Păreri The Weight of Water

(2000)

Ape tulburi

pisicuta1 pe 25 Aprilie 2012 21:48
da
un film bun cu actori de exceptie desi pare cam greu de digerat e f bun!
margott pe 13 Iulie 2011 17:07
Ceea ce s-a dorit a fi un film despre o crima pasionala a rezultat intr-o bajbaiala intre doua planuri trecut-prezent, nereusind sa inchege niciunul dintre ele ca o poveste de sine-statatoare. Prost aleasa a fost si distributia, Liz Hurley e mediocra si, fizic, seamana prea mult cu Catherine McCormack, incat ai impresia ca amandoua sunt surori. Josh Lucas cred ca nici nu merita amintit, iar Sean Penn e atragator si atat. Misterul, pasiunea, ca ingrediente ale unui film reusit, aici sunt prea putin puse in valoare, lasandu-ti in final impresia unui film neizbutit.
xerses pe 31 Mai 2011 16:31
As fi vrut sa ma convinga mai mult....dar desi a beneficiat de distributie buna, totusi ceva a "stagnat" in fluiditatea filmului.
nookie pe 08 Martie 2004 15:38
Alternarea cadrurilor prezent-trecut nu mi s-a parut bine aleasa. Mi-a placut mai mult povestea din trecut, putea sa fie doar atat si filmul era reusit, dar apoi s-a incercat sa se complice mai mult decat trebuia. "The chemistry" intre actorii din planul prezent sufera.
Actorii sunt de la buni (Sarah Polley)la prost distribuiti (Sean Penn - cam fad).