Păreri Sinucide-mă!

(2011)

Sinucide-mă!

alecs86 pe 08 Februarie 2012 14:47
asa da!
am vazut acum 15 minute filmu, este foarte interesant cu o poveste cu care din pacate cred ca traim multi romani,mi-a placut mult calofir si oana dutu,iar pentu camatari numai de bine:)))
kakapiciu pe 08 Februarie 2012 21:49
Desi este un film romanesc, Sinucide-ma! este un film excelent. 37 min de suspans.
sabinalin pe 09 Februarie 2012 06:33
Speranta vine cand vrea ea.
Depresia e una dintre bolile occidentale cele mai frecvente ale zilelor noastre, e boala oamenilor fara Dumnezeu, a celor care si-au pierdut speranta intr-o societate tot mai salbaticita, condusa de prea multe ori de banditi sau de iresponsabili. Sinuciderea e solutia ultima si acela care alege sa faca gestul decisiv trebuie sa se gandeasca foarte bine inainte. Se pricepe romanul sa faca thriller psihologic? Se pricepe, filmul regizat de Jamil Hendi(regizor roman???) o demonstreaza. Chiar daca scenariul nu da pe-afara de originalitate, chiar daca uneori e excesiv de neverosimil, suspans-ul e foarte bine condus,tensiunea se acumuleaza progresiv, personajul principal te implica in poveste, ajungi sa iti doresti cu ardoare ca deznodamantul sa fie altul. Vasile Calofir se descurca de minune intr-un rol complicat si ofertant. Frumusica Oana Dutu o surclaseaza interpretativ de Dorotheea Petre,… citeşte
anyone pe 29 aprilie 2012 10:47
De ce va plac asa de mult stereotipurile, si lucrurile care nu inesamna nimic doar ca da bine cand le spui... 1) Oamenilor fara Dumnezeu - nu inseamna absolut nimic. 2) Societate tot mai salbatica - raportata la ce? La razboiiul mondial (70 de ani in urma), primul razboi mondial, razboiul din Vietnam...
sabinalin pe 29 aprilie 2012 12:43
Vai, ce comentariu original, in nici un caz stereotip! Razboiul se scrie cu un singur "i" in interior dar acesta este deja amanunt... De "inesamna" nu ma mai leg ca-i suficient.
xerses pe 09 Februarie 2012 23:25
Bun filmul si da de gandit, asa ca, cred ca si-a atins scopul.
BrinzaiAndrei pe 08 Februarie 2012 17:49
Lasand la o parte niste greseli destul de mari de traducere, imi place povestea prezentata.
8vious pe 27 Martie 2012 15:08
Foarte tare
Ideea e geniala!!!Romanii fac filme bune:)Merita vazut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cosmin742000 pe 18 Februarie 2012 14:47
Un film la care m-a deranjat doar folosirea limbajului licentios.Nu sunt o " curva virgina" , stiu ca in mod normal categoria borfasilor ( cel putin romani) stie cel mult 5 cuvinte ( deci cu 2 mai multe ca Turcescu) din care 6 sunt injuraturi, dar regizorii romani s-au obisnuit sa foloseasca limbajul licentios ca pe ceva "cool".si il folosesc in cele mai nepotrivite situatii.
chuckyfan pe 26 mai 2012 16:20
da înjurăturile din filmele în care nu se vorbește româna nu te deranjează? Fuck! cred că aici dai dovadă de ipocrizie...
chuckyfan pe 26 mai 2012 21:51
în cazul ăsta se acceptă comentariul tău. da, merde sună fain. nu te duce cu gândul la înjurături.
reivan pe 11 Februarie 2012 22:25
speranta vine cand vrea ea.
corect.
poate ca filmul romanesc doar a fost o mizerie , poate acum numai este..
actorii , unii dintre ei sunt extreem de slabi
cheloo si markone sunt geniali!:))
idee fantastica..unii actori sinucid filmul..

lili22 pe 10 Aprilie 2020 17:48
Mi-a placut interpretarea unor actori, dar filmul are si defecte.Nu asa arata un depresiv.
blackmore pe 11 Decembrie 2019 14:34
Un film cu limbaj licentios deranjant , dar in rest nimic de reprosat.
Teo.RY45 pe 31 Martie 2014 16:35
Mi-a placut! O poveste interesanta care este foarte des intalnita in secolul XXI. Merita vazut
alyn.alyn pe 10 Decembrie 2012 10:00
Interesant
Un scurt-metraj interesant, este ok merita vazut nu e pierdere de timp
ombladon24 pe 01 Aprilie 2012 18:23
20cmrecords
Din tot filmul mi.a placut replicile camatarilor, nu mai spun si de ce :D
lenadgob pe 08 Ianuarie 2012 22:56
De unde pot achizitiona acest film, pe internet in afara de trailer nu gasesti nimic legat de el...
kakapiciu pe 8 februarie 2012 21:53
Il poti vedea online aici: http://www.cinemagia.ro/stiri/premiera-online-sinucide-ma-20061/
lenadgob pe 11 februarie 2012 11:53
iti multumesc mult de tot !