Păreri Star Wars: The Last Jedi

(2017)

Star Wars: Ultimii Jedi

gogoride pe 21 Noiembrie 2020 16:20
in concluzie filmul este o mizerie! cei care sunt contra celor care cred ca este un esec ,au scris doar pt a le rascunde celorlalti si cam atat.singura scuza este ca filmul este pt noua generatie care are alte gusturi.....oare? sunt sigur ca cineva imi va raspunde ca gresesc,dar asta am inteles in urma la ce am citit aici! :))
user-5a576d66683ea pe 08 Ianuarie 2019 23:26
Un film prost. M-a dezamăgit. Luke era un luzar, un frustrat. Adevăratul luke skywalker s-ar fi dus din prima sa ofere ajutor. 2. Yoda a fost un prost, făcea caterincă. El,in filmele vechi, era serios. Leia zbura prin spatiu?! De unde? In spațiu nu poti deschide ochii fara costum.. Snoke e cel mai prost sith, nu se compara cu lord sidious. Kylo ren e fraier, a fost învins de rey????. Producătoarea star wars-ului 8 a ales ca toate femeile sa fie bune, deștepte, iar toti bărbații prosti,fraieri.. Sunt multe alte aspecte de comentat ale filmului. Doar un fan adevărat star wars și-ar da seama ca asta este o bataie de joc...
mariius_marius pe 02 Ianuarie 2019 19:23
Un film pentru fanii adevarati. daca nu iti place filmul inseamna ca nu esti un fan star wars adevarat.
ionut_puiu444 pe 01 Septembrie 2018 10:12
Toți ăia care habar n-au ce înseamnă un film bun își dau aiurea cu părerea aici. Filmul e excelent.
wrm pe 04 August 2018 10:34
Dezamagitor
Din pacate, dupa The Force Awakens, care a fost o copie a celor vechi si a avut scapari de scenariu evidente, acest film nici macar nu pare din serie. Imagini frumoase si atat. Cu el au distrus tot ce inseamna Star Wars.
mihai_chindris pe 08 Iunie 2018 23:37
awful
Daca esti fan, merita sa il vezi. Daca nu, nu. Star Wars, devine mai nou, Star Worse. Nu il recomand.
Julians pe 09 Mai 2018 03:58
Tocmai l-am vazut si cu parere de rau trebuie sa spun ca asteptarile mi-au fost implinite. Adica comentariile negative m-au facut sa ma astept la un film mediocru si asta am si primit. My mistake !
Spiritul seriei e scaldat de mana unui regizor despre care habar nu am daca stie ce face. The Force Awakens pare mai bine scris in comparatie cu asta. Inafara de Rey, al carui caracter prinde contur, niciun personaj nu sclipeste. Poe si Kylo Ren mi se par slab jucati sau mai degraba nefericit alesi actorii care sa-i joace.
Totusi nu e un film rau, chiar peste medie. Se putea mai bine, ca si poveste si felul in care putea fi realizata. Un 7 sau 7.5 dar nimic impresionant. Merita vazut o singura data.

AmphitriteMermaid pe 04 Aprilie 2018 14:34
Filmul m-a surprins placut, nu ma asteptam sa fie mai bun decat partea a 7a. M-a impresionat aceasta noua abordare psihologica. Desi a a avut cateva pasaje cam mediocre, m-a lasat in suspans.
Sorin87 pe 29 Martie 2018 23:53
Foarte bun filmul din toate punctele, sper ca povestea sa se continue
user-5aa5318a189ea pe 11 Martie 2018 15:51
Toți cei care spun că filmul nu au avut succes și că Episodul VII a fost mai bun sunt paraleli cu tot ceea ce ține de Războiul Stelelor. Îmi pare rău să le spun asta, dar chiar este adevărat. Filmul a fost bun și din perspectiva unui film obișnuit, dar și din perspectiva Star Wars. Este adevărat că nu se compară cu trilogia originală (episoadele IV-VI), dar e un început. Sincer, mă așteptam la mai puțin, de când Disney face aceste filme. Când a apărut Star Wars: Trezirea Forței (2015), am fost dezamăgit. Mai apoi, Rogue One: O poveste Star Wars (2016) m-a făcut să cred că se poate și mai bine, iar Ultimii Jedi mi-a dat un sentiment plăcut. Țineți-o tot așa, Disney! Abia aștept Solo: A Star Wars Story și Star Wars Episode IX...????
danut_iulian pe 06 Aprilie 2018 23:59
Un film excelet mai placut foarte mult mai bun decat 7 de 10 ori mai mult.
blackmore pe 30 Martie 2018 12:27
Un film penibil ,scenariu foarte prost , actori fara nicio treaba cu jocul, dramatism 0 , efectele speciale de tip clasic l-au ridicat de la 1 la 2
claudiu-daniel-lugoj pe 26 Martie 2018 17:56
Un film bunicel,nu te da pe spate eu credeam ca va fi ceva mai bun ca precedentul dar nu e.Nici rau nu este eu zic ca merita vazut o data.
user-5aac2e435734d pe 16 Martie 2018 22:58
De toata jena, un film pentru .... ăăă... persoane cu dizabilitați intelectuale, nici ultimele doua nu m-au dat pe spate, dar ăsta e penibil rau, nu reusesc sa il termin de vreo trei seri, imbecil de-a dreptul, ce să mai....He, he ati vazut la inceput cum cădeau bombele din nava aia in gravitatie 0, sau poate o fi fost nava aia cât o planetă și nu m-am prins. Plus doar pentru imagine si efecte, dar si din astea am vazut mai bune.
ionion1992 pe 16 Martie 2018 19:23
Un film bun ,mi-a placut primele 10 minute ,am zis ca am puso ca am gasit in sfarsit in film de exceptie,apoi trecand timp mai mult a decazut ,a inceput sa ma plictiseasxa si numai mia placut la fel,cam greoi ,haotic a fost.Cand am vazut partea trecuta foarter mult mia placut .Oricum nu pot sa zic ca nu mia placut chiar deloc ,na fost nici prea rau dar nici de exceptie undeva intre ,bunicel ,cam de nota 6,50 -7 stele maxim .Oricum il recomand daca nu aveti altceva mai bun de facut ,daca nu il vedeti nu este nicio pierdere.Mie imi plac filmele mai simple nu asa sofisticate poate asta a fost si motivu.Oricum bunicel ,cam de 7 stele maxim
EUGEN.VIDEO pe 13 Martie 2018 15:17
Mda...........
Mai putin important ce crede lumea pe aici...Razboiul stelelor...ramane Razboiul stelelor! Mai slab decat trilogia 1977-1983...Poate la acelasi nivel ca partea 1999-2005! Clar, cel mai bun film al anului 2017! Din punctul meu de vedere, de ceva ani se fac doar porcarii!
herleaflorin pe 11 Martie 2018 16:33
com cu spoilere
Filmul asta este cel mai neconventional film in franciza daca TFA era prea similar cu episodul 4 acesta este total iesit din comun si nu se prea simte atmosfera star wars sincer lucrurul care nu mi-au placut prea tare este felul in care l-au tratat pe misteriosul Snoke care in loc sa ii aflam backstory-ul cine este cum de era asa puternic facea ce vroia cu Rey in loc de asta e omorat subit desi e fost intr-un fel cool nu are sens zicea ca i putea citi gandurile lui Kylo i putea vedea fiecare intentie dar totusi nu a vazut tradarea asta cam aiurea daca stai sa te gandesti iar lucrul asta sa facut doar ca sa il avea ca villan pe Kylo Ren care e un personaj interesant dar sincer in opinia mea Snoke e mai interesant alta lucru care nu mia placut scena cu cazinoul acela si fata aceea asiatica sincer urasc personajul acela groaznic are un citat care e stupid nu mai zic de Rey care este asa… citeşte
mihaisamoila pe 16 Ianuarie 2018 19:00
Ar trebui sa puna punct francizei,nu virgula
Same old story,cam asa ar suna in The Last Jedi.Nu a fost cel mai rau(in comparatie cu precedentul),dar nici nu m-a dat pe spate.Ador aceasta saga din toate punctele de vedere si trebuie sa o spun ca filmele regizate de George Lucas sunt cele mia reusite,cele mai originale.Cele de acum par asa un fel de copy paste.In calitate de fan aveam asteptari mai mari.Unele scene mi-au placut mult,asta ca sa adaug si niste plusuri(nu vreau sa dau spoilere):finalul cu Luke in prim plan,cel cu apusul,a fost frumos realizat si emotionant si ar mai fii scena dintre Luke si Leia,dar si maestrul Yoda.Efectele speciale...foarte bune.Dar cam atat.Multe rasturnari de situatie interesante,dar mai trebuie lucrat pe scenariu,iar printesa Leia,cred eu merita ceva mai multa atentie in acest film...dar cine stie poate au pastrat ceva in Episodul 9.Cert e ca dupa Episodul nou,Star wars ar trebui sa puna punct cu… citeşte
RaresSava300 pe 13 februarie 2018 22:00
Faza este ca seria aceea de prequel-uri (ma refer la 1, 2 si 3) au fost cele mai urate filme Star Wars si au fost regizate de George Lucas... Iar filmul considerat de catre fani ca fiind cel mai bun din serie si anume 5-ul, nu a avut o mare influenta al lui George Lucas. Trilogia aceasta care continua seria este facuta dupa originale deoarece Disney a decis decat sa riste sa faca filmele dupa tiparul seriei originale. Eu nu consider ca ar trebuii sa incheie fanciza, mai ales inainte sa termine povestea noilor personaje. Star wars este inca fantastic si trebuie sa ramana in sufletul publicului.
RaresSava300 pe 13 februarie 2018 22:02
Cred ca moivul pentru care nu au fos atatea scene cu Leia, este pentru ca actrita care a interpretat-o, Carrie Fisher, a murit inainte de lansarea filmului
buflea pe 15 Ianuarie 2018 15:51
Intreb
Vreti s-o spun pe romaneste ? - Dar mi-e teama ca ma cenzurati ! :-)
dragos_burlacu pe 18 Decembrie 2017 17:33
Cu siguranta in urmatorul film din serie un Jedi va opri cu puterea mintii un ditamai crucisator al Imperiului fie el si in plina viteza a luminii. Punem pariu?
RaresSava300 pe 14 mai 2018 18:22
La cat de puternica este Rei si la cum SW are obiceiul de a livra momente uluitoare si memorabile....Nu cred ca ese imposibil.
andreiandronic pe 15 Aprilie 2017 23:40
A aparut trailer ul de o zi , cand il puneti si aici ?
spartacus pe 21 Decembrie 2017 11:10
Am fost si eu azi la cinema sa vad SW 8. Nu am fost niciopdată un fan înrăit al seriei, dar mi-a plăcut seria I-VI, trebe să recunosc. Din păcate, filmul de față SW VIII dezamăgește mult. El confirmă ca partea anterioară nu a fost o întâmplare și denotă lipsuri la mai toate capitolele. Marile mele dezamăgiri:
1) Împăratul (sau ce-o fi el) Snoke moare fără să aflăm cine este/a fost și cum de a ajuns în postura influentă în care se află;
2) Luptele cu săbii laser continuă plictiseala din partea VII căci protagoniștii, indiferent care ar fi ei, folosesc săbiile de parcă ar fi topoare, fără exagerare -- ce diferență ENORMĂ față de luptele similare din SW V sau mai ales VI, enormăăăăăă!
3) Toată lumea a avut acum ocazia să vadă ce înseamnă un film făcut de George Lucas și toți cei care i-au urmat, la toate capitolele -… citeşte

user-5a2bc9bdcb5df pe 09 Decembrie 2017 13:33
Nu stiu de ce se grăbesc unii sa vadă filmul...
gaborull pe 19 Aprilie 2016 07:46
Imprevizibil
Dupa 2 episoade tot nu am aflat cine sunt parintii lui Rey, cine e Finn, cine e Snoke si cum de a aparut ordinul I!
theRaven pe 4 iunie 2016 10:45
poate apare ca o vedenie a lui kylo ren
RaresSava300 pe 19 februarie 2018 22:35
faza ca unele mistere sunt dezvaluite si in benzile desenate.
Go 1 2