Păreri Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Julia123 pe 01 Iunie 2010 21:04
prima data cand am citit cartea, puteam sa jur ca sherlock e un om inalt, slab si care sta tot timpul cu pipa sa in gura. oricum, se pare ca viziunea regizorului a fost alta, dar nu e neaparat incorecta. oricum, i-a apreciat foarte bine spiritul de observatie si toate celelalte calitati. o capodopera!
zdupy pe 16 Iunie 2010 00:10
am citit sherlock holmes.. si nu mi-l imaginam asa:D. insa nu mi-a displacut! mi-au placut actorii si rolul pe care l-au facut. si sunetul a fost de asemenea bun.
Button pe 18 Iunie 2010 10:34
Filmul asta ne prezinta un Holmes intr-o maniera a la James Bond, dar cu un farmesc mai special decat al agentului secret, Robert Downey Jr. dand viata unuia dintre cei mai cunoscuti detectivi (fictivi) ai tutuor timpurilor intr-un fel cum numai el poate. Ceea ce mi-a placut cel mai mult la filmul asta este ca exista o explicatie stiintifica pentru toate lucrurile pe care noi le credem paranormale in film.
Vegas2010 pe 04 Iulie 2010 00:23
foarte bun filmul desi mie unu mi-sa parut destul de greu de inteles poate ca nu am fost eu atent dar este oricum un film ce merita vazut de toti
FamilyGuyFan pe 05 Iulie 2010 12:01
Nu am cuvinte sa descriu filmul, e foarte ingenios,amuzant si plin de actiune ,am ras cu pofta 1080p se vede super,cunoscatorii stiu :)
eden.exe pe 05 Iulie 2010 17:31
Dezamagit
Aveam astepari ca va fi o capodopera dar cand l-am vazut....ideea filmului e penibila.
dacoda pe 06 Iulie 2010 17:56
Foarte frumos....
la nebunie un film plin de actiune dar si cu faze comice :))) plin de actiune , suspans , actorii ai jucat foarte bine , il recomand merita vazut parerea mea :)
Dorotheea pe 10 Iulie 2010 01:00
Sherlock
Mi s-a părut un film relativ bun. Fiind una dintre eternele îndrăgostite de carismaticul personaj al lui Doyle, nu am putut să nu admir priceperea, umorul și sarcasmul lui Downey Jr. Deși pt. mine pe alocuri pierdusem firul poveștii până la urmă l-am înțeles.Și mi-a plăcut.
eduu pe 13 Iulie 2010 16:14
Super film ! Sincer , ma asteptam la un film de succes , dar nu in masura aceasta .
pufylicious pe 26 Iulie 2010 17:56
super filmul. merita vazut
actorii au jucat excelent
il recomand

clauditza_pasaj pe 27 Iulie 2010 11:16
mi-a placut foarte mult ma-am amuzat nu m-am asteptat sa fie asa reusit, e super
dracosul pe 29 Iulie 2010 09:13
un film stralucitor cu un actor pe masura care nu dezamageste
artgrl pe 30 Iulie 2010 13:00
o abordare interesanta, captivanta si cu siguranta memorabila.desi este intr-adevar departe de povestea clasica,este un film placut,dar care nu impresioneaza. mie cel putin mi a facut placere sa l urmaresc.
c.ghevara pe 07 August 2010 01:38
Drăgut, dar... porcărie
Am avut o părere buna despre Guy Ritchie... Nu cred că s-a prostit, dar părea mai inspirat când era cu Madonna. O fi avut omul nevoie de bani.
Nu înţeleg de ce i-au spus "Sherlock Holmes", că n-are nicio legătură (în afară de Londra, epoca şi adresa de pe Baker Street). De fapt, e o porcărie. Se promite prin titlu un gen şi primeşti altul. Nu e crime, nu e mistery, e acţiune. Nu e Sherlock Holmes, e James Bond. Mie-mi place Downey, da' era mai potrivit Will Smith. Îmi pare rău că Ritchie a ajuns să recicleze - scena total inutilă de box, Holmes a furat-o din Snatch. E o ciorbă după reţetar, dar fără suflet: Hai să băgăm o bătaie, trei explozii, nişte sânge, două urmăriri, ceva contracronometru, un praf de mister, îi spunem "Sherlock Holmes", promovăm ţapăn, acoperim cheltuielile şi rămânem cu ceva bani.

Mihai2508 pe 14 August 2010 00:17
Un film foarte bun, cu multa actiune, parerea mea este ca merita vizionat.
Iamsaved pe 28 August 2010 15:14
Mie mi-a placut filmul,ingenios facut,un Robert Downey Jr. in plina forma,s-a potrivit perfect iar Jude Law a fost ca cireasa de pe tort pentru mine:)
perfekt pe 07 Septembrie 2010 23:43
are putine faze interesante...este pentru cei cu iq-ul f scazut
blackpussycat pe 02 Octombrie 2010 14:47
mister
mult mult mister in filmul asta,e ff bun filmul si mi'a placut si timpul cand se petrece actiunea
margott pe 18 Octombrie 2010 11:51
O reusita combinatie intre farmecul lui Downey Jr., elegantza masculina a lui Jude Law, umorul negru marca Guy Ritchie, frumusetea lui Rachel McAdams....ca sa nu mai vorbesc despre efectele vizuale, actiunea, modul alert in care se deruleaza filmul, povestea interesanta, etc. Consider ca nu prea ai cum sa te plictisesti la un film despre Sherlock Holmes, si cand e si bine facut, cu atat mai bine.
Maryana25 pe 22 Octombrie 2010 15:43
mary
am fost la cinema si am vazut filmu',dar............................nu chiar super,ci frumos nota 7
jude pe 28 Octombrie 2010 15:40
Sherlock Holmes este un film plin de surprize. Filmul m-a lasat profund impresionată.. O prestatie exceptionala de remarcat a lui Robert Downey Jr in acest film. De remarcat si prestatia lui Jude Law ce te lasa impresionat. Un film ce cuprinde foarte multa aventura ce este armonizata foarte frumos cu efectele speciale. Replicile lui Holmes sunt prea tari....jude law este minunat ca de obicei....am vazut filmul de 3 ori...si nu m-am plictisit inca.....il recomand tuturor.
twinkie pe 28 Octombrie 2010 16:46
ce sa zic a fost mortal filmul...actiune is cate un pic de comedie iar Jude Law si Robert Downey Jr fac o echipa buna ;)
VladiFarm pe 29 Octombrie 2010 00:36
Un nou film in care Robert Downey Jr. si-a pus amprena . L-a schimbat putin pe Sherlock Holmes , modernizand povestea in stilul sau
legolas05 pe 30 Octombrie 2010 22:56
nu este un film foarte bun....oricum merita vazut.....nota 7
dragossshadow pe 03 Noiembrie 2010 21:08
Un film foarte bun. Combinatia de aventura, comedie si actiune mi-a placut enorm! Il recomand!
alina_yahiko pe 27 Noiembrie 2010 11:33
Un film exceptional. Robert Downey jr joaca superb rolul lui sherlock ...i-a iesit pana si accentul usor britanic. merita vazut
bugs pe 28 Noiembrie 2010 10:49
Un Sherlock Holmes total diferit de cel cu care suntem obisnuiti.Eu unul consider acest film mai mult o comedie deoarece am ras la unele faze cu prea multa pofta.
alex_il_fenomeno pe 01 Decembrie 2010 18:26
este un film extraordinar ! are o intriga de exceptie si unul dintre cei mai mari actori drept cap de afis : Robert Downey Jr. ! magistral realizat de catre un englez ambitios : Guy Ritchie ! Per total , nota 10+ !
FoxHound pe 09 Decembrie 2010 16:51
Foarte frumos !
MIa placut foarte mult filmu,as vrea sa mai faca un film pe baza unei aventuri a lui Sherlock Holmes.
Marie_Antoinette pe 10 Decembrie 2010 17:26
aiurea
plictisitor, obositor, scarbos chiar. nu l-am vazut pana la capat.
lilica pe 11 Decembrie 2010 23:14
opinia mea
filmul este super , mi-a placut ideia , este un film modern si il prezinta le sherlock holmes din alt unghi , mai vesel , naiv , ironic , lipsit de igiena si principii dar cu o super intuitie . Doctorul W...nu mai este un personaj secundar care doar il lauda pe detectiv ci participa activ in toata actiunea, la nivelul acestuia . astept cu nerabdare filmul 2 sper sa fie la fel de interesant . Recomand tuturor sa-l vizioneze , nu o sa regretati !
defav pe 19 Decembrie 2010 19:59
Destul de bun , se forteaza a fi cit mai original , dar nu asa vedeam eu un S . Holmes veridic , se supraliciteaza actiunea si efectele speciale .
E cam cu au dat rasol si cu "300"-in loc de un Termopile , a iesit ceva gen desene animate.
Deci nu e un film memorabil , eu nu vreau sa-l revad.

Mellia pe 23 Decembrie 2010 12:41
Cel mai bine e sa-l vezi la cinema, altfel n-are acelasi farmec. Nu e exceptional, dar merita vazut daca n-ai ce face intr-o sambata :D
LivioHot3 pe 04 Ianuarie 2011 07:47
dragut filmu' nu a fost cine stie ce dar nici pierdere de timp nu a fost
nota 8.5 :))

Banana02 pe 13 Ianuarie 2011 02:28
SUper
Super filmul! ,gandit foarte elaborat .sa gandesc la fel cum ar gandi Sherlock Holmes geniu ash fi:)) ..merita filmul vazut
marc_mihai pe 26 Ianuarie 2011 15:27
Un film foarte bine realizat...Abia astept continuarea....
annaa. pe 01 Februarie 2011 00:35
Un film bun in adevaratul sens al cuvantului! Cat despre Robert Downy Jr. impecabil ca de fiecare data.
CristiN pe 03 Februarie 2011 01:40
Ce pot sa zic , mie mi-a placut filmul . Fiecare cu genurile lui . Gusturile nu se discuta .
bernadett pe 05 Februarie 2011 20:17
Superb
L-am vazut de 3 ori si nu m-am saturat pentru ca e interesnat
adrian0891 pe 06 Februarie 2011 19:45
Merita vazut, de fapt obligatoriu de vazut, iar muzica lui Hans Zimmer e de 10 stele
georgel1976 pe 14 Februarie 2011 20:03
un altfel de detectiv
este un film cu un altfel de sherlock holmes. are actiune care te face sa il urmaresti pana la sfarsit. actorii sunt potriviti rolurilor ce le joaca.
maximelialina pe 27 Februarie 2011 11:53
interesant.
frumos film, o poveste cat de cat originala , nu stiai la ce sa te astepti . Interesant .
iosif96 pe 02 Martie 2011 16:01
un film foarte bun merita sa fie vazut de totiiii..........nota8
kakamo pe 08 Martie 2011 13:21
Comercial
Prea comercial ... nu are nicio treaba cu S H scris de Sir Arthur Conan Doyle
SorinC pe 09 Martie 2011 12:43
Un film interesant si foarte bine pus in scena, se vede ca jude law si robert downey au o anumita chimie atunci cand apar pe ecrane, ceea ce e aventura atrage o mare parte din public. Merita un 9.
catasmile17 pe 03 Aprilie 2011 15:49
merita vazut !!!!!!!!!!!!!
un film foarte bun !!!!!!!!!!!!!!
robert downey jr. isi face foarte bine treaba!!!!!!!!!!

valiy7 pe 05 Aprilie 2011 14:42
foarte tare filmul
mie chiar imi place filmul si personajul principal ...
claudiu-daniel-lugoj pe 07 Aprilie 2011 20:14
Un film destul de bunicel,multa actiune si mult mister iar imaginile sunt foarte bune.Parerea mea este,ca e un film de urmarit si dupa cum sa terminat acest film cu siguranta va mai urma o continuare,deoarece povestea nu sa terminat odata cu moartea lordului Blackwood.
RoxyD pe 30 Aprilie 2011 12:43
. ... un film foarte bun ... .
mikele pe 30 Iunie 2011 17:02
Exceptional filmul mie mi-a placut , mai ales si de Robert Downey Jr , merita vazut
Go 1 2 3 4 5 6