Păreri Johnny English Reborn

(2011)

Johnny English... se întoarce!

Alin420 pe 15 Ianuarie 2012 22:18
OK
bai filmu și-a făcut datoria de am ma face sa rad, este o comedie buna pentru o după-amiaza în weekend
Apache95 pe 15 Ianuarie 2012 16:53
Nu e nici rau .dar nici bun !
SIncer ma asteptam la mai multe faze amuzante ,dar per total ...nu e foarte rau !
Cred ca un 7/10 e un scor corect

MikeNight pe 12 Ianuarie 2012 18:51
nice
O comedie in stilul caracteristic al lui Mr. Bean, dar in rol de super " Stupid Agent " ...
ciunga_n_par pe 11 Ianuarie 2012 19:48
Un film de comedie marca Mr. Bean (Rowan Atkinson) cu scene stupide dar amuzante.Pe mine unu ma amuzat la maxim.Vizionatil si hotarativa singuri daca va place sau nu,nu va mai luati dupa sfaturile altora!!!
DragonMaster pe 10 Ianuarie 2012 16:50
Bun dar nu stralucit
Am asteptat demult acest film si pot spune ca nu sunt multumit dupa vizionare dar jocul actoricesc al lui Rowan Atkinson a mai schimbat putin valoarea acestui film iar ideea filmului nu pare una reusita dar merita totusi vizionat daca ai vazut si prima parte sau daca esti fan Rowan Atkinson.Ofer nota 7 filmului cu indulgenta.
faltyM pe 07 Noiembrie 2011 22:58
??
cine poate sa imi spuna si mie cum se pot viziona filmele de pe acest site??...pt k eu chiar nu inteleg site-ul asta....sau nu se pot viziona filmele,ci doar le prezinta si atat??...mersi
Johnny English Reborn – Un must see al acestei toamne! Raluk.ro – Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...]  Johnny English Reborn, este recordul meu de ras pe anul acesta. Nu stiu daca se datoreaza faptului ca nu l-am mai vazut de mult timp in actiune pe “Mr. Bean”, dar totusi cred ca motivul este pur si simplu ca Rowan Atkinson este un actor de comedie fantastic. Umorul filmului este cat se poate de direct, simplu si pe alocuri stupid, insa per total a iesit un mix ce ar misca si cea mai serioasa figura. Reusita este cu atat mai mare si pentru ca umorul a fost presarat pe tot parcursul filmului si nu a fost, cum se mai intampla, doar la inceput sau un pic pe final, reusind sa tina pragul sus pana la final de tot cand inca mergea scrisul. [...] citeşte
cumesceanu pe 21 Septembrie 2011 16:39
de vazut neaparat!!! Mi-era dor de MR. Bean. Cel mai tare!! uhuuu!!!
Vokial pe 19 Ianuarie 2012 23:24
Gillian Anderson face toti banii
nu ma omor dupa comediile britanice, si nu suport filmele cu prosti - johnny english reborn se incadreaza perfect in cele doua categorii - nu regret insa cele 100 de minute, pentru ca am putut sa-mi reamintesc de Gillian Anderson, mai atragatoare si parca cu ochii mai verzi ca oricand!

'the truth is out there'

lollypopaxel pe 18 Octombrie 2011 02:29
Foarte tare
Asta este comedie adevarata ...rad doar cand ma gandesc la fazele din film..Recomand cu cea mai mare placere
georgel1976 pe 15 Octombrie 2011 17:28
o comedie cum nu am mai vazut de mult
sal! o comedie cum nu am mai vazut de mult. fara 3d, fara scene "super..." la cine stie cate capitole. doar o comedie de situatie. merita vazut, cu toata familia. merita vazut ca sa te destinzi intr-o duminica seara, ca sa poti incepe o alta saptamana stresanta la lucru. un film nepretentios, fara scene dificile, dar cu actiune in maniera filmelor bune de actiune. bravo lui.
AndreiC123 pe 14 Septembrie 2011 14:02
Primul a fost foarte comic. Actorul este de asemenea foarte tare. Sa speram ca acest film va fi mai tare decat primul...
ing.marius pe 6 octombrie 2011 11:22
Mortal ce sa mai spun de mult nu am mai ras asa cu lacrimi la un film,ce sa mai zic nota 10
polistu17 pe 05 Octombrie 2011 00:33
cum pot viziona filmele depe acest sait?
cum pot viziona filmele depe acest sait? sau de ce program asavea nevoie ?????
Indru pe 7 octombrie 2011 14:47
Nu+si filme pe site. Doar prezentări, descrieri şi noutăţi.
Alexandraanda pe 23 Septembrie 2011 09:34
tare!
abia astept sa-l vad pe Mr. Bean, foarte bun actorul!
ovi_dica pe 15 Septembrie 2011 13:16
Imi era dor de acest actor....chiar ma gandeam cand mai scoate un film...Debea astept sa il vad!! :x
lavvw pe 25 Ianuarie 2020 22:14
Un film reusit...Comedie comedie. Evident ca actorul principal e nucelul
Iulidesprefilme pe 21 Mai 2017 09:51
O tratare în cheie parodică a unor cazuri care amintesc de James Bond...umorul nu este întotdeauna original sau de cea mai bună calitate, dar niciodată nu strică să ne mai amuzăm puțin...
andystarx pe 19 Februarie 2015 16:54
5/10
FIlmul asta primeste un 5 ,doar de dragul lui Bean ,dar a lasat mult de dorit ! Slab,slab,poante de adormit copii ! Nu mi-a placut ,nici nu se compara cu primul !
diux05 pe 20 Octombrie 2014 12:51
Destul de bun filmu,nu la fel de amuzant ca si primu dar e numai bun de vazut.
Teodor1998 pe 31 Iulie 2014 02:11
Rowan Atkinson loveste din nou...
Un film dat naibi in care Mr.Bean se combina cu James Bond, si ghici ce poate sa iasa... e bine a iesit un film cu actiune buna, care ma facut sa am intotdeauna un zambet tamp pe fata, iar in unlele momente, sa rad in hohote.
Ideea filmului nu este una extrem de originala, si nici replicile prea noi, dar din gura lui Rowan Atkinson, totul este amuzant.
Lasand la o parte actiune, trecem la distributie... In acest film iese ca intotdeauna in evidenta "Mr Bean" dar se remarca si actori mai putin cunoscuti precum: Rosamund Pike si Daniel Kaluuya.
In concluzie este un film la care razi mult si te binedispune. Merita vazut! :)

iiii pe 1 august 2014 12:24
cum il cheama ma pe Mr Bean??? atkinos? eu nu stiam ca e grec. =)))
Teodor1998 pe 1 august 2014 23:40
:))) Scuze, am corectat ;)
Miiku pe 12 Aprilie 2014 23:08
Nhu stiu ce e cu nota aia de pe IMDB, dar putin imi pasa. M-am distrat maxim cu filmu` asta. Rowan a ramas la fel, acelasi aer de Mr. Bean, dar cel evoluat care si vorbeste. Oricum, epic filmu`, de urmarit! =))
Am ras cu lacrimi, si eu care ma plangeam ca s-a terminat Mr. Bean, se pare ca Mr. Bean s-a intors, sau mai bine zis Mr. English. :))

Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 20:21
O comedie sub asteptarile mele...Doar cateva momente amuzante...
danieldanicuciurean pe 19 Ianuarie 2014 11:27
Johnny English Reborn
Foarte amuzant filmul mai ales când Johnny English îl urmărește pe acel japonez pentru piesa din Vortex!!!!! (y)
iulian94 pe 21 Octombrie 2013 18:20
Filmul e prea tare. Unele faze sunt comice rau, nota 8.
Dragos.87 pe 11 Iunie 2022 17:04
Merita văzut
Un film reușit,are toate ingredientele unei comedii de acțiune destul de bine gândită..Regia isi face bine treaba iar scenariul este asemănător cu cel din filmele cu spioni gen 007..Iti destinde starea de spirit si îți oferă porția de lejeritate care trebuie,tocmai de asta nu trebuie ratat!
balta67verde pe 06 Decembrie 2016 17:29
Mister Bean in rol de James Bond ? Nu prea se potriveste. Daca primul a fost de 7 stele, aici 6 este la limita maxima.
Beastmaster pe 20 Octombrie 2013 21:18
bun
oricum e mai bun decit zero zero saptele de anul trecut - Skyfall (2012)
alex_il_fenomeno pe 17 Septembrie 2013 01:40
Dupa primul film, unde Rowan Atkinson facea un personaj demential, o parodie concreta la adresa agentului 007 sau a oricarui film cu spioni si agenti secreti, ceva extrem de savurat de oricine aflat in cautarea unei comedii care sa iti aduca zambetul pe buze. Acesta a reusit sa fie undeva aproape de acela, avand acelasi umor deosebit, acelasi protagonist fara pereche ce avea sa cauzeze atatea si atatea incurcaturi, lui si personajelor din jurul sau. Din start s-a vazut ca nu este o parodie ieftina, avand multe elemente „pretentioase”, de la costume extrem de interesante, decoruri atractive si „jucarii” diverse, ce au oferit multa culoare dar mai ales umor acestui film, ce au facut sa merite din plin timpul acordat.
Spikos pe 27 Martie 2013 17:04
O comedie cu bun umor tipic englezesc , marca Mr. Bean , in care vedem pe Rowan Atkinson la varsta intelepciunii , mai putin dinamic , dar cu castig in calitate ; nu cred intr-un re-reborn ; nota 8 .
Kanedel pe 30 Ianuarie 2013 12:13
Bunicel
Rowan Atkinson este MR.B. si atat.La orice alt rol,trebuie sa munceasca enorm,ca sa poata sa ii iasa.In general lumea il asociaza cu Mr....Aici...slabut.
teo_84 pe 21 Ianuarie 2013 20:22
destul de bunutz filmul. nu este foarte reusit dar merge. oricum el este un actor foarte bun.
zpetryn pe 03 Noiembrie 2012 12:00
Merita
Rowan Atkinson face un rol de zile mari. Foarte frumos. Te face sa zambesti fara sa vrei! Recomand!
truesensation pe 16 Octombrie 2012 16:19
deja Rowan Atkinson ma cam plictiseste faze tipice lui in aceasa comedie. Mi s-a part mai mult ca este o parodie dupa bond s-au rolul lui Cruise in Misiune Imposibila
alex008 pe 18 August 2012 01:51
am urmarit primul si mai apoi acesta si pot spune ca acesta a fost dezamagitor. Nu au fost prea multe faze la care am ras - in comparatie cu primul. Nu stiu de ce la genuri nu apare actiunea deoarece e mai mult actiune decat comedie
DiCaprio21 pe 01 August 2012 01:49
super tare filmul , am ras aproape pe toata durata acestuia ... merita vazut fara nici un fel de ezitare !
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:53
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

Pavel.F pe 10 Iulie 2012 12:26
O comedie foarte buna si reusita. Am ras foarte mult la actiunile dezastruoase ale lui Johnny English, care prin noroc chior trecea cu bine de orice situatie grea :). M-a amuzat mult si scenele cu acea batrana chinezoaica care tot vroia sa il omoare pe English. Rowan Atkinson dovedeste inca o data ca este unul dintre cei mai buni actori de comedie si aici, in acest film, a jucat excelent.
claudiu-daniel-lugoj pe 31 Mai 2012 18:47
Un film bun, o comedie savuroasa ce te face sa te simti bine.Este un film bun de urmarit cu familia.
viro1983 pe 08 Aprilie 2012 09:34
Amuzant
Foarte amuzant.Mai ales cand ii dadea babei in cap.
tony_mondyalu pe 16 Martie 2012 18:13
mie personal mi sa parut mai bun ca prima parte.....ff bun filmul
CRNL pe 29 Februarie 2012 21:46
Nu are la fel de multe faze amuzante ca si primul, dar este o perfectionare a lui johnny english..este mai multa actiune si iti pastreaza atentia pana la final.
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2012 17:29
Eu recomand acest film pentru oricine care vrea să aibă un timp bun
Rowan Atkinson oferă întotdeauna o comedie solida

andyy pe 26 Februarie 2012 01:10
Un film tipic personajului Mr. Bean, cu umorul caracteristic.
danutza012694 pe 17 Februarie 2012 10:21
tareeeee:)) super film mai bun decat prima parte....Scenele destul de amuzante am ras intruna:))nota 10
legolas05 pe 10 Februarie 2012 16:04
mie mi'a placut filmul,este destul de fain,totusi mai mult mi'a placut primul film,nota 8
margott pe 02 Februarie 2012 20:03
Putin mai bun ca cel din 2003. Nu mi se pare o comedie foarte reusita seria Johnny English, mai mult mi-a placut Mr. Bean's Holiday.
AlissuLilly pe 29 Ianuarie 2012 13:36
filmul perfect pentru o zi de nastere!am fost la el de ziua mea si n-am regretat de loc a fost super si e foarte amuzant!
simcris2210 pe 25 Ianuarie 2012 18:02
Rowan Atkinson nu se dezminte. Face filme e razi in hohote. Sper s-o tina tot asa. Bravo lui!
sidexplozia pe 23 Ianuarie 2012 14:07
Comedie britanica
Un film bun in categoria lui. Momente specifice Mr. Bean combinate cu stilul comediilor englezesti. A meritat fiecare minut.
mtraianc pe 19 Ianuarie 2012 14:12
6/10
ma asteptam la mai mult , are momente bune dupa care te lasa sa fumezi si iar una buna ,, samd,
Go 1 2 3