Păreri Noah

(2014)

Noe

claudiu-daniel-lugoj pe 10 August 2014 16:54
Un film ciudat prin aprofunzimea barbarismului.Se joaca mult cu nervii si starea vizionarului.Un film facut altfel dar ''mitul'' este acelasi.Mitul in sine este ok,dar de ne inteles de mintea mea de acea si spun ca este un ''mit''.Probabil ca ma veti judeca dupa aceasta afirmatie ca nu sunt credincios si cite si mai cite.Eu unul Cred in ceva mai presus de noi dar nu in acest ''mit'' creat de religie.Pentru mine religia este un fel de ''secta'' care incearca sa acapareze anumite mase de oameni pentru ai tine in frau.Dar cu siguranta ceva mai puternic este adica Creatorul,dar acest creator poate fi cu totul altul nu cel care ni-l baga religia in cap.
bovoro pe 30 octombrie 2014 23:13
Bai, Caludiule, de cand te stiu pe-aici tot analfabet ai ramas. Au trecut o groaza de ani de cand am cont pe cinemagia, iar tu esti omniprezent. Comentarii la toate filmele din lumea asta, cred ca si la alea indiene iti dai cu parerea. dar de invatat sa scrii tot n-ai invatat. Omule, te faci de ras rau de tot. Fii atent: aprofunzimea, vizionar, de ne inteles, de acea, ai tine. Si, in general, cam tot ce scrii tu e incomprehensibil si chiar inextricabil Astea doua de la sfarsit e tema ta pentru acasa.
Jack-Jack pe 29 Aprilie 2014 11:14
Darren Aronofsky a regizat într-o viziune foarte personala motiv pentru care a stârnit controverse până la cel mai înalt nivel.Filmul are totuși o anume măreție iar din punctul de vedere al creativității este bine realizat și nu cred că este obligatoriu să respecți adevărurile biblice.
joe_black pe 14 August 2014 00:01
mizerie
MIZERIE JEG n-are nici un rost o alta parere mai pretentiosa.NU VA UITA-TI !!!
simpleminds pe 3 septembrie 2014 21:33
Nu o sa ne uit-am !
alexandru.alex pe 25 ianuarie 2015 14:33
:)))
tony_mondyalu pe 04 August 2014 13:05
un film care m-a dezamagit destul de mult..practic nu are mare legatura cu ceea ce e scris in biblie...
FunnyX pe 03 Mai 2014 02:54
Un film realizat dupa o tema biblica...Hmmm...suna interesant si trebuie vazut. Desi apar foarte multe detalii in plus fata de Biblie, filmul este interesant. Il recomand!
chiba_florin pe 14 Decembrie 2014 22:39
...
M-a lasat fara cuvinte ... Desi am fost destul de sceptic la inceput dar dupa ce am vazut tot filmul m-a lasat masca. Interesanta punere pe micul ecran, chiar impresionant pe alocuri. Numai ca ii lipseste ceva, insa nu-mi dau seama ce ... pot insa sa zic cu mana pe inima ca m-a dezamagit ca nu au avut totii fii lui Noe sotii. (Cel putin asa stiu din Biblie)
Infinity pe 22 Aprilie 2014 00:45
Noah (2014)
Nu am citit Biblia ca sa incep sa spun ca nu respecta ce este scris acolo, dar filmul e destul de reusit. Poate ca mai sunt si lucruri in film care nu au legatura cu Biblia, dar pana la urma e un film, o ecranizare. Scenariul e cam previzibil si urmeaza anumite clisee, dar despre prestatia actorilor si despre efecte, nu am cum sa spun acelasi lucru. Chiar impresionante. 8.
Andrei843 pe 06 Iulie 2014 19:56
Nu sunt de acord cu cei care spun ca acest film poate fi considerat ca si o mare blasfemie. Parerea mea este ca regizorul a transpus foarte bine aventuri lui Noe, intr-un mod propriu, cu cateva schimbari fata de povestea originala.
Rippa pe 01 Aprilie 2014 09:27
un film foarte bun cu RUssell Crow................................
kakapiciu pe 05 Iulie 2014 22:27
Unul dintre cele mai bune filme din 2014. Are de toate in el.
Go 1 2 3