Păreri Johnny English Reborn

(2011)

Johnny English... se întoarce!

AsGard4ever pe 08 Aprilie 2011 18:40
hahhaha
pare tare filmul mr.been in rolul 007 lol tare il vad ca face cascadorii la bond cu gageturile alea de fite
simionflorin10 pe 26 septembrie 2011 12:02
Un film de nota 10......va recomand sa`l vedeti la cinematograf merita....nu`l intrece nimeni pe Rowan Atkinson.
Teddy-T pe 7 octombrie 2011 13:43
jur ca da :)) 10 +++++ prea genial filmu
Screwler pe 09 Mai 2011 19:37
Asa va fi si noul Quantum of Solace
Cand va face si James Bond anii lui Johnny English, nu va fi nicio diferenta intre acesta si Quantum of Solace.
wessel pe 08 August 2011 10:27
Johnny English
Recomand celor care n-au vazut Johnny English din 2003, sa o faca inainte de premiera Johnny English Reborn. Filmul din 2003 a fost fenomenal iar urmarea nu poate fi altfel.Daca suntem tristi ca Mr. Bean a cam iesit la pensie si nu ne mai provoaca dureri noi de burta (de ras,evident :)), ne bucuram sa-l revedem pe Atkinson in rolul celebrului agent secret aiurit dar foarte stapan pe fortele proprii.
LucianPrl pe 12 ianuarie 2012 00:18
filmul din 2003 fenomenal?!?!? Poate ai vazut alt film... Mie mi s-au parut previzibile toate intamplarile, deci nu am putut sa rad, poate un zambet in coltil gurii dar doar atat, pana la fenomenal...
milocek pe 30 ianuarie 2015 15:18
Imi place R Atkinson in rolul lui mr Bean. In Johnny English nu mi-a placut nici in cel din 2003 si nici in asta. Sorry!
Atlantis13 pe 29 August 2011 22:35
pazea ca vineeeeeeeeeeeee
Daca va fi ca in trailer, atunci "super masculul" fasait din quantum va fi bun de scos la pensie ;) REBORN?! Sa inteleg ca pana la urma va iesi un matrix reloaded sub forma unui virus mic care da spasme de ras. Abia astept sa-l vad!!!
joker9615 pe 07 Septembrie 2011 23:58
naa am trait so vad si pe asta:))) mr ben in rolul lui james bond mijto
ing.marius pe 12 Septembrie 2011 13:36
Sunt curios cum va fi filmul, desi am incredere in Rowan Atkinson ca ne va face sa radem intr-o comedie buna. Ramane de vazut...
ing.marius pe 6 octombrie 2011 11:22
mihaita34 pe 13 Septembrie 2011 11:54
o sa fie o comedie pe cinste.
Abia astept sa iasa.Lam vazut pe primu si mia placut.

AndreiC123 pe 14 Septembrie 2011 14:02
Primul a fost foarte comic. Actorul este de asemenea foarte tare. Sa speram ca acest film va fi mai tare decat primul...
ing.marius pe 6 octombrie 2011 11:22
ovi_dica pe 15 Septembrie 2011 13:16
Imi era dor de acest actor....chiar ma gandeam cand mai scoate un film...Debea astept sa il vad!! :x
VasyL pe 18 Septembrie 2011 01:47
Abia astept sa-l vad !!
Cand joaca Rowan Atkinson iese super comedie ! Abia astept sa-l vad, deja mi-am facut rezervare la cinema pe miercuri seara la avanpremiera !
cumesceanu pe 21 Septembrie 2011 16:39
de vazut neaparat!!! Mi-era dor de MR. Bean. Cel mai tare!! uhuuu!!!
Alexandraanda pe 23 Septembrie 2011 09:34
tare!
abia astept sa-l vad pe Mr. Bean, foarte bun actorul!
Johnny English Reborn – Un must see al acestei toamne! Raluk.ro – Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...]  Johnny English Reborn, este recordul meu de ras pe anul acesta. Nu stiu daca se datoreaza faptului ca nu l-am mai vazut de mult timp in actiune pe “Mr. Bean”, dar totusi cred ca motivul este pur si simplu ca Rowan Atkinson este un actor de comedie fantastic. Umorul filmului este cat se poate de direct, simplu si pe alocuri stupid, insa per total a iesit un mix ce ar misca si cea mai serioasa figura. Reusita este cu atat mai mare si pentru ca umorul a fost presarat pe tot parcursul filmului si nu a fost, cum se mai intampla, doar la inceput sau un pic pe final, reusind sa tina pragul sus pana la final de tot cand inca mergea scrisul. [...] citeşte
LilMe89 pe 23 Septembrie 2011 19:15
E criminal! Chiar daca nu l-am vazut, nu mai are nevoie de prezentare.
MarutaAdrian pe 25 Septembrie 2011 18:57
Merita Vazut!
Un film plin de umor, deși sincer sa v-a spun ma așteptam la mai mult din partea lui Rowan Atkinson.
Mihaelastoica pe 25 Septembrie 2011 22:12
Dupa multe plictiseli din vara asta, gen Larry Crowne sau Midnight in Paris, in sfarsit un reborn la care nu stii cand trece timpul. Obligatoriu de vazut :)
cadastrut pe 25 Septembrie 2011 22:47
Nota 10+
Mortal ce sa mai spun de mult nu am mai ras asa cu lacrimi la un film,ce sa mai zic nota 10+.
Teddy-T pe 7 octombrie 2011 13:46
:D:D:D
simionflorin10 pe 26 Septembrie 2011 12:04
Cea mai tare comedie pe 2011
gabiboy pe 28 Septembrie 2011 02:54
inainte sa dati comenturi e de preferat sa vedeti fimul.
mie mi s-a parut o porcarie, cu glume de 2 lei fumate de mult , foarte previzibil si lipsit de originalitate.. sincer sunt un mare amator de filme si incerc ca dupa fiecare film vazut sa apreciez acele secvente, "particele" din film unice, originale care practic fac sa iti aminteasca de filmul respectiv in timp ..johnny pe langa faptul ca nu a avut nici o secventa de genul acesta m-a plicitisit ingrozitor... cred ca am zambit o data..

Ariel6 pe 28 septembrie 2011 12:57
Sincer..am citit toate comentariile de aici..si vad ca toate sunt pozitive...si credeam ca mi s-a parut mie ca a fost prost filmul..sau ca am fost obosita si nu mai eram atenta la film..si ma gandeam ca de aceea nu mi s-a parut cine stie ce filmul...Toata lumea din sala radea, numai eu eram gata sa adorm si plictisita de moarte..iar una dintre prietenele mele deja adormise de pe la inceputul filmului. ( asa ca nu am putut sa o intreb cum i s-a parut, ca adormise din prima si nu a vazut nimic din film )..Nu stiu nici acum daca nu mi-a placut din cauza ca eram obosita sau din cauza ca a fost filmul prost..Au fost vreo 2 sau 3 faze la care am ras..in rest chiar m-am plictisit si vroiam sa se termine mai repede. In fine..poate nu eram eu " in the mood " sa vad un film.
y0nutz21 pe 18 aprilie 2012 19:52
Deci, sincer, voi sunteti cei mai seci oameni care exista pe pamantul acesta, nu stiti sa apreciati o comedie buna, de valoare care nici macar nu se compara cu American Pie( ceea ce apropo, e evident ca e genul vostru) sper ca niciodata sa nu mai vad comentarii cu atata lipsa de gust, umor ca risc sa fac un infarct. SECILOR!!!
geese1 pe 28 Septembrie 2011 22:29
uneori foarte amuzant
poate fi amuzant pe alocuri, cu toate greșelile pe care le face agentul secret cu inteligență redusă ce este personajul principal al acestei parodii la adresa filmelor cu alți agenți secreți. dar este foarte adevărat că nu reușește să reinventeze clișeele sau să se folosească de ele într-un mod mai altfel. astfel, eroul ajunge să o dea în bară în situații neamuzante. astea sunt clare scăpări scenariste. bine jucat.
VirMa pe 28 Septembrie 2011 23:37
Categoric, NU!
VA ROG, NICI MACAR SA NU VA PROPUNETI SA VEDETI ACEASTA PORCARIE!O comedie de prost gust, cu scene lipsite de originalitate, care nu-ti starnesc nici cel mai mic zambet! AM IESIT DE LA FILM IN 15 MINUTE
Teddy-T pe 7 octombrie 2011 13:44
inseamna ca tu ai probleme cu capu si buzele cusute !!! a fost unul dintre cele mai bune comedii aparute nai cum sa nu razi :))
Beastmaster pe 21 octombrie 2013 12:28
nu trebuie exagerat totusi, inteleg ca toata lumea e stresata de la criza asta care nu se mai termina, dar totusi, filmul (in general) e singura cale de a mai uita frustrarea si necazurile zilnice. Oricum nu-ti poti da cu parerea despre un film din care nu ai vazut decit reclama premergatoare (cam 15 minute) deci probabil ai iesit la genericul de inceput...Glumesc desigur dar labele triste nu vor intelege nici asta...
iepurelaa pe 29 Septembrie 2011 23:40
UN ACTOR DE MILIOANE cu un umor fin ! meritaa nota 10 :) sper sa se mai faca filme cu Mr Beaan :X
vaduva129 pe 30 Septembrie 2011 08:03
tare
nu prea pare mai bun ca anteriorul, dar este bun...am ras in hohote !
kakapiciu pe 01 Octombrie 2011 20:25
La fel de amuzant ca si primul. Filmul nu are multe noutati, acelasi Johnny English!
Indru pe 02 Octombrie 2011 12:51
De unde naiba...
...îmi iau bani ca să spun că filmul ăsta e o porcărie? E GENIAL! Am râs cu lacrimi de la început până la sfârșit, ăia care au adormit la el sau sunt surzi (gen nu i-au auzit pe ceilalți din sală râzând de se zguduiau pereții) sau n-au simțul umorului ȘI sunt surzi. Pentru că e absolut imposibil să adormi în atâta râs. Probabil a strâns Dumnezeu toți proștii într-o sală de cinema, dar a "ratat", ca-n banc, și ăia au rămas în viață. :D
Teddy-T pe 7 octombrie 2011 13:46
BV TIE! aceasi parare , si eu am ras tot filmu :))))
paynehunter pe 11 februarie 2012 21:04
good guy greg:))buna incercare
claudiu25 pe 03 Octombrie 2011 14:15
tare
Un film de nota 10 comedia anului 2011 pe departe mam prapadit de ras :)):)):)):)) mai ales faza cu baba :)):)):)):))
Miiku pe 12 aprilie 2014 23:10
Sa mor la faza aia. Partea penala e ca a facut-o de 3 ori, si astia mai zic ca inveti din greseli, de unde atata fericire? =))
Manusa pe 03 Octombrie 2011 17:27
O comedie foarte buna si reusita. Am ras foarte mult la actiunile dezastruoase ale lui Johnny English, care prin noroc chior trecea cu bine de orice situatie grea :). M-a amuzat mult si scenele cu acea batrana chinezoaica care tot vroia sa il omoare pe English. Rowan Atkinson dovedeste inca o data ca este unul dintre cei mai buni actori de comedie si aici, in acest film, a jucat excelent.
xerses pe 03 Octombrie 2011 19:00
Nu sunt fan Rowan Atkinson, dar filmul chiar a reusit sa ma amuze.
polistu17 pe 05 Octombrie 2011 00:33
cum pot viziona filmele depe acest sait?
cum pot viziona filmele depe acest sait? sau de ce program asavea nevoie ?????
Indru pe 7 octombrie 2011 14:47
Nu+si filme pe site. Doar prezentări, descrieri şi noutăţi.
Crynick pe 06 Octombrie 2011 20:55
???
trailer-ul nici macar un zambet nu mi-a starnit.
eu unul nu am vazut un film de comedie american bun in ultimii 15 ani

Indru pe 7 octombrie 2011 14:47
Ahem... e britanic. :D
Mealin pe 07 Octombrie 2011 11:00
Amuzant
Un film foarte amuzant. Una dintre cele mai bune comedii din 2011. Merita vazut.
Teddy-T pe 07 Octombrie 2011 13:50
10 +++++++++++
Doamne am vaz peste 1 mil de filme pe putin , dar demult nam mai vaz un film asa bun de comedie :D , am ras cu lacrimi tot filmu , genial omul asta :D
Iar celor care comenteaza aici si spun ca este o prostie , ma scuzati dar... ducetiva dracu:)) veniti si comentati cand ati vaz mai mult de 3 filme si alea drama sau mai stiu eu ce :))))))=))
Inca odata 10+

razsax pe 10 Octombrie 2011 21:13
Altceva
Umorul englezesc si interpretarea de exceptie fac o combinatie de mare succes. O comedie/parodie cum nu am mai vazut in ultimul timp. Amestecul de burlesc cu umorul subtil ne garanteaza buna dispozitie! Nu va asteptati la un alt Mr Beam! Cred ca si actorul s-a saturat de acest brand!
EternalWinter pe 11 Octombrie 2011 19:02
=))
Genial film,chiar am ras la el , clar obligatoriu de vazut.
unicul7 pe 12 Octombrie 2011 12:08
am inteles de la niste prieteni care au vazut filmul ca ar fi super misto. m-au facut curios si pt asta o sa-l vizionez si eu zilele astea.
sirRuben pe 15 Octombrie 2011 16:19
Pe cale de disparitie...
Johnny English Reborn este, intradevar o continuare demna filmului din 2003. Din pacate parca tot mai putine sunt filmele cu Rown Atkinson care si-a cam anuntat retragere din aceasta industrie a comedy-urilor, astfel ca e o ocazie unica sa vezi una din ultimele reprezentatii a nemuritorului Mr. Bean...
georgel1976 pe 15 Octombrie 2011 17:28
o comedie cum nu am mai vazut de mult
sal! o comedie cum nu am mai vazut de mult. fara 3d, fara scene "super..." la cine stie cate capitole. doar o comedie de situatie. merita vazut, cu toata familia. merita vazut ca sa te destinzi intr-o duminica seara, ca sa poti incepe o alta saptamana stresanta la lucru. un film nepretentios, fara scene dificile, dar cu actiune in maniera filmelor bune de actiune. bravo lui.
azrail pe 16 Octombrie 2011 23:09
Nota 1 pt acest film .Mi s-a parut o mare porcarie si o pierdere de timp..Este un film foarte foarte foarte slab .
lollypopaxel pe 18 Octombrie 2011 02:29
Foarte tare
Asta este comedie adevarata ...rad doar cand ma gandesc la fazele din film..Recomand cu cea mai mare placere
sabinalin pe 19 Octombrie 2011 17:34
Mister Bean il intalneste pe James Bond.
Se ia un actor nascut pentru a face film comic de cea mai buna calitate,se strang alti cativa actori talentati, se tranteste un scenariu-parodie cu multe apropouri cinematografice mai ales in zona James Bond se amesteca bine si... se obtine un hohot de ras. Reteta sigura? Nu tocmai,atunci cand scenariul e debil iar regia mult prea obosita. Nici macar Rowan Atkinson nu le poate face pe toate de unul singur...
Da-Luck pe 19 Octombrie 2011 18:41
da Johnny English se intoarce dar uita de unde a plecat si unde vrea sa ajunga filmul e tampit
pufylicious pe 23 Octombrie 2011 21:39
Foarte amuzant. Am murit de ras. Recomand tuturor.
sarrpe pe 23 Octombrie 2011 21:58
Filmul e finutz, cu o comedie dementiala, la unele faze chiar razi minute in sir... PT toate genurile de varsta, recomand 100% te scoate din orice stare ai fi
intis pe 24 Octombrie 2011 16:51
Nu il ratati!
Prima comedie din acest an la care am ras de la inceput pana la sfarsit! Incercati sa nu il ratati pentru ca merita intr-adevar - povestea este extrem de bine scrisa, Johnny este mai "specialist in ale spionajului" decat pana acum... ce mai - este mai bun chiar decat prima parte!
faltyM pe 07 Noiembrie 2011 22:58
??
cine poate sa imi spuna si mie cum se pot viziona filmele de pe acest site??...pt k eu chiar nu inteleg site-ul asta....sau nu se pot viziona filmele,ci doar le prezinta si atat??...mersi
pappilon pe 13 Noiembrie 2011 19:53
Extrem de prost!
Un film extrem de prost pe care nu il recomand! Umor englezesc de foarte prost gust. Nici 50% din umorul lui Benny Hill nu il are acest personaj Atkinson! Cred ca trebuia sa ramana la anii de dinainte, in aparitii scurte dar foarte reusite la Tv!
nikkoneis pe 20 Noiembrie 2011 00:42
Film bun, dar trailerul il strica
In ultimul timp nu ma duc la un film fara sa-l vad trailerul. Dar in cazul comediilor acesta contine cam trei sferturi din fazele la care (ar trebui sa) razi, si nu mai razi de ele in timpul filmului... Cel putin eu rad numai odata de scene care sunt bazate pe spontaneitate. Si la fel am patit cu Pirates of the Caribbeans: On Stranger Tides, si mai recent cu Hangover Part II.
Andreeaa97 pe 21 Noiembrie 2011 10:16
GENIAL !!!
Absolut genial ! am ras cu lacrimi ! :) Rowan Atkinson e unul dintre actorii mei preferati ! de la mine NOTA 10 ---> CAPODOPERA ! :)
otonis pe 21 Noiembrie 2011 22:30
Un film ptr. oameni "simpli". Pe mine nu m-a amuzat decat 2-3 scene, in rest... clisee slabe.
matew10 pe 24 Noiembrie 2011 12:32
O continuare mult mai inspirata plina de scene in care vei rade in hohote. Inegalabilul Atkinson este prins intr-un sir de evenimente cel vor pune in valoare, iar acesta degajat, nevinovat va rezolva intotdeuna situatia dupa principiul „dupa mine potopul”. Fie ca vaneaza chinezoaice, asista la informare sau ramane manipulat English iti ofera un umor exploziv de care nu te vei satura. O comedie periculos de buna.