Păreri The Legend of Hercules

(2014)

Legenda lui Hercule

Bayard pe 26 Aprilie 2014 01:16
In sfarsit am vazut si eu filmul asta. Este incredibil cat de prost poate sa fie, au avut totusi 70 de milioane bugetul. Nici nu stiu cum au reusit sa faca absolut tot sa arate ingrozitor: CGI, costume, scenariu, actori.... nu stiu daca sunt 3 lucruri comune cu mitul lui Heracle. Au incercat sa faca un amestec intre 300 si serialul Spartacus si nu le-a iesit nimic!!! Gladiatori in teatrele grecesti??? Cand ma gandesc ca unii il considera pe Lutz un actor talentat si de viitor :))). Nene, macar daca scenele de lupta erau amuzante/interesante.... dar si alea sunt foarte foarte proaste, plus deja obisnuitul abuz slow-motion. In concluzie, un film mizerabil.
dark56 pe 22 Aprilie 2014 21:20
Si-au batut joc de mitul lui Hercule ! Acest film va castiga probabil zmeura pentru cel mai prost film !
Andrei843 pe 13 Aprilie 2014 13:00
Cam slabut filmul, ma asteptam la mai mult, mai ales ca imi plac genul acesta de filme. Sper ca celalalt film cu Hercule sa fie mai bun.
Get0dac pe 09 Aprilie 2014 07:26
Un film plin de efecte speciale de proasta calitate, un film cu actori slabi, un film pe care nu il recomand.
quintul pe 06 Aprilie 2014 21:59
sa nu cumva sa faceti gresala sa-l priviti!!!!
scenariu -incredibil de idiot! Doar atat: Zeita Hera este de acord si chiar recomanda ca musai Zeus sa o insele cu regina Alcmene pentru a se naste acel copil - cum l o chema ca ea oricum o sa i spuna Hercule! - cu siguanta scenaristii habar nu au avut de poestea pe care stim cu totii : Hera dusman e moarte a lui Hercule! in fine: sunt asteptatii mercenarii germani si alte asemenea bazacoii!
diaoguri - halucinante! banuiesc ca filmul a fost mai lung dar l-au scurtat la montaj altfel nu-mi explic frazele total fara sens!

ionutzalyn pe 05 Aprilie 2014 00:27
Cel mai prost film pe 2014 pacat de film dar in mare e o pierdere de timp.
dark1226 pe 03 Aprilie 2014 21:45
E ok filmul. Trebuie sa ai asteptari mici inainte sa te uiti la el (ca mine) sau o sa te dezamageasca. Consider acest film mai mult o comedie.
nick-azh pe 03 Aprilie 2014 10:59
Legenda lui Hercule
"Unul dintre cele mai mari mituri ale omenirii îşi dezvăluie toate misterele într-o aventură epică despre iubire şi curaj - Legenda lui Hercule.
Am vizionat acest film in weekend. Asa si asa..cateva efecte, de apreciat ca actorii arata bine toti, sunt facuti dupa tipar.

B.R.A pe 30 Martie 2014 18:44
Mi-a placut filmu , rolurile sunt ok actori ok cei ce zic ca nu sunt asa nu au habar de filme ...
Iulix_73 pe 28 Martie 2014 22:26
Penibil ...
Haos , ridicol si penibil ! Incepi cu un film ( Hercule ) si inchei cu un alt film ( Gladiatorul ) !
mtraianc pe 28 Martie 2014 22:03
4 din 10
un film repetent din pacate ....................................................................
FunnyX pe 23 Martie 2014 00:33
E un film chiar amuzant. L-am vazut in sala de cinema, in 3 D. Si pot spune ca am ris destul de mult. Cel mai haios a fost atunci cind si-a facut el bici din fulgere si a distrus cu el intreaga armata! :))) Nu e un film de actiune bun, nu are nici o treaba cu legenda lui Hercule...Sa fiu sincer nu am inteles ce au vrut producatorii sa scoata cu acest film.
Koolhunt.ro - Vezi Bucurestiul cu alti ochi pe 26 Februarie 2014 18:47
The Legend of Hercules – O lectie de “asa nu”
[Titlu in limba romana: Legenda lui Hercule]

Regie: Renny Harlin
An: 2014

Actori: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Liam McIntyre
Genul: actiune, aventura

Intre “Spartacus” (varianta Starz) si o gluma proasta se situeaza filmul regizat de Renny Harlin. Un scenariu slab, o distributie neinspirata si un rezultat ce aduce in sala pe cei curiosi sa vada o copie ieftina la „300” si un ghiveci artistic ce va avea cu siguranta cateva nominalizari la Zmeura de Aur in 2015.
The Son of Zeus
Nu ... citeşte

Thoughts about nothing… pe 07 Februarie 2014 20:56
Cine esti tu, Hercule?
Every man has a destiny. Imi plac filmele cu supereroi. Intotdeauna mi-au placut. Imi plac filmele care dau viata legendelor, sunt fascinante. Si imi plac filmele cu actori frumosi sau, cel putin, actori pe care i-am indragit in alte filme. Mi se intampla destul de des sa vad un film tocmai datorita distributiei. Legenda lui [...] citeşte
user-5e7b2f4dad84f pe 17 Decembrie 2021 02:31
Film tâmpit.....de doi lei...bătaie de joc, nota 3
GiulianoDirt pe 14 Decembrie 2021 20:13
Un film cretinel făcut de un regizor care a auzit de Hercule de pe Google-ul chinezesc.
Oricum, când vezi in distribuție Adkins și Schaech știi că e un film de categoria B-

forever_young_ pe 02 Septembrie 2020 22:00
beah !!!
vazut la tv .....cele mai bune momente ale filmului au fost ...RECLAMELE !! :D :D :D :D
6Patronul9 pe 21 Februarie 2018 22:51
Un film slab si fara substanta care nu vine cu nimic nou si chiar plictiseste in unele momente.Kellan Lutz e inexpresiv.Nu il poti compara cu interpretarea lui Kevin Sorbo din vechiul serial.Scott Adkins e singurul care s-a facut remarcat.Regia e mediocra,iar coloana sonora il mai salveaza,dar nu e suficient.4.50-5/10 !
Mk-17 pe 30 Decembrie 2017 14:26
Cine poate da o notă de 5 măcar,are nervi de oțel
Bun film dacă fumezi...Vezi și cai verzi pe pereți,pe Smiley și Hercule ca DJ.
Mr.Freeman pe 3 decembrie 2018 16:59
HA-ha!
Anubys pe 19 Februarie 2015 18:10
Praf.
Actori buni, care se implica. Dar povestea si efectele sunt incredibil de proaste.
Shadow_Master pe 01 Ianuarie 2015 22:27
Filmul a fost slab, chiar foarte slab.Efectele sunt groaznice.Nu imi pot da seama ce au facut cu bugetul fimului , pentru ca a fost destul de mare.
catalin_ionut_23 pe 20 Iulie 2014 20:01
foarte bun filmul mie mi-a placut mult il recomand nota mea 10
welove pe 02 Iunie 2014 09:16
Stie cineva cand apare "The Legend of Hercules" la cinema in Iasi ?
silviu1985 pe 18 Aprilie 2014 22:16
da....
l-am vazut si eu pe pc... nu la cinema... dar am ramas surprins .. cate goluri are filmul...
adica leul ala... numa leu nu este....
apoi ca vin germani...=))
dar cea mai ciudata a fost cum moare ala fiul cel mare.... si culmea supravituieste fatuca... care desi multi va veti ura... este cam urata... pe bune mai bine arata "mama soacra"....
merita vazut pt fete care vor sa vada muschi... si pt baieti care vor sa arate ca cei din film....

AndreBlack pe 09 Aprilie 2014 22:38
Destul de bun filmul . Mie unul chiar mi-a placut mai ales prestatia lui Kellan Lutz . Filmul e plin de batalii si actiune . Astept urmatorul ''Hercule'' cu Dwayne Johnson din iulie . Il recomand amatorilor de filme de actiune si al genului .
swen04 pe 09 Aprilie 2014 20:31
bunicel
imi pare bine ca nu am luat in considerare nenumaratele comentarii negative. mie chiar mi-a placut filmul, chiar daca nu e unul care sa iti ramana in minte mai mult timp. merita sa il vezi o data.
VIBERS pe 22 ianuarie 2017 05:07
Din pacate, mie mi-a ramas in minte ca fiind unul din cele mai proaste filme vazute vreodata.:(((((((((((((((((((((((((((((
cotzofica pe 27 Martie 2014 11:33
Având în vedere ce are filmul ăsta de oferit are notă destul de mare pe Cinemagia (6.8 !!!!!). Probabil unii l-au considerat de nota 10, pentru că alţii l-au notat cu 2 sau 3. Aici mă includ şi pe mine. Nu recomand.
IonutzP18 pe 14 Februarie 2014 23:30
Hercules
Mie mi-a placut filmul. Sunt unele scene exagerate, poate chiar penibile, dar per total este ok. Efecte 3D destul de interesante. Mi-a placut.
XxRedBullxX pe 15 Aprilie 2014 16:26
The Legend of Hercules
A fost un film bun, e adevarat ca imi plac filmele istorice despre razboi si de asta poate i-am dat o nota mai mare, in fine nu a fost cine stie ce...la un momendat parca ma uitam la un joc video, prea multe efecte...dar mi-au placut luptele chiar daca au fost putine au fost spectaculoase.

Un film bun, merita vazut.

Sorin87 pe 09 Aprilie 2014 14:44
The Legend of Hercules este un film foarte bun cu efecte slow motion reusite.nota 10
kakapiciu pe 03 Aprilie 2014 22:52
Inafara de efecte speciale care arata groaznic filmul a fost ok.
flavius_covaci pe 01 Martie 2014 14:40
flavius
o fost bun filmu merge de pliktiseala cu prieteni sal vezi
Rippa pe 21 Februarie 2014 18:49
un film bunicel...buget slab.,interesant este ca joaca Scot adkins..ceea ce te face sa l urmaresti pan la capat...dc iti plac filmele cu batai, lupte ,gladiatori nu-l rata!!!
calinutzc pe 06 Februarie 2014 13:49
entertainment usor de digerat
Dupa o zi lunga de munca am decis sa intru la film cu standardele deja coborate din cauza comentariilor foarte rautacioase de mai sus si a notelor date de americani. Am iesit placut surprins si am inteles de ce americanii au notat filmul asa de slab cand am am vazut 'credits' : e plin de rusi (asta pe langa faptul ca nu are nimic de a face cu asa zisele valori americane). Totusi, ce nu inteleg, e rautatea romanilor. Pentru cei de mai sus: daca intr-adevar nu v-a placut si ati crezut ca e o pierdere de timp, de ce ati mai pierdut timp scriind comentarii? Nu stiti savura un film !

Despre film: e placut ochiului, digerabil, sunet pe masura, usor de urmarit, fara provocari intelectuale, deloc lung dar nici prea scurt, adica: perfect pentru a incheia o zi moderata spre grea. Filmul urmareste o parte din Legendele Olimpului pentru a recrea atmosfera, personajele si relatiile… citeşte

MikkaelWolfganger pe 5 aprilie 2014 13:07
Doar nu credeai ca sectiunea de cometarii e dedicata doar celor ce lauda, nu?Omu' se duce la cinema, da de o duda de film si isi descarca toti nervii cauzati de respectiva poama in sectiunea de comm-uri, ca de-aia e maret internetul.Cat despre film:e rau, probabil in top 10 cele mai rele filme de box-office,aparute dupa 2010.Totusi, stai linistit, e ok sa iti mai placa si ceva filme proaste,atata vreme cat nu iti faci un obicei din asta :P.
mistgun pe 14 Decembrie 2013 20:12
DDS
Pare, genul meu de film oricum mai multe nu spun pana il vad.
Go 1 2