Păreri Terminator 3: Rise of the Machines

(2003)

Terminatorul 3: Supremația roboților

Radu1711 pe 04 August 2009 10:57
Radu1711
Super frumos filmul, merita sa-l vedeti, imi place adversarul lui Arnold Schwarzenegger, gajica aia rupe tot
FlameOn pe 24 Iunie 2009 19:49
I am a machine!
Hehe s-au dus replicele de tipul "I'll be back" pe care le dadea Arny in T1 si T2...T3 are o serie noua: "She'll be back" si favorita mea"I am a machine!"
Mai slab ca T2, dar totusi un film frumos cu niste efecte speciale bunicele(tot mai bine era daca il regiza James Cameron dar ne multumim si cu atat)

Anna Maria pe 27 Septembrie 2008 17:19
Sunt fana a lu Arnold Schwarzenegeer si Kristanna Loken
Este super super super super super frumos filmu` Terminator 3
Cel mai tare film ...
Love Arnold and Kristana

cezarika21 pe 24 Iulie 2016 14:27
He's back in action
Nu putem spune că nu am fost preveniți din moment ce Arnold ne spusese în filmul anterior: ”I'll be back!". Ei bine, după un șir de filme cu succes modest la public, Arnold Schwarzenegger a revenit pentru a interpreta singurul rol care i s-a potrivit 100% într-un film: cel al unei maşinării umane, cu o figură inexpresivă, vorbire sacadată şi gesturi mecanice. Ziua Judecății, ce nu mai avusese loc la 29 august 1997, nu fusese oprită, ci doar amânată pentru că era inevitabilă.

Scenariul lui ”Terminator 3: Rise of the Machines” este mai simplu, dar nu cu mult diferit de cele ale filmelor anterioare, având același punct de plecare: doi androizi din viitor călătoresc în trecut cu misiunea de a-l elimina pe John Connor, viitorul lider al Rezistenței umane împotriva mașinilor. Confruntarea este aproape la fel de violentă și de distrugătoare, dar… citeşte

YgReK pe 18 August 2009 11:24
E destul de bun filmul......dar nu-l intrece pe al 2 - lea......
claudiu-daniel-lugoj pe 13 martie 2010 12:45
corect.
robertsandu pe 23 iulie 2012 15:47
Ca să nu mai spun pe primul.
Gospin pe 01 Iunie 2009 16:26
Mai slab ca al 2 lea dar mai bun ca primul , in orice caz un film de vizionat !
claudiu-daniel-lugoj pe 13 martie 2010 12:46
subscriu.
robertsandu pe 23 iulie 2012 15:52
Mai bun ca primul? De ce? Doar pentru că i se măresc sânii Kristannei Loken? The Terminator este originalul și cel mai bun, Terminator II este un mega-sequel și Terminator 3-ul ăsta este o parodie ieftină, făcută din resturile lăsate de James Cameron.
paul2000 pe 18 Decembrie 2009 12:49
Efectele speciale sunt foarte bine realizate, iar filmul nu este rau! Totusi se vede schimbarea regizorului! Arnold intra din nou in pielea personajului foarte bine, iar terminatoarea este tare de tot! Merita vazut!
Vieru Ionut pe 11 Ianuarie 2009 23:08
Filmul este ok
alex pe 11 Ianuarie 2007 18:20
un fm doarte bun ca sf iar lui arnold ii dau 11 stele bravo arnold tineo tot asa
bobe cosmin pe 31 Ianuarie 2006 09:42
Sunt un mare fan al filmului terminator orice serie le-am vazut pe toate de 65 de ori si imi place la nebunie .O sa le ia pe toate filmele care au fost facute pana acum.
TINE-O TOT ASA!

alin_06 pe 08 Februarie 2010 10:11
Un fim excelent. Merita vazut. Mai ales adversarul lui Arnold care este o gagica
gaga pe 08 August 2008 16:59
mi-a facut o impresie buna.
bradley pe 09 Octombrie 2006 04:03
Am recitit ultimele pagini cu nostalgie. :)
Inca se simte mirosul fumului rezultat din bataliile de pe acest forum...
Intre timp lucrurile s-au schimbat si nu cred ca seria T sau M ma va mai impresiona.
Am ras acum dupa ce am recitit ultimul meu mesaj, cat patos, ce explozii de nervi! lol Daca imi amintesc bine, atunci mania mea era mai mult rezultatul..restantelor.
Vad ca nu mai exista pe acest site forumuri de 12 pagini si nici texte de calitate (la parerea ta).
Am revenit sa intreb: cand T4? Si de ce nu are pagina, Emanuel?
Am auzit ca il regizeaza tot Mostow. Imi retrag afirmatia din 2003: poate va fi mai reusita aceasta continuare, poate Jonathan a mai urmat un master in regie, ceva. :)
Foarte nedumerit sunt si in legatura cu James Cameron. Omul asta dupa Titanic ce a mai facut? Acum, serios, ia-ti mai vazut numele in genericul unui film care sa va lase cu gura cascata???

Dr. Evil pe 31 Ianuarie 2006 23:41
Este un film simpatic. Se exagereaza prea mult la anumite faze (de genul TX controleaza masini de politie prin telecomanda... sau faza cu macaraua etc) imi place ca se pune problema umorului in acest film (fapt ce lipseste deplin in celelalte mai putin faza cu "He'll live") si sfarsitul este iar surprinzator. Oricum daca il privim ca un film de actiune este chiar "entertaining", daca il privim ca un SF,thriler sau chiar un film cu mesaj anti-razboi este depasit.
robertsandu pe 03 Iunie 2012 15:52
Terminator 3: Rise of the Machines – Ce pana mea ați făcut din robotul meu?!
Un gunoi de film și un afront la adresa primelor două filme Terminator. Conceptul de femeie-terminator sexy a fost GROTESC de-a dreptul, sfârșind prin a umple de penibil un personaj legendar (vezi scena când TX îl apucă pe Arnold de scrot - aia chiar este apogeul tâmpeniei). Jonathan Mostow nu a înțeles și nici nu va înțelege vreodată esența personajului. Terminatorul este o mașină eficientă și nemiloasă, care nu ucide din plăcere, ci din datorie, pentru a-și îndeplini misiunea. Or TX este mult prea sadică pentru a fi măcar pe jumătate din cât de credibil și original a fost T-1000 în Judgment Day. Mostow și-a bătut joc de acest personaj. L-a transformat într- un fotomodel Victoria's Secret posedat de diavol, lucru care, dacă n-ar fi tragic, ar fi comic. O parodie scumpă și ieftină în același timp.
danyla pe 16 octombrie 2021 21:38
Intr-adevar, perfect adevarat ! Rolul interpretat de Kristana Loken este slabut si trage in jos filmul si din prisma actritei care nu este potrivita pentru personaj dar si din cea a regizorului care pur si simplu il distruge.
ovidiu pe 30 Martie 2007 21:13
frumos de tot t3 nuj ce nu va place la el......mi as dori sa apara si t4 dar din timpul acelui razboi nuclear sper doare:(
Denis pe 01 Octombrie 2004 11:15
Tare filmul.E mai misto decat primele doua la un loc.O sal mai vad odata.
Manusa pe 21 Aprilie 2011 10:27
Aceasta serie se afla printre favoritele mele, nu doar prin faptul ca au fost reusite dar si prin simplul fapt ca in ele apare Arnold. Aceasta parte a 3-a mi se pare mai slaba decat celelalte 2 parti care cel putin mie mi-au placut mai mult.
MikkaelWolfganger pe 23 Februarie 2013 16:04
Au cam sfeclit-o baietii astia cu Terminator partea 3-a.Initial am vrut sa dau patru, dar revazand unele momente din film, am ajuns la nota 6.Sunt multe lucruri care nu prea merg in filmul asta, si oricat de mare fan al T-urilor as fi eu, nu pot sa le trec cu vederea.In primul rand, Arnold nu mai e asa de epic ca in precedentele.2 Cuplul ala e total neconvingator Claire Danes si Nick Stahl nu au "fata" de Terminator.3.Sa pui o cfemeie in rol de T-X a fost o idee neinspirata.4.Unele efecte speciale, privite mai atent, scartaie(scena cu bataia dintre T-101 si T-X).5.Scenariul e de mantuiala, iar finalul aruncat in graba si ambiguu.Partile bune ar fi: epicozitatea stirbita a lui Arnie(tot mai da el cate replici geniale), Kristina Loken este de o sexozitate incredibila(cine nu s-ar lasa de terminat de ea?), scenele de actiune, in mare parte reusite.Nu prea m-a dat pe spate..eu asteptam la… citeşte
radu3455 pe 16 Martie 2013 13:32
aveam mari asteptari de la acest film insa ma cam dezamajit,este mai slab decat precedentele insa zic eu ca merita vizionat nota 7
danutzz92 pe 01 Septembrie 2012 02:30
Un film bun dar Terminator 2: Judgment Day ramane cel mai reusit din toata seria Terminator
cipri_speed pe 18 Februarie 2011 14:27
Mie mi se pare k nu a fost la fel de bun ca 1 sau 2 dar oricum e acceptabil
GRaf pe 17 septembrie 2012 19:30
exact .
cosmin_kedii pe 07 Februarie 2013 13:11
Primele două au fost Terminator,,,clasice,,. Acesta este doar unul amuzant, distractiv și plin de acțiune . Cu siguranta merita o privire.
Vegetarian pe 16 Septembrie 2012 21:10
La 46 ani Arnold Schwarzenegger =
Biciclete motociclete dezavantaje - solutii =

CANTALUP pe 17 septembrie 2012 12:33
De obicei astfel de filme sunt intelese si apreciate mai mult de catre cei care au trait ceva asemanator . Din pacate cei care nu se numara printre aceia care au patit asa ceva , sau nu cunosc macar pe cineva care a patit asa ceva , deobicei nu vor sa asculte de sfaturile nimanui , si ajung sa invate pe propria socoteala ! Se numeste taxa pe prostie . Cine nu primeste sfat , nu merita sa fie ajutat ! Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Martie 2010 12:44
Un film foarte bun,care nu trebuie ratat.Arnold ca de obicei superb dar la fel a fost si gagica in postura de terminator.
user-63b2b36cc78dd pe 15 Septembrie 2023 14:09
Nu pot sa zic ca e chiar slab ,e bunicel .Dar un singur robot rău EXISTA T1000
TitoJacksana pe 26 Ianuarie 2023 00:01
Puteau sa se opreasca la Terminator 2 avand o concluzie buna. Foamea de bani e mare, 6/10
danyla pe 16 Octombrie 2021 21:29
Super !
Filmele din cadrul francizei Terminator in care joaca Arnold sunt toate capodopere.
Nu exista si nu cred ca va exista vreodata pe Pamant cineva care sa interpreteze rolul unui robot in felul in care o face Arnold. Never ever ... :))

monica.alexandra pe 25 August 2021 15:15
A fost interesant de vazut lupta dintre 2 roboti reprezentand binele si raul
forever_young_ pe 30 Decembrie 2020 16:57
BUN !
vazut si revazut ....si Arnold ramane unul dintre actorii preferati ...
flory_cool pe 25 Noiembrie 2018 10:02
Categoric un SF reușit! Îmi place mult ideea filmului despre roboți.
andrei_oarga pe 07 Februarie 2018 20:24
O continuare reușită,deși nu se ridica la nivelul primelor doua,se menține povestea reușită,actorii au jucat bine iar efectele au fost bune,merita vazut mai ales dacă ți-au plăcut primele doua filme!
Sorin87 pe 13 Octombrie 2017 19:09
La fel ca si partile dinainte si partea a 3-a a excelat in momente de actiune si masinarii noi.
Dragos.87 pe 14 Aprilie 2017 21:00
Foarte reusit
Un film de actiune foarte reusit cu de toate!Imi place ca s-a pastrat povestea si au continuat-o cu acest film foarte bun.Actiunea este la ea acasa si efectele fiind foarte bine realizate.Gagica aia din rolul negativ rupe tot,mi-a placut prestatia ei la fel si cea a lui Arnold.Este un film de actiune foarte spectaculos care nu trebuie ratat!
emy_sinaia pe 14 Septembrie 2014 00:28
Wow.
Se schimba situatia radical, efectele speciale sunt mult mai realiste si robotii iau locul oamenilor, o continuare de succes.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 15:44
Un film bun al lui Arnold Schwarzenegger dar primele doua parti au fost peste Terminator 3!!!
Infinity pe 03 Octombrie 2013 12:08
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003)
Tot a doua parte va ramane hit-ul francizei. Aceasta insa nu s-a ridicat la nivelul celei de-a doua, dar tot a impresionat prin actiune, efecte si ceva umor. Merita.
SarpeleCocosat pe 19 Noiembrie 2012 03:59
A fost bun, peste asteptarile mele dar mi s-a parut cam tras de par. Primele doua raman cap de afis.
cosminlipsa pe 19 Octombrie 2011 00:31
Rise of the Machines nu se compara cu celelalte doua dar este un film bun, un Arnold de zile mari
Vorador pe 25 Martie 2011 19:07
Cred ca multi uita pentru ce sunt filmele facute.Sunt facute ca atunci cand le vezi sa te simti bine si sa uiti de lumea din jur pentru putin timp,intr-adevar nu este la fel de bun ca primele doua dar filmul este plin de actiune si suspans.Este un film de entertaining care te face timp de 100 minute sa te simti bine.Daca nu l-am compara mereu cu partile anterioare am vedea ca este un film bun.
robertsandu pe 3 iunie 2012 16:10
Nu. Procesul de la Nurnberg, de pildă, nu este un film despre care să poți spune că te face să te simți bine, din contră chiar. Dar este unul monumental fără doar și poate, ceea ce nu se poate spune despre T3.
fanty pe 07 Aprilie 2010 23:05
Terminator 3: Rise of the Machines
Placut.Un film savuros,cu mult SF,poate prea mult si putin exagerat,insa tehnologia a avansat si trebuiau sa aduca ceva special.Terminatorul rau,fiind fata si atat de frumoasa pe mine nu m-a speriat,doar amuzat,stateam si ma gandeam,cati b arbati ar alerga ei dupa o asemenea frumusete blonda si anume Kate Brewster.Ce soarta ingrata trebuie sa aiba John Connor sa fuga de asemenea fata:))).Mi-a placut Arnold,desi nu mai este la prima tinerete arata bine,cu acel accent german inca preganant aduce cu vocea unui rorbot.Mi-a placut faza cand a iesit cu acel sicriu,cu cata usurinta il tinea parca era un fulg,acea faza mi-a amintit de primele 2 filme.Adevarul este ca nu se ridica la nivelul primelor 2,insa sunt alte timpuri acum,se fac mai multe filme de acest gen,e normal sa nu mai aiba aceleasi impact socant.Filmul este bun,imi place ca este antrenant, nu te plictiseste,are suspans si actiune… citeşte
s_rose pe 03 Octombrie 2003 17:58
... hai sa-ti spun o poveste t-y, daca este sa ne legam de gafele de „idee“ ale filmelor preferate... Asa este, e o prostie faza cu calatoria in timp si ce-ai mai argumentat tu pe acolo. Numai ca, vezi tu, e nevoie cam de 10.000 de oameni pentru a reusi sa incarci un acumulator de 1,5 volti - idee propusa de Matrix. E grea „fizica“ electronicii atunci cand o „chestie“ zburatoare ca cele din Matrix ar trebui sa functioneze cu un consum de energie groaznic de mare; cand te gandesti cu ce trebuie sa inmultesti cei 10.000 de oameni. Presupun ca regizorul nu a mai specificat ca erau populate cateva zeci de planete cu oameni in cuve pentru a obtine tensiunea necesara intretinerii a cativa roboti. E hilar pur si simplu asa ca nu mai intru in detalii. Pe de alta parte in realitatea virtuala primesti o lovitura care iti zdruncina creierii in realitatea traita si te apuci de scuipat… citeşte
T-Y pe 01 Octombrie 2003 15:21
terminatoru' terminatorilor ne da o veste buna: poate T3 scoate bani sa le ajunga actorilor de un popcorn, ca altfel, cred ca si lor nu le-a venit cit de prost a iesit.

iar pentru cei de aici care inca sustin ca e bun. phueahhh! sunt naivi, ca sa nu zic altceva...

s_rose pe 01 Octombrie 2003 15:12
Ce a adus seria m in plus fata de seria t ? Buna intrebare ? La inceput a fost T peste ani s-a nascut M si totusi M nu este extraordinar, e full de batai, extra si ultra pline de efecte - ca actiune, ca filosofie... sa ma scuzati da miroase groaznic dupa ce citesti vreo doi filosofi. Asa incat va recomand sa priviti data viitoare sau viitorul M cu un bradut odorizant care sa goneasca mirosul de Nietzsche si inspiratia din cartile lui Frank Herbert cu celebra Dune. Pentru mine exceptand bataile superfanteziste, nimic nou sub soare.
In ceea ce-l priveste pe T, Arnold are o varsta respectabila de acum, nu se putea face nimic mai bun de atat, si atat este de ajuns. Oricum filmul are o actiune, actiune pe care nu o vad prea mult in M. Trebuia sa-l puna pe K.R. in rolul lui sa vedem cum se descurca.

IceyU pe 01 Octombrie 2003 10:52
Si eu am fost fan Terminator , dar odata cu Terminatorul 3 pur si simplu am devenit Anti-Terminator fan.
Nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat cu o minunatie de idee, cum s-a transformat intr-un film de o stea din partea mea.
Pe scurt am fost dezamagit complet de partea a treia.
Va salut cu respect pt. ca a-ti reusit sa ramaneti fani Terminator dupa acest dezastru.

T-Y pe 10 Septembrie 2003 17:11
pentru biluta:

daaaaaaa, visez la un T4 cu un Arnold care sa fie inlocuit de Keanu care s amai puna cotleti pe el intre timp: hahahaha, glumeam!
dar visez la T4 regizat de cameron, cu o muzica de fiedel, cu un Arnold care sa arate la fel ca acum, cu o acrita care sa nu-si mai arate anatomia ca sa convinga, in care macarale tembele sa nu mai chinuie spectatorul si IN CARE DIALOGURILE SA NU FIE MAI STUPIDE!!! dar stiu ca e imposibil: o sa rizi da zic ca the hulk este mult mai putin pueril decit T3!!!! cineva inteligent zicea de T3: pai ala e comedie, ba!

bill_the_butcher pe 10 Septembrie 2003 14:39
kristanna loken n-are limbarita ca agent smith si oricum vorbeste mai mult ca neo in ambele parti.

eu cred ca tu glumesti. compari filmele lui arnold cu filmele lui keanu? destept esti. arnold a jucat in filme cult si n-a dezamagit. pe cand keanu...e keanu.
intrebare: de ce s-au angajat fratii wachowski sa produca 'conan regele', daca arnold e actor slab iar filmele lui, sa nu mai vorbesti de filmele lui.

ia spune, mai visezi mult?

T-Y pe 10 Septembrie 2003 10:24
pentru billyboy:

o sa incep cu sfirsitul: kristanna nu prea joaca, ca n-are cum! ea face trei chestii: defileaza cu costumul evei, are o replica stupida cum ca i-ar placea masina, desi ea e robot!!! si in plus trage cu armele alea FOARTE avansate si nu-i nimereste pe cei trei jalnici fugari... beahh. pai o fi ea misto, dar aici se face de ris!

mam mir ca iti place matrix: cred ca era subtitrat in ralenti, ca altfel nu vad cum ai fi putut sa intelegi. dar iete ca miracole se intimpla! dar vad ca nu'ti place neo: pai da, e greu, ca n-are cotletii lu Arnold si in plus e si mai bun actor ca el. daca sa ajungi sa vezi in ce filme a jucat, uite acilea adresa:

stiu ca e greu sa tastezi, pentru ca mesajele tale se scurteaza din ce in ce si inteleg ca miinile tale nu-ti mai dau ascultare - o… citeşte

T-Y pe 10 Septembrie 2003 09:55
pentru stilltoonosy:

da, e un punct de discutat aici: eu nu zic ca seria T o ia la vale pur si simplu: mostow i-a dat drumul la vale, pentru ca james cameron nu ar fi lasat sa joace cei doi actori degenerati in rol de tembeli si n-ar fi lasat scenariul sa fie aberant. adica pe de o parte atmosfera apocaliptica bine facta, iar pe de alta parte dialoguri de grupa mica in masina...

M2 fata de M1 este o urcare ca idee, dar in acelasi timp scenariul e mai apa de ploaie decit primul: pe de o parte morpheus are un rol importnat si nu mai e bellboy pentru neo, iar trinity e mai umanizata, iesind din cochilia ei de dura si dovedind ca poate iubi. e adevarat ca in sala, cind neo s-a luptat cu legiunile de smith, s-au auzit risete ca la shrek sau something about mary. iar scena in care zboara prin oras tralala zic eu ca se putea inlocui cu una in care se 'teleporta':… citeşte

bill_the_Butcher pe 08 Septembrie 2003 17:48
'ietete'- ca babele alea, leano, stai cuminte, nu-ti da arama pe fata inca de-acum
omule, timpul a stat in loc pt. tine. keanu e actor slab, mie nu mi-a placut filmul din cauza lui. care-i legatura? daca el face rol de 'cacao', nu trebuie sa-mi placa filmul?
dialoguri tembele? exista mai multa filozofie in dialogul dintre t-850 si john la rulota decat ai intalnit in tot matrix-ul. de fapt, toate dialogurile sunt ironice si pline de subintelesuri in t3.
arme de cacao? eu n-am vazut lansator de rachete, tun cu plasma( atentie!!!!!!!!! plasma, arma viitorului..) in matrix, n-am vazut aruncator cu flacari... vrei sa spui ca kristanna nu joaca bine? misogin mai esti omule...

Go1 2 3 4 5 6