Păreri Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

(2021)

Shang-Chi și legenda celor zece inele

redred2 pe 05 Septembrie 2021 09:16
Un film foarte bun, o poveste frumoasa si multa actiune.
alexsony pe 03 Septembrie 2021 21:38
Mi-a placut mult mai mult decat ma asteptam. Chiar eram curios ce o sa mai urmeze in universul Marvel si pot spune ca am fost surprins. As putea zice ca este cel mai non-marvel film din aceasta serie, un fel de Crouching Tiger, Hidden Dragon modern. Luptele si efectele speciale sunt la un nou nivel, poate cele mai bine coregrafiate lupte din serie de la Captain America:Winter Soldier incoace. Recomand vizionarea lui la cinema pe un ecran cat mai mare, nu veti regreta.
georgel_ilie pe 05 Septembrie 2021 17:56
Un film reușit merită văzut nota 10!!! Studiourile Marvel revin în forță!!!
karmangieru pe 20 Septembrie 2021 21:41
Mi-a plăcut foarte mult. Totul e la locul lui : povestea, acțiunea, efectele și deznodământul. E un "must see". Marvel m-a încântat din nou. 5*+
user-5fcc79c16fb6d pe 07 Septembrie 2021 15:36
Watch HD ???? PLAYVIDEOHD66.BLOGSPOT.COM

UN film reusit merita vazut nota 10

mariuszmeu pe 18 Noiembrie 2021 11:15
slab
Vazand unul dintre trailere , am avut asteptari mari . Niste efecte rasuflate, gen zburatori prin aer, dragon zburator (serpi, in definitiv) , un tata care, cand e bun , cand e rau .... Inca un film care l-ar face pe Petre Ispirescu sa paleasca de invidie ...Tatal , avid de putere , la un moment dat, nu mai are ce cuceri, spun ei , pana o intalneste pe viitoarea nevasta , mama copiilor lui .Cu tata cel mai puternic om din lume fiul ajunge sa parcheze masini . Prezenta Katy-ei (Awkwafina) mi se pare hilara ,asta are numai roluri de prostovana - nici aici nu e mai breaza Subiectul scartaie rau . Din nou, un film pt pusti, mai usor de multumit . nu am mai vazut un scenariu asa slab decat la gi joe, ultimul daca l-as fi vazut la cinema , as fi regretat investita .
andrei_oarga pe 13 Noiembrie 2021 17:22
O surpriza placuta,sincer printre cele mai interesante filme din seria Marvel,poveste buna,efecte reușite,scenele de acțiune si arte marțiale au fost excelente iar actorii si-au făcut bine treaba!
Costirik pe 10 Noiembrie 2021 18:40
De ce pe aceasta pagina multi afirma ca l-au vazut si cativa au comentat ??? Pentru ca te lasa fara cuvinte :)))
parker30 pe 12 Noiembrie 2021 16:26
Foarte bun filmul,acum am terminat de vizionat ,foarte reușit, cel mai bun film pe 2021 ,povestea foarte bună complexa ,acțiunea la fel de calitate ,peisaje și creaturile din acel sat foarte reușite. Cel mai de valoare film pe 2021 ,cel .mai reușit dintre toate ,ma gândesc chiar la a doua vizionare .Recomand ,foarte bun!
laur_bogdan pe 12 Noiembrie 2021 14:54
Gunoi. Cel mai slab film de la marvel. L a intrecut pe vaduva neagră.
Mihai2508 pe 02 Ianuarie 2022 20:29
Mult mai bun decat ma ateptam
A aparut un nou erou in cartier :) si pot spune ca am ramas placut surprins de acest lucru. Sunt multe filme noi care nu reusesc sa se incadreze in timpul de difuzare astfel incat sa construiasca si povestea dar sa aibe si suficienta actiune, indiferent de durata. In acest caz consider ca au reusit. Efectele speciale sunt excelente, jocul actorilor la fel, iar povestea captivanta. Un film care merge numai bine pentru relaxare si reuseste sa te introduca in universul lui.
Merita vazut si sunt sigur ca si urmatoarea parte va fi reusita

cornel_vulturu pe 16 Noiembrie 2021 23:27
Un nou film Marvel in care joacă si actorul român Florian Munteanu .
andrei_oarga pe 17 noiembrie 2021 20:51
Si un rol destul de mare,mâna dreapta a lui Wenwu,e trecut al 5-lea pe generic după Shang-Chi,Katy,Xu Xialing si mama lui Shang-Chi,plus ca in filmele viitoare se dorește sa ii facă mai important rolul.
Sorin87 pe 15 Noiembrie 2021 20:32
Am asteptat filmul cu mare interes dupa ce am vazut trailerele lui, super film astept neaparat continuarea
user-6159cfec6f4bf pe 03 Octombrie 2021 18:46
Un film de nota 10+.
Exact cum mi-am dorit. Abia astept următoarea parte ❤

user-60a1880c3eae6 pe 14 Octombrie 2021 01:34
O capodopera Nota 10: Cel mai bun, mișto, emoțional, etc film văzut de mine din ultimi 3-5 ani
Și eu ma duc lunar la câte un film
Abia aștept partea a doua- îl recomand la toată lumea
O capodopera

adeididu pe 24 Septembrie 2021 20:21
Capodopera !
Un film superb in care fantasticul devine real .....sau .... invers :) ! Recomand .
dany6960 pe 07 Septembrie 2021 20:35
De la regizorul Destin Cretton (ca Breton era luat) vine acest nou film Marvel, film de popcorn asa dupa cum ne si asteptam. Dupa un film cu africani (vezi Wakanda Forever), acum cu chinezi (Shang-Chi) ma intreb pe cand face Marvel si un film cu daci liberi care eventual sa fie intitulat "Matzu si legenda celor 10 beri". Cred ca urmasii urmasilor urmasilor..... mei vor prinde un asemenea film. Despre filmul de fata nu am de zis decat ca sustin si eu precum Mirciulica Badea ca de acum inainte unde avem in filme scene cu batai si mai ales cu chinezi sa fie turnate noaptea pe intuneric ca sa nu distingi prea mare lucru din ele. Sa nu ne mai chinuim zic. In rest Shang-Chi are de toate, traditionale chinezesti, dragoni, animale de basm, familie, tot tacamul, si zau daca am inteles ce fel de film e asta in care iti tot caftesti la nesfarsit familia si rudele.
popica_florin pe 30 Aprilie 2022 21:25
Am avut mari asteptari de la acest film dar sunt dezamagit de el.
Luk__ pe 21 Martie 2022 01:14
Marvel nu dezamăgește !
Nu am avut mari așteptări, dar am fost surprins plăcut de tot ce se întâmplat de-a lungul filmului !
Avem acțiune cat cuprinde, avem si faza comice pe ici pe colo ! Povestea este foarte buna la fel si efectele grafice cu care ne-am obișnuit deja de la Marvel.
Daca ești fan al filmelor cu super-eroi, nu are cum sa nu iți placa filmul asta ! PAREREA MEA
Nota mea 9/10 si aștept sa vad continuarea !

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pe 04 Decembrie 2021 14:22
Super film
Un film foarte bun , daca cauti sa te relaxezi si sa nu iei viata prea in serios , acest film este perfect , vizionare placuta .