Păreri The Next Three Days

3 zile de coșmar

vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 20:24
oare ce film mai e si asta..nu ma pricep la filme..eu aud culori..vad sunetele...n-am treaba..
talexi pe 19 noiembrie 2010 11:39
?????
vaduva129 pe 22 noiembrie 2010 19:26
ups...m-ai prins...;)
Krizalid pe 16 Noiembrie 2010 19:06
daaa
filmul e superb ! nu conteaza ca e un remake ! sper sa apara cat mai rpd !
rodriguez pe 15 Noiembrie 2010 15:47
absolut superb! nu ma intereseaza ca este un remake,filmul este absolut genial,abia astept sa-l vad!
Jenny_pisica pe 30 Octombrie 2010 18:47
americani sun obsedati ? ceva imi da impresia ca da ! nu credeti ?
benihux pe 3 noiembrie 2010 19:36
Nu stiu daca sunt obsedati dar tu Jenny_pisica scrii cu mai multe greseli decat o pisica.
kenya pe 28 martie 2011 18:09
Hai pisicuto,nu te mai prosti!Sau poate iti cauti motan,si astia nu s-au prins....Nu am obiceiul sa corectez greselile nimanui,dar de tine dau tot timpul pe-aici.....si am senzatia ca faci misto!Pe forumul asta se comenteaza filmele nu se fac lipeli.....
kasmyn pe 10 Septembrie 2010 08:57
filmul e copiat dupa un film frantuzesc realizat in urma cu citiva ani!!
littleangel8910 pe 10 septembrie 2010 11:32
cumva "pour elle" din 2008 ?... si eu am sesizat o asemanare mai mult sau mai putin indreptatita
Alex.M pe 21 octombrie 2010 20:08
Nu e chiar o copie. Este un remake. Desigur, asta nu disculpă hollywood-ul de lipsă de idei proaspete, însă filmul este realizat ca şi remake.
talexi pe 27 Noiembrie 2010 22:38
Nimic special
Sincer sa fiu ma asteptam la mai mult de la acest film, dar din pacate am plecat dezamagit din sala de cinema.Filmul este plictisitor.Unele scene cred ca au fost introduse in film pentru a-l lungi.Ar fi iesit un film foarte bun daca ar fi tinut doar 60 de minute.
diz3lgirl pe 1 decembrie 2010 10:33
total de acord cu tine! exact aceleasi impresii le-am avut si eu... si nota e exact cea care o merita... se putea mult mai mult
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Iunie 2011 21:27
Inceputul este foarte slab iar sfirsitul filmului face toti banii cum se zice,este un film bun pacat ca inceputul e plictisitor.
Casy20 pe 16 Aprilie 2011 14:38
Wauuu 3 zile de cosmar.....nu mi se pare cine stie ce:))):!!!
Mai bine era 10 zile de cosmar:)
Este un film bun>:P

ciobotaru pe 22 Februarie 2011 19:36
si pana la urma femeia era nevinovata
evadarea este impresionanta si mai are o segventa cand ea vrea sa sara din masina la fel de impresionanta , ma bucur ca si-au gasit linistea , alaturi de fiul lor care pare cam bolnavicios
motan19833 pe 21 Noiembrie 2010 21:01
Din pacate DanielMitrea are dreptate ca si littleangel8910...povestea este luata de la francezi care au facut un film original si spre surprinderea mea chiar bun..daca vreti un film bun uitati-va la "pour elle" merita..oricum americaniiiiiii ca vad ca se supara kellyrose care este putin nehotarata sau poate nu ( un ''trandafir'' de kelly si sunt amabil :p ) revin...americaniiiiiiii nu sunt la prima lor copiere asa ca nu va mai suparati atat chiar trebuie sa va amintesc ''Death at a Funeral'' care de fapt originalul este luat de la engleziiiiiiii (asta ca o ironie la stiti voi kelly fata ca un trandafir) daca ma insel va rog sa ma corectati....aaaaa...era sa uit..da kelly stiu ca tu o sa zici : da ma bine ca esti tu motan :p s-au ceva de genu asta :) si nu o cunosc pe Jenny_pisica e doar o coincidenta..v-am salutat pe toti inclusiv pe tine kelly rose :)
VIBERS pe 6 aprilie 2014 16:49
Si daca sunt copiate ce este rau?????Atata timp cand sunt bine realizate unele din ele(The Departed) si actorii joaca bine.
TeoBr pe 16 Ianuarie 2014 00:11
O capodopera !...Un final foarte emotionant. In ultimul meci,parca eram si eu parte din oamenii care se rugau pt el sa castige...te cuprinde cu totul acest film ! Nu-l ratati !
TeoBr pe 16 ianuarie 2014 00:13
Scuzati,am vrut sa trimit acest comm la filmu Cinderella Man..am uitat ca am dat pe acest film,oricum si filmul acesta merita vazut...sunt bune filmele facute de Russell Crowe !
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:33
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
andreim3 pe 25 Noiembrie 2011 11:30
Genial
Superb filmul, cu toate ca la uneori era previzibil, dar in rest superb. Nu evadarea in sine era deja aplicarea planului, ideea e ca in timp ce se filma planuirea, acolo erau detalii importante pe care el trebuia sa le gaseasca slabiciunile, deci cum am zis deja, evadarea era functionarea planului.
paul_gilca23 pe 11 Aprilie 2011 19:16
Cel mai bun film din ultimele 2 luni care l am vazut, acum na depinde si de gusturi. De obicei nu comentez filmele de asta asta e si primul comentariu pe care am zis ca merita sa l scriu dupa ce am vazut filmul. Obligatoriu de vazut
cooginy pe 29 Martie 2011 20:16
suspans maxim
filmul asta te tine in suspans la maxim.
Merita vazut !!!

John9 pe 18 Martie 2011 23:09
Un thriller de exceptie nu-l ratati e un din filmele care merita vazut si... revazut ... !
Octaz pe 12 Martie 2011 00:36
Poate ca ceea ce filmul vrea sa transmita e ca Dumnezeu Exista,nimic nu este lasat la voia intamplarii.Pe bune ca filmul m'a facut sa cred altceva in legatura cu "cazul" principal al filmului,ceea ce m'a surprins la final cand mi'am dat seama ca ma inselasem.Filmul nu mi'a placut in mod deosebit,exact acelasi lucru il spun si despre Russell Crowe caruia nu'i prea sta bine in astfel de filme(asemeni in "State of Play" sau "American Gangster") doar parerea mea,sincer cred ca ar fi mai bine sa se orienteze spre Drame si Aventuri pentru ca acolo se face mult mai placut
bogdi_07_yo pe 03 Martie 2011 23:18
foarte frumos, dar cand am vazut ca e si Liam Nesson in distributie, ma asteptam sa apara mai mult.
triplex_felina pe 28 Februarie 2011 00:47
must see
cel mai bun film de la shutter island pana in prezent :)
cioclytz pe 25 Februarie 2011 03:26
dupa parerea mea este o adevarata capodopera! te tzine in suspans pana la sfarsit! cine nu vede acest film are numai de pierdut! Russell Crowe?...magnific......
victor_neo75 pe 03 Decembrie 2010 21:59
"3 zile de cosmar" - un thriller/drama reusit cu Russell Crowe !!!
Iata un thriller care incepe ca o drama (adaptare dupa filmul francez "Pour Elle" (2008)), unde personajul lui Russell Crowe este nevoit s-o ajute pe nevasta sa (interpretata de Elizabeth Banks) acuzata pe nedrept de o crima, sa evadeze de la inchisoare.

"The Next Three Days" mi-a adus aminte de alte filme cu subiect asemanator de razbunare/salvare: "Law Abiding Citizen" (2009), "Taken" (2008), "Man on Fire" (2004), "Trapped" (2002) sau "Ransom" (1996) !

Russell Crowe este motivul pt care merita vazut acest thriller, dar si pt ultima treime din film unde scenariul devine mai alert si mai tensionat; i-am dat 6 doar pt a fost cam lunga motivatia de punere in aplicare a planului de eliberare a nevestei !

darkxyde pe 01 Decembrie 2010 23:42
akuma o ora am vazut filmul si dupa parerea mea este un film superb, chiar dak eeste un remake dar povestea te tine cu sufletul al gura. Merita vazut.
Morphy pe 01 Decembrie 2010 20:11
The Next Three Days este un film obligatoriu de vazut. Fata de multe alte porcarii care ajung sa ruleze prin cinematografe, filmul cu Russell Crowe, Liam Neeson, Olivia Wilde si Elizabeth Banks chiar trebuie vizionat. Stiu ca povestea nu este neaparat noua, insa interpretarea actorilor compenseaza pe deplin acest neajuns. Russell Crowe face un rol foarte bun (mult mai bun decat in Robin Hood), iar Elizabeth Banks demonstreaza ca poate interpreta foarte bine si alte roluri decat cele din comediile mai mult sau mai putin bune in care a jucat pana acum.
PS: Chiar daca banuiam ca John si Laura Brennan reusesc sa fuga din America impreuna cu baietelul lor ,filmul a reusit sa imi capteze atentia pana la final.

legolas05 pe 25 Noiembrie 2010 17:40
am vazut si eu filmul si mia placut.....este un film bun.....
Contessamy pe 22 Noiembrie 2010 17:57
Am vazut ieri "The next Three days" si mi-a placut. Desigur nu va fii neaparat filmul anului , insa se merita vazut . Actorii interpreteaza bine rolurile , subiectul e unul ce te pune pe ganduri ( cel putin eu m-am intrebat daca as fi fost in stare sa fac ceea ce el a facut pentru familia sa sau cum as reactiona in diverse situatii) , de actiune si suspans nu duce lipsa , asa ca pentru amatorii de actiune-drama , e un film recomandabil . Desigur ca are si cateva scene un pic exagerate , ca majoritatea filmelor de actiune/thriller dar nu ajung la limita ridicolului si nici cea a penibilului. Este un film pe care l-as vedea si a doua oara :)
levi_pyt2003 pe 23 noiembrie 2010 10:15
intradevar bun film si vreau sa iti zic ca seara dupa ce am ajuns acasa, nevasta mi-a pus urmatoarea intrebare : "oare tu ai face asta pentru mine" :))) chiar ma dat gata cu asta :)) russell e mult prea bun ca sa ma pun in locul lui.... are nebunia aia aparte in privirea lui, ne aducem aminte de ea in a beautiful mind....
aavramescu23 pe 21 Noiembrie 2010 08:40
Referitor la cronica
Eu nu stiu cine Dumnezeu face cronica la aceste filem dar din punctul meu de vedere e batut in cap. Filmul e suberb. A tinut 2 ore si 15 min. Russell Crowe face din nou un rol mare. Ce sa mai zic de Elizabeth Banks care isi joaca perfect rolul. Filmul e plin de suspans si nu stii nicioadata scapa, nu scapa. Totul se complica pe parcurs. Am citit o alta cronica despre Unstoppable care e nu stiu cum si nu stiu cum ca merita doar pt cei carora le plac exploziile. Ce Dumnezeu de explozii au fost? Am vazut filmul si nu e decat una. Cea a trenului care se pune in fata locomotivei 777, deraiaza si explodeaza murind mecanicul. In rest? Filmul e superb, din nou suspans. O varianta a Armaggedonului cu Bruce Willis dar pe Pamant cu Denzel Wahsington si Chris Pine in zile mari. Ieri le-am vazut la cinema la Timisoara. Ambele filme de nota 10+.
Pe cand Splice e un film de cacat. Si a fost… citeşte

user-5f4c4ff005830 pe 31 August 2020 04:29
Un film extraodinar.Mult suspans de calitate,actori mari cu o prestatie pe masura si o poveste interesanta si frumos pusa in scena.E adevarat ca Liam apare mult prea putin in film dar deh,cineva trebuia sa se sacrifice.Ca la orice film de acest gen poti trage si unele invataminte sau sa-i gasesti morala(sunt toate acolo si chiar mentionate de ceilalti useri) dar eu prefer sa ma bucur doar de frumusetea filmului si atat.Frumos,foarte frumos.Atat de frumos ca m-a facut sa las primul comentariu public pentru un film.
Salbaticul pe 29 August 2020 00:30
50 caractere,50 caractere,50 caractere,mare suspans!=9.
Tyybi1 pe 24 Iunie 2020 16:34
Foarte multă acțiune, dar mai ales suspans. Mie mi-a plăcut!
sabinalin pe 30 Septembrie 2019 15:40
L-am vazut recent pe Russell Crowe in "The loudest voice", serialul care ne prezinta momentele importante din viata si activitatea lui Roger Ailes, paranoicul genial care a fondat Fox News, republicanul fundamentalist pe care doar miscarea Metoo a reusit sa-l opreasca, e genul de rol cu care te intalnesti o singura data in cariera, Crowe nu rateaza ocazia, e pur si simplu fabulos, in mod normal va lua Globul la anul sau poate nu ca s-au vazut suficiente nedreptati flagrante, revin pe taramul filmelor pentru marele ecran, daca vreti sa-l vedeti in roluri mari recomand "Gladiator" si "A beautiful mind", nu joaca rau nici aici numai ca thriller-ul de fata e mult mai putin ofertant, o scadere evidenta de nivel pentru Paul Haggis dupa oscarizatul "Crash", n-am vizionat originalul, poate ca acolo scenariul se leaga mai bine, aici artificialul isi face loc prea frecvent, scurte aparitii pentru… citeşte
carmen_angelus_romila pe 06 Octombrie 2018 19:11
Avem parte de un trilar dramatic foarte bun in care, personajul interpretat magistral de Russell Crowe, dintr-o dragoste desavarsita pentru sotia lui, mizeaza pe cartea riscului.
H4cK3RuL pe 06 Ianuarie 2018 21:28
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut
Este un film destul de bun, merita vazut cel putin o data.
Iulidesprefilme pe 29 Decembrie 2017 14:54
Un film pe care l-am apreciat cu...obligatoriu de văzut...desigur ce e silit mie nu-mi surâde, dar așa e convenția...în fine, motivele reușitei acestui film sunt scenariul bine elaborat, regia bine coordonată, distribuția nuanțată cu un Russel Crowe înverșunat, cu partituri secundare, dar bine individualizate...film și cu tensiune, și cu accente de umanism, și cu detalii puternice...cu multe și puse la punct...Importante sunt mesajele ! Să crezi în partenerul de viață, să crezi în forțele tale, să crezi că se poate...Spectatorul ajunge să țină cu deținuta și soțul care comite acte ilegale...și-și imaginează...dacă sunt prinși ? Amândoi soți la închisoare pe viață și băiețelul la bunici în cel mai bun caz...Când colo, după alergături, emoții și speranțe...îi înghite (metaforic spus) Caracasul...Bună treabă au făcut ei, dar poliția a… citeşte
Mihai_Moise pe 06 Februarie 2017 20:57
Pana unde poti merge atunci cand iubesti?
Un film ce ramane pe retina, cu un scenariu alert, o regie ce reuseste un realism derutant si actori ce interpreteaza fara fisuri rolurile.
ralucan123 pe 27 Ianuarie 2017 19:46
Un film foarte bun Russell Crowe josca ca de obcei foarate bine, un scenariu bun și interesant și bine jucat, dar serios nota 6 din partea criticului măcar un 7 nu putea săi acorde
natalia_castego pe 29 Aprilie 2016 11:53
Fain filmu'
Personal n-am crezut ca vor fi asa destepti la final, gandire pe fuga. La final, la vama cautau o familie doar tata,mama si copilu, dar ei au luat inca doi ,o baba si un mos , care vroiau sa plece in aceasi directie cu ei.
Ciurila_Emanuel pe 10 Septembrie 2015 09:47
Obligatoriu de vazut !!!!
Este un film care prezinta povestea trista a unei mame care este nevinovata, dar este inchisa pentru omor, iar sotul ei a reusit sa o elibereze in final, chiar daca ea intrase in depresie si a incercat sa se sinucida de doua ori . Ii dau nota 10 filmului, pentru scenariu, si pentru suspans, si felicitari si regizorului !
XShadowX pe 23 Februarie 2015 12:38
FOARTE BUN !!!
Paul Higgis has done it again ! Este un film foarte inteligent facut , cu o poveste foarte buna si cu niste actori exceptionali , in special Russell Crowe care e foarte bun si in acest rol .. DE NERATAT !!!
Alezuza pe 23 Noiembrie 2014 23:24
Pur si simplu....
GENIAL!!! De foarte mult timp nu m-a mai facut un film sa sar din fotoliu si sa tip "fugi, fugi, ca te prinde!" :))
Sorin87 pe 14 Noiembrie 2014 19:54
De vazut filmul datorita suspansului si actiunii, mie mi-a placut mult
emy_sinaia pe 08 Noiembrie 2014 01:06
Super.
Foarte bun film, peste 2 ore de suspans si necunoscut pana la un final fericit, pe parcursul filmului nu poti banui de ce este in stare un om ca sa-si salveze sotia nevinovata si sa-si intregeasca familia alaturi de fiul lor. Actorii nota 10. Merita vazut. Mie mi s-a parut aceasta varianta mai buna decat varianta franceza Pour elle.
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:05
lili22 pe 06 Mai 2014 06:31
slab , nu m-a impresionat
Pacat ca Liam Neeson are un rol de citeva replici.Un film oarecare.
Maryana25 pe 23 Aprilie 2014 18:44
f bun
foarte bun..................................frumos filmu
santoss07 pe 08 Aprilie 2014 21:02
Frumos !!!
Mi-a placut filmul. Foarte buna povestea, reusit, il recomand, dar nu cred ca o sa il mai revad, e foarte trist ...oricum VIZIONATI-L, SE MERITA !!! ;)
matew10 pe 07 Aprilie 2014 13:07
Pentru cei plictisiti de filme de duzina, un film realist merita savurat din cand in cand. Filmul scoate la iveala o noua definitie a devotamentului si a dragostei. Jos palaria pentru interpretarea lui Crowe. Impresionant, imprevizibil, un film inteligent construit ce nu trebuie ratat.
Viguts pe 06 Aprilie 2014 17:09
Nu stiam ce nota sa dau acetui film , dar apoi am stat si m-am gandit , e film cu Russell Crowe , obligatoriu de vazut!!
SANDA45 pe 06 Aprilie 2014 01:10
Un film foarte bun, cu un conflict puternic, o tema excelenta, si cu un protagonist genial. Russell Crowe este, fara dar si poate, cel mai bun actor al generatiei sale.
Ghemot pe 10 Noiembrie 2013 18:55
Este un film foarte bun. Reusit din mai puncte de vedere.
Poate ar fi trebuit o secventa mai consistenta (sau chiar mai multe) pentru Liam Neeson!

Infinity pe 10 Octombrie 2013 18:15
The Next Three Days (2010)
Russell Crowe face un rol bun in pielea sotului disperat de a-si elibera sotia din inchisoare cu orice pret. Un film reusit ce intra repede in subiect avand destul suspans si un plot accesibil. A imprumutat putin si de la Law Abiding Citizen. Cel putin asa mi s-a parut mie. Il recomand. 8.