Păreri The Karate Kid

Karate Kid

Komy pe 24 Decembrie 2009 18:57
melodie?
cum se cheama melodia cu "skill" si "procent" si cine o canta?
Engine pe 24 decembrie 2009 23:19
Fort Minor - Remember the name
Komy pe 28 ianuarie 2010 21:32
ms
lucirlv pe 27 Decembrie 2009 00:32
luci
cred ca o sa semene mult cu cel original,speram sa fie mai bun decat el,oricum o sa fie un film frumos Jackie Chan este un actor foarte talentat.tare melodia de la final
IULIAN.APOSTOL pe 6 februarie 2010 21:18
CRED CA E UN FIIIL SUPER
shadow1609 pe 1 iulie 2010 14:28
melodia de la final - justin bieber ft jaden smith - never say never
PscofB pe 27 Decembrie 2009 01:56
Jackie Chan este un actor bun, insa nu pot spune la fel despre Jaden Smith.Intradevar mi-a placut de el in "The pursuit of Happiness", dar rolul asta chiar nu il prinde (cred ca l-au ales ptr rol doar ca sa nu inceapa lumea sa spuna ca e un film rasist, sau probabil l-a impins Will Smith pe gatul producatorilor).Tot ce spun e ca remake-ul asta este inutil.Originalull Karate Kid este foarte bun si nu era nevoie ca ei sa faca o copie a filmului in care doar sa schimbe data in care se petrece actiunea si sa aduca niste actori cunoscuti.Spun asta si din mai multe motive dar unul din ele fiind dialogul care se vede ca este extraordinar de prost.
deejayasu pe 11 Februarie 2010 02:38
Fain rau filmu' ...astept si ecranizarea in cinema :X
princeofpersia79 pe 15 Februarie 2010 20:48
Go JACKIE.... Abia astept filmul.... Si ramke-ul mi-a placut,dar varianta asta o sa fie super tare,toate filmele cu Jackie au fost si vor fi super tari.....
Jenny_pisica pe 5 aprilie 2010 20:49
nu esti un geni sa votezi gunoi cu 10 orcum poza ta e misto imi place assasin
princeofpersia79 pe 25 februarie 2011 19:32
adica jenny,vrei sa spui ca jackie chan sau filmul este un gunoi? spune-mi tu un film sau actor care sa faca in toata istoria cinematografica ce a facut jackie? multam de apreciere pt poza este luata de pe google imagini
byutzaa pe 17 Februarie 2010 23:14
pare mijto ...
mai ales k joaca si jackie pare superok...si pustiu e ok
shooter pe 27 Februarie 2010 13:09
'
KARATE este un stil de lupta exclusiv J A P O N E Z.................asa ca in afara de pustiulica toti sunt chinezi. DECI: filmul,trebuia sa se numeasca "KUNG FU KID" O mare gafa a acestui film
Jenny_pisica pe 5 aprilie 2010 20:47
esti informat
anapretty3 pe 17 iunie 2014 14:52
da dar totusi nu trebuia sa ii dai 1 pentru ca are denumirea karate!este un film foarte frumos
Jenny_pisica pe 05 Aprilie 2010 20:51
jackie si mai cum
e un gunoi ca cel vechi ; doar ca joaca jackie . ma gandesca ca va puteti lua o poza fara sa va uitati
veveak pe 4 octombrie 2010 00:53
vai, nu inteleg cum nu-ti place cand acest film este o capodopera :|
Makaveli13 pe 19 Aprilie 2010 18:03
din trailer toate par frumoase
sunt sigur ca voi fi dezamagit de el

princeofpersia79 pe 11 august 2010 21:40
adica sa ma mai duc eu sa mai dau banii pe bilet cand pe net a aparut in format NTSC?
Anirod pe 08 Mai 2010 12:21
Sper sa fie la fel de frumos ca si celelalte ! Astept cu nerabdare filmul !
CoCo_XPS pe 16 Mai 2010 00:03
Super tare ca e cu Jackie Chan ultima parte din The Karate Kid !! abia astept
BasicGrid pe 26 Mai 2010 19:00
Legatura dintre karate si film este ca baiatul inainte sa fie invatat de jackie chan kung fu, stia foarte putina karate, si acei baieti care s-au legat de el, l-au poreclit karate kid. Uitativa la toate trailerele si va veti da seama,
legolas05 pe 10 Iunie 2010 14:35
abia astept sa il vad mai ales ca joaca si Jakie Chan.....(este un actor foarte bun)...
valkyr92 pe 10 Iunie 2010 21:27
:)))))))))))))))
cred ca dumnezeu nu ii va ierta niciodata pentru rahatul asta:)))))))
ifem92 pe 14 Iunie 2010 13:00
Pt Shooter
Shooter, ce-ar fii sa te impusti?! Ai un comentariu de om care stie putine lucruri, (de obicei le aude de la cineva) dar vrea sa fie bagat in seama si sa demonstreze tuturor ce mare maestru al filmului si culturii este. Inutil...
Se vorbeste despre continutul filmului, nu despre detalii insignifiante.
(Nu comentez despre filmul propriu-zis pentru ca nu l-am vazut)

shooter pe 15 iunie 2010 10:11
daca tie titlul unui film ti se pare "detaliu insignifiant" atunci ce o sa mai intelegi din film in ansamblul lui !!!!!!????si nu uita prietene ca detaliile alcatuiesc un intreg.sper sa nu intru intr-o polemica cu un cipalac......nu pari genul....sa nu ma contrazici :))
ifem92 pe 15 iunie 2010 13:53
Ok, scuze de comentariu, poate ai dreptate in ceea ce zici, nu stiu multe despre stilurile de lupta japoneze etc. Oricum, Karate Kid parca suna mai bine decat Kung Fu Kid, in principal pentru ca sunt putini oameni (cel putin in Romania) familiarizati cu termenul de Kung Fu. Vizionare placuta!
phufu.ruoz pe 14 Iunie 2010 13:24
hmm .. a trebuit sa mi editez postul; dar ce poti sa faci cand stii ca ai gresit decat sa repari lucrurile .. ? asa ca, sa vedem cum se "comporta" si pe urma ma voi pronunta :)
nightmare28 pe 15 Iunie 2010 14:32
dabia astept da nu inteleg ceva:| cum de lati vaut mah ? cand filmu apare in ro in 20-08??
niros85 pe 16 Iunie 2010 16:25
super
cred k este un film reusit si asta se datoreaza si marelui Jackie Chan,iar Jaden Smith a facut un rol bun....are pe urmele cui calca
edy969 pe 19 Iunie 2010 19:48
origin
eu votez pt originalul karate kid.( jackie chan mia placut intotdeauna)
silv_xd_tweety pe 22 Iunie 2010 17:10
NEVER SAY NEVER
Tocmai am vazut The Karate Kid .. un film cum de mult nu mai vazusem .. O capodopera in cel mai pur stil Hoollywoodian .. un film nemaipomenit care m-a marcat poate si pentru ca si eu la randul meu sunt un Shao Karatist :)) insa melodiile excelente cu prestatia actoriceasca a micului mare actor Jaden Smith si cu un Jackie Chan cu o atitudine total diferita de cea din jalnicul The Spy Next Door .. filmul este meserie curata pentru copii .. Ce sa zic un remake care face cinste originalului si pe care imi pare rau ca Pat Morita nu a apucat sa il vada :( RECOMAND ...

P.S: Am plans :)))

mvpsebi pe 1 iulie 2010 11:43
cinste tie mai baiatule, te exprimi extraordinar pt varsta ta..tot asa..
bogdi_07_yo pe 16 ianuarie 2011 00:23
lasa, ca invata
DarryMedrea pe 23 Iunie 2010 14:23
fff tare filmul....ce dragut e j.smith:X
abia astept sa apara:X:X

Doryancik pe 11 martie 2013 21:28
am vazut acest film , e fanny . ma emotionat mult Smith.
ilynca pe 26 Iunie 2010 01:17
Dragut filmul, mai putin actrita care o intrepreteaza pe mama lui Dre, care uneori are replici si reactii penibile. Cam tras de par in general, dar merge de plictiseala. Pustiul in schimb joaca bine.
ClaireM pe 26 Iunie 2010 21:01
Astept sa-l vad ! Pe fiul lui Will Smith l-am mai vazut doar in The pursuit of happyness si vreau sa vad cum se descurca in Karate Kid avand in vedere ca-l are drept coleg pe Jackie Chan :)
mvpsebi pe 01 Iulie 2010 11:41
..o comedie de film..
Merita vazut doar daca ti-a placut foarte mult originalul, pt ca altfel e destul de departe de acesta..cu niste glume de tot rasul (si aici nu e de bine). Actorii se descurca..Jackie Chan, in rolul de profesor suparat pe viata, e binisor, departe insa de farmecul lui Morita; pustiul minune al lui Smith foarte bun si simpatic, iar prietena sa din film foarte draguta. Un plus pt mesaj (nu te lasa batut niciodata) si pt faptul ca s-a bagat putin in rasism.
Gallagher pe 02 Iulie 2010 13:52
La succesul filmului a contribuit foarte mult si coloana sonora!
Ca intotdeuna Horner nu dezamageste si reuseste sa adauge acea maretie a imaginilor combinate cu o muzica pe masura!
Cat despre distributie, nu cred ca se putea, la ora actuala sa nu fie distribuit Jackie Chan in un asemenea film, mai ales pentru faptul ca oarecum prezinta intr-o mica masura viata din China, si anumite traditi, astfel promovand noua imagine pe care China incearca din rasputeri sa si-o promoveze!
Jackie Chan este un puternic sustinator al acestui lucru!
Cum era de asteptat, in productia filmului a fost implicata si o companie Chinezeasca! (China Film Group Corporation)

Jaden Smith trebuia sa para in acest film. Doar nu degeaba tatal sau este unul din producatorii si initiatorii acestui proiect!
Filmul a fost facut pentru el! O rampa de lansare!
Nu zic ca nu… citeşte

Cristiano00 pe 03 Iulie 2010 13:16
Seamana in mare cu oriiginalul, mai ales pe final la competitie cand ii rupe piciorul si il bate pe ala intr-un picior :D in rest a fost destul de ok
sik54 pe 03 Iulie 2010 17:53
Era si timpul sa mai apara un film bun de acest gen.A fost foarte frumos si impresionant.Merita vezut,desi nu e chiar la fel de bun ca originalul Karate Kid.
pe 03 Iulie 2010 18:25
The Karate Kid – 2010
Am văzut aseară filmul The Karate Kid, vreau să vă spun că mi-a plăcut, e un film cu bătaie, (Kung Fu mai exact ) unde Jackie jucând rolul unui instalator îl învaţă pe un puşti Kung Fu. Las un link către cinemagia pentru mai multe informaţii. -> CLICK Notă personală – 8/10 citeşte
florin36ani pe 04 Iulie 2010 15:16
dragut
dragut film, in principal cred eu, promoveaza sportul de la virste mai mici ! La sfirsit , putin tras de par dar bun filmul ! Cu Jackie Chan in ultima perioada de timp, filmele au fost dragute !
bogdan2510 pe 06 Iulie 2010 17:38
Extraordinar
este un film la care merita sa te uiti . Nu te vei plictisi absolut deloc ! Dupa cum se vede vom avea un " Nou " Will Smith poate chiar mai bun , cine stie . Pentru varsta lui pustiul promite multe . Jackie Chan a avut si el o aparitie extraordinara care te face sa`l ierti pentru fimlul " The spy next door " . Il recomand si va garantez ca nu are cum sa nu va placa . Vizionare placuta !
spartacus pe 07 Iulie 2010 10:44
Dezamagire...
Tocmai am vazut filmul. SInt dezamagit pe ansamblu, sint copiate clisee intregi (accidentarea de la final etc.), jocul actoricesc e putin pueril avind in vedere ca rolul principal a revenit copilului unei vedete necopt clar pt un asa rol... Pe scurt, e un remake mult mai slab decit originalul din orice p.d.v.d. Originalul a fost un fenomen, asa ceva nu se poate obtine peste noapte. S-a confirmat inca o data ca remake-urile unor filme de succes sint doar jalnice tentative din cauza lipsei de imaginatie. Macar la accidentarea de la final puteau sa schimbe si ei ceva (piciorul, cu mina - de ex.). Dar mi-a placut totusi ceva clar - lovitura de la final a pustiului. Bine realizata.
Marin10 pe 17 august 2010 00:43
Exista un motiv pentru care filmul asta se numeste REMAKE. Lovitura finala a fost cea mai penala, mi-e greu sa cred ca in realitate un pusti ar fi reusit o asemenea lovitura in conditiile acelea (cu piciorul ranit).
shadyac pe 08 Iulie 2010 22:58
vorbeam zilele trecute cu un tip din spania, care tocmai sa intors din SUA si a vazut in cinematograf acest film, exceptional film si cred ca la noi va depasi cu mult fime ca UN CUPLU MORTAL PRINCE OF PERSIA si altele...
abia astept sa l vad

artgrl pe 10 Iulie 2010 11:35
nice
l-am vazut,e un film destul de dragut incat, dupa ce-l vizionezi, sa nu crezi
ti-ai pierdut timpul.desi personal nu m a incantat in mod deosebit, e un film
de familie care merita o sansa. Pustiul, jaden smith, are potential si cu
siguranta o sa ajunga la performanta tatalui sau;iar Jackie Chan e Jackie Chan...

tud pe 12 Iulie 2010 17:59
Karate kid , da' de unde..
O tampenie cum nu s-a mai vazut de la Hot Tub Machine.....
Pyka1 pe 13 Iulie 2010 11:03
Asta da karate kid merita sa fie nominalizat poate chiar si premiat
Brian pe 15 iulie 2010 21:23
foarte fain ii filmu sa va uitati :P
s.carollina pe 6 septembrie 2010 15:36
eh, nici chiar asa, a fost ok filmul, dar sunt altele mai complexe, care nici macar n-au fost nominalizate
CineRoxana pe 15 Iulie 2010 22:03
Bun...pustiul lui Smith promite si seamana cu tasu la gestica ....bucatica!
Jackie ramane pentru mine un super actor!
Foarte educativ in acelasi timp!Insa nu pot compara cu batranul Karate Kid care a fost mult mai bun dar, merita vazut si asta!

Bârfitoarea.ro pe 16 Iulie 2010 00:23
“The Karate Kid” a avut premiera la Londra
La o luna dupa ce a fost prezentat in Statele Unite, generand intre timp incasari de peste 160 de milioane de dolari, in aceasta seara a avut loc si premiera britanica a filmului “The Karate Kid“. Evenimentul a avut loc @Odeon Leicester Square din Londra, pe covorul rosu facandu-si aparitia starurile productiei, actorii Jackie Chan [...] citeşte
marian_007bond pe 17 Iulie 2010 18:47
Karate
MINUNAT, un film super care ma lasat fara grai, nu m-am miscat din loc cat m-am uitat la el.
Alexa9793 pe 19 Iulie 2010 21:54
Wow...pai ce pot spune...mi-a placut extrem de mult,bineinteles ca si celelalte filme cu Jackie Chan,insa filmul asta a fost chiar binevenit,fiindca nu mai vazusem de ceva vreme un film cu el.Cu putin din fiecare,mi-a parut un film destul de bun,iar Jaden Smith a jucat binisor.
robbiex2 pe 20 Iulie 2010 16:22
Hmmm...simpatic filmul :) Jaden Smith joaca formidabil la varsta lui.
EugenLaurentiu pe 23 Iulie 2010 12:13
un film foarte bun , atat Jackie Chan cat si copilu` din film fac o treaba excelenta ... frumos !!!!
Mr.In2ition pe 23 Iulie 2010 22:07
Film exceptional,nu am ce sa zic decat ca imi pare rau ca nu la-m vazut la cinema.
Jaden Smith asta v-a ajung mare si in cinematografie si in muzica doar a-ti auzit melodia de la sfarsitul filmului.Sincer mi-a placut mai mult decat karate kid cele mai vechi,in plus sa pui un actor de culoare in locul vechilor karate kid (daniel,si fata aceea)
a fost geniala.Pun pariu ca daca ar fi folosit un actor alb filmul nu ar mai fi avut audienta asta pentru ca ar fi fost plictisitor.

alexandru_d pe 24 Iulie 2010 18:19
Un american reuseste sa invete intr-o luna kung fu si lupta accidentat foarte bine ... film tipic american; cred, ca si cei mici stramba din nas cand il vad. Desi voiam sa ii dau 4 ... 3 e nota cea mai potrivita pentru el.
caluser pe 28 Iulie 2010 17:03
Chiar daca urmeaza in linii mari ideea filmului original e un film placut si merita urmarit,desi Jakie Chan nu e genul de actor dupa care ma omor face un rol simpatic in acest film iar Jaden Smith are fara indoiala farmecul tatalui.
Vladut1994 pe 29 Iulie 2010 14:52
Kun Fu
Un film superb cu niste imagini fabuloase....Jackie Chan este formidabil la varsta sa ...Merita vazut din plin ,o reusita totala..
xbogdanx pe 30 Iulie 2010 00:45
Foarte tare filmul dar faza de la final este cam SF!
mariuszmeu pe 30 Iulie 2010 05:44
in lipsa d-altceva , merge
da ,cred ca 7 este nota corecta . il vad si eu o data pe jackie chan serios .ce e rau ca , mie-mi cam miroase a reecrannizare . adica , daca vrei sa revezi karate kid 1, ia-l p-asta
Dj_Livio pe 30 Iulie 2010 20:30
superb
foarte bun filmul, mi-a placut, foarte bine a jucat Jackie Chan
cristim1974 pe 05 August 2010 03:23
un film bun
un film ce merita vazut. siropos.in stil american. cei mai buni actori din seria karate kid- jackie chan si jaden smith
Teddy-T pe 05 August 2010 21:09
:D
mosteneste talentul de la tatal sau :-> .
Go1 2 3 4