Păreri Megamind

Ammelie pe 26 Ianuarie 2011 12:49
Megamind (2010)
Foarte amuzant, original, cu actiune si personaje interesante. Super coloana sonora. 8/10
aayana pe 30 Ianuarie 2011 15:03
Cele două forţe
Megamind este personajul rău care va trece prin diverse încercări pentru a demonstra că poate fi altfel. Devine simpatic pe parcurs. O animaţie reuşită dar nu excepţională. Vechea poveste cu binele şi răul. Bilă albă pentru coloana sonoră şi ironiile fine.
Moody pe 30 Ianuarie 2011 22:33
O animatie reusita, plina de umor. Filmul reuseste sa ne atraga de partea "tipului cel rau" inca de la inceput. Will Farrel si Tyna Fey dau viata foarte bine celor doua personaje principale. Muzica este foarte bine aleasa si da un aer deosebit mai ales "intrarilor" in scena ale lui Megamind. Merita vazut.
Dog pe 31 Ianuarie 2011 20:22
cea mai mare prostie
E legat de dragoste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gameandseth pe 06 Februarie 2011 21:16
:)),foarte tare filmul,am ras mult la el,mai bun ca unele din recentele comedii de la hollywood cu care producatorii "hranesc" audienta.
Sergiu.Lobont pe 08 Februarie 2011 23:32
Stereotipuri cu susul in jos.
Foarte reusita animatia iar secretul ei e faptul ca a folosit stereotipuri americane doar ca le-a intors pe dos. De data asta personajul cel simpatic e bad-guy-ul a carui esecuri dau adevarata savoare a comediei. O situatie asemanatoare am gasit-o si in Despicable Me unde maleficul Gru devine un tata iubitor. De altfel aspectul fizic al lui Megamind ne da de gandit ca pana la urma nu poate fi asa de rau.

Inca de la inceput Megamind e cel dezavantajat de soarta. Situatia face ca destinul sa ii prezinte avantajele de a fi malefic insa si dezavantajele "Maleficul nu se alege niciodata cu fata" ceea ce ramane in picioare pana la finalul filmului. O gramada de stereotipuri sunt rasturnate, aici Lex Luthor il invinge pe Superman, insa Lex isi da seama ca viata fara un villain e plictisitoare. Personajul negativ il creeaza pe cel pozitiv doar ca cel pozitiv nu e chiar atat de… citeşte

deea9595 pe 11 Februarie 2011 18:10
o animatie excelenta si foarte amuzanta si chiar mi-au placut aluziile facute la alte filme:))

,,Listen, little buddy, there's a yin for every yang. If there's bad, good will rise against it. It took me a long time to find my calling. Now it's time you found yours. ,,

Octaz pe 13 Februarie 2011 13:36
Neasteptat de bun! Iata inca o poveste animata ce are la baza lupta dintre bine si rau, insa de data aceasta cei de la DreamWorks ne vor surprinde extrem de placut prezentand nu ca de obicei, viata "baiatului rau" sau "the bad guy" cum spun americanii.Ceva foarte nou si inovator,si pot spune ca le'au iesit perfect. "Megamind" se alatura astfel galeriei de desene animate ale anului 2010,un an cu astfel de productii foarte reusite,de la "How to Train your Dragon","Toy Story 3" sau "Despicable Me" pana la aceasta superba si reusita productie.Nu mai spun ca am ras in hohote din tot sufletul,iar acele momente induiosatoare din final si nu numai aproape ca m'au emotionat pana la lacrimi... Luati'l cu incredere,cred sincer ca ar fi meritat sa fie nominalizat pentru premiul Oscar la cea mai buna animatie,pentru ca da,este in top 3 cele mai frumoase animatii ale anului.Doamne, ce mi'as dori sa… citeşte
VladyBebe pe 14 Februarie 2011 16:22
SUPERB
desi nu prea imi plac comediile, este o comedie minunata, razi de numai poti :D.

Reusita aceasta animatie. recomand:D

robbiex2 pe 18 Februarie 2011 04:29
Si super eroii se plictisesc chiar daca au super puteri :)
Hehehe! Uite si o animatie in care personajul rau se plictiseste sa faca rau :)):P
Draguta animatia, plina de sentimente.Buna alegerea cu vocea personajelor si bune si personajele in sine.Sunt unele scene care m-au dus in copilarie si m-au tinut acolo pentru cateva minute.
O animatie mai diferita, cu mai multi super eroi si mult mai complicata.

cipri_speed pe 18 Februarie 2011 13:30
Forte bun filmul l-am vazut in 3D si vil recomand , personaje foarte bune si actiune de foarte buna calitate, mi-a placut oricum
Pachenko pe 18 Februarie 2011 22:35
De Vazut
A avut un stil aparte care mi-a atras atentia pe tot parcursul derularii aceste animatii.
raduul pe 19 Februarie 2011 21:59
:)), chiar mi-a placut, adica o idee originala, o animatie reusita, una dintre cele mai bune animatii ale lui 2010, dupa parearea mea;)
marcusARCUS pe 20 Februarie 2011 17:22
Megamind e super amuzant,e foarte bine facut,soundtrack-ul e mortal si vocile sunt alese foarte bine.
pinutzu pe 20 Februarie 2011 19:32
vai
poate cel mai idiot si penibil film al anului...alaturi de Tron..imi pare rau ca lam urmarit.. Daca vrei sa vezi o comedie buna si in acelasi timp animatie...recomand din tot sufletu Despicable Me...una din rarele animatii epice ;)....megamind nota 1 e mare pt tine
Vorador pe 01 Martie 2011 18:42
O animaţie interesantă, amuzantă pe alocuri datorită coloanei sonore şi originală din punctul de vedere al întorsăturii de situaţie. O animaţie care poate fi urmărită fără să te plictiseşti.
ID0N pe 05 Martie 2011 22:33
AFUEGO!
Am Ocolit Ceva Timp Scafarlia Asta Albastra Din Cauza Imaginii SF!
Impresionant! Este O Animatie Care Lasa In Urma Un Zambet Placut De Multumire!

marc_mihai pe 09 Martie 2011 12:51
O animatie simpatica despre buni si rai....Simpatic!
andrey3 pe 10 Martie 2011 22:06
......
personaje foarte reusite,cu o poveste originala si efecte pe masura
bugs pe 27 Martie 2011 10:59
La inceput l-am considerat pur si simplu un cliseu,cu atatea asemanari cu povestea lui Superman,dar s-a dovedit a fi gresit lasandu-mi la sfarsit o impresie placuta.
danymury pe 01 Aprilie 2011 12:54
foarte reusita animatia....recomand...foarte bine combinate..comedia si actiunea..
Gumitza pe 08 Aprilie 2011 17:19
bestial filmul:X:X:X:unul de care chiar nu te plictisesti
deliadulce pe 13 Aprilie 2011 17:59
Foarte frumos!Este un film foarte bun.Actorii joaca bine, Nota 9!
tony_mondyalu pe 24 Aprilie 2011 17:43
destul de buna aceasta animatie si cu multe faze chiar ff haioase :P merita vazut acest film
zeki pe 02 Mai 2011 10:33
o animatie foarte frumoasa , desenele sunt facute foarte bine si te fac sa razi foarte mult , merita vazut ....
Sorin87 pe 16 Mai 2011 17:21
Megamind
Megamind este o animatie de nota 10, actiunea din film face totul si modul in care sunt prezentate personajele
alex.bularu pe 02 Iunie 2011 19:20
Alex
Super... chear mia placut ,,, dintre cele mai reusite animatii :))
andreea1987d pe 15 Iunie 2011 17:49
animatie reusita
animatie reusita.....de mult nu am mai ras....recomand
alex_il_fenomeno pe 06 Iulie 2011 13:13
o animatie foarte draguta , cu multe scene remarcabile , care ofereau relaxare nu doar copiilor , ci si adultilor ! nu pot spune ca este ce amai buna animatie din 2010 , dar este departe de a fi o productie slaba ! pe langa poveste , filmul se mai bucura si de vocile unor actori de marca , precum Will Ferrell, Brad Pitt, Jonah Hill sau chiar Tina Fey. De asemenea , m-a amuzat nespus scena in care s-a pomenit de ...Romania ! urmariti filmul si o sa observati acest lucru !
Davideanu pe 10 Septembrie 2011 23:42
Megamind
Mega film .animatie comedie realizata bine conturata si mai bine (scenariu personaje animatie)
zarcovia pe 25 Decembrie 2011 20:21
Lasand deoparte structura previzibilă, uşor de definit, Megamind serveşte surprize consistente, provocatoare pentru aşteptările publicului pornind intelectul. precum şi apetitul pentru comic.
Andra144 pe 27 Decembrie 2011 11:45
Capodopera!!!!!
Este super filmul merita vazut .Un film de animatie foarte bun si are unele faze chiar comice.Este o capodopera si atat.
psihologu pe 26 Ianuarie 2012 11:39
parodie sau clişeu?
Megamind (pe care aş fi preferat să-l cheme, conform planurilor iniţiale, Oobermind/Ubermind – mi se pare mai amuzant) este un extraterestru albastru, care vorbeşte cu vocea lui Will Ferrell, cu o căpăţână gigantică şi un cioc cam de cocalar, care şi-a dat seama încă din copilărie că scopul lui în viaţă este să fie un supervillain (îmi pare rău, dar românescul răufăcător e un cuvânt cam bleg pentru noţiunea asta). Potrivit legilor din universul oamenilor/extraterestrilor cu superputeri, orice supervillain trebuie să fie învins de un supererou. Acesta este Metro Man (Brad Pitt).
Astea nu acoperă însă subţirimea scenariului. Will Ferrell are tendinţa să fie obositor de exagerat, în timp ce Brad Pitt mi-a dat impresia că ar fi fost plictisit. Chiar şi geniul comic al lui Tina Fey s-a pierdut printre replicile sleite, iar femeia e şi… citeşte

Banana02 pe 06 Februarie 2012 01:54
un film animat foarte bun comedie este actiune romantic merita vazut
catasmile17 pe 29 Februarie 2012 21:50
O animatie destul de reusita !!! Merita vazuta !!!!
Mickey_B pe 04 Martie 2012 21:54
cred ca e cea mai tare comedie pe care am vazut-o in ultimii ani , plina de replici savuroase si cu niste personaje foarte bine gandite. Si e cu Will Ferrell in rolul principal , pentru cine e fan
Paragon pe 30 Martie 2012 01:44
***********Genial!***************
**********************************

narcisson pe 14 Mai 2012 01:00
mie unul mi-a placut mult, este o animatie must-see.....plus ca suntem si noi mentionati...oare de ce? habar nu am.
Cristian121296 pe 31 Mai 2012 22:25
Megamind - Un film bun.
Chiar daca Megamind nu este ceva nou mie chiar mi-a placut. Poveste prin care un raufacator devine "un inger" o putem regasi si in Despicable me si Up!, si nu e un lucru chiar atat de original felul in care este expusa este deosebit.
Este una din animatiile mele prereferate si v-o recomand cu incredere, pentru ca merita.

xerses pe 25 Iulie 2012 09:43
Mi-a placut animatia aceasta.Merita urmarit acest film.
Tyson_Kyd pe 03 August 2012 19:27
Foarte bun acest film, l-am privit cu drag de fiecare data cand lau bagat la tv, este si foarte amuzant .
CazaGio pe 11 August 2012 15:32
Animatie buna, finalul m-a surprins. Nu ma gandeam ca Megamind va deveni in cele din urma personajul pozitiv...poate in asta a si constat frumusetea acestei productii
danvictrie pe 10 septembrie 2012 03:29
ori ai facuto intentionat findca esti un id"t ori asa e firea ta esti exagerat de pro'st cum ma sa zici tot ce e mai important intrum film(finalu frate) :|:|:|:|
vladimir84 pe 24 Iulie 2013 22:11
Poveste interesanta in care eroul negativ devine apreciat si iubit de toata lumea si se transforma intr-un erou pozitiv.
Mihai2508 pe 03 Decembrie 2013 19:04
O animatie reusita
O animatie foarte buna, interesanta, numai buna daca vrei sa iesi din lumea de zi cu zi intr-un univers al copilariei
starsbery pe 01 Februarie 2014 21:27
Super!!
Chiar a fost foarte tare filmul :) .. A avut multe faze amuzante.
P.S. Vreau sa stiu si eu unde e supermarketul ala din Romania :))

omucuvaloare pe 20 August 2014 19:57
danut_iulian pe 25 Octombrie 2017 17:46
O animatie buna mia placut dar comedie nu prea exista dar o aniamtie draguta.
AmphitriteMermaid pe 14 Iunie 2018 13:24
Un personaj negativ inedit care defapt are in spate o poveste emotionanta. Eu cred ca e perfect pentru copii deoarece ii invata multe lucruri importante.
Mihai_Moise pe 24 Martie 2020 10:36
Foarte antrenant, amuzant si cu o poveste simplă, dar profundă!
Genul de animatie care place, indiferent de gusturi!

El_KaPpa pe 19 Mai 2020 20:35
5,6/10
Stiu ca ideea asta cu antieroul care devine erou da bine, dar pentru mine e o tema prea plictisitoare, chiar si intr-o animatie. In plus, duce lipsa de momente amuzante, personajele nu pot sa zic ca au avut lipici la mine incat sa-mi ramana in minte (nici macar Megamind), iar desfasurare actiunii este destul de anosta in prima jumatate. Mi-a placut totusi coloana sonora care este dementiala si faptul ca vizual arata bine.
Go 1 2 3