Păreri Shrek Forever After

Shrek pentru totdeauna

someone_who_dares pe 07 Februarie 2011 20:49
A fost amuzant ca si celelalte filme din serie. Merita vazut! Unul dintre lucrurile care imi place la seria Shrek este ca aduc ceva nou in fiecare film ...
ZaZaLa pe 06 Februarie 2011 14:28
:X
Merita vazut. A fost super fain:). Mai ales in 3D.
Petrica22 pe 03 Februarie 2011 23:17
Un Film De Neuitat
A avut un inceput bun si sa incheiat cum trebuia greu de uitat aceasta animatie de la partea 1 pana la a patra,pacat ca sa incheiat la 4 parti.
FantomeL pe 24 Noiembrie 2010 19:30
Shrek
Bun,dar nu la fel ca celelalte ... acesta s-a bazat pe dragoste şi nu pe comedie,totuşi este frumos
alexdan87 pe 11 Octombrie 2010 06:31
Foarte bun, obligatoriu de vazut in IMAX
Mie mi-a placut foarte mult, este un film foarte bun, dar obligatoriu de vazut in IMAX. Este amuzant si are si efecte bune, l-as mai vedea o data. *imax
Rel.Eror pe 02 Septembrie 2010 11:13
ok
o idee buna insa slab dezvoltata iar umorul slabut . in general filmu e ok dar doar daca iti plac filmele de animatie
danutza012694 pe 26 August 2010 13:36
Exceptional am indragit mereu toate filmele cu Shrek...e uimitor la fiecare film eu gasit cate ceva nou ce te tine in suspans ! Meritaaa!!!!!!!Nota 10
septick pe 01 August 2010 21:20
Ma gandesc sa fiu mai critic, dar......sincer........nu prea am ce reprosa. Avand in vedere ca am ras in hohote pe toata durata filmului, de ce sa-i dau o nota proasta? In plus, atunci cand te distrezi la un film inseamna ca ti-a placut cu adevarat! Ii acord nota 9 doar din cauza unicului fapt deranjant - a fost prea scurt! (As mai vrea si Shrek 5 - totusi, fiecare poveste trebuie sa ia sfarsit)
alina_yahiko pe 28 Iulie 2010 23:20
N-a fost tocmai senzational... pana la urma, cat sa mai stoarca din ideea initiala, acum cand shrek are si familie si practic...s-a retras :)). Mi-a placut totusi ideea de , faptul ca intr-un context nou, in care personajele nu se cunosteau intre ele, relatiile de prietenie si iubire sunt aceleasi. Mi-a dat senzatia ca legaturile dintre ei, stabilite treptat in primele parti, n-au fost intamplatoare ci le era scris sa fie prieteni foarte buni sau iubiti...:D cum zicea fiona candva...
emaB pe 27 Iulie 2010 00:47
Mi-a placut tare mult primul film Shrek, chit ca animatia era rudimentara, la nivel de 2002-2003 parca. Dar replicile erau amuzante - Shrek convingator, Donkey chiar avea un rol si asa mai departe... Si al doilea a fost destul de dragut. La al treilea m-am plictisit si mi s-a parut tras de par.

Ei bine, al patrulea (acesta) m-a dezamagit total. Cred ca de la un punct intervine si uzura personajelor - cam cate chestii noi poate sa faca un personaj intr-un al 4-lea film? Donkey a fost cam de umplutura si n-a mai avut sclipirile din primele filme, iar Shrek a fost prea usor pacalit :)) Ca la orice basm, finalul e fericit si destul de previzibil dar parca mi-ar fi placut sa vad altceva. Parc-a fost mai degraba trist decat funny, din pacate

cavallioty pe 21 Iulie 2010 23:16
pacat
pacat ca seria asta amunzanta numita Shrek a avut un final asa prost,nu am zambit decat la 2-3 glume pe cand unii din sala mai si aplaudau,la ce nu stiu
mai bine ca a fost ultimul ca poate cu urmatorul se ingropau si mai tare

rocktock pe 30 Iulie 2010 13:04
cel mai nasol
Este cel mai nasol film shrek ever.Este o prostie originala.
Yulia pe 23 Iulie 2010 01:30
:D
Suspans, situatii amuzante, personaje reinviate complet in ipostaze complet noi, multa actiune. Cam astea sunt ingredientele unui film de desene animate revigorat complet.
danyx493 pe 22 Iulie 2010 19:30
L-am vazut astazi la cinema...ce pot sa zic, frumos pentru ultimul capitol din aventurile capcaunului Shrek!
SpiderNight pe 19 Iulie 2010 19:58
film de toata jena(o zic cu scarba la toti)
nici macar nu ar trebui sa i dau nota 1 pt ca nici pe aia nu o merita.e cel mai tampit si idiot desen pe care il poti vedea
mihai200812 pe 16 Iulie 2010 20:57
Ce sa mai comentam noi pentru copiii este foarte bun
ionutz230 pe 15 Iulie 2010 19:13
shrek is the best
obligatoriu de vazut....3D ! si celelalte parti au fost la fel de bune...un film pt toata familia.
SpiderNight pe 9 iulie 2012 02:30
obligatoriu so vezi pe mata pe schiuri goala in ciorapi de lana si caciula de blanda si bana intoarsa in gura
adryella pe 12 Iulie 2010 21:42
un film bun (: merita vazut..shrek mi`a placut de la primul film :x
aayana pe 21 Iunie 2010 20:32
da
L-au legat bine. De obicei a doua parte, a treia si cu atat mai putin a patra ies cam rasuflate. Probabil ca o sa ma mai uit la Shrek peste cativa ani. Imi plac la nebunie motanul si magarusul.
lucy_miley pe 21 Iunie 2010 10:00
cred ca o sa fie cel mai tare film din cauza ca este si ultimul si imi pare rau din cauza ca eu am copilarit cu acest film,cu toate 3 filmele si iata ca am ajuns si la al 4-lea.cred ca va fi super interesant dupa ce am vazut si trailerul.
soso_bau pe 18 Iunie 2010 12:53
Abea astept sa il vad !!!!!!!!!!!!! SHREK = capodopera
hungry_for_movies pe 12 Iunie 2010 15:48
super...de-abia astept sa il vad. toate filmele cu shrek mi-au placut
amalius2000 pe 23 Mai 2010 22:43
l-am vizionat este intradevar la fel de bun ca si celelalte filme si incheie frumos povestea
raluks7 pe 10 Februarie 2010 21:57
pare a fi la fel de tare ca si celelalte parti...orikum shrek ramane printre cele mai reusite filme de animatzie...
Keeper pe 17 Iulie 2010 14:34
Aproape Ice Age
Aproape la fel de bun si haios ca ice ace. Povestea este draguta, mi s-a parut ca s-a terminat foarte repede
cosminutzul pe 07 Iulie 2010 12:44
e tare
as vrea sa il vad cred ca e tare o sa il vad azi cred daca nu mor e cel mai tare shreck
Filmy pe 05 Mai 2019 18:59
Mama mea spunea că din fiecare film ai de învăţat ceva. Dacă nu-i place cuiva un film, nu îl mai vede a doua oară. Ce îţi place poţi vedea de mai multe ori, nu te plictiseşti. Am văzut Madagascar de vreo 5 ori. Epoca de Gheaţă şi Madagascar sunt cele mai tari.
marius93 pe 15 Noiembrie 2013 22:12
Mi s-a parut cel mai slab dintre toate. Totusi, bine ca n-au mai facut si altele, distrugeau si mai tare o franciza care incepuse excelent, cu doua filme memorabile.
MrHolmes pe 22 Octombrie 2013 11:41
Shrek 4
Foarte bun, interesant cum iti dai seama cat de implinita e viata ta, numai atunci cand nu mai o ai.
ioana_dark pe 09 Iunie 2013 14:05
Din toata seria, filmul acesta mi-a placut cel mai mult. E cel mai bun film cu Shrek. Mi-ar placea sa se faca si Shrek 5.
deadlord pe 29 August 2012 20:53
Este cel mai bun din serie. Foarte bine scris scenariul.
kristiansen pe 20 Iunie 2012 16:18
Deși animația este în 3-D, spectacolul este un film 4-D, ceea ce înseamnă că încearcă să îi facă pe spectatori să simtă ceea ce văd. Spre exemplu, când Măgărușul strănută, din scaunele din față se stropește cu apă pe fața spectatorilor. Scaunele se mișcă, jeturi de aer și tuburi de cauciuc sunt montate pentru a stimula efecte de mișcare a aerului, gâdilat și alte senzații.

Animația produsă pentru spectacol a fost mai apoi lansată pe DVD, cu numele modificat în Shrek 3-D, care includ și o pereche de ochelari 3-D. DVD-ul include și o versiune 3-D, dar și o versiune normală, fără efecte 3-D.
Trivia

margott pe 02 Iunie 2012 23:45
N-am inteles de ce de la primul Shrek pana la ultimul au scazut notele progresiv, mie toate filmele din serie mi s-au la acelasi nivel, nostime si dragute. E una dintre cele mai bune serii de animatie.
tony_mondyalu pe 18 Aprilie 2012 21:18
de cand a aparut prima parte a filmului mia placut shrek, ce pot spune decat k si aceasta parte mia placut destul de mult....pakat de motanel k e putin cam grasutz
adymarius pe 05 Februarie 2012 11:25
Un film pentru toate varstele, o lectie de viata ce nu trebuie uitata, intotdeauna ai grija ce iti doresti.Nu ratati!!Bucurati-va de filme!!
unleasheD pe 28 Decembrie 2011 20:35
ce face dragostea asta din orci :)) O comedia care nu respecta tiparul partilor precedente deoarece pune accentul mai mult pe dragoste , familie , trairi interioare ....you know ... chestii serioase :))
nikkolle pe 04 Noiembrie 2011 22:57
Foarte tare !
Acesta a fost cea mai tare parte din seria SHREK si cu morala la finalul povestii .
alin1234 pe 26 Octombrie 2011 15:03
inca unu bun
pusss e mortal:)) mortall:))asta face juma din film
xerses pe 04 Septembrie 2011 13:37
Filmul este grozav.Nici nu simti cand trece timpul chiar daca nu mai esti la varsta copilariei.
Iusti. pe 29 August 2011 11:45
Filmul e ok, dar ce-i prea mult e prea mult. Deja e a 4-a parte..
LAnoiregame pe 16 Iulie 2011 19:57
Shrek e cel mai varza film d animatie si nu merita vazut.:P
toti fraierii se uita la SHREK.

Crist11 pe 06 Iulie 2011 17:37
Urmaresc aceste filme Shrek de la aparitia primul film.
excelent.

Sonki pe 30 Iunie 2011 16:50
istorie alternativa
Nu stiu ce sa zic ... Imi place de Shrek si i-am urmarit toate aventurile. Dar... Una e sa-ti placa un film si alta e sa lungesti actiunea pana (nu) se mai poate... Asa s-a intamplat cu The Land Before Time, Cenusareasa lui Disney (daca nu ma insel, ultima sau penultima continuare a fost in acelasi stil: mama vitrega schimba trecutul si toata lumea se chinuie sa se intoarca la starea originala, bla, bla, bla). E o limita. Si daca se trece de ea, e ca si cum ai lungi siropul cu apa pana nu i se mai simte gustul ... :-(
Hadl3y pe 19 Iunie 2011 10:21
Frumos
Foarte frumos filmul...Merita vazut!Vi-l recomand din toata inima.
Sorin87 pe 30 Mai 2011 13:46
Shrek Forever After
Shrek Forever After este o animatie comica bestiala, tot mai mult imi place de Shrek
Irina97 pe 19 Aprilie 2011 10:44
Intr-adevar, un film de exceptie! Cu siguranta se ridica la nivelul trilogiei! este un film potrivit pentru toate varstele, pe care il recomand oricui vrea sa mai evadeze putin din rutina zilnica si sa se scufunde intr-o lume a copiilor, intr-o lume amuzanta si plina de aventuri!
P.S.: Magarul este favoritul meu:X

Florin85 pe 02 Februarie 2011 15:40
Merita vazut un film super tare.....................
SoKaT pe 01 Februarie 2011 18:21
Fa fel de bun si ca celelalte filme din serie ! Nota 9 de la mine !
diana7 pe 29 Ianuarie 2011 21:30
Shrek Forever After
Shrek cred ca a fast cea mai frumoasa serie animata pacat ca nu osa mai continue seria
Vorador pe 18 Ianuarie 2011 18:33
Cred ca cel mai amuzant din serie a fost primul, poate si pentru faptul ca prezenta o poveste noua, in care totul era invers fata de povestile clasice. Usor usor s-a ajuns si la cel de-al 4-lea. Nici prea slab, nici prea bun, amuzant totusi si placut.
Go 1 2 3 4