Păreri Lorenzo's Oil

(1992)

Lorenzo

kapecoo pe 18 Februarie 2011 20:42
Mi-am adus aminte de filmul asta... stiu ca l-am vazut in urma cu multi ani la pro tv (pe vremea aia mai bagau si altceva in afara de mizeriile cu steven segal pe care le dau acum). E vorba de un copil cu o boala rara si necunoscuta si de niste parinti care se chinuie sa gaseasca un leac pentru boala asta.
Viviani pe 22 Februarie 2018 08:44
Merită văzut !
Este film după un caz real. E intradevăr lung și pe alocuri tinde să fie plictisitor, insă lupta unor părinți pentru salvarea copilului lor este extraordinară. În această luptă pe care o dăm fiecare dintre noi zi de zi pentru a supraviețui în jungla mai mult sau mai puțin urbană, pentru a merge înainte trecând peste piedici, am vrea să ne știm ajutați de cei dragi, să-i știm alături...
xerses pe 30 Aprilie 2016 23:38
Este un film bine realizat, in care actorii au dus la capat cu bine trairile unor pesoane dur macinate de o lupta pentru supravietuire.
Get0dac pe 28 Octombrie 2013 10:39
Filmul prezinta lupta cu morile de vant, a unor parinti motivati de dragoste....pt. salvarea propriului fiu, din ghearele unei boli rare si prin urmare neimportanta pentru statisticile oficiale.
Un om motivat corespunzator poate muta muntii din loc.

Iulidesprefilme pe 04 Octombrie 2012 21:02
Subiect dramatic şi actori de valoare: Susan Sarandon, Nick Nolte.
lili22 pe 13 Mai 2015 17:59
chiar daca e o idee nobila
a iesit un film lung si plictisitor, in ciuda distributiei si a coloanei sonore, mai bine vedeti altceva.