ramas o mare dezamagire.
leo26 pe 9 noiembrie 2020 23:17
De loc poate esti tu , sper sa intelegi. Dar filmul nu ti-a placut deloc.
marinrazvan pe 04 Iulie 2009 16:49
Razvan
Cum se dowlodeaza filmede pe acest site? acesta este id-ul meu :
marinrazvan23@gmail

Bogdan88 pe 5 iulie 2009 00:59
uite id'ul tau: stupidmen@Gmail
stelutaluidavid pe 6 iulie 2009 20:46
hhahahahah !!!! Ce tareeee !!!
Go 1 2 3