Păreri The Next Three Days

3 zile de coșmar

andu7zu pe 19 Noiembrie 2010 18:45
foarte interesant rolul lui Russell mia placut filmul...mult suspans
Bârfitoarea.ro pe 10 Noiembrie 2010 23:13
Premiera mondiala “The Next Three Days”
Teatrul Ziegfeld din New York a gazduit aseara premiera mondiala a thrillerului “The Next Three Days”, cel mai recent proiect semnat Paul Haggis, al carui palmares cuprinde titluri precum “Million Dollar Baby” sau “Crash”. La eveniment au luat parte Olivia… Citeste in continuare citeşte
andytimofte94 pe 18 Noiembrie 2010 17:43
deci dupa ce am vazut inception si care tre sa spun m-a dat gata, iata apare si filmu acesta care dupa trailer pare super misto, avand in vedere ca are o distributie foarte buna, cu-n russell crowe pe care intotdeauna il vom tine minte pentru gladiator, american gangster si multe alte filme de suuces, cu un scenariu care pare bine pus la punct, practic un thriller, o drama perfecta poate pentru anul 2010.
levi_pyt2003 pe 23 noiembrie 2010 10:12
nu ai idee ce bun e, incredibil... sunt un cinefil inrait dar asta chiar a fost bun... imi place ca nu am intalnit prea multe porcarii de gen american unde el ii rupe pe totzi... deci chiar iii merge extraordinar treaba, asta te termina :)))
DanielMitrea pe 19 Noiembrie 2010 19:59
REMAKE DE REMAKE DE REMAKE
Ce puscarie de film!!! Stiam eu ca am mai vazut filmul asta undeva...Aaaaaaaa daa! Este un remake dupa versiunea sa frantuzeasca a lu Polanski! Ce laim! Americani nu mai stiu unde sa isi bage nasul ca sa aiba de castigat si nu mai stiu de cine sa profite. Asa ca au facut un REMAKE ieftinake ca sa mai faca si ei ceva bani ca nah! La prostime tine vrajeala!
VIBERS pe 6 aprilie 2014 16:47
Si daca nu ai vazut originalul ce poti spune despre acest film?Normal ca d.p.t.d.v filmul asta este o puscarie asta fiindca esti nostalgic.
user-5f4c4ff005830 pe 31 August 2020 04:29
Un film extraodinar.Mult suspans de calitate,actori mari cu o prestatie pe masura si o poveste interesanta si frumos pusa in scena.E adevarat ca Liam apare mult prea putin in film dar deh,cineva trebuia sa se sacrifice.Ca la orice film de acest gen poti trage si unele invataminte sau sa-i gasesti morala(sunt toate acolo si chiar mentionate de ceilalti useri) dar eu prefer sa ma bucur doar de frumusetea filmului si atat.Frumos,foarte frumos.Atat de frumos ca m-a facut sa las primul comentariu public pentru un film.
Salbaticul pe 29 August 2020 00:30
50 caractere,50 caractere,50 caractere,mare suspans!=9.
Tyybi1 pe 24 Iunie 2020 16:34
Foarte multă acțiune, dar mai ales suspans. Mie mi-a plăcut!
sabinalin pe 30 Septembrie 2019 15:40
L-am vazut recent pe Russell Crowe in "The loudest voice", serialul care ne prezinta momentele importante din viata si activitatea lui Roger Ailes, paranoicul genial care a fondat Fox News, republicanul fundamentalist pe care doar miscarea Metoo a reusit sa-l opreasca, e genul de rol cu care te intalnesti o singura data in cariera, Crowe nu rateaza ocazia, e pur si simplu fabulos, in mod normal va lua Globul la anul sau poate nu ca s-au vazut suficiente nedreptati flagrante, revin pe taramul filmelor pentru marele ecran, daca vreti sa-l vedeti in roluri mari recomand "Gladiator" si "A beautiful mind", nu joaca rau nici aici numai ca thriller-ul de fata e mult mai putin ofertant, o scadere evidenta de nivel pentru Paul Haggis dupa oscarizatul "Crash", n-am vizionat originalul, poate ca acolo scenariul se leaga mai bine, aici artificialul isi face loc prea frecvent, scurte aparitii pentru… citeşte
carmen_angelus_romila pe 06 Octombrie 2018 19:11
Avem parte de un trilar dramatic foarte bun in care, personajul interpretat magistral de Russell Crowe, dintr-o dragoste desavarsita pentru sotia lui, mizeaza pe cartea riscului.
H4cK3RuL pe 06 Ianuarie 2018 21:28
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Este un film destul de bun, merita vazut cel putin o data.
Iulidesprefilme pe 29 Decembrie 2017 14:54
Un film pe care l-am apreciat cu...obligatoriu de văzut...desigur ce e silit mie nu-mi surâde, dar așa e convenția...în fine, motivele reușitei acestui film sunt scenariul bine elaborat, regia bine coordonată, distribuția nuanțată cu un Russel Crowe înverșunat, cu partituri secundare, dar bine individualizate...film și cu tensiune, și cu accente de umanism, și cu detalii puternice...cu multe și puse la punct...Importante sunt mesajele ! Să crezi în partenerul de viață, să crezi în forțele tale, să crezi că se poate...Spectatorul ajunge să țină cu deținuta și soțul care comite acte ilegale...și-și imaginează...dacă sunt prinși ? Amândoi soți la închisoare pe viață și băiețelul la bunici în cel mai bun caz...Când colo, după alergături, emoții și speranțe...îi înghite (metaforic spus) Caracasul...Bună treabă au făcut ei, dar poliția a… citeşte
Mihai_Moise pe 06 Februarie 2017 20:57
Pana unde poti merge atunci cand iubesti?
Un film ce ramane pe retina, cu un scenariu alert, o regie ce reuseste un realism derutant si actori ce interpreteaza fara fisuri rolurile.
ralucan123 pe 27 Ianuarie 2017 19:46
Un film foarte bun Russell Crowe josca ca de obcei foarate bine, un scenariu bun și interesant și bine jucat, dar serios nota 6 din partea criticului măcar un 7 nu putea săi acorde
natalia_castego pe 29 Aprilie 2016 11:53
Fain filmu'
Personal n-am crezut ca vor fi asa destepti la final, gandire pe fuga. La final, la vama cautau o familie doar tata,mama si copilu, dar ei au luat inca doi ,o baba si un mos , care vroiau sa plece in aceasi directie cu ei.
Ciurila_Emanuel pe 10 Septembrie 2015 09:47
Obligatoriu de vazut !!!!
Este un film care prezinta povestea trista a unei mame care este nevinovata, dar este inchisa pentru omor, iar sotul ei a reusit sa o elibereze in final, chiar daca ea intrase in depresie si a incercat sa se sinucida de doua ori . Ii dau nota 10 filmului, pentru scenariu, si pentru suspans, si felicitari si regizorului !
XShadowX pe 23 Februarie 2015 12:38
FOARTE BUN !!!
Paul Higgis has done it again ! Este un film foarte inteligent facut , cu o poveste foarte buna si cu niste actori exceptionali , in special Russell Crowe care e foarte bun si in acest rol .. DE NERATAT !!!
Alezuza pe 23 Noiembrie 2014 23:24
Pur si simplu....
GENIAL!!! De foarte mult timp nu m-a mai facut un film sa sar din fotoliu si sa tip "fugi, fugi, ca te prinde!" :))
Sorin87 pe 14 Noiembrie 2014 19:54
De vazut filmul datorita suspansului si actiunii, mie mi-a placut mult
emy_sinaia pe 08 Noiembrie 2014 01:06
Super.
Foarte bun film, peste 2 ore de suspans si necunoscut pana la un final fericit, pe parcursul filmului nu poti banui de ce este in stare un om ca sa-si salveze sotia nevinovata si sa-si intregeasca familia alaturi de fiul lor. Actorii nota 10. Merita vazut. Mie mi s-a parut aceasta varianta mai buna decat varianta franceza Pour elle.
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:05
lili22 pe 06 Mai 2014 06:31
slab , nu m-a impresionat
Pacat ca Liam Neeson are un rol de citeva replici.Un film oarecare.
Maryana25 pe 23 Aprilie 2014 18:44
f bun
foarte bun..................................frumos filmu
santoss07 pe 08 Aprilie 2014 21:02
Frumos !!!
Mi-a placut filmul. Foarte buna povestea, reusit, il recomand, dar nu cred ca o sa il mai revad, e foarte trist ...oricum VIZIONATI-L, SE MERITA !!! ;)
matew10 pe 07 Aprilie 2014 13:07
Pentru cei plictisiti de filme de duzina, un film realist merita savurat din cand in cand. Filmul scoate la iveala o noua definitie a devotamentului si a dragostei. Jos palaria pentru interpretarea lui Crowe. Impresionant, imprevizibil, un film inteligent construit ce nu trebuie ratat.
Viguts pe 06 Aprilie 2014 17:09
Nu stiam ce nota sa dau acetui film , dar apoi am stat si m-am gandit , e film cu Russell Crowe , obligatoriu de vazut!!
SANDA45 pe 06 Aprilie 2014 01:10
Un film foarte bun, cu un conflict puternic, o tema excelenta, si cu un protagonist genial. Russell Crowe este, fara dar si poate, cel mai bun actor al generatiei sale.
Ghemot pe 10 Noiembrie 2013 18:55
Este un film foarte bun. Reusit din mai puncte de vedere.
Poate ar fi trebuit o secventa mai consistenta (sau chiar mai multe) pentru Liam Neeson!

Infinity pe 10 Octombrie 2013 18:15
The Next Three Days (2010)
Russell Crowe face un rol bun in pielea sotului disperat de a-si elibera sotia din inchisoare cu orice pret. Un film reusit ce intra repede in subiect avand destul suspans si un plot accesibil. A imprumutat putin si de la Law Abiding Citizen. Cel putin asa mi s-a parut mie. Il recomand. 8.
pisicuta1 pe 30 Iunie 2013 22:52
foarte bun mi a placut foarte mult,de mult am incercat sa il vad!
nu merita ratat!

Get0dac pe 10 Aprilie 2013 08:56
O copie reusita
Copiat 95% dupa filmul frantuzesc ,,Pour Elle''. Cu o doza de dramatism (in plus fata de original), ,,The next three days'', beneficiaza si de numele mai sonore din distributie. Un film bun per ansamblu, dar totusi, o copie.
deadlord pe 18 Noiembrie 2012 17:45
Un film foarte bun si foarte bine realizat. Imi place foarte mult ideea filmului.
margott pe 14 Octombrie 2012 10:04
Ce sa vezi, imediat dupa ce au trecut ei de paza aeroportului, li s-au afisat pozele pe ecranul computerului ca fiind cautati de politie. Numai in filme se pot intampla astfel de lucruri. Un film caruia nu i se pot reprosa prea multe lucruri, decat eventual cateva exagerari ale scenariului, pe ici, pe colo.
ionutika pe 28 Septembrie 2012 01:52
un film fff bun fara nici o indoiala nota 10 ca subiect ..
EnacheVladCosmin pe 12 August 2012 18:02
un film ok
dacă e Russell Crowe...e automat şi un film bun..pe acest principiu am mers atunci cand am ales acest film pentru al vedea!..ce pot sa zic...un film placut captivant cu un final fericit....si cred ca merita sa acorzi doua ore pentru acest film...
razv27 pe 12 Iulie 2012 19:51
un scenariu construit asemenea unui bulgare de zapada care se rostogoleste,inceput incetzoshat, parcurs acaparant si final irezistibil.Tensiune cat cuprinde ,rol de mascul adevarat interpretat perfect de Russell C.,,,eu unul,l-am recomandat tuturor cunostintelor,insa citind chiar aici, acesta e un remake dupa un film frantuzesc,pe care din pacate nu l-am vazut
xerses pe 07 Mai 2012 22:24
Russell Crowe si Liam Neeson ne captiveaza prin jocul lor si fac sa merite vazut acest film.
cotzofica pe 10 Martie 2012 12:30
The end justify the means
De regulă, remake-urile reuşite sunt făcute după minim 10 ani de la lansarea filmului original. Dar, iată că după numai 2 ani acest film atrage poate şi mai mult decât omologul lui francez (Pour elle), în special datorită distribuţiei şi ideilor interesante ale americanilor. Deşi pe acest site în prezentarea distribuţiei filmului Liam Neeson apare primul, rolul său (foarte bun, de altfel) este doar de câteva minute. Finalul filmului ridică ştacheta. Obligatoriu de văzut pentru iubitorii genului şi pentru prestaţia lui Russel Crowe. Unul dintre cele mai bune filme văzute recent. Şi nu au fost puţine...
cosmin_kedii pe 09 Martie 2012 16:34
Acesta este un film grozav. Russell Crowe oferă o acţiune superbă Elizabeth Banks a fost cea mai buna in rolu iei
maryuselu pe 06 Februarie 2012 20:06
genial filmu.. atatat suspans in putine filme vezi ..pur si simplu te tine cu sufletu la gura .
aduce putin cu cel din inchisoare ingerilor .merita vazut la maxim !!!

monicutzza pe 26 Ianuarie 2012 16:28
mi-a placut film asta... este sup[er !!! il recomand:X:XX:X
Mist pe 22 Noiembrie 2011 22:11
Our Lives are defined by moments, especially the ones we never see coming.
elmedico pe 26 Octombrie 2011 01:04
Papillon ! :))
cl24 pe 24 Septembrie 2011 22:44
Mi-a placut. Filmul reuseste sa se faca apreciat mai ales prin imprevizibil, intriga, ritm ...
radu3455 pe 06 Septembrie 2011 17:42
un film de-a dreptul superb mi-a placut foarte mult il recomand
Florin85 pe 26 August 2011 18:58
SUPER
Unul dintre cele mai bune filme 2010 .........................................
DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:33
russell crowe a jucat foarte bine , filmul a iesit ok
Ady_kid pe 30 Iulie 2011 12:10
Genial.
Cata minte sa ai sa faci planurile acelea exacte !
10 !

nicoux pe 15 Iunie 2011 23:03
De vazut ! Un film foarte bun ce poate fi chiar o poveste reala de viata.
GeorgeFriends pe 20 Mai 2011 16:00
prison break
fiind fan al serialului, am avut un deja vu, cu John Brennan in loc de Michael, desi la inceput am zis ca o da in bara, a reusit sa ma suprinda cu ingeniozitatea lui dar....de ce cand a evadat nu a vrut sa isi ia fiul(ca a avut timp destul, politisti avind o pista moarta), un omul din interior nu a avut, si sotia nu deadea 2 bani pe el, ii pasa de fiul lor doar atat; ar fi fost mai potrivit Liam Neeson personaj principal.
gaby_box pe 17 Mai 2011 06:02
trebuie vazut super FILM
un film de suspans actiune dragoste frumos film pt cine nu la vazut nu stie ce pierde pt cei care l-au vazut il mai recomand o data cool
Go 1 2 3