Păreri Sherlock Holmes

quasar pe 19 Februarie 2010 17:38
sincer nu ma asteptam la un holmes atat de activ fizic ci mai mult intelectual.Oricum interpretarea lui downey este exceptionala .este unul din actorii mei preferati.dupa final,si mai ales dupa succesul de box-office probabil ca va fi o continuare.oricum ,per ansamblu e un film excelent
maydda pe 19 Februarie 2010 19:36
mi-a placut foarte mult filmul...iar Robert Downey Jr. e admirabil :X
ionuttita pe 24 Februarie 2010 13:10
Initial ma asteptam sa fie o alta porcarie...La cat de des a fost ecranizat romanul lui Conan Doyle nu vedeam cu ce noutate ar putea surprinde....Se pare ca m-am inselat!Filmul este absolut genial-distributie, scenariu, adaptare...Nici nu stiu cand au trecut cele 2 ore de film...iar cand s-a terminat...nu ar mai fi stricat o continuare..iar Rachel McAdams makes a difference
cinephile pe 27 Februarie 2010 20:56
Holmes
Filmul a fost deosebit, conform asteptarilor !!!! Si trebuie vazut la cinematograf !
ionutzoo7 pe 03 Martie 2010 22:06
foarte tare
O idee geniala.Un alt Sherlock Holmes.Daca nu respecta tot ce se spune in carte nu inseamna neaparat ca este mai slab decat restul filmelor cu celebrul detectiv.Ba din contra este mai bun,cu o viziune noua,originala.Avem un Sherlock activ,nu unul care sta tot timpul cu lupa in mana si cauta urme.Pentru cei din noua generatie va fi un film gustat din plin.
iuliasabina pe 05 Martie 2010 15:14
iulia
mie mi se pare foarte bun filmul in ciuda celorlalte pareri, bravo!
Razvan_M pe 07 Martie 2010 14:56
E un film foarte bun! Chiar merita sa mergi sa-l vezi!
Ammelie pe 09 Martie 2010 13:24
Shelock Holmes
Etertainment de calitate. Actiune, umor, suspans, depasind bine de tot scena previzibilului. Robert Downey e foarte tare, iar Jude Law e ok. 7/10
TycheroS pe 11 Martie 2010 15:03
Parerile sunt impartite
Multora nu le-a placut... se asteptau la ceva similar cartilor... doar ca filmul nu are nimic in comun cu acestea.
Mie personal mi-a plact.. destul de original

gaby-123 pe 13 Martie 2010 08:19
Sherlock Holmes
baa da voi nu aveti ce face decat sa luati de pe alte siteuri informatii desore film...
coaalyna pe 15 Martie 2010 19:03
un film bun unde actorii si-au interpretat foarte bine rolurile unde povestea are tot ce ii trebuie un film complet
Evoluând în România pe 18 Martie 2010 14:52
Sherlock Holmes
Subiect: Povestea clasica: au loc o serie de crime, iar Sherlock Homes incepe sa le investigheze, in stilul sau non-conformist; au loc rasturnari de situatie, dar evident in final totul se rezolva.
Ce-mi place: Actiune destul de interesanta, personaje faine, filmari foarte bune; putea foarte bine sa aiba un brand propriu, nu sa se lege de [...]

Related posts:2012 (filmul)
The Wolfman (Omul-lup)
Cauzele crizei: o explicatie marxista
citeşte

Octaz pe 18 Martie 2010 21:42
Personajul insusi Sherlock Holmes a fost fantastic , modul de dezlegare a misterelor il fac marele detectiv care este . Iar trucurile "magiei negre" au fost gandite foarte bine .. asta mi'a placut cel mai mult la acest film. Un film la nivelul asteptarilor mele , mi'a placut !
blair_15_rori pe 19 Martie 2010 18:16
cel mai tare film din 2009 ,vreau neaparat o continuare ,mereu mi-au placut povestile lu sherlock holmes ,iar umorul lui din acest film este colosal ,micile detali replicile si deductiile fac totul ,nici watson nu e rau dar e coplet eclipsat de sherlock
cataradu pe 19 martie 2010 20:27
intr-adevar o continuare este OBLIGATORIE si de ce ne place Holmes ... pai are INTRIGA
cataradu pe 19 Martie 2010 20:35
Intriga, intriga, intriga plus aventura, scene in detaliu si eu zic ca de aici s-a inspirat Danny ,Gary si Jerry pentru csi .
alexcretu75 pe 20 Martie 2010 18:37
Un film foarte interesant plin de aventura si actiune.Mie mia placut filmul.Pacat ca nu are nici un premiu la Oscar.
deea9595 pe 20 Martie 2010 23:01
filmul a fost super tare,Robert Downey Jr. fiind perfect pt rolul lui Sherlock Holmes:D
hagiandrei pe 27 Martie 2010 17:45
Bunisor
Bunisor filmul.Efectele speciale sunt grozave, ca film este un film bun. Un film trebuie sa fie ca un film (sa aiba ceva actiune,aventura,umor etc.) altfel nu ar avea succes.Merita vazut.
luciivan pe 28 Martie 2010 10:29
Bestial filmul , o abordarea noua asupra viziunii lui Sherlock Holmes , o imagine foarte buna a Angliei de demult, fac din acest film un deliciu pentru orice cinefil. Nu mai zic de prestatia actoriceasca foarte buna oferita de Robert Downey Jr.(merita Globul de Aur pe deplin) , cat si de ideea si scenariul foarte interesant.Recomand filmul
EYLINE pe 29 Martie 2010 17:09
Frumos filmul, numai ca la un moment-dat te cam plictisesc reluarile acelea. Trebuie sa fii extrem de atent altfel pierzi sirul:D. In rest, personaje frumoase, adevarati actori, si sa nu uitam umorul...care merita savurat particica cu particica.
dividead pe 30 Martie 2010 16:33
robert downey jr. si jude law joaca foarte misto ,varainta noua de sherlock holmes mi se pare si ea reusit dar filmu in sine lasa de dorit.ar fi putut sa fie chiar bun dar e mult prea tras de par ,zici ca e facut pt copii de 14 ani.daca nu era asa exagerat putea sa fie film de 9-10 .cum e acum face decat un 7 pt cativa actori + efecte .
concluzie: guy ritchie ar trebui angajat de disney channel

dandi pe 01 Aprilie 2010 00:31
SUPERB
Merita 10 din plin,apoi acesti doi actori imi plac la nebunie am ris m-am distrat copios la film si merita vazut,eu oricum o sa ma mai uit :D.
ronnie_coleman10 pe 03 Aprilie 2010 09:07
fain film
decat sa vezi niste porcarii de emisiuni pe pro sau antene mai degraba acest film
booghy pe 08 Aprilie 2010 09:07
super
am citit intai cartea si apoi am vazut filmul
diferenta mare, partea asta moderna a filmului face toti banii
plus fazele gen matrix - superfilm

andreea_andreea pe 08 Aprilie 2010 10:41
observa ca sunt si voturi pro si contra, eu m am uitat si mi a placut, dar oricum eroul principal pare asa neingrijit si cu probleme , dar regizorul se adapteaza dupa o tema, nu trebuie neaparat sa o copie in totalitate :)
cherry06 pe 08 Aprilie 2010 18:44
trailerul suna promitator insa nu a fost asa...nu stiu i-a lipsit acel ceva care te face sa urmaresti filmul de cap la cap cu mare interes..dezamgita :-<
rrs85 pe 10 Aprilie 2010 01:18
Cate perechi de ochi pe lumea asta atat de multe gusturi aruncate peste nenumaratele tipuri de filme... Cand vine vorba de gusturi ele nu se discuta, fie ca vorbim de vestimentatie, ori de o sticla de vin sau de un film, noi suntem proprii nostri "experti"!!!

Am gasit in "Sherlock Holmes" suma reprezentatiilor asteptate... Un Robert Downey Jr. plin de dinamism, sclipiri profunde de istetime, cu o limba lunga si ascutita... Un scenariu adaptat spre o prestanta un pic intepata de contemporanism, mai pe placul nostru al omului modern... Un Jude Law care in sfarsit face un rol ce imi creaza o stare de buna dispozitie... Ma rog, per total filmul este nuantat de exclamari pozitive, imbracand cu seninatate haina placutului! ;)

razvan5grecu pe 10 Aprilie 2010 08:02
downey exceptional
e un clasic recreat unde robert downey joaca absolut magistral..mai tre sa spun ceva?!
X-BnD pe 11 Aprilie 2010 15:19
Excelent
Mie mi-a placut mult filmu... dar intrebare, cati dintre voi care spuneti ca nu respecta cartea, ati citit cartea? O citit unu cartea si a comentat si toti s-au luat dupa el. Unde scrie ca trebuie sa existe o legatura intre carte si film, si in plus nu exista o carte Sherlock Holmes, toate au nume diferite (Testamentul lui Sherlock Holmes, Aventurile lui Sherlock Holmes, Memoriile lui Sherlock Holmes). Si sa stiti ca unele pasaje se regasesc si in carti;)
Zyd4n3s pe 12 Aprilie 2010 14:12
un film destul reusit parerea mea.pacat ca se termina cam brusc finalu lasa de dorit putea sa iasa si mai bine
DianaMS pe 12 Aprilie 2010 20:28
Am ajuns la concluzia ca "staring Robert Downey Jr" e sinonim cu "du-te sa prinzi repede filmul asta!" Gratie actorilor, Sherlock si Watson sunt sufletul filmului! Atentie, e inspirat din BENZILE DESENATE, nu direct din romanele lui Arthur Conan Doyle, dar asta nu inseamna ca nu e un film amuzant, intersant si chiar istet! Uita-te la el daca vrei sa vezi ceva nou, ai chef de actiune sau doresti sa te scuturi de plictiseala rutini cotidiene!
ciobotaru pe 12 Aprilie 2010 22:10
mi s-a parut destul de simpatic si destul de bine regizat , merita vazut !!!
alesiairinuk pe 13 Aprilie 2010 23:50
filmul chiar merita vazut nu jtiu dak e pe gustul tuturor pt k un film ce nu starneste controverse nu are nimic special
232zero pe 15 Aprilie 2010 14:23
mi-au placut la nebunie cantecele din film. minusul cel mare al filmului este ca nu e bazat pe roman
wird_ana1995 pe 26 Aprilie 2010 19:54
E un film foarte bun . Am citit cartea Shelock Holmes si e foarte captivanta . Filmul e foarte interesant . Imi place foarte mult . La un moment dat mi s'a parut plictisitor , dar apoi a inceput sa se desfasoare actiunia . Din tot filmul cel mai mult mi-a placut sfarsitul . :)
cipri1020 pe 26 Aprilie 2010 20:49
destul de interesant filmul, datorita lui robert downey jr, insa speram sa fie mai bun.
adelina1988 pe 29 Aprilie 2010 16:11
Frumos film...e drept k are si multe exagerari dar e frumos...
MatzaMica pe 29 Aprilie 2010 22:47
foarte frumos filmul, actori ca lumea mai ales robert downey jr... si are de toate: actiune, sf, umor, etc
andreim3 pe 01 Mai 2010 16:13
Demential
Asa film nu am vazut de multa vreme , deci am fost captivat intreaga durata ! UN film superb .. nici nu cred ca ar trebui sa mai adaug si eu de ce este un film atat de bun :)
harrycineastul pe 07 Mai 2010 22:20
dupa cum s-a terminat filmul da impresia ca o sa fie continuare stiti cumva cand o sa fie?
hungry_for_movies pe 09 Mai 2010 21:06
interesant...am adorat coloana sonora (hans zimmer, se explica....)
RomaniaMare pe 10 Mai 2010 23:40
Dupa mine,este cel mai bun al anului 2010 (cel putin pina acum).
wanted95 pe 17 Mai 2010 16:06
foarte tare.......................:X robert a fost evident demential !!:D
OvFire pe 19 Mai 2010 15:15
O reinventare a numelui Sherlock Holmes. Desi nu este inspirat prea mult din scrierile lui Doyle, acest nou Sherlock face deliciul audientei, prin exploatarea viciilor sale (bautura si femeile). Acum este in mijlocul faptului, cum s-ar spune, pana acum preferand sa fie doar un fel de observator, dintr-un fotoliu.
bogdan0125 pe 23 Mai 2010 19:32
Bunicel
Bunicel filmul, dar este cum ma asteptam. Are unele momente bune, dar la un moment dat se devine neinteresant. Mi-a placut atmosfera din Anglia veche, coloana sonora este foarta buna, la fel si actorii, dar povestea este slaba.
small.barbie pe 28 Mai 2010 18:22
sa zicem ca prefer alt gen
nu pot sa spun daca mi-a placut..poate nu e genul meu de film..insa pt mine a fost o piedere de timp...
alexaa pe 29 Mai 2010 19:40
unora nu el place acest film pentru ca Sherlock Holmes nu e creionat ca in carte fiind diferit de ceea ce si-a imaginat Arthur Conan Doyle.mie sincer imi place aceasta abordare si filmul este bun , cu siguranta merita vazut
veryo pe 30 Mai 2010 15:03
veryo
foarte bun filmul si cu mult mister.............abia astept sa se lanseze si partea a doua casal vad foarte bun.
Matza pe 30 Mai 2010 20:08
Sherlok Holmes is back :X
era povestea copilariei mele alaturi de Poirot :X
dragoste, drama, thriller si in acelasi timp comedie
actori de nota 11
ce sa-ti mai doresti :X

fanty pe 31 Mai 2010 21:29
Sherlock Holmes
Personal mi sa parut un super film mai ales ca in rolul principal a jucat "Sherlock Holmes".....o sa il revad de fiecare data cand am ocazia.....
Go 1 2 3 4 5 6