Păreri Rise of the Guardians

(2012)

Cinci eroi de legendă

asmodeus_10 pe 03 Iunie 2015 02:01
PORCARIE DE FILM
Doamne nu stiu ce le place unora la acest film dar protagonistul are fata aia de hacker,de comunist,intr-un cuvant de MAFIOT.E urat sa bage un personaj principal asa de urat,nu imi vine sa cred ca se promoveaza asa ceva,defapt in acest film toti sunt urati si nasoi nici nu a trebuit sa vad filmul decat o imagine si trailerul ca sa imi dau seama ca e un film satanist
danyla pe 11 Aprilie 2013 10:00
Foarte slab
NIste personaje pe care mitea nimanui nu putea sa le aduca impreuna ! Un scenariu fortat, prea fortat, nici un copil de 7 ani nu vede rostul unor lucruri din film. Ce sa mai spun ca unele personaje sunt absolut necunoscute pentru cei mici, spre ex. Ene, fiindca Ene nu apare in alte animatii pentru cei mici sau ce este de fapt Jack Inghet, ... , cum explic eu unui copil de 7 ani desavarsirea lui Jack Inghet ?! ... Dezamagitor ! ... Nu-si justifica nota acordata de voi !
tony_mondyalu pe 11 Aprilie 2013 05:48
o animatie bunicica insa cu un final dezamagitor.....nu are foarte mult haz iar povestea in sine e putin cam...umflata, un 6 din partea mea, ma asteptam la ceva mult mai bun la cate reclama a avut aceasta animatie
VampiresOnly pe 09 Decembrie 2012 19:25
Mie mi-a placut!
In 3D este chiar interesant cu exceptia unor greseli foarte vizibile. Povestea mi-a placut , e un film amuzant cu cateva secvente haioase. Insa nu mi-a placut deloc faptul ca Zana Maseluta era un paun sau ceva de genul, ma rog mi-a placut !
Jenny_pisica pe 06 Decembrie 2012 23:36
Analiza complexa a unui specealist !
Fratilor hai sa vedem de unde incepem!
Uitativa bine la pesonajele alea, parca Mos Craciun ar fi stat in ultimi 100 de ani la racoare si a iesit pe cautiune (parinti au facut chetă); Iepurasul de Pasti care pare in tipul liber are un nou hobby, face voluntariat in armata NATO (ce bine ca mai sunt si patrioti); Zana dinte cred presteza si alte sevici dupa program, asta ar explica de ce Jack nu e curios (dar nu vrea o taratura?!); de Moș Enee ce sa zic ( cine naiba mai e si asta?); Jeck ala cred ca are creierul ingetat sau ceva de genu (din cate am auzit este ceva nordic, un tip foarte prietenos care te ucide acoperindu-te cu zăpadă); Pitch nu imi inspira prea multa incredere, oare de ce? (Jude Law pune la ciorap pentru pesie) si mai sunt si altele (mult mai retardate).
Pes sunt importante, dar poveste cum e? clasica, un nebun (Pitch) vrea sa faca ceva rau si o haita de… citeşte

margetlam15 pe 27 decembrie 2012 16:02
eu nu te contrazic, nu am vazut filmul, dar ma intrebam...oare un specialist nu se presupune a sti a scrie corect gramatical?...macar asa, sa intelegem si noi ce scrii....sau geniile au propriul lor limbaj?(p.s. eu nu ma consider un specialist:P)
danyla pe 11 aprilie 2013 10:12
Comentariu foarte bun ! ... Eu as mai concluziona urmatoarele : 1. Este ca si cum ai introduce un copil intr-o petrecere de oameni maturi ; 2. As insista pe faptul ca e prea banal, simplist, ca si cum as merge la piata si as pierde pe drum umbrela si ma intorc cu copilul sa o cautam, ..., cam tot atatea intrebari mi-a pus !
lordowl pe 16 Mai 2012 14:52
pai intr-un articol spune ca e continuarea filmului legend of the guardians ,.dar din cate citesc nu are nici o legatura,ma poate lamurii ci neva?
WonderLand pe 30 Martie 2012 21:14
De ce se numeste 5 eroi de legenda? Din moment ce au fost enumerati doar 4? Zana Maseluta, Mos Craciun, Iepurasul de Paste si Mos Ene? Sau nu am numarat eu bine?:-/...sau mai e un al 5-lea erou care nu a aparut in trailer? (Ceea ce pare putin probabil)
girlprinceton pe 6 mai 2012 15:17
Mai este si Jack Frost sau Mos Gerila.
hihihaha04 pe 6 ianuarie 2013 14:17
Defapt sunt cinci! Zana Maseluta,Nord adica mosul,Iepurasul de pasti,Enesi cel pe care nu lai pus in calcul Jack Frost. Vezi !!! Eu stiu cum se face!
ancutza200 pe 08 Decembrie 2012 23:29
este un film jalnic... ceva mai urat de atat sincer ca nu stiu|||||||||||||
codita_68 pe 2 februarie 2013 23:38
Senzational filmul ! Nu o spun sa ma aflu in treaba pe aici,cum fac unii...La sfarsitul filmului ,toti copiii din sala au aplaudat .Asadar ...
razvan_teslici pe 17 septembrie 2014 19:04
e un film bun pt. copii . si cel mai important e ca inveti mult din el sa iti iubesti familia desi ia nu este deacord cu tine pt. ceva anume si sa stii ca familie fara cearta nu exista din pacate!
Go 1 2