Păreri The Hitman's Bodyguard

(2017)

Hitman's Bodyguard: Care pe care

Eb00kie pe 31 August 2017 20:42
Recomandat pentru Salma Hayek
Intriga n-o fi Cavalerul Negru, dar sunt trei actori de calibru
stricted pe 01 Septembrie 2017 22:54
Povestea simpluță și fără profunzimi. Dar multe cascade, doi actori cărora le-au venit rolurile mănușă și… un dialog bun de tot.
flower26free pe 29 August 2017 03:08
Nu m-as fi dus pentru el la cinema. Maxim 7, si asta pentru actori.
maximelialina pe 02 Septembrie 2017 10:45
M-am dus la cinema fara a avea asteptari prea mari,dar am fost placut surprinsa. Actiune ca in seria fast and fourios sau taken,anyway orice film de actiune bun, iar comedie cat sa pleci cu zambetul pe buze din sala de cinema. Merita vazut
aurel_antonio pe 02 Septembrie 2017 19:11
bun
Caterinca mare, merita vazut. ps, a aparut si pe internet, gratis
Cretzulynne pe 01 Septembrie 2017 09:41
Cine-i rau si cine-i bun, de fapt ?
Prima data cand am auzit de acest film si am vazut si posterul, mi-am adus aminte instant de filmul din '92, de Bodyguardul interpretat de Costner. Stiind ca era infiripata si o poveste de dragoste, am gandit: este un remake ? este o reinterpretare, de data aceasta, cu o poveste de dragoste gay cu peripetii pe fundalul action-comedy-ului ?
Nimic mai fals. Dar, parca mi-ar fi convenit mai mult Statham in rolul lui Reynolds...
Merita pentru relaxare, are destule faze antrenante si comice.
E varianta luminoasa si masculina a lui Atomic Blonde.
P.S.: Hayek e mai voluptoasa si sexy ca niciodata.

G1a pe 08 Noiembrie 2017 09:47
Un film amuzant
O comedie savuroasa cu actori buni, dialoguri si situatii amuzante.
Mihai2508 pe 03 Noiembrie 2017 18:27
Un film bun si relaxant
In primul rand actorii au fost foarte bine alesi si dialogurile inteligente. Este un film cu un scenariu simplu dar relaxant per total. Merita vazut intr-o vineri.
marly_golden_ritriver pe 03 Noiembrie 2017 13:42
este una dintre cele mai tari comedii pe care le-am vazut
emy_sinaia pe 06 Octombrie 2017 22:14
Un film cumintel ca o parodie pe o tema veche, cu ceva umor punctat acolo unde trebuie si actiune previzibila, agreabil si amuzant per total.
claudiu-daniel-lugoj pe 14 Noiembrie 2017 11:14
claudiu-daniel-lugoj
Un film foarte bun,un adevarat film de actiune-comedie cum de mult nu sa mai facut.Merita vazut acest film.
sabiutza pe 11 Septembrie 2017 20:17
Super haios!
Mi-a placut la nebunie! Actiune, faze amuzante! Merita si la cinema!
danut_iulian pe 04 Octombrie 2017 19:45
Un film foarte bun mia placut desi nu prea a fost haios dar mia placut actiunea.
cezarica98 pe 02 Octombrie 2017 10:47
exploziv și relaxant
Film exploziv cu personaje interesante și relațiile care se crează între ele, dialogurile amuzante și situații absurde, fac din peliculă una bună de vizionat. Scenariul nu are nimic nou sub soare, dar este unul antrenant, iar Ryan Reynolds și Samuel L. Jackson sunt bestiali, fac un cuplu pe cinste, spontan și uneori surprinzător, ieșind cu brio din diferitele situatii la care sunt supuși. Apariția Salmei Hayek este deliciul filmului, fiind un personaj violent, capabil să se evapore, să se sacrifice pentru iubirea ei. Scenele de luptă sunt în viteză, urmărirea pe străzile din capitala Olandei sunt spectaculoase și pline de împușcături și răsturnări de mașini. Filmul fiind o comedie relaxantă, te face doar să te binedispui, îți dă o bună dispoziție și râzi spontan, fiind bună de vizionat.
Steve.R pe 13 Martie 2018 12:19
Mie mi a placut. Ryan si Samuel au facut o echipa SUPER. Este printre putinele filme de actiune la care mai si razi putin. Eu zic ca merita vazut;)
SYNDJ pe 16 Ianuarie 2018 00:12
N-are cum sa nu-ti placa. Actiune din plin, actori de 5 stele, replici nostime, coloana sonora buna. Subiectul este unul uzual si previzibil, dar asta e, nu le poti avea pe toate.
Filmul a avut incasari foarte bune.

makomomo pe 02 Ianuarie 2018 13:10
super comic
Cei 2 joaca perfect, natural si haios, glume bune de tot si actiune.Foarte reusit filmul, recomand
GeorgeLeurzeanu pe 19 Decembrie 2017 20:07
Actiune plus comedie reusita
Un film de actiune foarte bun care este presarat cu momente de umor binevenite si normal cu happy-end fiindca nu are tente dramatice. O distributie inspirata pentru un cuplu de actori care se potrivesc cu personajele filmului. Muzica si regia nu au nimic spectaculos ci doar sunt ingramadite multe scene de actiune pe diverse ritmuri dar pentru nivel mediocru merge si nu te plictisesti pana la final insa nu reusesc sa aduca suficient suspans sau sa transmita alte emotii intense.
Sorin87 pe 01 Decembrie 2017 19:16
Un film cu un buget generos datorita fazelor spectaculoase numeroase, mi-a placut actiunea din film si momentele comice
margochirila24_69 pe 25 Noiembrie 2017 17:03
Distributia excelenta si dialogurile foarte bune. Acțiunea si comedia in egala in egala masura au imbracat bine un scenariu de altfel clișeistic. Si muzica a fost foarte bine aleasă!
jokeru28 pe 22 Noiembrie 2017 21:54
Suspans si relax
Un film foarte bun.In timp ce ma relaxau dialogurile lor si rasul lui Samuel L. Jackson eram cuprins si de suspansul pe care il asteptam.E prima data cand am vazut un film in doua seri la rand!
Occta pe 09 Septembrie 2017 13:03
Samuel L Jackson fabulos!
Mi-a placut foarte mult filmul. Si actiune si comedie. Samuel L Jackson fabulos ca de obicei. A meritat banii ;)
bloodthirst pe 08 Septembrie 2017 10:01
Nici prea prea nici foarte foarte, daca te plictisesti acasa si nu ai altceva de facut merita sa faci un drum pana la cinema unde ai sa te simti bine si ai sa te amuzi putin pe parcursul acestui film. Vizionare placuta tuturor cinefililor!
preda_diana pe 05 Septembrie 2017 17:24
Un film de actiune bun, amuzant si cu efecte speciale reusite.
Dragos.87 pe 11 Martie 2018 00:41
Este un film bun de actiune si comedie foarte inovativ.Actorii au avut o prestatie convingatoare fiind si haiosi in multe faze.Efectele au fost pe masura si echilibrate asa ca nu pot decat sa il recomand cu mare drag.
spartacus pe 10 Ianuarie 2018 19:36
Un film bun, foarte deconectant, păcat de titlul românesc pus aiurea-n tramvai fără nicio legătură cu titlul original (ce amatori)...
andystarx pe 28 Noiembrie 2017 12:15
Nota 6/10
Cateva faze amuzante,insa nimic mai mult ! Ryan Reynolds chiar mi se pare un actor fara carisma,nu stiu de ce este atat de apreciat,exagerat filmul,ca multe multe alte filme americane ! Actiune,si atat!
lavara_laiarna pe 12 Noiembrie 2017 13:56
muzica aleasă cu grijă,replicile pline de umor,întro comedie bună plină de acțiune cu actori ce chiar au avut ceva de spus.
mihaelatb pe 08 Octombrie 2017 15:35
o reteta de scuces, alturarea a doua mentalitati de viata, negru vs alb. Nu da gres! si daca in trecut era preferat registrul dramatic, The Defiant Ones a lui Stanley Kramer. De ceva timp incoace este preferat registrul comic : Die Hard 3: With a Vengeance, Lethal Weapon, Amos & Andrew, Cop Out sau mai putin reusitul Safe House.
De asta data insa perechea Ryan Reynolds - Samuel L Jackson, functioneaza. Ryan nu mai pare ca a gresit filmul, iar Samuel L Jackson, este ca intodeauna: fara cusur! Coloana sonora este si ea de exceptie, caci altfel cum poate fi ascultat Lionel Richie, decat pe fundalul unei batai cu taieri de jugulare, ca-n filmele lui Tarantino. Iar Foreigner cu I Want to know what love is, tot pe acelasi stil de fundal, un pic mai nesangeros, insa. un film de actiune cu momente de umor si cu doi actori ce sunt sarea si piperul filmului. O mentiune speciala… citeşte

serban_ionescu pe 22 Septembrie 2017 13:41
Probabil cel mai reusit film de actiune de pana acum si din acest an, mai ales in sensul de a fi asociat nu numai cu momente comice de calitate, dar si cu adevarate lectii sanatoase de viata !
Desi filmul debuteaza si chiar continua in prima sa parte, timp de aproape 1 ora, in mod preponderent, dupa parerea mea mai mult ca si o comedie, chiar uneori cu accente de parodie grefata in mod secundar pe un pretext de actiune ce pare initial subordonat aspectului comico-parodic, in cea de a-2-a parte a sa, scenariul si implicit actiunea acestui film capata in mod evident accente calitative superioare si din ce in ce mai mari din absolut toate punctele de vedere ! Remarc mai intai 2-3 replici comico-umoristice fine si implicit de buna calitate ca si de exemplu aceea din min. 60 si 40-48 de sec., cat si situatii comice de efect deosebit ca de ex. aceea din min. 79 si 22-38 de sec., cand fortate de imprejurarile evenimentelor, o serie de prostituate in vestimentatie sumara se considera nevoite sa iasa din bordelurile respective din Amsterdam si sa fuga pe strazi.
Tot cea de… citeşte

A.wwmirk pe 14 Septembrie 2017 10:17
Sarcasmul lui Samuel L. Jackson e cel care aduce ceva momente amuzante in film, pe ici,pe colo. Cred ca ce lipseste cu desavarsire din film e atentia la detalii, e ca si cum ar fi facut filmul "doar ca sa fie acolo". De asemenea, tema filmului si imprejurimile in care se realizeaza, sunt asa... aiurea.
inca_ceva pe 13 Septembrie 2017 20:27
The Hitman's Bodyguard - Recenzie Video
Pentru unii un film excelent, entertaining si plin de umor. Pentru altii o parodie prost pusa in scena cu fan service catre un mix match intre Nick Fury si Deadpool. Pentru recenzia completa puteti intra la:
Numai de bine.

Ghemot pe 04 Septembrie 2017 19:20
Mie mi s-a părut un film bun și cam atât. Poate merită mai mult, ce-i drept nu prea sunt fanul comediilor.
serban_ionescu pe 22 septembrie 2017 13:55
Pacat ca ai incercat DOAR sa "analizezi" intr-un mod mult prea SUPERFICIAL acest film !
Ghemot pe 23 septembrie 2017 20:04
Păcat că i-ai acordat „doar” nota 8, deși crezi că merită mult mai mult!
Gebeleizis pe 03 Septembrie 2017 21:36
The Hitman's Bodyguard s-a tradus la noi „Care pe care”? Cine naiba sunt cretinii care fac astfel de traduceri tâmpite. Și acum îmi aduc aminte cum „Taking of Pelham 123” s-a tradus în română ca „S-a furat un tren 123”. 123? Doamne, ce retarzi!
Revenind la filmul nostru - destul de bun. Un film ok pentru o seară de duminică, relaxant și cu câteva faze care îți vor aduce zâmbetul pe bune. Dar nimic mai mult. Un Samul L. Jackson carismatic ca de obicei și un Ryan Reynolds cu un umor oarecum a la Deadpool. A, mai că uitasem, și plus un Gary Oldman cu o rusă nesperat de bună.
7/10.

sabiutza pe 5 septembrie 2017 21:29
Buna. Traducerea titlului unui film nu trebuie sa arate cat de bine stii sa traduci, ci sa transmita mesajul filmului. Am facut master pe traducere si chiar daca tie iti vine sa traduci mot a mot, ei bine afla ca nu asta e scopul.
Gebeleizis pe 20 septembrie 2017 00:14
Sabiutza, nimeni nu spunea ca trebuie o traducere mot a mot. Merge vorba ca aceste traduceri sunt total aiurea.
cosmin742000 pe 09 Noiembrie 2017 17:33
O mizerie de film de actiune american , deci nimic nou................
ryco0984 pe 6 decembrie 2017 23:27
Ba baiatule, exista filma care tie sa-ti placa ?
THE_Sorcerer pe 05 Septembrie 2017 23:03
Samuel L. Jackson in brate la Ryan Reynolds
Samuel L. Jackson in brate la Ryan Reynolds ... PE BUNE ?!? ... asta e reclama voastra ?!? ... sper din tot sufletul ca e gay, pentru ca singura alta explicatie e ca e atat de puerila ca e PTATETIC DE PENIBILA !!!!!
incepe sa imi para rau dupa ghost busters cu femei grase si trecute din 2017

margochirila24_69 pe 25 noiembrie 2017 17:02