Păreri Madagascar 3: Europe's Most Wanted

(2012)

Madagascar 3: Fugăriți prin Europa

mihaelatb pe 13 Iunie 2013 19:51
Cred ca fara pimguini nu ar mai fi fost nici a treia serie, caci de fapt ei au fost combustibilul tuturor intamplarilor. Dar aici apare si mademoiselle DuBois, un fel de Cruella de Vil combinata cu Trunchbull ( directoarea din Matilda). Si mai este si ideea ca, nu intodeauna visele, cand se implinesc te fac fericit. Caci intre timp ai inceput sa-ti doresti altceva. 7
Shonda pe 12 Iunie 2013 23:07
Cum sa nu-i iubesti, cand iti fac ziua mai buna :)) ?
ice_eyes pe 26 Februarie 2013 02:20
The best!
Mult mai reusit decat primele doua, mult mai funny, iar partea cu circul din londra a fost un superb spectacol de lumini si culori, foarte frumos.
Plus preferatii mei, pinguinii, au fost la inaltimea asteptarilor :))

pisicuta1 pe 24 Ianuarie 2013 22:59
da este foarte bun ,merita vazut ,dar mie mi a placut mai mult primul!
NmpN pe 07 Ianuarie 2013 03:09
O animatie foarte amuzanta ce reuseste mereu sa ma binedispuna. Primele 2 filme din serie au fost exceptionale si al treilea a reusit sa se ridice la aceleasi standarde . Alaturi de Ice Age ,Madagascar se afla printre cele mai bune animatii . Sper sa urmeze si alte parti. Recomand!
AndreBlack pe 01 Ianuarie 2013 22:41
Este cel mai fain film din trilogia Madagascar . Sper sa nu se opreasca aici si sa continue seria pentru ca merita , au fost foarte frumoase toate cele trei filme iar la capitolul box office / venituri au castigat chiar foarte bine !
kakapiciu pe 06 Decembrie 2012 23:48
Finalul gratios parca poti sa il traiesti din plin alaturi de personajele filmului.
Tyybi1 pe 04 Decembrie 2012 18:31
A fost foarte bun, pentru toate varstele. Dupa parerea mea a fost putin mai bun decat filmul anterior. Recomand !
mishu88 pe 15 Octombrie 2012 12:22
Merita vazut!
L-am urmarit ieri alaturi de iubita mea in Suceava la cinema, a fost superb! Efectele speciale iti iau mintile, iar acel tren al teatrului face senzatie prin locurile in care ajunge.
Mihai2508 pe 12 Octombrie 2012 01:59
Se putea mai bine !
O animatie interesanta, care insa nu este mai buna decat prima parte, insa reuseste sa aduca buna dispozitie daca o vizionezi, cu toate ca nu vei rade cu pofta ca in celelalte filme din serie.
HarryCineastul5 pe 05 Octombrie 2012 21:58
Vioi, colorat, amuzant.
Da, pot spune cu siguranta ca este cel mai frumos din serie. Nu am ras chiar la fiecare moment asa cum am ras la primul, insa in acesta am ras cu pofta de 2, 3 ori.
Culorile vii si animatia fluida dau clasa. Texturile si peisajele sunt pur si simplu "awesome".
Scenariul e plin de glume care te fac sa razi chiar daca esti imbufnat. Ce pot sa spun, la 15 ani, gasesc seria Madagascar una dintre cele mai amuzante serii de animatie! Multumesc DreamWorks pentru o parte a copilariei mele!

10/10

Manusa pe 05 Octombrie 2012 16:00
O continuare a seriei foarte buna care aduce personaje noi, interesante si dragute. Un film care m-a amuzat, mai ales pinguinii care sunt favoritii mei. Un film care merita vazut.
eko pe 05 Octombrie 2012 10:25
Efectele vizuale au fost mult mai bune la fel si soundtrackul incredibil , cat despre poveste e bine conceputa , este o simpla animatie nu trebuie comentata fiecare faza. Cand am vazut bugetul am zis WOW chiar nu ma asteptam sa coste atat , este cel mai costisitoare animatie ? nota 10
claudiu25 pe 03 Octombrie 2012 19:26
da da da
nu le-am vazut pe celelalte dar asta ma lasat masca un film bestial si sincer depaseste Ice Age de anu asta un film foarte bun
AnnyA06 pe 17 August 2012 22:40
Amuzant
Recunosc ca nu m-am uitat la primele 2 parti din el, dar partea a 3 a m-a convins sa le vad si pe restul. Merita vazut, te va binedispune cu siguranta.
yoyolina_bubulina pe 28 Iulie 2012 14:57
BUUUUUUUN
Bun de tot..am ras o gramada, mai ales de ursoaica!!! :))) Merita vazut!
Pavel.F pe 11 Iulie 2012 16:22
Un film de nota 10. Mi-a placut foarte mult! Mi s-a parut mai bun decat primele 2. Foarte, foarte bun filmul!
intis pe 11 Iulie 2012 12:11
Un film minunat pentru toata familia
Am fost aseara la cinematograf la Madagascar 3 si am plecat mai mult decat incantata de la el. 3D-ul este foarte bine realizat si sunt anumite scene care iti taie rasuflare (prima reprezentatie a circului in forma noua de exemplu), personajele noi sunt adorabile, coloana sonora subliniaza foarte bine scenele, iar noile aventuri ale pinguinilor si ale lui King Julien sunt de neratat! Ce sa va mai spun... am vorbit dupa aceea toata seara despre el cu prietenii si de dimineata ma tot gandeam la el cu placere - este cu adevarat bun, as indrazni sa spun ca este chiar mai bun decat partea a doua!
MiraM pe 07 Iulie 2012 23:12
Foarte bun filmul, la fel si efectele.Merita vazut!
taffy pe 05 Iulie 2012 10:09
merita
de vazut cu prietenii la cinema fara doar si poate!
carlos103 pe 05 Iulie 2012 01:03
M am amuzat copios merita vazut,cred ca este obligatoriu de vazut
galaxyae pe 30 Iunie 2012 15:25
Pfft
Inca nu l-am vazut :)) trebuie sa il vad e u MUST.Presimt ca va fi awesome.
carmen4danny pe 28 Iunie 2012 22:09
parerea mea este ca merita vazut ..10...mi-a placut la nebunie :D
tomfazekas pe 27 Iunie 2012 01:28
bună este si în engleză cu subtitlare sau numai dublat în limba romînă Madagascar 3: Europe's Most Wanted (2012)
kristiansen pe 20 Iunie 2012 16:13
Super seria MADAGASCAR.Cred ca asta va fi cel mai tare din toata seria.Oricum pauza lunga intre 2 si 3
D.Ionut pe 25 Octombrie 2012 18:53
Unele faze is cam trase de par, insa are destule faze comice.
_______________________________________________
Nota: 8

mym pe 08 Octombrie 2012 20:17
a decazut
Personal cred ca ar fi trebuit sa termine cu partea a-2-a , cand Alex ajunge in Africa alaturi de parintii sai, in salbaticie si libertate, unde clar orice animal ar fi pe deplin fericit. Insa melncolici dupa viata de la zoo ei se pornesc in Europa, unde sunt urmaiti de o doamana ciudata ce vaneza animale. Se inroleaza intr-un circ apoi il cumpara.... asta mi s-a parut absurd. Ma rog, daca partea a-2-a a fost mai buna, acesta e lasta rau, chiar si noile personaje n-au putut sa aduca farmecul de altadata. Tin minte cat de mult mi-a placut prima parte, am ras cu lacrimii. Pacat... ca in loc de a creste acest film descreste, nu pot crede ca spun asta, dar sper sa fie ultima parte.
claudiu-daniel-lugoj pe 28 octombrie 2012 20:11
Chiar vrei sa uiti asa usor de aceste personaje fantastice?ar fi pacat.
Pantaleon pe 07 Octombrie 2012 18:55
Slab
Cea mai slaba parte din trilogie. Subiect tampit, faze demne de Matrix ( prea fortate chiar si pentru desene animate), dialoguri de doi bani. Mai bine nu.
Madagascar 3 – o tratatie multicolora polkadot afro peste dungi de zebra

Regie: Eric Darnell, Tom McGrath, Conrad Vernon
An: 2012

Actori: Ben Stiller, Jada Pinkett Smith, Chris Rock
Genul: animatie, comedie

La Oscarurile din acest an, Chris Rock a dezvaluit unul din “secretele” sale profesionale: [Animation] “… It’s the easiest job in the world.  I go in a booth and I go, ‘what’s the line?’  And the guy goes, ‘it’s time to go to the store.’  And I go, ‘it’s time to ... citeşte

FunnyX pe 09 Iunie 2012 00:34
Poftiti la circ!
Nota a fost data de pustiul meu. Nici nu iesisem bine din cinema si m-a intrebat cind mai venim sa-l mai vada o data.
Parerea mea: este un film mai bun decit partea a 2-a. Apar personaje interesante. Eu am pivit si din punctul de vedere al realizatorilor: tigrul rus - mare si puternic; foca italiana - zapacita si vorbeste prea mult; leul american - eroul pozitiv, bineinteles; inspectorul francez Dubois - evident; personajul negativ. Spun evident pentru ca, fiind un film american, cine altcineva sa fie personajul rau daca nu un francez? :)
Pe mine m-a facut sa rid jandarmerita ori de cite ori aparea pe ecran. Cred ca este cel mai reusit personaj din toate cele 3 parti. Evident ca este invinsa de Alex, spre marea bucurie a copiilor :)))
Filmul le va placea cu siguranta celor mici. Toate animalele sint simpatice: cele vechi si cele noi de la circ.
Sfatul meu:… citeşte

Contessamy pe 10 iunie 2012 13:27
Personaj negativ rus ;) :)))) ( pe langa francezi, rusii sau chinezii sunt preferati in rol negativ de catre americani :P :D ) .Abia astept sa-l vad
klaryna86 pe 04 Iunie 2012 13:55
Abia astept sa il vad,din trailer pare interesant.
alesszia pe 28 Mai 2012 11:05
Sper sa fie la fel de bun daca nu mai bun ca celelalte ....
teddybearpictures pe 15 Aprilie 2012 19:00
Buna Treaba!
Astia de la DreamWorks au creeat pana acum niste filme minunate, mai ales Madagascar. Mie mi-au placut toate din serie. sper sa fie si acesta bun. O sa fie o trilogie minunata.
emilia1978 pe 21 Martie 2012 09:42
Suuuuuper!!
De abia asteptam sa-l vedem, mai ales ca e 3D!!!!! Ne-au placut mult si celelalte!!
yrynica pe 02 Februarie 2012 15:50
povestea e bazata pe serialul de la nickelodeon Pinguinii din Madagascar
(Penguins from Madagascar)
in care julien e deja rege si alex nu mai este la zoo, nici prietenii lui, doar pinguinii si celelalte animale.
E un film super. Abia astept sa-l vad.

yrynica pe 2 februarie 2012 15:53
Probabil ca alex, melman, gloria si marty nu vor mai sta in new york...
Labrinth pe 28 Ianuarie 2012 02:15
Unul dintre cele mai bune animatii existente!Este extraordinar de comic Marty, dar King Julien mi s-a parut foarte tare!Primul loc.Nota 10
98diky98 pe 20 Noiembrie 2011 13:41
sper sa merite vazut...am vizionat doar primul film pana acum si ma bazez pe spusele celorlalti si a trailerului
cosmin220304 pe 01 August 2010 11:40
sunt convin ca o sa fie super :),abia astept sa-l vad
BLacKDraGonfLy pe 25 Iulie 2010 22:19
mai este ceva pana in 2012 dar o sa fie si acesta la fel de frumos ca primele..
keisha_sn2 pe 29 Mai 2010 12:19
de abia astept sa il vad :X.Pana in 2012 mai avem mult de asteptat :(
Arrow80 pe 18 Iunie 2012 23:31
slab oricum l-ai privi; singurul lucru amuzant a fost ca foca (leul de mare de fapt) seamana cu Gigel Frone :)
Contessamy pe 10 Iunie 2012 13:25
ma duc in seara asta
MA duc in seara astaaa si va spun cand ma intorc cat de bun este :D . Dar dupa cum arata trailerul si dupa cum au fost primele doua, cred ca ma voi amuza bine ;) .
sashalopez pe 20 Ianuarie 2012 10:39
Madagascar 3 : Europe's Most Wanted
Primele doua filme din seria Madagascar au fost geniale , au fost filme foarte bune . Acuma ramane sa vedem daca si Madagascar 3 : Europe's Most Wanted va fi la fel de bun ca primele doua . Abia astept lansarea filmului !!
Razel pe 04 Ianuarie 2012 21:40
O sa fie tare!
Cred ca nu numai o sa pastreze umorul, o sa il mareasca!:D Sunt nerabdator pana va aparea Madagascar 3!
TzaCaNeL pe 10 Decembrie 2011 13:04
Din trailer nu prea imi place, poate daca-l vad la cinema o sa-mi schimb parerea.
ki.lu21 pe 23 Noiembrie 2011 15:43
hmmmm.... madagascar 3 ,imi place cum suna :D ... pff ce mult mai e pana pe 15/6 , dar sper sa nu ne dezamageasca ;)
iulianrosu pe 17 Aprilie 2011 13:01
Sper sa fie la fel de reusit ca celelalte doua filme.
Mr.In2ition pe 10 Octombrie 2010 13:40
Mda,cele doua filme madagascar de pana acuma mi s-au parut cel mai interesante animatii dupa parerea mea.Abea astept si 3.
Go 1 2